Eiroparlamenta deputāts Andrejs Mamikins un Tatjana Ždanoka

Mamikins: kas zina, varbūt tālāk aizliegs sarunāties krieviski tramvajā

94
(atjaunots 08:29 05.07.2018)
Apstiprinot aizliegumu pasniegt krievu valodā privātās augstskolās, prezidents ļāvies nacionālistu rusofobijai un uzdāvināja Igaunijai, Polijai, Čehijai un citām valstīm miljoniem eiro, atzīmēja eirodeputāts Andrejs Mamikins.

RĪGA, 5. jūlijs – Sputnik. Lēmums aizliegt augstākās izglītības programmas krievu valodā Latvijā nav vienkārši šāviens kājā, bet gan brīvprātīga kastrācija, pārliecināts Eiroparlamenta deputāts Andrejs Mamikins. Par to viņš pastāstīja savā Facebook lapā.

Prezidents Raimonds Vējonis 4. jūlijā izsludināja likuma grozījumus par augstākajām izglītības iestādēm, kas aizliedz privātām augstskolām īstenot programmas ārzemju valodās, izņemot oficiālās Eiropas Savienības valodas.

Mamikins atgādināja par desmitiem tūkstošiem jauniešu no Krievijas, Kazahstānas, Tadžikistānas, Turkmenistānas un citām valstīm, kuri gatavi braukt uz Latviju, lai iegūtu Eiropas diplomu privātā augstskolā, mācoties krievu valodā.

"Tieši tā: krievu valoda un ES diploms. Tieši tas piesaistīja jaunos ārzemniekus pie mums Latvijā," — atzīmēja Mamikins.

Citas Eiropas Savienības valstis nesteidz pieņemt tik radikālus mērus, tādēļ tagad ienākumi no ārzemnieku maksas izglītības aizies turp.

"Mūsu prezidents tikko uzdāvināja miljoniem eiro Igaunijai, jo visi, kas vēlēsies iegūt Eiropas diplomu krievu valodā, tagad dosies uz Tallinu vai Tartu. Un ne tikai uz turieni, bet arī uz Austriju, Čehiju, Lietuvu, Ungāriju, pat formāli uz ļoti "antikrievisko" Poliju, kur dažādas analoģiskas programmas ir dažādās privātās augstskolās un koledžās," — uzsvēra Mamikins.

Pēc eirodeputāta domām, šis lēmums pierādījis, ka nav nekādas runas par "Latvijas augstākās izglītības harmonizācijas uz latviešu valodas pamata", kā to teicis izglītības ministrs Kārlis Šadurskis, tā ir "spītīgas rusofobijas" izrādīšana, kas neļauj atvērt acis pat uz miljonu zaudējumiem.

"Un ar dziļu nožēlu jāatzīst, ka mūsu prezidents līksmi piedalās šajā nacionālistu-impotentu korī," — atzīmēja eirodeputāts.

Pēc viņa sacītā, grūti uzminēt, kādi būs nākamie valdošās latviešu elites soļi.

"Neviens mani nepārliecinās, ka nākamais solis nebūs lēmums par krievu avīžu un radiostaciju aizliegšanu (pārdomās "mediju telpas harmonizāciju"), krievu teātra ("kultūras telpas harmonizācija") un noteikti aizliegumu sarunāties krieviski tramvajā. Tiesa, pēdējais jau bijis Latvijas vēsturē – diktatora Ulmaņa laikos," — atgādināja Mamikins.

Grozījumus par krievvalodīgās izglītības aizliegšanu privātās augstskolās 21. jūnijā pieņēmusi Latvijas Saeima.

Pērn apmēram trešdaļa Latvijas privāto augstskolu studentu mācījās krievu valodā.

94
Temats:
Izglītība latviešu valodā - latviskuma stiprināšana vai fašisms? (135)
Pēc temata
Mamikins: Latvijai paliks karogs un himna, pārējo lems Brisele
Mamikins maina Eiropas Parlamenta pensiju pret īstiem priekiem Latvijas Saeimā
"Esmu gatavs nomelnošanas kampaņai": Mamikins iesaistījies priekšvēlešanu sacīkstēs
Mamikins: "Saskaņa" "sēdina tronī" cilvēkus, kuri iznīcināja krievu skolas
DUS

nedēļas laikā Baltijas valstīs izmainījušās degvielas cenas

4
(atjaunots 09:23 12.07.2020)
Aizritējušajā darba nedēļā visās Baltijas valstīs benzīna cenas ir pieaugušas; dārgākais benzīns joprojām ir Tallinā.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Visdārgākais benzīns bijis Tallinā, vislētākais – Viļņā. Visdārgākā dīzeļdegviela bijusi Rīgā, savukārt vislētākā – Tallinā, raksta jauns.lv.

Rīgā, DUS Circle K 95. markas benzīns kļuvis dārgākas par 2,2% un sasniedza 1,139 eiro litrā, dīzeļdegviela – par 2,4%, sasniedzot 1,049 eiro litrā.

Viļņā 95. markas benzīns sadārdzinājies par 0,9% līdz 1,113 eiro litrā, savukārt dīzeļdegvielas cena palikusi nemainīga – 1,003 eiro litrā.

Tallinā DUS Circle K 95. markas benzīns kļuva dārgāks par 2,5% un maksāja 1,229 eiro litrā, savukārt dīzeļdegviela joprojām maksāja 0,999 eiro litrā.

Auto gāzes cenas šonedēļ bijušas stabilas. Rīgā tā maksāja 0,545 eiro litrā, Viļņā – 0,539 eiro, savukārt Tallinā tā kļuvusi lētāka par 0,03% un maksāja 0,585 eiro litrā.

4
Tagi:
degviela
Pēc temata
Benzīna cenas Baltijas valstīs atkal kāpušās
Kā mainījušās degvielas cenas Latvijā nedēļas laikā

Latvijas futbola klubos reģistrēti četri inficēšanās gadījumi ar Covid-19

3
(atjaunots 08:10 12.07.2020)
Pēc Latvijas Futbola federācijas (LFF) kongresa, pēc kura tika atklāti divi ar Covid-19 inficētie, tagad parādījušās ziņas par četriem koronavīrusa saslimšanas gadījumiem Latvijas klubos.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Covid-19 testēšana pašlaik centralizēti tiek veikta visos virslīgas klubos un pašlaik tās rezultāti ir šādi: futbolistu vidū inficētie pagaidām nav atklāti, savukārt vadošā un apkalpojošā personāla vidū tādi cilvēki ir, vēsta Futbola federācijas mājaslapa.

Trīs gadījumi reģistrēti Jūrmalas "Spartakā", viens – klubā "Valmiera" (viceprezidentam Uldim Pūcītim). Skaidrs, ka divi "Spartaka" darbinieki inficējās no LFF valdes locekļa amata kandidāta Guntara Indriksona, kurš uzreiz pēc kongresa (3. jūlijā) devās ar Jūrmalas komandas vadību uz kalendāro Latvijas čempionāta maču Valmierā. Arī Pūcītim bija tiešs kontakts ar Indriksonu.

Starp citu, piektdien noskaidrojās, ka izņemot Indriksonu pozitīvs Covid-19 tests fiksēts vēl vienam LFF kongresa dalībniekam. Viņa vārds netiek saukts.

3
Tagi:
koronavīruss, sports
Pēc temata
IeM vadītājs LFF prezidenta vēlēšanām nodrošinājis futbola zvaigžņu atbalstu