Taksometrs

Taksistu patvaļības Rīgā turpinās: 10 eiro par iekāpšanu

104
(atjaunots 09:13 29.06.2018)
Atsevišķu taksistu alkatība nepārstāj izbrīnīt Rīgas iedzīvotājus: izrādījies, ka lētticīgos pasažierus ķer ne tikai lidostā.

RĪGA, 29. jūnijs — Sputnik. Rīgas iedzīvotāji turpina dalīties neticamos stāstos par to, ka kļuvuši par uzņēmīgo taksistu upuriem, kuri nolēmuši nopelnīt uz tarifu "liberalizācijas" rēķina.

Šoreiz Rīgas pasažieru ostas rajonā atklātas taksometru mašīnas, kurās iekāpšana automobilī vien klientam izmaksās 10 eiro.

​"Kāpēc jūs domājat, ka lidostā ir kāda īpaša situācija ar takšiem? Lūk, pasažieru ostā gaidot kuģa pienākšanu rindā kārtojas pasugstinātas klases serviss ar iekāpšanas maksu 10€," dalās novērojumā Tālis Linkaits.

Lietotāji nevarēja neatzīmēt arī šīs taksometru formas nosaukumu Bombardir, kurš, spriežot pēc visa, pilnībā atbilst dotajam biznesa modelim.

​"Man patīk SIA nosaukums," atzīmē Igors Kasjanovs.

Tālāk, Tālis, turpinot tematu, raksta par to, ka rindā taksisti aktīvi cīnās par pasažieriem, lai aizvestu viņus uz Vecrīgu, saņemot par braucienu 10-15 eiro (Rīgas pasažieru osta atrodas apmēram piecu minūšu gājienā no Vecrīgas — red.).

Sociālo tīklu lietotāji pauda nesaprašanu par šādiem izcenojumiem un ne īpaši repzentablā autoparka vizuālo stāvokli.

​"Pilnīgs vāks… par šo jāatņem licence uz mūžu," pauž viedokli Andrejs Faibuševičs.

​​"​Traktorus transportēt sanāk lētāk. 0.80 eur/km," raksta Uldis Ķirsis.

​"Pasažieru ostā tie baltie takši visu kontrolē jau ļoti, ļoti ilgi, citi takši pat nemēģina iestaties rindā un ja ari kaut kur stāv uz prāmja pienākšanu, tad to problēmu risina ar pārrunām, lielākoties visi saprot. Tāds lūk tas bizness, bet nu pasažieru viņiem maz, tiešām maz," dalās ar novērojumu Aldis.

Atgādināsim, ka iepriekš jautājums par taksometru cenu "griestu" atcelšanu tika rosināts vairākkārt: "uzņēmīgo" taksistu ķepās nonāk ne tikai tūristi, bet arī vietējie iedzīvotāji.

Asa problēmas apspriešana notiek sociālajos tīklos. Piemēram, Facebook grupā, kura veltīta servisam un pakalpojumiem, zem publikācijas par "godīgiem taksistiem".

Публикация в группе Facebook
Publikācija Facebook grupā

 

Latvijas iedzīvotāji dalās dažādos stāstos par to, kā teju kļuvuši par viltīgo taksistu upuriem.

Piemēram, kāda Diāna P. raksta: "Kolēģe pagājušajā nedēļā paņēma lidostā taksometru ar tarifu 1,99 eiro/MINŪTE — te tev arī Purvciems par 43 eiro, un tas ir bez sastrēgumiem))) Tarifam pievērsa uzmanību, kad skaitītājs sāka griezties tā, ka skaitļus nevarēja saskatīt. Palūdza apturēt un izkāpa, vadītājs izteica rupjības. Tā kā jā, tur jābūt uzmanīgampat ne tūristam."

Taksistu patvaļību problēma aizripojusi pat līdz ministriem. Problēmas risināšanā iesaistījies Latvijas ĀM vadītājs Edgars Rinkēvičs. Tiesa, viņu kāda iemesla pēc uztraukusi situācija tikai lidostā.

"Vēstulē atbildīgajām valsts institūcijām aicināju risināt "taksometru jautājumu" Rīgas lidostā, tas ir valsts reputācijas, tūrisma attīstības un investīciju piesaistīšanas jautājums," uzrakstīja Twitter Rinkēvičs.

Beigās, pirms pāris dienām, kļuva zināms, ka Latvijas Satiksmes ministrija solījusi tikt skaidrībā ar problēmu un šobrīd strādā pie izmaiņām normatīvajos aktos.    

104
Pēc temata
Taksometriem atceļ cenu griestus: Rīgā pieauguši tarifi
No lidostas līdz Rīgai par 70 eiro: pilsētas dome saņem sūdzības par taksometriem
Nevēlas vest uz Mārupi un nosaka negodīgas cenas: lidostas Rīga vadītāja par taksometriem
Rīgas lidostā parādījies "maksas pagrieziens" – 55 eiro
Krievijas, Baltkrievijas un Latvijas robeža

Latvijas NBS pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas robežu patrulēšanu

4
(atjaunots 08:16 05.07.2020)
Latvijas Nacionālie bruņotie spēki tika izsaukti pie valsts austrumu robežām Covid-19 pandēmijas straujas izplatības periodā.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks informēja, ka valsts Nacionālie bruņotie spēki (NBS) aiziet no austrumu robežas, vēsta Bb.lv.

NBS, kuri bija aicināti atbalstīt Valsts robežsardzi Covid-19 pandēmijas radītās asās krīzes periodā, pametīs dienestu pēc 9. jūlija.

Pabriks uzsvēra, ka situācija patlaban nav tik sarežģīta, tāpēc karavīri pie robežām nav vajadzīgi.

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi atradās pie Latvija un Krievijas, kā arī Latvijas un Baltkrievijas robežam no 30. marta. Viņi palīdzēja robežsargiem pildīt patruļu dienestu.

Patrulēšanā piedalījās aptuveni 60 kareivji un zemessargi ar ne vairāk kā 15 transporta līdzekļiem.

Pabriks atzīmēja, ka tālākās darbības robežsargu atbalstam ar NBS spēkiem tiks izvērtētas, ņemot vērā risku analīzi un informāciju par nelegālās imigrācijas pieaugumu pēc ārkārtējās situācijas režīma noslēguma.

Pēdējās diennakts laikā Krievijā fiksēti 6632 inficēšanās gadījumi, Baltkrievijā – 273 jauni koronavīrusa gadījumi.

Latvijā pēdējā diennaktī fiksēts tikai viens jauns infekcijas gadījums. Pandēmijas periodā konstatēti 1123 slimības gadījumi.

No 10. jūnija valstī atcelts ārtkārtējās situācijas režīms un stingrie ierobežojumi.

4
Tagi:
NBS, Latvija, Baltkrievija, Krievija
Pēc temata
Latvijas NBS cer, ka situācija ar Covid-19 piesaistīs jauniesaucamos
Pazaudētā drona stāsts: ko īsti Latvija plānoja novērot
Zemessargi apgūs kaujas iemaņas Rīgas ielās: bez ieročiem
NBS apkopo statistiku par latviešiem, kas iestājas armijā pēc dzīves ārzemēs

Latvija paplašinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama karantīna

17
(atjaunots 07:25 05.07.2020)
Pēdējo nedēļu laikā atsevišķās Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstīs pieaudzis Covid-19 saslimstības gadījumu skaits, tāpēc Latvija papildinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Koronavīrusa izplatības pieauguma dēļ atsevišķās valstīs Latvijas valstspiederīgajiem tagad jāievēro pašizolācija pēc brauciena uz Monako, Zviedriju, Luksemburgu, Portugāli, Rumāniju, Bulgāriju, Lielbritāniju un Čehiju. Divas nedēļas ilga karantīna būs jāievēro arī pēc tranzīta brauciena caur šīm valstīm, vēsta Press.lv, atsaucoties uz Slimību profilakses un kontroles centru.

Kopš 4. jūlija prasība ievērot divas nedēļas ilgu pašizolāciju attiecināta arī uz ceļotājiem, kuri atgriežas no Čehijas un Monako, kur saslimstība pārsniegusi pieļaujamo – 16 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

​SPKC un Veselības ministrija iesaka bez vajadzības nepamest Latviju, jo epidemioloģiskā situācija pastāvīgi mainās.

© Sputnik / Максим Богодвид

Latvijā saslimstība patlaban sastāda 0,7 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju un joprojām krītas.

Iepriekš vēstīts, ka pēdējās diennakts laikā Latvijā veikti 1185 koronavīrusa testi, konstatēts viens Covid-19 gadījums.

Viens pacients ar Covid-19 nokļuvis slimnīcā. Tagad stacionāros valstī ārstējas pieci pacienti ar koronavīrusu. Vienam no viņiem slimības forma ir smaga.

Pandēmijas periodā Latvijā veikti 156784 testi un konstatēti 1123 inficētie.

Izveseļojušies 1000 cilvēki, no slimnīcām izrakstīts 181 pacients, 30 cilvēki ir miruši.

17
Tagi:
koronavīruss, Latvija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Latvijā nav jaunu Covid-19 gadījumu, slimnīcās turpina ārstēties četri pacienti
Pārāk maz Latvijas iedzīvotāju lejupielādējuši mobilo lietotni Apturi Covid
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums