Valdis Dombrovskis

Valdis Dombrovskis: mēs nevaram ļaut Ukrainai ciest neveiksmi

36
(atjaunots 17:18 13.06.2018)
Eirokomisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis palūdza Eiroparlamentam nobalsot par miljarda eiro piešķiršanu Ukrainai, taču tikai ar korupcijas apkarošanas nosacījumu.

RĪGA, 13. jūnijs — Sputnik. Par jaunas makrofinanšu palīdzības sniegšanas nosacījumu Ukrainai no Eiropas Savienības viena miljarda eiro apmērā jākļūst korupcijas apkarošanai, paziņoja Eirokomisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis klausīšanās laikā Eiroparlamentā.

Šodien Eiroparlaments plenārsēdē balsos sakarā ar finanšu palīdzība sniegšanu Ukrainai viena miljarda eiro apmērā, kuru pirms dažiem mēnešiem piedāvājusi Eirokomisija. Taču, pēc Dombrovska sacītā, finanšu atbalsts būs "stingri saistīts" ar valsts reformu īstenošanu.

"Korupcijas apkarošana būs politisko nosacījumu centrā memorandā par savstarpējo saprotamību, kuram jābūt saskaņotam starp ES un Ukrainu šīs palīdzības saņemšanai," piebilda viņš.

Turklāt Dombrovskis atzīmēja, ka Kijevai jāizpilda nosacījumi korupcijas apkarošanas jomā, kurus viņa apņēmās jau iepriekšējās makrofinanšu atbalsta programmas ietvaros, taču joprojām nav izpildījusi.

"Reformu atpakaļgaitas risks"

Tai pat laikā viņš aicina "īsākā laika posmā" piešķirt līdzekļus Ukrainai, jo bez Eiropas Savienības atbalsta reformas šajā valstī ar lielu varbūtību riskē izbeigties.

"Ja mēs vilcināsimies vai aizgriezīsimies no Ukrainas, reformu atpakaļgaitas risks varētu būt ļoti augsts," brīdina Dombrovskis.

Viņš atzīmēja, ka Eiropas Savienības naudas pārvedums ir nepieciešams Ukrainas ekonomikas uzturēšanai un atgādināja, ka 2018. un 2019. gadā Kijevai jāizmaksā daudz parādi, kas "uzliek ļoti lielu slogu valsts budžetam".

"Mēs nevaram ļaut Ukrainai gūt neveiksmi. Tādēļ jauna makrofinanšu palīdzība ir nepieciešama līdzās citam starptautiskam atbalstam, tostarp, no Starptautiskā valūtas fonda," paziņoja viņš.

SVF programma

SVF četru gadu palīdzības programma paredz piešķirt Ukrainai 17,5 miljardus dolāru. 2015. gada martā tika pārskaitīts pirmais naudas pārvedums piecu miljardu dolāru apmērā, tā paša gada augustā — otrais naudas pārvedums 1,7 miljardu dolāru apmērā.

2016. un 2017. gadā Ukraina saņēma pa vienam naudas pārvedumam viena miljarda dolāru apmērā katrs. Kijeva cerēja saņemt piekto naudas pārvedumu līdz pērnā gada beigām, taču tas joprojām nav noticis. Par vienu no kredīta piešķiršanas nosacījumiem tiek saukts Antikorupcijas tiesas izveidošana. Attiecīgu likumprojektu pēc vairākiem skandāliem Ukrainas prezidents Petro Porošenko parakstīja vien 11. jūnijā.    

36
Pēc temata
Krievijas Federācijas padomē atbildēja uz Kijevas plāniem "iznīcināt Krieviju"
Krievijas Valsts Domes deputāts: no Latvijas un citām valstīm veido anti-Krieviju
Ukrainas parlamenta deputāts: Krimas tilts pieder Ukrainai
"Dzīvo eiforijā": Kijevā paskaidroja, kāpēc Ukrainai nav vajadzīga Krima
RT telekanāla birojs Maskavā, foto no arhīva

Lietuva seko Latvijas piemēram un aizliedz RT retranslāciju

5
(atjaunots 09:55 09.07.2020)
Latvija pagājušajā nedēļā aizliedza RT televīzijas programmu retranslāciju, aicinot citas Eiropas valstis sekot tās piemēram.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Lietuvas Radio un televīzijas komisija (LRTK) ieviesa aizliegumu brīvai televīzijas programmu RT, RT HD, RT Spanish, RT Documentary HD un RT Documentary retranslācijai un izplatīšanai Internetā, vēsta Sputnik Lietuva.

"Pēc Lietuvas Republikas Ārlietu ministrijas slēdziena saņemšanas – iestāde, kura ir pilnvarota īstenot sankcijas – LRTK pieņēma lēmumu apturēt brīvu augstākminēto televīzijas programmu uztveršanu Lietuvā," teikts regulatora paziņojumā.

Komisija apturējusi brīvu šo programmu uztveršanu, "jo RT kontrolē Dmitrijs Kiseļovs", paskaidroja LRTK vadītājs Mantass Martišs.

Kiseļovs, pret kuru ir ieviestas Eiropas Savienības sankcijas, ir mediju grupas "Rossija segodņa" ģenerāldirektors. "Rossija segodņa" un RT ir divas atšķirīgas juridiskās personas, šī informācija ir brīvi pieejama.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome paziņoja par septiņu RT telekanālu retranslācijas aizliegumu Latvijā sakarā ar to, ka grupa it kā atrodas Dmitrija Kiseļova "faktiskā kontrolē", pret kuru Eiropas Savienībā ir ieviestas sankcijas. Rīga aicināja citas Eiropas valstis sekot tās piemēram. Par nolūku veikt analoģiskus pasākumus pirmdien, 6. jūlijā, paziņoja Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu.

Baltijas valstu varasiestādes regulāri liek šķēršļus Krievijas un krievvalodīgo mediju darbam. KF ĀM jau atzīmēja, ka Krievijas mediju apspiešanas gadījumi Baltijā uzskatāmi demonstrē, ko praksē nozīmē demagoģiskie paziņojumi par Viļņas, Rīgas un Tallinas uzticību demokrātijas un vārda brīvības principiem.

5
Tagi:
RT, Lietuva
Pēc temata
"Mēs no sirds pasmējāmies": Kiseļovs aicina Latviju nekavējoties atjaunot RT apraidi
Dombrovskis izskaidroja, kur slēpjas manevru jēga saistībā ar RT aizliegšanu Latvijā
Simoņana par RT aizliegšanu Latvijā: Sputnik bloķēšana netraucē
Zaharova pasniedza Rīgai juridiskās pratības mācību pēc aizlieguma translēt RT
Baltijas jūras piekraste, foto no arhīva

Tiek meklēti brīvprātīgie: Latvijā veiks ikgadējo Baltijas jūras piesārņojuma monitoringu

3
(atjaunots 09:04 09.07.2020)
Nevienaldzīgi cilvēki katru gadu Latvijā rīko kampaņu "Mana jūra", kuras mērķis ir pasargāt valsts piekrasti un ūdeni mestajiem atkritumiem un saglabāt Baltijas jūras dabīgo tīrumu.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. No 15. jūlija līdz 14. augustam Latvijā devīto reizi kampaņas "Mana jūra" ietvaros tiks veikts Baltijas jūru piesārņojoši atkritumu monitorings, raksta jauns.lv ar atsauci uz kampaņas pārstāvi Ilzi Mori.

Akcijā aicina piedalīties visus gribētājus. Kampaņas mērķis ir apvienot visas sabiedrības pūles Baltijas jūras piekrastes glābšanā un aizsargāšanā.

Šis pasākums tiek rīkots katru gadu jau deviņus gadus pēc kārtas. Akcijai "Mana jūra" pievienojas ne vien Latvijas iedzīvotāji, bet arī pašvaldības, uzņēmēji un biznesmeņi.

Ik gadus pēc kampaņas norises dati par situāciju ar Latvijas piekrastes piesārņojumu tiek publicēti un tos izskata speciālisti. Rīkotāji veic saņemto datu analīzi un izstrādā piedāvājumus turpmākai jūras piesārņojuma mazināšanai.

Lai piedalītos akcijā, jāiesniedz pieteikums. Papildu informāciju iespējams atrast mājaslapā manajura.lv vai arī Facebook lapā Mana jūra.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka četrās Jūrmalas pludmalēs atklāts mikrobioloģisks piesārņojums.

Peldēšanās šajās pludmalēs ir stingri neieteicams līdz brīdim, kamēr ūdens kvalitātes rādītāji neuzlabosies. Proves šajās vietās tika paņemtas 2020. gada 1. jūlijā, kad bija karsts laiks un vairums cilvēku pavadīja laiku pludmalēs.

Tiek atzīmēts, ka runa ir par peldvietām pie Lielupes: šodien nav ieteicams peldēties Slokā, Raiņa ielas rajonā, kā arī Valteros, pretī Vasarnīcu ielai. Nav droši līst ūdenī Buļļuciemā, pretī Tīklu ielai, un Lielupē, Vikingu ielā 12/14.

3
Tagi:
Latvija, Baltijas jūra
Pēc temata
Baltijas jūrā atrasti radioaktīvi izotopi
ES vides komisārs norūpējies par delfīnu likteni Baltijas jūrā
Baltijas jūrā parādījušās zilaļģes
Kas notiks ar Latviju? Ūdens līmenis Baltijas jūrā strauji ceļas