Brīvības iela Rīgā

Automašīnu skaita ziņā Latvija apsteigusi tikai Rumāniju un Ungāriju

39
(atjaunots 14:25 03.07.2018)
Lietuvā automašīnu skaits uz tūkstoš iedzīvotājiem pārsniedz Latviju aptuveni par simt mašīnām, Igaunijā – gandrīz par divsimt.

RĪGA, 3. jūlijs — Sputnik. Latvijā uz katriem tūkstoš iedzīvotājiem ir 341 automašīna – tas ir viens no zemākajiem rādītājiem Eiropas Savienībā, informē Eurostat.

2016. gadā Eiropas Savienībā uz tūkstoš iedzīvotājiem vidēji bija 505 automašīnas. Lielākais automašīnu skaits bija reģistrēts Luksemburgā: 662 automašīnas uz tūkstoš cilvēkiem, tai seko Itālija (625 automašīnas), Malta (615), Somija (604) un Kipra (595).

Vismazākais automašīnu skaits uz tūkstoš cilvēkiem reģistrēts Rumānijā (261 mašīna, dati apkopoti 2015. gadā), Ungārijā (338), Latvijā (341), Horvātijā (374). Lietuvā uz katriem tūkstoš iedzīvotājiem reģistrētas 456 automašīnas, Igaunijā — 534.

Iepriekš vēstīts, ka no šī gada 1. novembra Latvijā būs iespējams reģistrēt automašīnas ar stūri labajā pusē. Saeimas Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš paskaidroja, ka liegums reģistrēt automašīnas ar stūri labajā pusē tiks atcelts, ņemot vērā Eiropas tiesas rekomendāciju, — tā secinājusi, ka tamlīdzīgs liegums pārkāpj cilvēka tiesības uz brīvu pārvietošanos.

Likumdošanas grozījumi ir laba ziņa Latvijas iedzīvotājiem, kuri vēlas atgriezties no Lielbritānijas un Īrijas, atzīmēja Naudiņš.

Patlaban Latvijā aizliegts reģistrēt automašīnu ar stūri labajā pusē. Izņēmumu veido tikai atsevišķas specializētās automašīnas, retromobiļi un uz laiku Latvijā ievestie transporta līdzekļi.

39
Pēc temata
Latvija ir viena no ES līderēm pēc jauno vieglo automobiļu pārdošanas pieauguma
Latvijas automobiļu tirgus šogad izrādījies vismazākais ES