Mācībās Saber Strike

NATO karavīri iemācījušies aizsargāt Latviju

70
(atjaunots 10:31 24.06.2018)
Latvijas Nacionālie bruņotie spēki publicējuši Twitter vietnē videoatskaiti par savstarpējo mācību panākumiem ar NATO sabiedrotajiem.

RĪGA, 24. jūnijs — Sputnik. Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) palepojušies ar to, cik veiksmīgi aizritējušas viņu un NATO savstarpējās mācības Saber Strike.

Īsu videoatskaiti par sasniegumiem NBS publicēja savā Twitter mikroblogā.

​"Mācībās "Saber Strike" sabiedrotie demonstrē vienotību un kaujas spējas," — teikts tvīta parakstā ar saiti uz video ierakstu YouTube vietnē.

Jāpiebilst, ka no 3. līdz 15. jūnijam Latvijā notikušo mācību Saber Strike 2018, kas notika ASV Bruņoto spēku vadībā, uzdevums bija uzlabot partneru un sabiedroto reģionālo sadarbību.

Manevros piedalījās vairāk nekā 3 tūkstoši karavīru no Albānijas, ASV, Dānijas, Itālijas, Kanādas, Latvijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Polijas, Slovēnijas, Spānijas un Vācijas. Turklāt mācībās bija jāiesaistās Kanādas vadītajai NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupai Latvijā.

Manevru parāde

Šoreiz manevri izgāja ārpus Ādažu poligona robežām, lai dažādu valstu karavīri spētu pielāgoties kaujas darbībām, ņemot vērā Latvijas reljefa īpatnības. Karavīri trenējās arī pilsētvides apstākļos Skrundas apkaimē.

Manevru parāde iepriekš tika ziņots, ka šogad Latvijā ieplānots rīkot veselu virkni militāro mācību. Aprīlī aizritēja desmit dienas ilgās mācības Furious Hammer. Lai piedalītos manevros, valstī ieradās smagā tehnika no Lielbritānijas: Challenger tanki, kājnieku kaujas mašīnas Warrior, kā arī Igaunijas Aizsardzības spēku kājnieku bruņumašīnas CV9035EE un Sisu XA-188 tanki.

No 5. līdz 13. maijam tika rīkoti Sill/Heddgehog manevri ar Igaunijas karavīru, Kanādas vadīto Latvijā izvietoto NATO kaujas grupas, kā arī Igaunijā izvietotās Lielbritānijas vadītās kaujas grupas piedalīšanos.

No 15. līdz 25. maijam norisinājās militārās mācības Saber Knight 18 ar Dānijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas karavīru piedalīšanos.

Savukārt no 8. līdz 16. jūnijam sauszemes un gaisa spēkiem bija jāapvienojas Summer Shield XV manevros. Pēc šim mācībām no 10. līdz 20. jūnijam bija ieplānoti Swift Response 18 manevri ASV gaisa desanta divīzijas vadībā.

Labs iegansts uzspēlēt karu

NATO samitā Varšavā 2016. gadā tika pieņemts lēmums par bezprecedenta kopš aukstā kara beigām klātbūtnes palielināšanu Austrumeiropas valstīs. starptautisko spēku bataljoni dislocēti Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Polijā sakarā ar it kā pieaugušo "Krievijas agresiju". Latvijā atrodas vairāk nekā tūkstotis karavīru no Albānijas, Itālijas, Kanādas un citām valstīm.

Maskavā vairākkārt paziņoja, ka nav ieinteresēta konfrontācijas rosināšanā ar NATO — nedz Baltijas reģionā, nedz citur, un uzsvēra, ka Krievijas nekad neuzbruks kādai no NATO dalībvalstīm. Pēc Krievijas ĀM vadītāja Sergeja Lavrova sacītā, NATO lieliski zina par to, ka Maskavai nav plānu uzbrukt kādam, taču viņi to izmanto kā ieganstu, lai izvietotu vairāk tehnikas un bataljonus Krievijas robežu tuvumā.    

70
Pēc temata
Politico: kādēļ ASV nav jāizvieto sava militārā bāze Polijā
NATO karavīri mācīsies aizstāvēt Latviju tieši uz ielām, starp civiliedzīvotājiem
Lietuva atļāvusi NATO karavīriem desantēties jebkurā vietā valsts teritorijā
Igauņu "Ezis" pārvērtis Valgu par kaujas lauku
  Gaisa desanta spēku diena

Latvijas robežsargs apsveicis draugus Desanta dienā. Tagad viņu gaida Ētikas komisija

2
(atjaunots 17:51 07.08.2020)
Valsts robežsardzes darbinieks sociālajos tīklos apsveicis draugus Gaisa desanta spēku dienā. Tagad Ētikas komisija izmeklēs, vai viņš tādējādi nav kaitējis robežsargu reputācijai.

RĪGA, 7. augusts - Sputnik. Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Aizgāršas robežapsardzības nodaļas galvenais inspektors Aleksandrs Rubļovs apsveicis savus draugus Gaisa desanta spēku dienā ar publikāciju savā personīgajā lapā Facebook. Tagad  viņam par to nāksies samaksāt, vēsta Pietiek.com.

2. augustā inspektors publicēja savā lapā fotogrāfiju – desantnieki ierindā ar uzrakstu "Neviens, izņemot mūs!" Publikāciju pavadīja vārdi "Apsveicu svētkos!".

Par inspektora apsveikumu bija sašutuši daži Facebook apmeklētāji, pēc tam pie darba ķērās Ētikas komisija.

"Aleksandra Rubļova Facebook profilā nebija minēta viņa darbavieta, - raksta Pietiek. - Taču ieraksti nepārprotami apliecināja, ka sveicējs specifiskai PSRS iedzīvotāju daļai nozīmīgajā dienā ir tieši robežsardzes inspektors. Kā rāda A.Rubļova amatpersonas deklarācija, PSRS tradīciju cienītājs pērn Latvijas Valsts robežsardzē algā saņēmis 17 095 eiro un vēl arī 487 eiro lielu pabalstu.

Valsts robežsardze paskaidroja: "Konkrētajā gadījumā Valsts robežsardzes amatpersona ir pārkāpusi Ministru kabineta 2018. gada 21. novembra ieteikumu Nr. 1 "Valsts pārvaldes vērtības un ētikas pamatprincipi" 13. punkta "Ārpus amata vai darba pienākumu pildīšanas nodarbinātais rīkojas tā, lai nemazinātu valsts pārvaldes reputāciju un uzticēšanos tai" un Valsts robežsardzes 2020. gada 9. marta iekšējo noteikumu Nr. 4 "Valsts robežsardzes amatpersonas ar speciālo dienesta pakāpi un darbinieka ētikas kodekss" 12.2. punkta "cienīt un nekaitēt Valsts robežsardzes reputācijai" prasības. Ņemot vērā minēto, Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Aizgāršas robežapsardzības nodaļas galvenā inspektora rīcība tiks vērtēta Valsts robežsardzes ētikas komisijā."

2
Tagi:
Robežsardze
Pēc temata
Kupoli debesīs: Kubaņas desantnieki nodeva sveicienus ASV un Ukrainas mācībām
"Kas cits, ja ne mēs": Krievija formē jaunu gaisa desanta pulku Krimā
Rota, kas aizgāja debesīs. Nemirstīgie Pleskavas desantnieki
Kviešu ražas vākšana, foto no arhīva

"Labība sagūlusi veldrē": zemnieki stāsta par kviešu ražu

4
(atjaunots 13:40 07.08.2020)
Zemnieki Latvijā cerēja, ka šogad gaidāma laba kviešu raža, tomēr atzīst, ka cerības nav īsti attaisnojušās.

RĪGA, 7. augusts — Sputnik. Ražas novākšanas sezona rit pilnā sparā. Zemnieki atzīmē, ka brīžiem darbu pārtraukušas tikai lietavas. Tomēr daudzi atzīst, ka cerējuši uz daudz labāku ražu, vēsta Rus.lsm.lv.

Auces novada zemnieku saimniecības "Druvas" saimnieks Vidmants Krapauskis stāsta, ka ražas kulšanas darbi jau rit aktīvi. Saimniecībā kopumā sējumi ir 600 hektāru platībā. Aizvadītajā nedēļā jau novākts rapsis un daļa ziemas kviešu.

Krapauskis piezīmēja, ka cerējis uz lielāku ražu. No rapša sējumiem 106 hehtāru platībā 16 hektārus iznīcinājusi krusa. Rezultātā rapša raža iznāca 2,6 tonnas uz hektāru, bet varēja būt 3,5 tonnas.

Zemnieks uzsvēra, ka tas ir nopietns zaudējums. Tagad saimniecība gaida apdrošināšanas kompensāciju.

Radušās problēmas arī ar kviešiem – graudi ir ļoti sīki. Pagaidām paspējuši novākt 36 hektārus ziemas kviešu - ap piecām tonnas uz hektāru.

Talsu novada saimniecība "Rīgmaļi", kur kopējā sējumu platība ir ap 1000 hektāru, vēl tikai sāk novākt rapšus un kviešus. Graudkopis Māris Bērziņš stāstīja, ka pirmajās trīs dienās nokulti 25% lauku.

Bērziņš atzīmēja, ka sākumā šķitis: šī gada raža būs laba, tomēr lietavas ir darījušas savu - vietām ir veldre, arī jūnija sausums ir atstājis savu iespaidu. Katastrofa, viņaprāt, nav notikusi, tomēr cerības nav attaisnojušās.

Atgādināsim, ka, neskatoties uz ekspertu prognozēm, kuri draudēja, ka Latvija varētu palikt bez ražas kaprīzo laikapstākļu dēļ, šogad valsts pardevusi gandrīz par 70% vairāk augļu nekā šajā periodā pērn.

Lielāko daļu ābolu Latvija pārdevusi Igaunijai – 64% no visa ābolu eksporta apjoma. Arī lielākā daļa bumbieru – 65% kopējā eksporta apjoma – nonākuši Igaunijā.

Pie tam 36% no ābolu eksporta Latvija pārdevusi Lietuvai, tāpat kā 14% no kopējā bumbieru apjoma.

4
Tagi:
lauksaimniecība, Latvija
Pēc temata
Speciālists: ja svelme saglabāsies, Latvija var palikt bez ražas
Kartupeļi dārgi, toties ir savi tomāti: kā veidojas pārtikas cenas Baltijas valstīs
Zemnieku Saeima: lai politiķi paši brauc pie mums vākt ogas
Visu eksportā: Latvija nopelnījusi gandrīz 15 miljonus eiro uz augļu tirdzniecības rēķina