Latvijas Universitāte

Kur mācīties: Latvijas darba devēju viedoklis

84
(atjaunots 13:57 07.07.2018)
Latvijas darba devēju aptauja rādījusi, kādas profesijas ir vispieprasītākās darba tirgū, un kur labāk iegūt zināšanas Latvijā.

RĪGA, 6. jūlijs — Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un karjeras portāla Prakse.lv veikto aptauju 2 654 Latvijas uzņēmumu pārstāvju vidū, par vispieprasītākajiem darba tirgū valstī ir Rīgas tehniskās universitātes (RTU) beidzēji, vēsta Grani.lv.

Aptauja tika veikta no 20. jūnija līdz 3. jūlijam. Aptaujas aktualitāti atzīmēja portāla Prakse.lv vadītājs Jānis Logins. Viņš uzsvēra, ka skolu absolventi, izvēloties augstskolu, ņem vērā darba devēju viedokli, par ko liecina augošais portāla apmeklējumu skaits.

Darba devēju rekomendējamo augstskolu sarakstā aiz RTU seko Latvijas Universitāte (LU), Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Biznesa augstskola "Turība", Banku augstskola, Rīgas Stradiņa universitāte, RISEBA augstskola, Stokholmas ekonomikas augstskola Rīgā, Vidzemes augstskola un Transporta un sakaru institūts (TSI).

Rekomendējamo koledžu pieciniekā iekļuvušas Rīgas tehniskā koledža, Juridiskā koledža, Rīgas celtniecības koledža, Alberta koledža un Latvijas Kultūras koledža.

Profesionālo mācību iestāžu vidū darba devēji iesaka Rīgas Valsts tehnikumu, Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikumu, Rīgas tirdzniecības vidusskolu, Ogres tehnikumu un Rīgas mākslas un mediju tehnikumu.

Mācību programmu saraksta augšgalā atrodas LU datorzinātņu bakalaura programma. Izņemot to, pirmajā desmitniekā iekļuva LU komunikāciju un menedžmenta programmas, divas Biznesa augstskolas "Turība" programmas (tūrisma nozares uzņēmumu vadība un uzņēmējdarbības menedžments), Rīgas Stokholmas ekonomikas augstskolas programma BSc in Economics and Buisness, kā arī programmas, kas saistītas ar datorsistēmu apgūšanu, finansēm un celtniecību.

Iepriekš tika ziņot, ka, saskaņā ar Ata Kronvalda sastādīto labāko lielo un mazo skolu reitingu, labākā skola Latvijā ir Rīgas Valsts 1. ģimnāzija. Otro vietu ieņem Daugavpils Krievu vidusskola-licejs, trešo — Rīgas Valsts 2. ģimnāzija.

Mazo skolu vidū pirmo vietu reitingā ieņēma RTU Inženierzinātņu vidusskola. Tālak seko  Rīgas Doma koru skola un Zemgales Vidusskola.    

84
Pēc temata
Nacionālais bloks uzstājas pret studentiem no Indijas: viņi te kebabus taisa, nevis mācās
Latvijas augstskolās varētu atļaut kārtot eksāmenus ne tikai latviešu valodā
Valsts ļaus bezmaksas apgūt vispieprasītākās profesijas
Dīvans, foto no arhīva

Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija

0
(atjaunots 11:03 08.08.2020)
Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs, bīstoties no jauniem Covid-19 uzliesmojumiem, atjaunojis valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Pašizolācija Latvijā ir jāievēro, atgriežoties no valstīm, kurās koronavīrusa infekcijas līmenis pārsniedz 16 gadījumus uz 10 000 iedzīvotāju.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iekļāvis atjaunotajā sarakstā 17 Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstis. Starp tām ir Luksemburga, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija un Kipra.

Tāpat divas nedēļas nāksies pasēdēt mājās pēc Monako, Andoras, Sanmarīno, Austrālijas, Marokas un Kanādas, kā arī Krievijas un Baltkrievijas apmeklējuma vai tranzīta caur šīm valstīm.

Vakar Latvijā veikti 2137 koronavīrusa testi, fiksēti seši jauni infekcijas gadījumi.

SKPC informēja, ka trīs inficētie kontaktējušies ar citiem slimniekiem, viens atgriezies no Polijas, vēl viens gadījums saistīts ar Covid-19 uzliesmojumu Murjāņu sporta ģimnāzijā, par sesto inficēto informācija vēl tiek precizēta.


0
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem
Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
Lāči

Divi lāči: aculiecinieks nofilmējis ķepaiņu rotaļas Valkas novadā

5
(atjaunots 07:43 08.08.2020)
Divi lācēni kāpelēja pa kokiem un mielojās ar ogām. Tā viņi nokļuvuši sociālo tīklu lasītāju uzmanības lokā.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Latvijā būtiski augusi brūno lāču populācija, un iedzīvotāji aizvien biežāk sastop ķepaiņus mežā un par rod iespēju tos nofotografēt vai nofilmēt.

Sanitas Āboliņas lapā Facebook publicēts video ieraksts ar diviem lācēniem, kuri rotaļājas Valkas novadā. Dzīvnieki kāpelē pa kokiem un mielojas ar mellenēm.

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

5
Tagi:
dzīvnieki, lācis, Latvija
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Strenču apkaimē sēņotāji mežā sastapa lāci
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu