Līvu laukums Rīgā

Rīga iekļuvusi pārcelšanai pieejamāko pilsētu sarakstā

50
Izrādās, ka dzīvošanas izmaksas mēnesī Latvijas galvaspilsētā ir nedaudz lielākas, nekā Budapeštā, un mazliet mazākas, nekā Mehiko.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Rīga izrādījusies piektā pilsēta pasaulē pēc pārvākšanās izmaksām, secināms no Nestpick reitinga. Reitinga sastādīšanai tika ņemti vērā pirmā mēneša tēriņi: dzīvesvietas īre, interneta, ēdiena, transporta un telefona izdevumi.

Saskaņā ar Nestpick datiem, lai pārvāktos uz Latvijas galvaspilsētu būs nepieciešami 795 eiro un 9 centi. No tiem dzīvokļa īrei pirmajā mēnesī aizies 275,05 eiro, savukārt pārtikai – 291,48 eiro. Transports izmaksās 50 eiro, mobilie sakari izmaksās 15 eiro, interneta patēriņa mēnesis izmaksās 13,56 eiro.

Vislētākā pilsēta pārvākšanai izrādījusies Ēģiptes galvaspilsēta Kaira – šeit pirmajam dzīves mēnesim būs nepieciešami 560,41 eiro. Otrajā vietā ir Indijas Bengalūru (633,71 eiro), tai seko Rumānijas Bukareste (644,26 eiro) un Ungārijas Budapešta (742,85 eiro).

Tāpat reitinga pirmajā desmitniekā ierindojušās Mehiko (804,98 eiro), Sofija (812,36 eiro), Prāga (826,17 eiro), Kolumbijas pilsēta Medeljina (837,35 eiro) un  Malaizijas galvaspilsēta Kualalumpura (865,79 eiro).

Visdārgāk pārvākšanās izmaksās Dubaijā – 3,6 tūkstoši eiro par pirmo dzīves mēnesi. No Eiropas pilsētām pati dārgākā pārvākšanai izrādījusies Londona, kur pirmā dzīves mēneša izmaksas sastāda 2,7 tūkstošus eiro.

Kā norāda Nestpick, darba nolūkos pārvākšanas vietu sarakstā tika iekļautas 80 populārākās pilsētas. Tās tika izvēlētas pamatojoties uz darba vietu piedāvājumiem, augstskolu kvalitāti un plaukstošu startapa kultūru.

Kā jau iepriekš rakstīja Sputnik Latvija, Rīga izrādījusies 58. vietā no 77 pasaules pilsētām pēc dzīves dārdzības. UBS bankas reitingā dzīvošanai lētākā izrādījusies arī Kaira, par dārgāko atzīta Cīrihe.

50
Pēc temata
Rīga iekļauta Austrumeiropas bagātāko pilsētu desmitniekā
Nekad nav par vēlu: Rīga aicina apgūt jaunas profesijas
Pēc popularitātes Rīga apsteigusi horvātu Rovinju un spāņu Nerhu
Rīga iekļuvusi Eiropas labāko tūrisma maršrutu pieciniekā