Mārtiņa Bunkus slepkavības vieta

Bunkus biroja darbinieki sākuši cīnīties par viņa īpašumu

226
(atjaunots 09:23 21.06.2018)
Viens no nošautā maksātnespējas administratora automobiļiem jau noņemts no uzskaites.

RĪGA, 21. jūnijs — Sputnik. Otrajā dienā pēc maksātnespējas administratora Martiņa Bunkus slepkavības viņa biroja darbinieki metušies cīņā par viņa īpašumu, raksta avīze Dienas Bizness.

2016. gada amatpersonas ienākumu deklarācijā Bunkus norādīja, ka viņam pieder 2013. gada izlaiduma Range Rover un ir uzkrājumi 88 269 eiro apmērā Luminor bankā. Kā precizēja portāls pietiek.com, Range Rover tika ieķīlāts par 200 tūkstošiem eiro, turklāt Bunkus piederēja 2015. gada izlaiduma Aston Martin Vanquish, kura cena atkarībā no modifikācijas un komplektācijas sastādīja 300 tūkstošus eiro un vairāk. Mašīnu valsts reģistrācijas numurzīmes MB39 un MB21 saturēja Bunkus iniciāļus.

Vienu no automobiļiem bieži redzējuši pie vienas no savrupmājām Mežaparkā, kurš piederējis kādai ofšoru kompānijai, taču tās patiesais saimnieks bijis Bunkus, savukārt otrs Bunkus advokāta biroja pagalmā Rīgā, Alberta ielā. Oficiālais abu automobiļu īpašnieks bija 2013. gada nodibinātais SIA Hotel VIP Car Rent Services, kuras vienīgā īpašniece bija Lielbritānijā reģistrētā kompānija Spritwell Commerce LLP. Automobilis Range Rover tika ieķīlāts tajā par 200 tūkstošiem eiro.

Dažus mēnešus pēc publikācijas notika oficiāla SIA Hotel VIP Car Services Rent īpašnieka nomaiņa — britu kompānijas vietā par vienīgo firmas īpašnieku "uz papīra" kļuva tās valdes loceklis Aivars Lācis. Tālāk SIA turpināja strādāt ar pastāvīgiem, pietiekami lieliem zaudējumiem, radot iespaidu, ka tā vienīgā funkcija ir būt Bunkus automobiļu oficiālajai īpašniecei. Taču viss izmainījās jau nākamajā dienā pēc advokāta noslepkavošanas.

Kā rāda Lursoft dati, šī gada martā Aivars Lācis apmeklējis notāru, lai izsniegtu ģenerālpilnvaru kādai 1992. gadā dzimušajai Lāsmai Dunovskai. Izņemot pārējo, viņš devis šai jaunietei pilnvaru pārvaldīt viņam oficiāli piederošās kompānijas kapitāldaļas un bankas kontus. Nākamajā dienā pēc Bunkus slepkavības, 31. maijā, Lācis, saskaņā ar Lursoft datiem, atkal ieradies pie notāra, lai atceltu visas pilnvaras, kuras izsniegtas SIA Hotel VIP Car Rent Services.

Taču Lāsmai Dunovskai izsniegto ģenerālpilnvaru Aivars Lācis neatcēla. Otrajā dienā pēc Bunkus slepkavības, 1. jūnijā, Dunovska, kā rāda publiskie reģistri, izmantoja šo pilnvaru. Pamatojoties uz šo dokumentu, viņa ne vien nocēla Lāci no SIA Hotel VIP Car Rent Services valdes locekļa amata, bet arī "atbrīvoja" viņu no uzņēmuma kapitāldaļu īpašumtiesībām, nododot tās kopā ar valdes locekļa amatu kādai 1978. gadā dzimušai Guntai Kalijevai. Jau 4. jūnijā, saskaņā ar CSDD datiem, automobilis Range Rover tika nodots SIA Immocomfort.lv un šobrīd noņemts no uzskaites.

Turklāt, kā rāda Lursoft dati, Aivaram Lācim nācies šķirties tāpat no vēl divu oficiāli viņam piederošu uzņēmumu kapitāldaļām — SIA Margo Holding un SIA Hotel Services.

Sazināties ar Lāci izdevumam pagaidām neesot izdevies, taču publiskie reģistri liecina par to, ka vērtīgās kapitāldaļas viņš neesot zaudējis brīvprātīgi, un notikušais viņu pārsteidza negaidīti. Par to liecina tas fakts, ka, saskaņā ar Lursoft un Latvijas Vēstnesis datiem, pēc trim dienām viņš vēl centies glābt to, kas glābjams, oficiāli atsaucot visas izsniegtās pilnvaras.

Izdevuma darbinieki piezvanīja uz Mārtiņa Bunkus advokāta biroju un palūdza savienot ar Lāsmu Dunovsku, taču nekādus detalizētus skaidrojumus viņa sniegt nevēlējās, nenoliedzot, ka strādā birojā. Un tas savukārt nozīmē, ka biroja darbinieki, publiski sūdzoties par neciešamo dzīvi "šausmu murgā", ilgi nedomājot nākamajā dienā pēc slepkavības sāka cīņu par advokāta īpašumu.

Martiņš Bunkus tika nošauts 30. maija rītā pie Brāļu kapiem Rīgā. Šauts tika no autofurgona, kurš vēlāk tika atrasts netālu no nozieguma vietas sadedzināts. Valsts policijā ziņoja, ka slepkavība, visticamāk, tika pasūtīta un ir saistīta ar Bunkus profesionālo darbību.    

226
Temats:
Mārtiņa Bunkus slepkavība (14)
Pēc temata
TV3: ar Bunkus slepkavību varētu būt saistīti azerbaidžāņu uzņēmēji
West Kredit vadītājs pastāstīja, kad tiks slēgtas Finanšu ministrijas "solītās" bankas
No "Vienotības" aizbēdzis deputāts
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele, foto no arhīva

Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19

3
(atjaunots 21:17 21.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele ar nepacietību gaida koronavīrusa pandēmijas beigas, bet tikmēr stāsta sekotājiem sociālajos tīklos savus sapņus.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele savā Twitter lapā pastastīja sekotājiem par to, ko redzēja savā sapnī, kurš skāra jau visiem sāpīgo tematu – koronavīrusu.

Viņķele pastāstīja, ka sapnī viņa veica kādas aptiekas inspekciju, par kuru tika saņemtas sūdzības, ka tā tirgo maskas ar defektu, it kā tām gumijas ir par īsu.

"Ja vien būtu tik daudz vārdu, lai izteiktu, cik ļoti gaidu Covid pandēmijas beigas..." noslēdz savu publikāciju ministre.

​Iepriekš Viņķele pirmajā obligātā sejas masku režīma spēkā stāšanās dienā Latvijā izbrauca ar tramvaju Rīgā un pārbaudīja, kā pilsētnieki ievēro jaunos noteikumus. Kopumā viņa bijusi gandarīta.

Atgādināsim, ka no 7. oktobra sejas maska bija jālieto tikai sabiedriskajā transportā, taču kopš pagājušās nedēļas šī prasība tiek piemērota visām sabiedriskām vietām. Pašlaik ierobežojumi ir spēkā līdz 6. novembrim, tomēr valdība neizslēdz, ka sejas masku lietošanas prasība sabiedriskās vietās var tikt pagarināta arī līdz gada beigām, kā arī var tikt ieviesti arī papildu pasākumi ar mērķi novērst Covid-19 izplatību.

3
Tagi:
koronavīruss, maska, Ilze Viņķele
Pēc temata
"Smaga laušanās ar lāčiem": Viņķele par valdības sēdi Covid-19 jautājumā
Viņķele: plānveida medicīnisko pakalpojumus neatcels pilnībā
"Aizej pa labam, citādi padzīs": Gobzems aicina Viņķeli atkāpties no ministres amata
Viņķele: visiem kopā jābūt piesardzīgiem
Ticīgie baznīcā, foto no arhīva

Covid-19 dīvainības: dievkalpojumi atļauti, fitness aizliegts

21
(atjaunots 17:00 21.10.2020)
Cilvēku skaita ierobežojumi iekštelpās un ārpustelpās netiek attiecināti uz reliģiskajām organizācijām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Uz dievkalpojumiem neattiecas Latvijā ieviestie pulcēšanas ierobežojumi, vēsta Mixnews.lv.

No 14. oktobra obligāta sejas masku lietošana ir ieviesta tirdzniecības vietās, stacijās, lidostās, ostās, reliģijas un kultūras iestādēs, izņemot pasākumus, kur apmeklētāji sēž konkrētās sēdvietās, ievērojot distanci savā starpā.

Maskas ir jālieto muzejos, izstāžu zālēs, bibliotēkās, tai skaitā arī šo iestāžu darbiniekiem, ja viņi nav atdalīti no apmeklētājiem ar fizisku barjeru.

No 17. oktobra privātos pasākumos iekštelpās drīkst pulcēties ne vairāk par 30 cilvēkiem. Cilvēku skaits privātos pasākumos ārpustelpās ir samazināts līdz 300.

Taču, kā paziņoja Tieslietu ministrijā, dievkalpojumi neskaitās nedz privāti, nedz publiski pasākumi, un pret tiem šie ierobežojumi nav pielietojami.

Pēc Tieslietu ministrijas pārstāves sacītā, šī pozīcija tika izveidota vēl pirms pirmā Covid-19 viļņa pavasarī.

"Arī turpmāk Tieslietu ministrija un reliģiskās organizācijas pieturēsies pie šāda traktējuma. Tas nozīmē, ka uz reliģiskajām organizācijām neattiecas tādi noteikumi kā cilvēku skaita ierobežojums iekštelpās un ārtelpās," paskaidroja Nozaru politikas departamenta direktora Olga Zeile.

Taču citi reliģiskie pasākumi, kuri nav dievkalpojumi, piemēram, bēres, kristības vai kāzas, skaitās privāti pasākumi, un uz tiem minētie ierobežojumi tiek attiecināti.

Atzīmēsim, ka iepriekš pie Ministru kabineta ēkas notika protesta akcija pret aizliegumu rīkot iekštelpās grupu sporta treniņus un interešu pulciņu nodarbības.

Aizritējušajā diennaktī, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, tikai veikti 5312 koronavīrusa testi, tika atklāti 188 jauni inficēšanas gadījumi. Covid-19 pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3.5%.

​Kopumā pandēmijas laikā Latvijā saslimušas 3797 personas un 1341 izveseļojusies.

21
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Bet kā tad Covid-19: NATO valstis turpina sūtīt karavīrus uz mācībām Latvijā
Galvenais infekcionists: Covid-19 uzliesmojumi turpināsies, kamēr robežas ir vaļā
Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību
Lāpu gājiens notiks, neraugoties uz aizliegumu? nacionālisti sadumpojās pret Covid-19