Tatjana Ždanoka

"Latvijas valdības kārtējais noziegums": Tatjana Ždanoka nav pielaista vēlēšanās

75
(atjaunots 12:39 30.06.2018)
Latvijas Krievu savienības līdere Tatjana Ždanoka pastāstīja, pēc kāda principa Latvijā sašķiroti komunisti, un informēja, kādi politiķi uzskata, ka viņas darbība neatbilst valsts interesēm.

RĪGA, 30. jūnijs — Sputnik. Satversmes tiesas (ST) pārstāve Ketija Strazda pastāstīja, ka, pēc tiesas domām, Saeimas vēlēšanu likuma pants, kas liedz piedalīties Saeimas vēlēšanās personām, kas bijušas padomju politisko organizāciju locekļi pēc 1991. gada 13. janvāra, atbilst Satversmei, vēsta Mixnews.lv.

Iepriekš Latvijas Krievu savienības līdere Tatjana Ždanoka, Komunistiskās partijas biedre pēc 1991. gada 13. janvāra lūdza ST pārbaudīt Saeimas vēlēšanu likuma 5. panta atbilstību Latvijas Satversmes 1., 9. un 91 pantam. Ždanoka lūdza izvērtēt Satversmes daļu, kurā teikts: Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika, un Saeimā iespējams ievēlēt jebkuru pilntiesīgu pilsoni, kurš vēlēšanu pirmajā dienā sasniedzis 21 gada vecumu, ka visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma priekšā un cilvēktiesības tiek īstenotas bez diskriminācijas.

Taču Satversmes tiesa nolēma, ka likuma pants, kas neļauj Ždanokai balotēties vēlēšanām, atbilst Satversmei. LKS līdere paziņoja savā lapā Facebook, ka šāds ST lēmums viņu nepārsteidz un viņa to uzskata par nepieciešamu posmu ceļā uz Eiropas cilvēktiesību tiesu Strasbūrā.

"Esmu pārliecināta, ka lietā tiks gūta uzvara, un Eiropas tiesa liks Latvijai atcelt politiskos ierobežojumus, kuru pamatā ir gandrīz trīsdesmit gadus seni notikumi. Tādējādi tiks atcelts Latvijas Satversmes tiesas pašreizējais lēmums, ar kuru mūsu konstitucionālie juristi sevi apkaunojuši uz mūžīgiem laikiem," — paziņoja Ždanoka.

Publikācijā LKS vietnē Ždanoka atzīmēja, ka Latvijā bijušie komunisti sadalīti divās šķirās — tie, kuri aizbēga no partijas pirms 1991. gada 13. janvāra, kad vairs nebija izdevīgi būt partijas biedram, un tie, kuri saglabāja uzticību idejai.

"Pirmie, uzvēluši otrajiem visu atbildību par "komunisma noziegumiem", mierīgi grozās mūsdienu Latvijas politikā: viņi strādā visās sešās pašreizējās Saeimas frakcijās, turklāt vislielākais skaits sastopams zaļo un zemnieku — premjerministra — partijā," — teikts rakstā.

"Drošības policija apgalvo, ka es rīkojos pretēji Latvijas interesēm, lai arī Eiropas tiesas lēmumā nepārprotami teikts, ka parlamenta deputātu lojalitātes prasību ierobežo prasība rīkoties likuma ietvaros. Jansona kungs, valsts iedzīvotāju tiesību galvenais aizstāvis, ko šajā postenī izvirzījusi partija "Saskaņa" spriež, ka es esot zaudējusi vēlētāju "politisko uzticību", taču ignorē faktu, ka iedzīvotāji mani trīs reizes ievēlējuši Eiropas Parlamentā. Taču visdīvainākā ir Saeimas priekšsēdētāja atsauksme, kurā nosodīta Komunistiskās partijas darbība par ilgu laika periodu līdz 1991. gadam, nevis pēc tam. Ko tad tādā gadījumā Saeimā dara divdesmit bijušie komunisti, kuru vidū trīspadsmit ir valdošās koalīcijas locekļi?" — vaicāja Ždanoka.

Iepriekš vēstīts, ka vismaz piektā daļa Saeimas deputātu ir agrākie PSRS Komunistiskās partijas biedri, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz telekanāla TV3 sniegto informāciju.

Latvijas Saeimā strādā vismaz 19 deputāti, kuri padomju laikā bija Komunistiskās partijas biedri. Atgādināsim, ka Latvijas Saeimā kopumā strādā 100 deputāti.

Telekanāls TV3 informēja, ka 5 deputāti, agrākie PSKP biedri, pārstāv opozīciju — "Saskaņas" frakciju, pa vienam — opozīcijā esošo Reģionu apvienību un partiju "No sirds Latvijai".

Arī valdošo partiju sastāvā ir bijušie komunistiskās parijas biedri: viens — partijā "Vienotība", divi — Nacionālajā apvienībā "Visu Latvijai" un deviņi cilvēki — premjerministra partijā "Zaļo un zemnieku savienība".    

75
Temats:
Vēlēšanu hipodroms (136)
Pēc temata
Drošības policija nav konstatējusi krimināla rakstura informāciju Iesalnieka izteicienos
Gasparjans: demokrātija Latvijā – tā ir vairākuma tiesības apspiest mazākumu
Ždanoka atbildēja Veidemanei: pietiek liet indi uz lasītāju galvām
Drošības policija divas stundas pratināja "Latvijas krievu savienības" līderi
Drons, foto no arhīva

Malumedniekus meklē droni: par nelikumīgu lomu var samaksāt līdz 4000 eiro

3
(atjaunots 12:09 05.06.2020)
Ārkārtējās situācijas apstākļos Latvijā sarosījušies malumednieki. Viņus identificē ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību un piespriež sodu tūkstošiem eiro apmērā.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. Maluzvejnieki un vienkārši zvejnieki, kuri makšķerē zonās, kur tas ir aizliegts, padarījuši sarežģītāku darbu Valsts vides dienestam ārkārtējās situācijas apstākļos, vēsta Bb.lv.

Maijā noformēti desmitiem protokolu pārkāpējiem un piespriesti palieli sodi. Fiziskām personām nelegāls loms Latvijā maksā 280-700 eiro, bet juridiskās personas maksā 700-4300 eiro.

Pie tam katrs pie zvejnieka atrastais lasis vai taimiņš izmaksās 715 eiro, zutis – 40 eiro. Taču arī tas vēl nav viss. Par nelegālu zvejniecību draud ne tikai sods, bet arī kriminālatbildība.

Likumpārkāpējus meklē VVD mobilās grupas. Viņu arsenālā ir ne tikai motorlaivas – zivis Latvijā tagad sargā arī mūsdienu tehnoloģijas.

Bezpilota lidaparāti "izķemmē" apvidu, termokameras ļauj saskatīt maluzvejniekus pat tumsā. Pie tam VVD darbinieki rīkojas klusi un nemanāmi.

Ar šādām metodēm aprīlī konfiscēti 230 nelegāli zvejniecības rīki, pārsvarā – tīkli, kā arī fiksēti 79 administratīvie pārkāpumi. Maijā izdevies konfiscēt 16 nelegālos zvejniecības rīkus un fiksēt 26 pārkāpumus.

Diemžēl pašus maluzvejniekus noķert ir grūti – arī viņiem ir savas tehnoloģijas, piemēram, sakaru sistēma un apziņošana.

Piemēram, 2020. gada februārī kļuva zināms, ka no Bangu dīķa Bauskas novadā, kur makšķernieki organizēja sacensības, pazudušas visas zivis.

Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība, kam pieder lielākā daļa dīķa, nolēma izsūknēt no tā ūdeni, lai iztīrītu gultni. Biedrības locekļi ieraudzīja drūmu ainu – dīķī nebija nekādu zivju, tas pārvērties par netīru peļķi.

Pie tam pēdējos gados Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība ielaidusi Bangu dīķī aptuveni 25 tūkstošus lielu un mazu zivju, un dīķis tika apsargāts, lai arī ne visu diennakti.

Par zivju izgaišanas "trika" ticamāko iemeslu toreiz nosauca maluzvejniecību. Dīķī tika pamanītas tīklu pēdas – acīmredzot, ar tiem izlaupīta ūdenstilpe.

3
Tagi:
zvejniecība, Latvija, drons
Kauņas panorāma, foto no arhīva

Eurolines atjaunos pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm

4
(atjaunots 12:00 05.06.2020)
Starptautiskā pasažieru pārvadātāja Eurolines autobusi tiks aizpildīti tikai uz pusi, turklāt pasažierus lūgs ceļot maskās.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. No šīsdienas autobusu pasažieru pārvadājumus no Rīgas uz Kauņu atsāks starptautiskais pasažieru pārvadātājs Eurolines, vēsta Tvnet.

No 15. jūnija plānots atsākt arī reisus uz Viļņu, Varšavu, Gdaņsku un Tallinu.

Eurolines vadītājs Edmunds Pavlovs pastāstīja, ka autobusu reisi tiks atsākti pakāpeniski.

Viņš atklāja, ka vispirms sāksies braucieni uz Lietuvu, no jūnija vidus atjaunosies reisi uz Tallinu, Varšavu, Gdaņsku. Pavlovs uzsvēra, ka uzņēmums novēros un novērtēs situāciju, jo tagad katra nedēļa atšķiras no iepriekšējās.

Uzņēmuma vadītājs piebilda, ka cilvēki vēlas ceļot un šī vajadzība nekur nav pazudusi.

Eurolines uzsvēra, ka, atsākot braucienus, liela uzmanība tiks veltīta drošībai – autobusi tiks dezinficēti un vēdināti pirms un pēc katra brauciena.

Pasažieriem autobusos būs pieejami dezinficējošie līdzekļi. Biļetes tiks pārdotas tikai uz katru otro vietu, tātad tiks garantēts drošs attālums starp pasažieriem. Viņu ķermeņa temperatūra tiks mērīta ar bezkontakta termometriem, bet autobusa vadītāji strādās maskās. Eurolines aicina pasažierus izmantot maksas brauciena laikā.

Iepriekš pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm atjaunoja kompānijas Ecolines un Lux Express. Tiek atjaunota arī aviosatiksme starp Baltijas valstīm.

4
Tagi:
Baltija, pasažieru pārvadājumi, sabiedriskais transports
Pēc temata
"Lux Express" autobusi atkal savienos Rīgu un Tallinu
Polija atver robežas: atļauti tranzītbraucieni