Boja

Peldēties aizliegts: mikrobioloģisks piesārņojums Rīgas ezerā

71
(atjaunots 14:52 07.07.2018)
Rīgas Bābelītes ezers nav izturējis ūdens kvalitātes pārbaudi, un tagad tajā nav ieteicams peldēties.

RĪGA, 7. jūlijs — Sputnik. Saskaņā ar Valsts veselības inspekcijas (VVI) informāciju, Bābelītes ezerā Rīgā atklāts mikrobioloģisks piesārņojums, vēsta Riga.lv.

Pēc 2. un 3. jūlijā veiktajām ezera peldūdens kvalitātes pārbaudēm konstatēts paaugstināts mikrobioloģiskais piesārņojums.

Pārējās 55 oficiālajās peldvietās peldēties ir atļauts.

Ūdens kvalitāti 56 oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās Inspekcija pārbaudīs līdz 15. septembrim, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi. Nākamās plānveida analīzes tiks veiktas augusta sākumā.

Peldēšanās ne vien negatīvi var ietekmēt veselību, bet arī apdraudēt atpūtnieku dzīvību. Iepriekš tika ziņots, ka Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) stingri iesaka peldētājiem būt uzmanīgiem uz ūdens, un pamanot slīkstošu cilvēku, nekavējoties zvanīt pa tālruni 112.

Esiet piesardzīgi

Vērts pieminēt, ka 2017. gadā Latvija ieņēma pirmo vietu Eiropā pēc noslīkušo skaita uz vienu iedzīvotāju. Eksperti apgalvoja, ka šāda situācija izveidojusies dēļ tā, ka varas iestādes maz velta uzmanības traģēdiju brīdinājumiem uz ūdens: netiek veiktas informatīvās kampaņas, bērniem nemāca peldēt. Kā rezultātā ap 40% Latvijas iedzīvotāju neprot turēties uz ūdens vispār, savukārt, kad redz slīkstošu cilvēku, tad nezina, kā pareizi jāsniedz viņam palīdzība.    

71
Pēc temata
Uz Jūrmalu bez rindas: kā var ātri un viegli iegādāties caurlaidi
Jūra ieņem Latvijas teritoriju
Pārāk daudz brīvdienu: Latvijai piedāvā pastrādāt
Latvijā palielinājies "Zilā karoga" pludmaļu skaits