Eiropas Parlamenta deputāts no Latvijas Andrejs Mamikins

Danči uz zārkiem: Mamikins sašutis par kolēģu necienīgo uzvešanos

111
(atjaunots 13:16 15.06.2018)
Eiropas Parlamenta deputāts no Latvijas Andrejs Mamikins pastāstīja par kolēģu necienīgo uzvešanos piemiņas ceremonijā EP.

RĪGA, 15. jūnijs — Sputnik. Eiropas Parlamenta deputāts no Latvijas Andrejs Mamikins sašutis par kolēģu uzvedību Staļina deportāciju upuru piemiņas ceremonijā Eiropas Parlamentā (EP). Vairākiem deputātiem radās iespaids, ka pasākuma skumjais raksturs tomēr ļauj demonstrēt nepatiku — pret Mamikinu un Miroslavu Mitrofanovu izskanēja pārmetumi par prokremlisku nostāju.

Mamikins pastāstīja, ka 14. jūnijā EP pie piemiņas plāksnes tika pieminēti 1941. gada jūnija upuri.

"Man ir politiskās nesaskaņas ar kolēģiem, kuri arī tur piedalījās, — politiskās, ekonomiskās, par to, kā Latvijai un ES ir jāattīstās tālāk. Taču es vienmēr esmu godājis un godāšu Staļina represiju gados bojāgājušo un cietušo cilvēku piemiņu. Kaut vai tāpēc, ka tolaik cieta visu Latvijā dzīvojošo tautību pārstāvji — gan latvieši, gan krievi, gan ebreji, gan baltkrievi, vārdu sakot, visi… Arī manas ģimenes locekļi. Mūžīga piemiņa!" — uzrakstīja Mamikins.

Politiķis pastāstīja, ka līdz ar Baltijas valstu pārstāvjiem ceremoniju apmeklēja EP prezidents Antonio Tajāni, Nīderlandes premjerministrs Marks Ritte, EP deputāts, rumāņu bīskaps Laslo Tokešs.

"Uzstājās mans kolēģis, EP deputāts Miroslavs Mitrofanovs. Pastāstīja ļoti personīgu stāstu par savu ģimeni — par to, kā viņa tēvs 10 gadus nosēdēja Staļina nometnēs, ka viņa ģimene pirmskara Latvijā draudzējusies ar Meletiju Kallistratovu — Latvijas valsts dibinātāju, 1941. gada augustā nogalināto krievu vecticībnieku no Daugavpils," — atcerējās Mamikins.

Viņš piebilda, ka pēc Mitrofanova uzrunas daudzu klātesošo acīs bija redzamas asaras.

"Un šajā brīdī pie Miroslava mikrofona pieskrien un burtiski izrauj to mūsu dārgā biedrene Sandra Kalniete un sāk klāstīt: "Jūs, Mitrofanov, bijāt Krimā! Jūs atbalstāt Putina politiku! Krimas okupāciju!" Piebalsoja PSKP locekle kopš 1974. gada Inese Vaidere, bakstot ar pirkstu jūsu padevīgo kalpu: "Un jūs, Mamikin, arī bijāt Krimā!" (Medicīnisks fakts: neesmu bijis Krimā kopš 1990. gada. Taču bijusī komuniste Vaidere taču labāk zina, kur esmu bijis!)," — stāstīja Mamikins.

Ceremonijas noslēgumā EP deputāts Zīle atteicies pozēt kopējā fotogrāfijā.

"Pasākuma fināls pēc ziedu nolikšanas — kolektīva fotogrāfija. Nacionālists Roberts Zīle atsakās fotografēties kolektīvi, jo kadrā — "Kremļa aģenti" Mitrofanovs un Mamikins. Priekškars. Rodas cieņa pret Pabriku, kurš nekad nav bijis man tuvs ar saviem politiskajiem uzskatiem. Vīrs vienkārši atnāca, nolieca galvu, nolika ziedus un aizgāja. Danči uz zārkiem. Īsti necilvēki," — piebilda Mamikins.

Saskaņā ar tradīciju Baltijas valstu pilsoņu ievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti ik gadus pulcējas jūnija sākumā, lai godātu 1941. gada Staļina deportāciju upuru piemiņu. Deportācijas skāra Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Ukrainas un Moldovas iedzīvotājus. 1941. gadā no Latvijas tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši cilvēku, vairāk nekā trešā daļa viņu vidū gāja bojā. Jūnija deportāciju upuru piemiņu godā tāpat kā tos, ko skāra deportācijas 1949. gada martā, kad gandrīz 95 tūkstoši cilvēku no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tika piespiedu kārtā izmitināti attālos Sibīrijas rajonos.    

111
Pēc temata
Nacionālisti sūdzas Drošības policijā par Miroslavu Mitrofanovu
Kaimiņš Nacionālajam blokam: Jums darīt nav ko? Ļeņins miris. Pietiek kurināt naidu!
Vecās pasakas: Nacionālā apvienība atkal attaisno Herbertu Cukuru
Nākamais likums – dzemdēt uzreiz latviešus: kāpēc krievvalodīgie iziet ielās
Kafejnīca

Latvijā aug bezdarbs, bet varasiestādes dzen postā kafejnīcas: tūrisma nozare bailēs trīc

1
(atjaunots 15:27 11.07.2020)
Jaunu pasākumu ieviešanu, kuri ierobežo sabiedriskās ēdināšanas iestāžu darbu Latvijā, tūrisma nozare uztvēra vairāk nekā nepriecīgi, gaidot jaunus triecienus.

RĪGA, 11. jūlijs – Sputnik. Piektdien, 10. jūlijā, Ministru kabinets pieņēma lēmumu par sabiedriskās ēdināšanas iestāžu darba laika saīsināšanu ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību un novērst jaunus saslimšanas uzliesmojumus.

Kultūras, sporta, izklaides iestāžu, tai skaitā diskotēku, sabiedriskās ēdināšanas iestāžu un baznīcu darba laiks nedrīkst sākties agrāk par plkst. 6:00 un beigties vēlāk par plkst. 0:00, kinoseansi ārpustelpās var turpināties līdz plkst. 2:00.

Turklāt, saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem ir jāizvieto informācija par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kuri vienlaikus drīkst atrasties iestādē, apmeklētājiem redzamā vietā (pie ieejas un pie kases).

Tāpat līdz 1. septembrim plānots pagarināt ierobežojumus cilvēku skaitam, kuri drīkst vienlaikus atrasties sabiedriskās ēdināšanas iestādēs. Pie viena galdiņa iestādē varēs sēdēt ne vairāk par četriem cilvēkiem, ja viņi nav vienas mājsaimniecības locekļi, savukārt terasē – ne vairāk par 8 cilvēkiem.

Veselības ministrijas vadītāja Ilze Viņķele skaidroja šādus ierobežojumus ar to, ka, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iegūto informāciju, viens no kontaktēšanas veidiem, kura rezultātā notiek inficēšanās, ir izklaides pasākumi, privāti pasākumi un sabiedriskās ēdināšanas vietas – bāri, kafejnīcas un klubi, vēsta Rus.lsm.lv.

Tūrisms šokā

Taču Rīgas Tūrisma attīstības biroju Viņķeles skaidrojumi nemierina.

Biroja valdes priekšsēdētājs Jānis Jenzis uzsver, ka katram ierobežojumam būs ekonomiskas sekas. Šajā gadījumā – klientu skaita un apgrozījuma kritums.

Tikmēr Latvijā šobrīd tiek fiksēts augstākais bezdarba līmenis Eiropas Savienībā, atzīmē Jenzis.

Pašos restorānos pret ierobežojumiem attiecās mierīgāk. Restorāna "Buržujs" vadītājs Gaitis Burba pastāstīja, ka jaunajiem ierobežojumiem nebūtu īpaši jāietekmē bizness, jo normāla viesu komplektācija restorānā ir 2-4 cilvēki. Vai līdz 8 cilvēkiem, ja ņem vērā terasi.

1
Tagi:
tūrisms, bezdarbs
Pēc temata
Trīs mēnešu laikā bezdarbnieku skaits Latvijā pieaudzis par 22 tūkstošiem
Cilvēki izvēlēsies pabalstu: fermeri neatradīs strādniekus septembrī par 800 eiro
Cilvēki aizbrauc no Rīgas, lai dzīvotu un strādātu
Arodbiedrības: pēc robežu atvēršanas desmitiem tūkstošu cilvēku var pamest valsti
Latvijas armija

"Jūs esiet Latvijas lepniem!": Latvijas armija svin 101. dibināšanas gadadienu

7
(atjaunots 15:21 11.07.2020)
Latvijas Aizsardzības ministrija uzsākusi akciju "Pasveicini karavīru!" par godu Latvijas armijas dzimšanas dienai.

RĪGA, 11. jūlijs – Sputnik. Latvijas armija 10. jūlijā svin 101. gadadienu. Par godu armijas dzimšanas dienai Latvijas Aizsardzības ministrija aicina visus piedalīties akcijā "Pasveicini karavīru!" ar tēmturi #pasveicinikaravīru.

"Ja Tavs radinieks, draugs, kaimiņš vai cits pazīstams cilvēks ir Latvijas armija karavīrs vai zemessargs, iepriecini viņu armijas dzimšanas dienā ar sirsnīgu sveicienu! Tie var būt labi vārdi īsziņā, telefona zvans, sociālā tīkla profilā ievietots sveiciens, sen neredzēta cilvēka apciemojums vai jebkurš cits patīkams pārsteigums pēc Tavas izvēles," piedāvā Aizsardzības ministrijas Facebook lapā.

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš uzrakstīja Twitter vietnē apsveikumu karavīriem, zemessargiem un jūrniekiem, atzīmējot, ka ir ļoti gandarīts ar viņu profesionālo ieguldījumu Latvijas armijas kaujas iespēju stiprināšanā.

​Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks savā mikroblogā bija ļoti īss savos apsveikumos.

"Sirsnīgi sveicu Latvijas Armiju dzimšanas dienā! Jūs esiet mūsu Latvijas lepnums!" uzrakstīja viņš.

​Uz aicinājumu apsveikt Latvijas armiju jau ir atsaukusies Lietuvas ĀM. Twitter vietnē diplomāti uzrakstīja: "Brāļi Lietuvā sveic Latvijas armiju 101. gadadienā!" Šo publikāciju brāļi no Lietuvas dāsni papildināja ar karogiem un tēmturi #WeAreNATO.

​Arī Ziemeļatlantijas alianse nepalika malā stāvam.

"10. jūlijā Latvijas armija atzīmē 101 gadu. Turpinot labo tradīciju akcijas "Pasveicini karavīru!" rīkošanā, piedāvājam visiem uzrakstīt siltus vārdus, kas būs veltīti Nacionālo bruņoto spēku dienošajiem," uzrakstīja Latvijā izvietoto alianses spēku Twitter mikroblogā.

7
Tagi:
NBS, armija
Pēc temata
Stabils atalgojums un sociālās garantijas: Latvijas armija aicina bezdarbniekus dienēt
Latvijas ienesīgā militarizācija: jaunākie sasniegumi
Jebkāda informācija par padošanos – meli! AM laidusi klajā bukletu kara gadījumam
Latvija samazinās prasības? Armijā varēs dienēt gandrīz visi