Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

"Man ir sapnis": Rinkēvičs sapņo par tolerantu Latviju

63
(atjaunots 14:07 09.06.2018)
Edgars Rinkēvičs sapņo par Latviju, kuras politiķi nesašķels sabiedrību, manipulējot ar naidu un agresiju.

RĪGA, 9. jūnijs — Sputnik. Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs sveica Baltijas geju parādes dalībniekus un dalījās pārdomās par Latviju, kas būs brīva no aizspriedumiem.

Pats ārlietu ministrs nevar piedalīties ikgadējā lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) parādē Baltic Pride, kas notiks Rīgā šodien, 9. jūnijā, jo uzturas ar darba vizīti Izraēlā, taču vērsies pie parādes dalībniekiem ar Twitter starpniecību.

"Martins Luters Kings pirms 55 gadiem savā runā "Man ir sapnis" runāja par sabiedrību, kas brīva no aizspriedumiem un sociālajām un ekonomiskajām tiesībām ikvienam sabiedrības loceklim. Arī man ir sapnis par Latviju, kuras spēks ir dažādībā un kas ciena un rūpējas par visu savu pilsoņu tiesībām un aizsargā tās. Par valsti, kura ir piemērs citām cilvēktiesību un likuma varas jomā. Man ir sapnis par Latviju, kur politiķi nevis šķeļ sabiedrību, manipulējot ar naidu un agresiju, bet veicina cieņpilnu attieksmi pret visiem tās locekļiem un cīnās pret vardarbību. Un man ir sapnis par zemi, no kuras nebrauc prom cilvēki, tikai tāpēc, ka viņi ir citādi," – rakstīja ārlietu ministrs.

"Baltijas praids ir būtisks solis, lai veicinātu sabiedrības izpratni un dialogu ar LGBT kopienu. Taču svarīgi ir arī turpināt cīņu par partnerattiecību tiesiskā regulējuma sakārtošanu un visu veidu diskriminācijas izskaušanu. Esmu pārliecināts, ka ar jūsu visu atbalstu un neatlaidīgu pārliecināšanas darbu tas izdosies!"

Patlaban Latvija, tāpat kā Lietuva, Rumānija, Polija, Slovākija un Bulgārija ir to ES valstu vidū, kur netiek atzītas viendzimuma personu laulības vai partnerattiecības. Šī gada martā Saeima noraidīja kopdzīves likuma projektu, kas faktiski varēja legalizēt valstī viendzimuma attiecības.

Rinkēvičs ir pirmais un pagaidām vienīgais politiķis Latvijā, kas publiski informējis par savu homoseksuālo orientāciju. Savu coming out viņš izdarīja 2014. gadā.

63
Pēc temata
Strasbūras tiesa izskatīs LGBT lietuviešu pāra sūdzību
"Mozaīka": Latvijai nāksies atzīt viendzimuma pāru tiesības
Ohlobistins izsmēja Rinkēviču par aizliegumu iebraukt homofobijas iegansta dēļ
Daugavpils mērs iezāģēs geju parādei ar bezmaksas koncertu
Īans Makkellens aicina visus piedalīties geju parādē Rīgā