Rīgas panorāma

Ūdens transports Rīgā greznība vai nepieciešamība

55
Viegla un ātra pastaiga ar laivu pa Daugavu var izrādīties daudz pievilcīgāka par stundas braucienu ar automobili: vai Rīgas iedzīvotājiem tiks dota iespēja izvēlēties starp zemi un ūdeni.

RĪGA, 18. jūnijs – Sputnik. Pilsētas plānotāji un rīdzinieki, kuri dzīvo pie Daugavas vai tās tuvumā, atbalsta sabiedriskā ūdens transporta atklāšanas ideju, vēsta Vesti.lv

Pa upi kursējošais sabiedriskais transports vien 15 minūšu laikā varētu nogādāt pasažierus no Mangaļsalas uz Bolderāju. Savukārt, lai šķērsotu šo pašu ceļu ar mašīnu, būs nepieciešama apmēram stunda. Par ūdens transporta nepieciešamību spriež daudzi, taču līdz darbiem pagaidām neesam tikuši.

It kā Rīgas iedzīvotāji piekrīt pārsēsties uz laivām vai kuģīšiem, ja to maršruti būtu regulāri, savukārt cenas nebūtu pārāk dārgas. Savukārt izbraucienu kuģīšu īpašnieki tieši pretēji apgalvo, ka īpaša pieprasījuma uz šādiem maršrutiem pilsētā nav. Jo, lai kuģīši kursētu regulāri, tiem ir nepieciešama pastāvīga pasažieru plūsma vai pašvaldības dotācijas.

Pilsētas plānotāji pagājušonedēļ sarīkoja diskusiju par ūdens transportu Rīgā un pat piedāvāja iespējamos maršrutus no Centrāltirgus līdz Lucavsalai, no Nacionālās bibliotēkas līdz Vecrīgai un tā tālāk. Turklāt sarunas laikā tika apspriestas arī šāda transporta cenas un apmaksas iespējas. Paredzēts, ka biļetei uz kuģīti nav jābūt dārgākai par jebkura cita sauszemes sabiedriskā transporta biļeti. Savukārt apmaksai ūdens transportu var aprīkot ar speciālām e-talona iekārtām, līdzīgi autobusiem un trolejbusiem.

Sabiedriskais transports bez sabiedrības

Neskatoties uz to, Rīgas satiksme un ostas pārstāvji attiecās pret piedāvājumu bez iedvesmas, atzīmējot, ka pasažieru ūdens pārvadājumos, visticamāk, būšot ārkārtīgi maz. Pēc Rīgas satiksmes pārstāvja Reiņa Auziņa sacītā, laiviņas un kuģīšus izmantos mazāk kā 100 cilvēki, savukārt tas ir nepietiekami priekš sabiedriskā transporta.

Rīgas izpilddirektors Juris Radzēvičs vispār samazināja paredzamo ūdens sabiedriskā transporta pasažieru skaitu līdz vienam cilvēkam.

"Dēļ viena cilvēka mēs tagad organizēsim satiksmi!? To nepieļaus arī pārējie iedzīvotāji, ja runājam par publiskās naudas izmantošanu, tas būtu kā greznuma priekšmets, ja 5 cilvēki brauc laivā, tad tā ir greznība," — paziņoja Radzēvičs. Taču pilsētas plānotāji vienalga cer, ka ūdens transports sāks kursēt pa Daugavu jau šovasar.

Reāla panaceja pret sastrēgumiem

Pērnā gada oktobrī Rīgas galvenais arhitekts Gvido Princis paudis viedokli, ka galvenais sastrēgumu iemesls galvaspilsētā ir tiltu noslogotība un piedāvājis attīstīt prāmju un laivu satiksmi, kā "ātrāko un elastīgāko upes šķērsošanas veidu". Tāpat viņš nosauca šo ideju par "ekonomiski izdevīgu risinājumu".

Rīdziniekus sadusmoja Rīgas galvenā arhitekta Gvido Prinča piedāvājums aizdomāties par ūdens transporta izmantošanu Daugavas šķērsošanai, lai atbrīvotu tiltus no mašīnām. Twitter lietotāji bija neapmierināti un uzskatīja, ka šādi piedāvājumi varētu atgriezt Latviju Viduslaikos.

Tiesa, Rīgas dome atbalstīja galvenā arhitekta ideju, un norīkoja Rīgas Satiksmei izvērtēt, cik ekonomiski pamatoti un pieprasīti būtu pasažieru pārvadājumi pa Daugavu rīdzinieku vidū.

Rīgas domes Transporta un satiksmes lietu komitejas priekšsēdētāja vietnieks Vadims Faļkovs intervijā Latvijas Radio 4 pastāstīja, ka Rīgas Satiksme izskatīs iespēju izveidot visa gada garumā ūdens pārvadājumus starp Bolderājas, Vecmīlgrāvja un Iļģuciema mikrorajoniem. Ierēdnis atzīmēja, ka vasaras periodā pārvadājumi varētu būt izveidoti arī starp Lucavsalu un Ķengaragu.

55
Pēc temata
Atkal sastrēgumi: turpināsies Rīgas ielu un tiltu remonts
Būs tikai sliktāk: Nils Ušakovs apsolījis rīdziniekiem vasaras sastrēgumus
Palāta slimnīcā. Foto no arhīva

VM pastāstīja, cik Covid-19 pacientus spēs uzņemt Latvijas slimnīcas

4
(atjaunots 07:36 27.11.2020)
Latvijas slimnīcās ir 633 gultasvietas Covid-19 pacientiem. Par to, kas notiks, ja hospitalizācija būs vajadzīga lielākam slimnieku skaitam, veselības ministre nepastāstīja.

RĪGA, 27. novembris — Sputnik. Latvijas slimnīcās Covid-19 pacientiem paredzēto gultasvietu skaits palielināts līdz 633, pateicoties klīniku pārprofilēšanai, pastāstīja veselības ministre Ilze Viņķele Latvijas televīzijas ēterā.

Mēneša sākumā ministre vēstīja, ka veselības aprūpes iestādes Latvijā – Rīgā un reģionos – var vienlaikus pieņemt aptuveni 500 pacientus ar koronavīrusa infekciju. Tagad gultasvietu skaits ir pieaudzis – koronavīrusa pacientiem pieejamas 633 gultasvietas.

Viņķele paskaidroja, ka vietu skaits palielināts, pateicoties slimnīcu darba pārprofilēšanai, uz plānveida medicīnas un dienas stacionāra pakalpojumu rēķina. Politiķe atzina, ka tas paveikts, atliekot pakalpojumus citiem pacientiem.

Pirmā stacionāra pakalpojumus ierobežoja Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca un piešķīra lielāku skaitu gultasvietu Covid-19 pacientiem. Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā reorganizēta fizioterapijas nodaļa. Palīdzēt gatavas arī privātās veselības aprūpes iestādes, vēstīja ministre.

25. novembrī Latvijas slimnīcās ārstējās 434 Covid-19 pacienti. Ministre pieļāva, ka nākotnē ārstēšana stacionārā varētu būt vajadzīga pat tūkstoš pacientiem.

Iepriekš Veselības ministrija atzina, ka ārkārtas apstākļos (MPV iekārtu slodze par 90%) ārsti varēs likumīgi atteikties ārstēt seniorus (vecumā no 75 gadiem) un hroniskos slimniekus. Par tādu scenāriju publiski pirmo reizi informēja bērnu ārsts no Rīgas Artis Žeigurs. Pēc viņa vārdiem, tādu praksi atbalstījusi Latvijas medicīnas asociācijas Ētikas komisija.

4
Tagi:
Ilze Viņķele, veselība, koronavīruss
Pēc temata
Slimnīcas Latvijā ierobežo pakalpojumus
No slimnīcas mājup par 150 eiro: jauna problēma ar Covid-19 pacientiem
Domino efekts: pacienti ar Covid-19 aizveda no Ogres uz Daugavpili
Jāpalīdz mediķiem: kas traucē piesaistīt vairāk brīvprātīgo Latvijas slimnīcās
Лидер партии Согласие Янис Урбанович

Nemēģiniet pataisīt krievus par latviešiem: Urbanovičs atbildēja Saeimas vicespīkerei

28
(atjaunots 18:03 26.11.2020)
Partijas "Saskaņa" līderis, Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs norādīja, ka Saeimas vicespīkeres Dagmāras Beitneres-Le Gallas izteikumi par krievvalodīgajiem ir provokatīvi.

RĪGA, 26. novembris — Sputnik. Jānis Urbanovičs vēlreiz uzsvēris, ka nevajag pūlēties visus Latvijā pataisīt par latviešiem, ir jāciena visu mazākumtautību pārstāvji, jāatstāj aizvainojumi pagātnē un jāiet uz priekšu.

19. novembrī Saeimas deputāte no Jaunās konservatīvās partijas Dagmāra Beitnere-Le Galla diskusijā par Sabiedrisko mediju likumu paziņoja, ka "Latvijā nav neviena intelektuāla krievu valodā runājoša personība, kas varētu iedzīvināt pārrunas, dziļākas debates par to, kam īstenībā pieder šie cilvēki, kuriem mājas un dzimtā valoda ir krievu valoda".

Jānis Urbanovičs atzīmēja, ka šie vārdi izskanēja Saeimas tribīnē burtiski nākamajā dienā pēc tam, kad nosvinējām savas valsts dzimšanas dienu, vēlot saules mūžu Latvijai".

"Saeimā tobrīd tika apspriests jautājums par mazākumtautību valodu vietu sabiedriskajos medijos. Bet debates tūlīt fokusējās uz "krieviem".

Pēdējā laikā arvien biežāk tiek pārkāpta tā robeža, kad varētu uzskatīt, ka neveselīgas starpnacionālās attiecības ir tikai tādas sadzīvisku, "tramvaju un tirgus plača" ķīviņu izpausmes.  Par veselīgu attieksmi es nevaru nodēvēt situāciju, kad provokatīvā veidā no augstās Saeimas tribīnes tiek aizskarta kādai tautībai piederīgo pašcieņa, - Urbanovičs rakstīja savā lapā Facebook. – Pretstatīt Latvijas dažādas kopienas  - tas ir ļoti slidens ceļš. Kad prezidents sadala tautu patriotos un ne patriotos pēc tā, kurā datumā viņi atzīmē kara beigas, kad premjers sapņo, kā latvieši asimilēs krievu bērnus, kad kāds ministrs pauž neuzticēšanos karavīriem viņu politisko izvēļu dēļ - vai tas viss stiprina mūsu valsti? 

Trīsdesmit gados pēc neatkarības atjaunošanas latviešu valodas statuss ir nostiprināts gan Satversmē, gan pilsoņu apziņā. Taču pieņemt to par vienīgo valsts valodu nenozīmē noliegt savu tēva un mātes valodu. Mums nevajag censties visus pārtaisīt par latviešiem, un par mankurtiem - vēl jo vairāk ne!  Mums viņus visus - krievus un baltkrievus, ukraiņus, ebrejus, lietuviešus un visus, visus - vajag par draugiem. Jo viņi ir mūsējie.

Kad pirms dažiem gadiem viena latviešu valodā runājoša "intelektuāla personība" atļāvās krievus nodēvēt par "utīm", ko nevar izdabūt no Latvijas kažoka, ļoti cienījamā veidā uz šo izlēcienu atbildēja teātra kritiķe Silvija Radzobe. Bezgalīga pagātnes pāridarījumu atriebšana var atnest arī nākotnes nāvi, viņa rakstīja.

Ir nepieļaujami, ja vienā dienā politiķi liekulīgi vēl saules mūžu Latvijai, bet nākamajā dienā cenšas nogalināt tās nākotni."

28
Tagi:
Jānis Urbanovičs, Saskaņa, krievvalodīgie, latvieši
Pēc temata
Vai patiešām par "okupantiem" nodēvēti pareizie?
Varai ir izdevīgas krievu un latviešu nesaskaņas: Urbanovičs par Levita maldiem
Krievi brauc prom, Latvijā runās latviski: Lindermans par nacionālistiem un diskrimināciju
Jurijs Aleksejevs: "Atšķirībā no ASV, krievu "ņegri" Latvijā patiešām ir beztiesiski"
Ziemeļu straume

"Ziemeļu straumes 2" sertificētājs atteicies sniegt daļu pakalpojumu sankciju dēļ

0
(atjaunots 08:12 27.11.2020)
Norvēģu kompānija "DNV GL" atteikusies no kuģu inspekcijas gāzesvada "Ziemeļu straume 2" projektā, ņemot vērā ASV sankciju draudus.

RĪGA, 27. novembris — Sputnik. Gāzesvada "Ziemeļu straume 2" sertificētājs, norvēģu kompānija "Det Norske Veritas — Germanischer Lloyd" ("DNV GL") atteikusies no tālāka darba projektā, ņemot vērā ASV sankciju draudus, vēsta RIA Novosti.

"ASV Valsts departaments publicējis jaunu instrukciju jautājumā par likumu "Par Eiropas enerģētiskās drošības aizsardzību" (PEESA). Šī iemesla dēļ mēs uzskatām, ka uz "DNV GL"darbību, kas pārbauda projektu "Ziemeļu straume 2" apkalpojošos ekipētos kuģus, iespējams attiecināt sankcijas. Tāpēc "DNV GL" ir pārtraukusi pakalpojumu sniegšanu, uz ko var attiecināt PEESA darbība," paziņoja kompānijas pārstāvis.

Nacionālistu gājiens Varšavā, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Vēlāk "DNV GL" pārstāvji paskaidroja, ka iepazinušies ar ASV Valsts departamenta jauno instrukciju, kas attiecas uz likumu PEESA un secinājuši: sankcijas attiecinātas uz projektā iesaistīto kuģu un uz tiem uzstādīto iekārtu pārbaudēm. Kompānija uzsvēra, ka arī turpmāk sniegs pakalpojumus, kas saistīti ar maģistrālajiem cauruļvadiem.

"DNV GL" paskaidroja, ka projektā kompānija nodarbojas ar dokumentācijas izskatīšanu un pārbaudīja būvdarbus jautājumā par to atbilstību standartiem. Pakalpojumu kompleksā bija iekļauts arī iekārtu testēšanas un sagatavošanas monitorings, kas tika izmantotas uz kuģiem gāzesvada izbūves laikā. Bez tam "DNV GL" pienākums bija izsniegt atbilstības sertifikātu pēc projekta apmierinoša noslēguma

Kompānija "Nord Stream 2" nesniedza komentārus par situāciju.

"Mēs nevaram atklāt vai komentēt komerciālu informāciju. No nelikumīgām ekstrateritoriālām sankcijām Eiropas kompānijas ir jāaizsargā Eiropas valstu valdībām un Eiropas komisijai," žurnālistiem atgādināja kompānijas pārstāvji.

"Ziemeļu straume 2"

"Ziemeļu straume 2" paredz divu maģistrālo gāzes cauruļvadu izbūvi ar kopējo jaudu 55 miljardu kubikmetru apjomā gadā no Krievijas piekrastes pāri Baltijas jūrai līdz Vācijai.

Pret gāzesvadu aktīvi strādā Savienotās Valstis, kas vēlas pārdot Eiropā savu sašķidrināto dabasgāzi. 2019. gada decembrī Vašingtona ieviesa sankcijas pret projektu un pieprasīja kompānijām nekavējoties pārtraukt dalību būvdarbos. Šveices "Allseas" toreiz gandrīz nekavējoties apliecināja, ka aptur darbus.

Oktobra vidū Vašingtona paplašināja ekonomiskos ierobežojumus pret "Ziemeļu straumi 2" un attiecināja pret to paketi PEESA. Tagad sankcijas tiek vērstas pret kompānijām, kas sniedz pakalpojumus, iekārtas vai finansējumu projektā iesaistīto kuģu modernizācijai vai ekipējumam.

Tāpat, ziņo mediji, Vašingtona plāno sankcijas pret apdrošināšanas un sertifikācijas kompānijām, kas sadarbojas ar Krievijas kuģiem gāzesvada būvdarbu noslēguma posmā. Vācijas ziņu aģentūra DPA vēstīja, ka patlaban ASV vadība sazinās ar Eiropas uzņēmumiem un brīdina tos par iespējamām sankcijām.

0
Tagi:
Ziemeļu straume 2, ASV Valsts departaments, Dānija, ASV
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
ASV veidos koalīciju pret "Ziemeļu straumi 2": vai tas apturēs būvdarbus?
VFR vēstniecība Krievijā: "Ziemeļu straume 2" būs svarīga Vācijai vismaz līdz 2050. gadam
Eksperts paskaidroja, kāpēc ar "Ziemeļu straumes 2" būvniecību var nesteigties
Džo Baidens var palīdzēt "Ziemeļu straumei 2"? Polijas baisais sapnis