Taksometrs. Foto no arhīva

Rīgā varētu noteikt fiksētu maksu par taksometru no lidostas

39
(atjaunots 08:55 04.07.2018)
Kā paziņojis premjerministrs Māris Kučinskis, darba grupai divu nedēļu laikā jāsagatavo konkrēti piedāvājumi situācijas atrisināšanai.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Taksometru braucieniem no Rīgas lidostas, Rīgas centrālās stacijas un Rīgas pasažieru ostas varētu tikt noteiktas fiksētas cenas vai arī cenu griesti, raksta Mixnews.lv.

Kā paziņoja premjerministrs Māris Kučinskis pēc vakardienas koalīcijas partiju sēdes, darba grupai divu nedēļu laikā jāsagatavo konkrēti piedāvājumi situācijas atrisināšanai. Tās sastāvā tiks iekļauti Satiksmes ministrijas, Tieslietu ministrijas, Ekonomikas ministrijas un Iekšlietu ministrijas pārstāvji. Satiksmes ministrijas sagatavotos piedāvājumus nepieciešams izskatīt no juridiskā viedokļa un no konkurences viedokļa, paskaidroja viņš. 

Satiksmes ministrijas parlamenta sekretārs Edgars Tavars paziņoja, ka valdībai likuma kārtībā jābūt tiesībām noteikt maksimālo tarifu taksometru pakalpojumiem noteiktās vietās, kuru skaits vēl tiks precizēts, savukārt pagaidām runa ir par lidostu, Rīgas pasažieru ostu un centrālo dzelzceļa staciju.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens arī paziņoja, ka jābūt noteiktiem taksometru pakalpojumu cenu griestiem, un katrai automašīnai jābūt aprīkotai ar ierīci, kura informē pasažieru pirms brauciena uzsākšanas par aptuveno brauciena cenu. Viņš uzskata par nepieļaujamu situāciju, kad taksometru pārvadātāju klienti nonāk bezizejā.

Iepriekš starptautiskās lidostas Rīga teritorijā savus pakalpojumus varēja piedāvāt tikai noteiktām prasībām atbilstoši uzņēmumi. Citastarpā tiem bija vajadzīgas 50 vienādas krāsas automašīnas ar GPS reģistratoriem, kuru datiem var piekļūt arī lidosta. Turklāt lidosta iekasēja 100 tūkstošus eiro gadā par ielaišanu teritorijā.

Taču 2013. gadā šī kārtība tika apstrīdēta tiesā. Taksometru uzņēmuma īpašnieks Valērijs Utjanskis pieprasīja piekļuvi teritorijai, jo lidosta ir publiska, nevis privāta telpa. Tiesvedība bija ilga, taču galu galā Augstākā tiesa pieņēma lēmumu: atvērt piekļuvi teritorijai pie lidostas ēkas visiem taksometriem.

Septembrī tiesas lēmums tika izpildīts. Pēc automātiskās barjeras demontāžas un caurlaižu sistēmas atcelšanas strauji vairojās pasažieru sūdzības par pakalpojumu kvalitāti un neadekvāti augstajām cenām.

Lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja Ilona Līce, komentējot situāciju, paziņoja, ka tuvākajā laikā taksometru vadītāju patvaļas problēmu atrisināt neizdosies. Viņa norādīja, ka normatīvie akti neparedz instrumentus, kuri ļautu atrisināt taksometru vadītāju darbības problēmu lidostas teritorijā. Atliek cert uz normatīvo aktu grīzījumiem, ko gatavo Civilās aviācijas aģentūra sakarā ar lidostas — svarīga valsts infrastruktūras objekta — statusu.

39
Pēc temata
Taksometru vadītāji Rīgā pārkāpj pārvadājumu noteikumus
Nevēlas vest uz Mārupi un nosaka negodīgas cenas: lidostas Rīga vadītāja par taksometriem
Taksistus pieķer nodokļu krāpniecībā: policija atklājusi pusmiljons eiro vērtu afēru
Taksometriem atceļ cenu griestus: Rīgā pieauguši tarifi
Dzintars

Izpārdod "Dzintaru": fabrikai piederošās iekārtas ir nopērkamas

2
(atjaunots 17:45 26.05.2020)
Pārdošanai piedāvāti aptuveni 800 vienību. To vidū ir gan kosmētikas ražošanai paredzētās iekārtas, gan uzņēmuma transporta līdzekļi.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Uzņēmuma "Dzintars" administrators Jānis Ozoliņš izstādījis pārdošanai fabrikai piederošās kosmētikas un parfimērijas ražošanas iekārtas, vēsta Press.lv.

Noskaidrojis, ka pārdošanai izstādītas 749 vienības. To vidū ir ražošanas iekārtas, transporta līdzekļi un cits uzņēmuma īpašums.

Dzintars
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Visa īpašuma kopējā vērtība – aptuveni 534 300 eiro, neskaitot PVN.

Piedāvājumi iekārtu iegādei tiek pieņemti līdz 19.jūnijam, visi interesenti var to apskatīt pirms pirkuma.

Iepriekš tika ziņots, ka 30.martā sāksies maksātnespējīgā kosmētikas ražotāja "Dzintars" ražošanas un administratīvo ēku izsole.

Ēkas izstādītas izsolei ar sākumcenu 6,9 milj. eiro apmērā.

Iespējams iegādāties objektu Rīgā, Mālu ielā 30 – zemes gabalu 65 300 kvadrātmetru platībā ar apbūvi, kā arī kustamo īpašumu – inženiertīklus, ofisa tehniku, iekārtas un mēbeles.

Par agrāk slavenā zīmola bēdīgo stāvokli kļuva zināms 2019.gada oktobrī. Jau 12.novembrī Rīgas Pārdaugavas tiesa pasludināja Latvijas kosmētikas ražotāja maksātnespēju un iecēla Jāni Ozoliņu maksātnespējas procesa administratora amatā.

2
Tagi:
Dzintars, Latvija
Pēc temata
Stāsta beigas? "Dzintaru" pasludināja par maksātnespējīgu
Kas zināms par masveida kadru samazināšanu uzņēmumā "Dzintars"
Rokas nost no vietēja biznesa! VID represijas iedzinušas stūrī Latvijas uzņēmējus

Video ir tikai sākums: policija izseko iedzīvotājus sociālajos tīklos

12
(atjaunots 17:29 26.05.2020)
Ziņas no modriem lasītājiem, speciālas programmas un papildu pierādījumi: Latvijas policija aktīvi izmanto sociālos tīklus noziegumu atklāšanai.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Npret kādu kurzemnieci tika ierosināta administratīvā lieta par atrašanos bērnu laukumā Covid-19 ierobežojumu laikā. Iespējamais pārkāpums policijas redzeslokā nonāca pēc tam, kad pārkāpuma video ievietots sociālajos tīklos.

Valsts policijas (VP) kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Dmitrijs Homenko pastāstīja telekanālam TV3, ka lielāko daļu video ierakstu, attēlus vai citādus materiālus viņiem iesūta vērīgi iedzīvotāji. Piemēram, video ierakstu ar iespējamu apreibinošu vielu lietošanu policisti bez ievērības nedrīkst atstāt.

Noliktava, foto no arhīva
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"Ir jāpārbauda šī informācija, jo, kā saprotat, šīs psihoaktīvās vielas paliek asinīs, cilvēkā. Tad vienkārši šo video var pārbaudīt un pierādīt ar citiem objektīviem apstākļiem," konstatēja Dmitrijs Homenko.

Video ieraksts, ko publicējis ātruma režīma pārkāpējs vai video ar iespējamu narkotiku lietošanu, vai kāds cits video pats par sevi esot tikai iespējamā pārkāpuma atklāšanas sākums. Gandrīz vienmēr pārkāpuma pierādīšanai ir nepieciešami papildu pierādījumi.

"No konteksta izrauts video fails no interneta vides nevar kalpot par 100% pierādījumu, jo tas ir kā signāls, kas signalizē, ka, iespējams, noticis pārkāpums," norāda Homenko.

Parasti par sociālajos tīklos manītajiem pārkāpumiem policistus informē iedzīvotāji, tomēr materiālus aktīvi meklē arī paši policisti. Ir speciāla programmatūra, kas, piemēram, pēdējā laikā izmantota, meklējot ar Covid-19 saistītas viltus ziņas.

"Ir speciāli programmnodrošinājumi, kuri ļauj analizēt sociālos tīklus, meklēt pēc atslēgvārdiem, cilvēka komentārus analizēt utt. Tāds sistemātisks un mērķtiecīgs darbs, tieši analizēt informāciju, kas saistīta ar Covid-19 publikācijām," stāsta Homenko.

Valsts policijā atgādināja par piedāvāto lietotni "Mana drošība". Tā sniedz iespēju sazināties ar policiju, nepieciešamības brīdī informēt policiju par savu atrašanās vietu, kā arī ziņot par pārkāpumiem internetā.

12
Tagi:
Latvijas policija, sociālie tīkli
Pēc temata
Ārkārtējas situācijas laikā aug vardarbība ģimenē, taču policija agresorus neaiztur
IeM: policijai ļoti vajadzīgi resursi, nāksies upurēt ēku apsardzi
Velobums Latvijā ir saistīts ar Covid-19: vai šogad pieaugs velosipēdu zādzību skaits
Līdz ar koronavīrusu Baltijas valstīs var ienākt trakie 90.gadi