Gājiens nacionālajos tērpos. Foto no arhīva

Dziesmu svētki paralizēs Rīgu

55
(atjaunots 17:36 28.06.2018)
Sakarā ar Vislatvijas Dziesmu svētku rīkošanu ievērojamā vēsturiskā centra teritorijas daļā tiek ieviesti autotransporta kustības ierobežojumi.

RĪGA, 28. jūnijs – Sputnik. Rīgā tiks ieviesti transporta satiksmes ierobežojumi sakarā ar XXVI Vislatvijas Dziesmu svētkiem un XVI Deju svētkiem, vēsta Riga.lv.

Rīgas dome informē, ka visilgāk – no 30. jūnija plkst. 8:00 līdz 2. jūlija plkst. 8:00 tika slēgta satiksme Hanzas ielas posmā – no Vesetas ielas līdz Krišjāņa Valdemāra ielai. 1. jūlijā no plkst. 14:00 notiks Svētku dalībnieku gājiens pa maršrutiem: 11. novembra krastmala — Kaļķu iela – Brīvības laukums – Brīvības bulvāris – Brīvības iela – Stabu iela – Hanzas iela – Skonto stadions un 11. novembra krastmala – Poļu gāte – Pils iela – Doma laukums – Smilšu iela – Vaļņu iela – Kaļķu iela – Brīvības laukums – Brīvības bulvāris – Brīvības iela – Stabu iela – Hanzas iela – Skonto stadions. Valsts policija Svētku gājiena laikā slēgs vai ierobežos transportlīdzekļu satiksmi no 1. jūlija plkst. 0:01 līdz gājiena beigām: 11. novembra krastmalā, posmā no Kaļķu ielas līdz Muitas ielai, 11. novembra krastmalai paralēlajā ielā, Kaļķu ielā, posmā no 11. novembra krastmalas līdz Šķūņu ielai. Savukārt no plkst. 22:00 līdz 23:15 notiks Svētku atklāšanas pasākums Skonto stadionā.

Satiksmes ierobežojumi

No plkst. 13:00 līdz gājiena beigām satiksmi slēgs vai ierobežos Eksporta ielā, posmā no Muitas ielas līdz Hanzas ielai (izņemot satiksmi uz/no Rīgas Pasažieru ostas), Hanzas ielā, posmā no Skanstes ielas līdz Krišjāņa Valdemāra ielai, Grostonas ielā, Vesetas ielā, posmā no Sporta ielas līdz Hanzas ielai, Skolas ielā, posmā no Bruņinieku ielas līdz Stabu ielai, Baznīcas ielā, posmā no Ģertrūdes ielas līdz Stabu ielai, Miesnieku ielā, Pils ielā, Poļu gātē, Bīskapa gātē, Herdera laukumā, Kaļķu ielā, Pils laukumā, Daugavas gātē, Doma laukumā, Smilšu ielā, Mūku ielā.

Tāpat satiksme tiks ierobežota vai slēgta Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī, posmā no iebraukšanas autostāvvietā "Jēkaba arkāde" līdz Kaļķu ielai (izņemot transportlīdzekļus ar organizatoru izsniegtām caurlaidēm līdz Smilšu ielai), Aspazijas bulvārī, posmā no Kaļķu ielas līdz Krišjāņa Barona ielai, Raiņa bulvārī, posmā no Reimersa ielas līdz Inženieru ielai, Brīvības bulvārī, Brīvības ielā, posmā no Elizabetes ielas līdz Bruņinieku ielai, Elizabetes ielā, posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Skolas ielai, Elizabetes ielā, posmā no Baznīcas ielas līdz Tērbatas ielai, Stabu ielā, posmā no Tērbatas ielas līdz Krišjāņa Valdemāra ielai, Ģertrūdes ielā, posmā no Tērbatas ielas līdz Skolas ielai, Lāčplēša ielā, posmā no Tērbatas ielas līdz Krišjāņa Valdemāra ielai, Blaumaņa ielā, posmā no Tērbatas ielas līdz Brīvības bulvārim, Dzirnavu ielā, posmā no Tērbatas ielas līdz Krišjāņa Valdemāra ielai, Tērbatas ielā, posmā no Elizabetes ielas līdz Merķeļa ielai, Elizabetes ielā, posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Tērbatas ielai, Krišjāņa Valdemāra ielā, posmā un virzienā no Kalpaka bulvāra līdz Elizabetes ielaki, Krišjāņa Valdemāra ielā, posmā no Elizabetes ielas līdz Stabu ielai, Krišjāņa Valdemāra ielā, posmā no Mālpils ielas līdz Stabu ielai, Kalpaka bulvārī, posmā no Brīvības bulvāra līdz Reimersa ielai, Merķeļa ielā, posmā no Inženieru ielas līdz Brīvības bulvārim, Reimersa ielā (izņemot sabiedrisko transportu), Arhitektu ielā, Emiļa Melngaiļa ielā, posmā no Zaļās ielas līdz Strēlnieku ielai.

Apstāšanās un stāvvieta aizliegta 

No 28. jūnija plkst. 8:00 līdz 8. jūlija plkst. 20:00 tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana Grostonas ielā, posmā no Jāņa Dikmaņa ielas līdz Mālpils ielai un Skanstes ielā, posmā no Sporta ielas līdz Zirņu ielai. 

Ierobežojumi būs spēkā arī no 29. jūnija plkst. 20:00 līdz 30. jūnija plkst. 20:00 Arhitektu ielā un no 29. jūnija plkst. 20:00 līdz 2. jūlija plkst. 7:00 Hanzas ielā, posmā no Vesetas ielas līdz Kr. Valdemāra ielai. Apstāties un stāvēt aizliegts būs no 29. jūnija plkst. 20:00 līdz 9. jūlija plkst. 7:00 Merķeļa ielā, posmā no Kr. Barona ielas līdz Arhitektu ielai, Kr. Barona ielā, posmā no Elizabetes ielas līdz Merķeļa ielai, Alfrēda Kalniņa ielā, posmā no Marijas ielas līdz autobusu pieturvietas zīmei Alfrēda Kalniņa ielā (autobusus novietot paralēli ietvei).

Kā arī no 30. jūnija plkst. 20:00 līdz 1. jūlija plkst. 12:00 Hanzas ielā, posmā no Rūpniecības ielas līdz Ausekļa ielai un Eksporta ielā, posmā no Hanzas ielas līdz Katrīnas ielai.

Apstāties un stāvēt būs liegts arī no 30. jūnija plkst. 17:00 līdz 2. jūlija plkst. 2:00 Matīsa ielā, posmā un virzienā no Krišjāņa Barona ielas līdz Aleksandra Čaka ielai Emiļa Melngaiļa ielā, 11. novembra krastmalā, posmā no Kaļķu ielas līdz Muitas ielai, 11. novembra krastmalai paralēlajā ielā, Kaļķu ielā, posmā no 11. novembra krastmalas līdz Šķūņu ielai.

Tāpat arī no 30. jūnija plkst. 20:00 līdz 1. jūlija plkst. 24:00 Eksporta ielā, posmā no Muitas ielas līdz Hanzas ielai, Hanzas ielā, posmā no Skanstes ielas līdz Vesetas ielai, Skanstes ielā, posmā no Hanzas ielas līdz Sporta ielai, Grostonas ielā, Mālpils ielā, posmā no Vesetas ielas līdz Skanstes ielai, J.Dikmaņa ielā, Sporta ielā, posmā no Vesetas ielas līdz Skanstes ielai, Poļu gātē, Pils ielā, Bīskapa gātē, Herdera laukumā, Doma laukumā, Smilšu ielā, posmā no Jēkaba ielas līdz Vaļņu ielai, Vaļņu ielā, posmā no Smilšu ielas līdz Kaļķu ielai, Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī, no iebrauktuves autostāvvietā "Jēkaba arkāde" līdz Kaļķu ielai, Aspazijas bulvārī, posmā no Kr. Barona ielas līdz Kaļķu ielai, Brīvības bulvāri, posmā no Raiņa bulvāra līdz Elizabetes ielai, Brīvības ielā, posmā no Elizabetes ielas līdz Bruņinieku ielai, Stabu ielā, posmā no Brīvības ielas līdz Kr. Valdemāra ielai, Reimersa ielā, Merķeļa ielā, posmā no Arhitektu ielas līdz Brīvības ielai, Inženieru ielā, Arhitektu ielā.

Rīga bez velorikšām un elektromobiļiem

Tostarp no plkst. 13:00 1. jūlijā līdz gājiena beigām organizēs divvirzienu satiksmi Zaļajā ielā, posmā no Dzirnavu ielas līdz Emiļa Melngaiļa ielai un Antonijas ielā, posmā no Dzirnavu ielas līdz Emiļa Melngaiļa ielai. Atgādinām, ka tiks slēgta alusvelosipēda, velorikšu, elektromobiļu un zirgu pajūgu satiksme 1. jūlijā no plkst. 8:00 līdz plkst. 22:30 Vecrīgas teritorijā un svētku gājiena maršrutā.

Kā arī no 30. jūnija līdz 8. jūlijam katru dienu no plkst. 24:00 līdz plkst. 6:00 no rīta tiks slēgti Vērmanes dārza vārti un gājēju satiksme Vērmanes dārza teritorijā.

55

Covid-19 būtiski ietekmē ofisa telpu tirgu Latvijā

1
(atjaunots 21:01 26.10.2020)
Savulaik Latvija centās pozicionēt sevi ne tikai kā tilts starp austrumiem un rietumiem, ne tikai kā banku Meka, bet arī kā lietišķās aktivitātes un mūsdienīgu ofisu oāze.

RĪGA, 27. oktobris – Sputnik. Savulaik Latvija centās pozicionēt sevi ne tikai kā tilts starp austrumiem un rietumiem, ne tikai kā banku Meka, bet arī kā lietišķās aktivitātes un mūsdienīgu ofisu oāze. Vai tagad pandēmija parakstīs nāves spriedumu ofisa ēku tirgum Rīgā? Uz šo jautājumu izdevumā Dienas Bizness centās atbildēt nekustamo īpašumu kompānijas "Vestabalt" eksperte Līga Uzkalne.

Šī gada martā mūsu visu dzīves un ikdienas gaitas negaidīti un neatgriezeniski mainījās, eksperte atgādinaja. Pēc ierobežojumu un drošības prasību ieviešanas mēs vairs nevaram ceļot, tikties, strādāt, iepirkties un socializēties kā bijām raduši to darīt iepriekš.

Covid-19 ieviestie drošības pasākumi ir kaut kas iepriekš nepiedzīvots un mums visiem līdz šim nezināms. Daudz uzņēmumiem iepriekš neplānoti bija īsā termiņā jānodrošina iespēja saviem darbiniekiem strādāt attālināti vai maiņās. Šī gada sākumā lielākā daļa no mums uzskatīja, ka Covid-19 krīze uz ieviestie ierobežojumi ir kas īslaicīgs un ātri pārejošs. Tagad līdz ar Covid-19 pandēmijas otro vilni un atkārtotajiem ierobežojumiem, aizliegumiem mums nākas pieņemt, ka Covid-19 nekur nepazudīs un ar jauno lietu kārtību ir jāiemācās sadzīvot ilgākā laika periodā.

Pirms krīzes biroju telpām un to atrašanās vietai bija svarīga un izšķiroša loma. Daudzi vadītāji uzskatīja, ka biroja telpas ir arī uzņēmuma statusa un panākumu apliecinājums apkārtējiem un, ka biroja telpām ir būtiska loma tajā, cik darbinieki ir produktīvi, efektīvi.

Diemžēl dažu mēnešu laikā vairāki uzņēmumi ir sapratuši, ka veiksmīgi var strādāt attālināti, taču nevar noliegt, ka darbs attālināti ir samazinājis iespēju komunicēt, sadarbošanos komandā un dalījumu starp darbu un personīgo dzīves telpu.

Tagad dažu mēnešu laikā vairāki uzņēmumi ir sapratuši, ka veiksmīgi var strādāt attālināti, kā arī konstatējuši faktu- cik pārvērtēta ir bijusi biroja telpu loma un nepieciešamība pēc aiz vien lielākām, greznākām telpām.

Līdz pat 70% no uzņēmumiem uz šodienu izskata iespēju arī turpmāk pēc Covid-19 pandēmijas beigām saglabāt iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, bet 60% aptaujāto uzņēmumu šobrīd izskata jautājumu par biroja telpu maiņu un kopējās platības samazināšanu līdz ar to arī samazinot izdevumus, kas ir saistīti ar biroju telpu nomu un uzturēšanu.

Vairāki uzņēmumi, kurus visspēcīgāk ietekmēja Covid-19 ierobežojumi, ir pieņēmuši lēmumu uz laiku vispār atteikties no biroja telpām. Tas ir redzams tirgū, kā jaunu brīvu biroja telpu nomas piedāvājuma klāsta paplašināšanās.

Kad darbs nāk pie cilvēka

Tiesa, raksta eksperte, attālināts darbs neder visiem. Daudzi nevar esošajā mājvietā iekārtot kvalitatīvu darba vietu un arī ģimenes locekļu un bērnu klātesamība var kaitēt darba efektivitātei.

Daudziem ir vajadzīga saziņa ar kolēģiem, biroja rutīna un disciplīna, ko sniedz ofisa vide un biroja dienas kārtība. Daudzu profesiju pārstāvji nevar strādāt attālināti – ražošanas, veselības aprūpes, kultūras jomās, pārtikas tirdzniecībā, nekustamo īpašumu apsaimniekošanā un pārdošanā strādājošie darbinieki. Ļoti svarīga ir tieša saskarsme ar klientu pārdošanas jomā.

Aptuveni 60% uzskata par pieņemamu, ja darba devējs piedāvā darbiniekiem izvēles iespēju sadalīt darbu, daļēji strādāt no mājām un daļēji klātienē birojā.

Interesanti arī, kā krīze ietekmējusi attieksmi pret nomnieku vidū modīgo atvērtā tipa un coworking telpu koncepciju. Pandēmijas apstākļos ir svarīgi, lai biroja telpās būtu vairāk noslēgtu, norobežotu kabinetu.

Attālinātais darbs palielina uzņēmumu iespējas atrast jaunus darbiniekus un talantus, jo netiek prasīta ierašanās birojā katru dienu un noteikta piesaiste konkrētai darba vietai un darba laikam.

Par cik pēdējos gados jaunu, motivētu un spējīgu darbinieku atrašana daudziem uzņēmumiem bija viens no galvenajiem izaicinājumiem. Tagad vairāki uzņēmumi, meklējot jaunus darbiniekus, norāda, ka iespējams strādāt attālināti. Šobrīd notiek biroja darbības maiņa no "cilvēks uz darbu" uz "darbs pie cilvēka", uzsvēra eksperte.

Skaidrs, ka šādas pārmaiņas nesola neko labu ofisa telpu tirgum Latvijā. Ofisa ēku īpašniekiem iesaka reaģēt operatīvi, būt atsaucīgiem un nodrošināt nomniekiem elastīgus piedāvājumus.

1
Tagi:
nekustamais īpašums, koronavīruss
Pēc temata
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
"Lux Express" un "Forum Cinemas" ziņo par darbinieku masveida atlaišanu
Kārtējais krīzes upuris: bankrotējis celtniecības uzņēmums
Lielbritānijas BTR, foto no arhīva

Latvija sagaidījusi pēdējo bruņumašīnu partiju no Lielbritānijas

8
(atjaunots 21:00 26.10.2020)
Latvijas un Lielbritānijas līgums par lietotu bruņumašīnu iegādi bija parakstīts jau 2014. gadā, un visas 123 mašīnas bija plānots piegādāt jau līdz 2020. gada aprīlim.

RĪGA, 27. oktobris — Sputnik. Latvijai piegādātas visas 123 kāpurķēžu bruņumašīnas, ko Lielbritānijai saskaņā ar 2014. gadā noslēgto līgumu bija jāpiegādā valsts Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem līdz 2020. gada aprīlim, stāsta Mixnews.lv. Sagaidāma arī vēl viena bruņumašīna saskaņā ar 2019. gadā noslēgto līgumu.

Bruņumašīnu iepirkums izmaksāja Latvijas budžetam 250 miljonus eiro, pie tam patīk tehnika maksāja 40 miljonus, pārējie līdzekļi piešķirti infrastruktūrai, personāla apkalpošanai, bruņutehnikas munīcijai un apkalpošanai.

Pirmās mašīnas no partijas tika nogādātas valstī 2015. gada rudenī, visas bruņumašīnas tika aprīkotas ar prettanku raķešu kompleksiem.

Aizsardzības ministrija atzīmēja, ka 116 armijas mašīnas piegādātas modernizētas, bet 7 bruņumašīnas, kas paredzētas Latvijas kara mehāniķu apmācībām, piegādātas bez kapitālā remonta.

Jāpiebilst, ka morāli novecojušas, pie tam vēl lietotas tehnikas iepirkumi no NATO partneriem, rada speciālistu neizpratni.

Iepriekš jau vēstīts, ka Latvijas Aizsardzības ministrija apturējusi vieglo un vidējo 4x4 mašīnu iegādi, kas izmaksātu valstij 200 miljonus eiro, - resors nolēmis pievērsties bruņumašīnu 6x6 Patria izstrādei un ražošanai. Tomēr projekts, kas sākotnēji tika iecerēts sadarbībā ar Somiju un Igauniju, nesen zaudējis savu partneri. Igaunija nolēmusi pārtraukt dalību projektā tā augsto izmaksu dēļ.

8
Pēc temata
Lielbritānija turpina savlaicīgi piegādāt Latvijai lietotus bruņutransportierus
Latvija saņēmusi lietotu bruņutehniku no Lielbritānijas
Noderēs britu bruņutransportieriem: Latvijas NBS saņēmuši raķetes "Spike"
Times: Lielbritānija plāno atteikties no tankiem