Sputnik

Sputnik: spiediens uz žurnālistiem kļuvis par normu Baltijas valstīs

64
(atjaunots 16:43 28.05.2019)
Baltijas valstis arvien vairāk pastiprina cīņu pret Krievijas medijiem.

RĪGA, 6. jūlijs — Sputnik. Sputnik preses dienests komentēja Sputnik Latvija galvenā redaktora Valentīna Rožencova aizturēšanu Rīgā.

Rožencovu, kurš atlidoja uz Rīgu darba darīšanās, Drošības policija aizturēja Rīgas lidostā 4. jūlija vakarā, "lai parunātu". No rīta viņu palaida brīvībā.

"Spiediens uz mūsu žurnālistiem, diemžēl, kļuvis par normu Baltijas valstīs. Demokrātiskās Eiropas valstis ir norūpējušās ar Sputnik portālu augošo popularitāti Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kuri sniedz viedokli, kas atšķiras no vienīgā pareizā," teikts preses dienesta paziņojumā.

Iepriekš Latvijas Nacionālā elektronisko PSL padome iestājās pret Sputnik materiālu izmantošanu sabiedriskajos medijos, atzīmējot, ka "Latvijas nodokļu maksātāju naudas tērēšana Sputnik stiprināšanā un tā zīmola popularizēšanā — nav Latvijas sabiedrības interesēs".

Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova paziņoja, ka Latvijas arvien vairāk pastiprina cīņu pret Krievijas medijiem, nostādot uz naža asmens krievvalodīgo auditoriju. Pēc viņas sacītā, Baltijas republiku varas iestādes turpina pieturēties sen uzņemtajam kursam uz tieši Krievijas masu mediju tiesību apspiešanu un cīņu ar Krievijas medijiem.

Baltijas valstu varas iestādes vairākkārt lika šķēršļus Krievijas mediju darbam. Iepriekš Lietuvas varas iestādes izsūtīja no valsts VVTRK korespondenta Pāvela Zarubina filmēšanas grupu. 2015. gada oktobrī Igaunijas varas iestādes aizturēja robežkontroles punktā "Kojdula" VVTRK korespondenta Nikolaja Vasiļjeva filmēšanas grupu. Lietuvas ĀM 2014. gada aprīlī atteica akreditācijas piešķiršanā RIA Novosti korespondentei Irinai Pavlovai, iemeslus varas iestādes nepaskaidroja.

Sakarā ar šiem gadījumiem Krievijas ĀM paziņoja par acīmredzamām Baltijas valstu sakoordinētās līnijas pazīmēm. Gadījumi ar mediju apspiešanu Baltijas valstīs, atzīmēja ĀM, "uzskatāmi demonstrē, cik praksē ir vērti demagoģiskie paziņojumi par Viļņas, Rīgas un Tallinas uzticību demokrātijas un vārda brīvības principiem".  

64
Temats:
Sputnik demokrātijas žņaugos (63)
Pēc temata
Urugvajas viceprezidente augsti novērtējusi Sputnik darbu Dienvidamerikā
LTV nostājas informācijas brīvības pusē un no Sputnik materiāliem neatteiksies
Simoņana uzslavējusi Latvijas NEPLP par auditorijas piesaistīšanu Sputnik
Margarita Simoņana: drīz vien Sputnik pārmetīs propagandisku klusēšanu
Skola. Foto no arhīva

Izstrādāti eksāmenu noteikumi skolēniem: kādi pasākumi tiks ieviesti ārkārtējā situācijā

1
(atjaunots 07:19 26.05.2020)
Sarežģītā epidemioloģiskā stāvokļa dēļ pasaulē, kā arī Latvijā noteiktās ārkārtējās situācijas rezultātā šogad eksāmeni notiks īpaša formātā.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Valsts izglītības satura centra direktors Guntars Catlaks pastāstīja, ka šogad centralizētie eksāmeni 12.klasēs notiks īpašā formātā, jo Latvijā vēl aizvien ir spēkā ārtārtējās situacijas režīms un jāievēro visi  drošības pasākumi, vēsta Lsm.lv.

G.Catlaks konstatēja, ka tiks stingri ievērots savstarpējās distancēšanās princips – divu metru attālums starp skolēniem, tāpēc lielās skolās audzēkņi būs jāsasēdina vairākās klasēs. Šis princips atšķiras no līdzšinējā, pie kā skolotāji jau pieraduši.

Savukārt medicīnas masku nēsāšana eksāmenā nav obligāta, uzsvēra Catlaks – tas atkarīgs no skolēna paša lēmuma. Ja viņs baidās, viņam ir klepus simptomi, viņš, protams, var būt maskā.

Tāpat ir jānodrošina iespēja pastāvīgi izmantot dezinficējošos līdzekļus, atgādināja Catlaks.

Iepriekš jau vēstīts, ka šogad ārkārtējās situācijas dēļ valstī atcelti visi svinīgie pasākumi par godu atestātu saņemšanai. Izglītības un zinātnes ministrija uzsvēra: ja mācību iestāde vēlas organizēt izlaiduma vakarus, to būs iespējams izdarīt pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas, kad ierobežojumi vairs nebūs spēkā.

1
Tagi:
ārkārtējā situācija, izglītība, Latvija
Pēc temata
Ārkārtējās situācijas režīms Latvijā ir pagarināts līdz 9. jūnijam
Masku režīms Latvijā: kas un kā kontrolēs pasažierus transportā
Apnikuši viens otram: Veselības ministrija ļaus vecākiem atpūsties no bērniem
Daļa skolēnu var bez maksas izmantot sabiedrisko transportu
Ruslans Pankratovs

Ruslans Pankratovs norāda, kādu risku atspoguļo incidents restorānā Jūrmalā

4
(atjaunots 07:12 26.05.2020)
Restorāna "Kūriņš" īpašnieka izturēšanās ir spilgta neonacisma izpausme, un Nacionālās apvienības paustais atbalsts paceļ ideju valsts līmenī, uzsvēra politiķis Ruslans Pankratovs.

RĪGA, 26. maijs – Sputnik. Jūrmalas restorāna "Kūriņš" apmeklētāji, ko iestādes īpašnieks Arnis Ābelītis 9.maijā izraidīja Georga lentītes dēļ, sakarā ar incidentu vērsušies tiesībsargājošajās iestādēs.

Iesniegumi uzrakstīti vairākām iestādēm, sarunā ar Sputnik Latvija pastāstīja starptautiskās tiesību aizsardzības organizācijas "Latvijas krievu pasaule" priekšsēdētājs, politiskās partijas "Rīcība" līderis Ruslans Pankratovs, kurš sniedza atbalstu cietušajiem.

"Mēs uzrakstījām septiņus iesniegumus: Valsts policijai, iekšlietu ministram, Ģenerālprokuratūrai, tiesībsargam, Patērētāju tiesību aizsardzības centram, kā arī divām Saeimas komisijām. No Kriminālā likuma viedokļa "Kūriņa" īpašnieka darbībās ir diskriminācija un etniskā naida kurināšana līdz ar Administratīvā kodeksa pārkāpumiem," pastāstīja Pankratovs.

Pēc viņa domām, valda viedoklis: ja jau iestāde ir privāta, īpašnieks var rīkoties, kā vēlas, taču tie ir maldi.

"Jebkuram restorānam ir sociālā slodze, ņemot vērā to, ka pakalpojumu joma ir publiska. Nekādā gadījumā nav pieļaujama nekāda diskriminācija, par to paredzama atbildība pēc likuma," paskaidroja Pankratovs.

Viņš uzsvēra, ka restorāna īpašnieka izturēšanās ir satraucoša pazīme no iekšpolitiskās situācijas viedokļa.

"Latents nacionālisms valstī vienmēr ir bijis, tomēr Ābelīša uzvedība pārkāpj visas pieklājības robežas, bet Nacionālās apvienības vadītājs sāk tādu cilvēku demonstrēt kā piemēru. Tas ir absolūti nepieļaujami. Mēs redzam situācijā spilgtu neonacisma izpausmi un šīs idejas "iecementēšanu" valsts līmenī. Tas ir trauksmains signāls," paziņoja Pankratovs.

Politiķis norādīja, ka nekādi normatīvie akti neaizliedz Georga lenti Latvijā, un Ābelīša darbības jebkurā gadījumā ir pārkāpums. "Šī parkāpuma pakāpe jānosaka tiesībsargājošajām iestādēm, un mēs ceram, ka mūsu iesniegumi vismaz kādu vedīs pie prāta," piebilda Pankratovs.

Iepriekš rīdziniece Nadja Petrova pastāstīja, ka 9.maijā restorāna "Kūriņš" īpašnieks paziņoja, ka viņas ģimenei jānoņem Georga lentītes, vai arī viņiem nebūs iespējams apmeklēt iestādi. NA līderis Raivis Dzintars atzinīgi novērtēja Ābelīša soli.

Панкратов объяснил опасность инцидента с русскими в Юрмале
4
Tagi:
Ruslans Pankratovs, Arnis Ābelītis, nacionālisms, Georga lentīte
Pēc temata
Atteicās apkalpot krievus: kādus likuma pantus pārkāpis restorāns Jūrmalā
"Kurus vēl neielaidīs?": latviešu reklāmas speciālists nosodīja antikrievisko kafejnīcu
Patriots ar puvuma smaku. Ko slēpj restorāna īpašnieks, kurš atteicās apkalpot krievus