Miroslavs Mitrofanovs

Nacionālisti sūdzas Drošības policijā par Miroslavu Mitrofanovu

46
(atjaunots 12:28 08.06.2018)
Nacionālās apvienības pārstāvji uzskata par pretvalstisku Miroslava Mitrofanova runu krievu skolu aizsardzības akcijā Rīgā.

RĪGA, 7. jūnijs — Sputnik. Nacionālās apvienības valdes locekle Ginta Vilcāne vērsusies Drošības policijā ar lūgumu izvērtēt EP deputāta Miroslava Mitrofanova runu mītiņā krievu skolu aizsardzībai, vēsta Vesti.lv.

Kārtējā protesta akcija pret skolu pāreju pie mācībām latviešu valodā notika Rīgā 2. jūnijā. Atsevišķi dati liecina, ka gājienā piedalījās vairāk nekā 4500 cilvēki. Viens no akcijas organizatoriem, Eiropas Parlamenta deputāts no Latvijas Miroslavs Mitrofanovs uzrunāja klātesošos.

Vilcāne ziņoja, ka Mitrofanova runa saturējusi pretvalstiskus elementus. Pēc viņas datiem, eirodeputāts esot paziņojis: " Šī būs mūsu valsts! Mēs panāksim, ka viņi dzīvos pēc mūsu diktāta!"

Vilcāne apgalvoja, ka Mitrofanovs negatīvi izteicies par Latviju un latviešiem, aicinājis klātesošos rīkoties pret Latvijas valstiskumu, suverenitāti un neatkarību. Politiķe uzskata, ka viņa darbības apdraud valstiskumu.

"Šīs personas agrākie izteikumi vienmēr ir tikuši vērsti uz Latvijas valsts sašķeltību, spriedzes palielināšanu valstī kopumā un konsekventu etnisko konfliktu veicināšanu," — piebildusi Vilcāne.

Žurnāliste Alla Berezovska atzīmēja, ka nesaskata Mitrofanova vārdos neko neloģisku.

"Latvijas pilsonis vairākās paaudzēs, Eiropas Parlamenta deputāts no Latvijas saka mītiņā, ka Latvija ir mūsu valsts… Kas šeit būtu pretvalstisks vai pret suverenitāti vērsts? Ja viņš, teiksim, būtu ASV deputāts, es arī būtu sašutusi par tādām runām… Bet tā, manuprāt, skan pavisam loģiski," — rakstīja Berezovska Facebook.

Izglītības reforma Latvijā, kas paredz vidusskolu pāreju pie mācībām latviešu valodā līdz 2021. gada 1. septembrim, radīja sašutumu valsts krievvalodīgo iedzīvotāju vidū. Protesta akcijas notiek visā valstī. Dalībnieku skaita ziņā lielākais pret reformu vērstais pasākums notika Rīgā 1. maijā. Organizatori ziņoja, ka gājienā piedalījušies 7-10 tūkstoši cilvēku.

Eirodeputāti no Latvijas savākuši kolēģu parakstus krievu skolu atbalstam republikā. Dokumentu parakstījuši 115 parlamentārieši, kuri pārstāv visas 28 ES dalībvalstis un gandrīz visas EP frakcijas. Maskava negatīvi vērtē Latvijas valdības centienus izslēgt krievu valodu no izglītības sistēmas. Krievijas ĀM vairākkārt vērsusi ANO, ES, EDSO, Eiropas Padomes tiesībsargājošo struktūru uzmanību uz situāciju valodu jomā Baltijas valstī, kur krievu valodu pārvalda vairāk nekā 40% iedzīvotāju.    

46
Pēc temata
Ždanoka vēlas, lai Drošības policija izvērtētu "spēka valodu"
Latvija ir apdraudēta, taču specdienests ir bezspēcīgs: DP pret tiesībsargiem
"Viņa teica – bumba": pret Vislatvijas vecāku sapulci ierosināta krimināllieta
Solis pret demokrātiju Latvijā: par ko Drošības policija atriebjas Gapoņenko
Margarita Dragile

Dragile: Saeima vēlas kontrolēt, krievi Latvijā svin 9. maiju

6
(atjaunots 15:26 06.06.2020)
Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par Sarkanās armijas formas lietojumu – politiķi ir nobažījušies par to, ka pašvaldības atļaus krieviem 9. maijā iziet uz ielas ar kara laiku PSRS atribūtiem.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par PSRS un nacistiskās Vācijas militārās formas lietojumu publiskos pasākumos. Politiķi ņēmuši vērā prezidenta piezīmes un atņēmuši pašvaldībām tiesības ļaut atsevišķos gadījumos izmantot totalitāro režīmu simbolus.

Saeima nolēmusi saglabāt kontroli pār masu pasākumiem, kas saistīti ar 9. maiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja viena no akcijas "Nemirstīgais pulks" organizatorēm Latvijā Margarita Dragile.

"Acīmredzama ir Saeimas vēlēšanās kontrolēt situāciju, lai nepieļautu intereses parādīšanos un neparādītu, cik vērtīgs ir tas, kas svarīgs Latvijas krievu kopienai," uzsvēra Dragile.

Viņa atzīmēja, ka visus Latvijas krievu kopienas pasākumus pavada juristi un tiesībsargi.

"Speciālisti vienmēr rūpīgi iepazīstas ar atbilstošajām likuma normām. Esmu pārliecināta, ka mēs varēsim atrast risinājumu, kas ļaus veterāniem 9. maijā uzvilkt savu formu un ņemt rokās karogus, kā arī pasargās šo pasākumu organizatorus un dalībniekus," apliecināja Dragile.

23. aprīlī Saeima trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus, kuri aizliedz publiskos pasākumos nēsāt bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un varasiestāžu pārstāvju formas tērpu un apģērba elementu lietošanu.

Krievija šādas likuma normas nosodīja, atzīmējot, ka Latvijas politiķi ne tikai pielīdzinājuši padomju karavīra formastērpu nacistu mundierim, bet arī pielāgojuši savas ļaunprātīgās iniciatīvas Lielās Uzvaras 75. gadadienai. Sarkanās armijas formastērpa aizliegumu Latvijā Krievijas Ārlietu ministrija nosauca par zaimojošu iniciatīvu un ņirgāšanos par padomju karavīru piemiņu, kuri ziedojuši savas dzīvības par Latvijas atbrīvošanu.

6
Tagi:
saeima, nacionālisms, Uzvaras diena
Pēc temata
Tādu likumu izpildīt nevar: policija iebilst pret grozījumiem par Georga lentes aizliegumu
Uzvara pār nacismu rada draudus? KF vēstniecība par Georga lentes aizliegumu
Krievijas Ekonomikas universitātes Politoloģijas un socioloģijas katedras vadītājs, militārais politologs Andrejs Koškins, foto no arhīva

Augsta agresijas pakāpe: eksperts novērtēja rīkojumus Latvijā kara gadījumam

10
(atjaunots 15:19 06.06.2020)
Latvijas Aizsardzības ministrijas norādījumi kara gadījumam raksturo ne tikai republikas ģeopolitisko stāvokli, bet arī attīstības vektoru – valsts spēj vienīgi ģenerēt augstas pakāpes agresiju, neko vairāk.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Latvijas Aizsardzības ministrija laidusi klajā bukletu "Kā rīkoties krīzes gadījumā", kurā sniegti ieteikumi iedzīvotājiem, kā izturēties krīzes situācijās, kas saistītas ar epidēmijām, tehnogēnām katastrofām un dabas kataklizmām. Īpaša uzmanība veltīta padomiem par to, kā rīkoties kara gadījumā.

Latvijai nekas cits neatliek, kā vien ģenerēt augstas pakāpes agresiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja Krievijas Ekonomikas universitātes Politoloģijas un socioloģijas katedras vadītājs, militārais politologs Andrejs Koškins.

"Ne ekonomika, ne sociālā sfēra Latvijā nav prioritāras un nonākušas visai bēdīgā stāvoklī. Naudu, ko pagaidām izsniedz Eiropas Savienība, un grantus no ASV var saņemt, ja aktīvi īstenot agresīvu Krievijai naidīgu politiku. Tā nu Latvija ar to nodarbojas," konstatēja Koškins.

Eksperts atzīmēja, ka Latvijas Aizsardzības ministrijas norādījumi kara gadījumam raksturo ne tikai republikas ģeopolitisko stāvokli, bet arī attīstības vektoru.

Ja valsti apdraud ārējais ienaidnieks, Ministru kabinets izsludina ārkārtējo stāvokli, armija un kompetentie dienesti sāk aizsardzības pasākumus, vēsta buklets. Latvijas iedzīvotājiem jābūt gataviem karadienestam, viņiem ir tiesības sākt bruņotu pretošanos un atteikties no sadarbības ar okupācijas varu.

10
Tagi:
Aizsardzības ministrija, Latvija
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs, foto no arhīva

Krievijas politiķis prognozēja tālāko situāciju ASV

0
(atjaunots 15:21 06.06.2020)
Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs uzskata, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām.

RĪGA, 6. jūnijs — Sputnik. Krievijas Federācijas padomes Informācijas politikas un sadarbības ar medijiem komisijas vadītājs Aleksejs Puškovs novērtēja tālākās notikumu attīstības izredzes ASV, vēsta RIA Novosti.

Kopš maija beigām virknē lielāko pilsētu ASV notiek protesta akcijas un nekārtības, kas izcēlušās pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves aresta laikā. Viens no policistiem, kurš aizturēšanas laikā vairākas minūtes ar ceļgalu saspieda Floida plecu, apsūdzēts par slepkavību, trīs citi – par līdzdalību slepkavībā.

Intervijā "Parlamentskaja gazeta" senators norādīja, ka situācija stabilizēsies pirms prezidenta vēlēšanām. Tomēr šoreiz aizdomās turamos likumsargus neizdosies atbrīvot no atbildības par cilvēka nāvi, tiesas process būs stingrs un, domājams, demonstratīvs, uzskata politiķis.

"ASV etniskā "bumba" sprāgst regulāri. Tāpēc nedomāju, ka mēs stāvam uz amerikāņu sociālās revolūcijas sliekšņa. Manuprāt, protesti sāks noklust: marodierus pārvarēs, huligānus iesēdinās, un situācija kopumā stabilizēsies ilgi pirms 2020. gada prezidenta vēlēšanām," teica Puškovs.

Viņš piebilda, ka protestu radītais efekts varētu pazust jau līdz novembrim, tomēr tas diezin vai palīdzēs Savienotajām Valstīm izvairīties no rasu konfliktiem nākotnē.

0
Tagi:
politika, ASV, Krievija
Pēc temata
Polijas izdevums: ASV imidžs grūst acu priekšā
Diplomāts nosauca vārdus par Krievijas saikni ar protestiem ASV par viltus ziņām
"Domājams, krievi": uzlauzts ASV absolūtais ierocis
"Vājprāts": latviešus, kuri kļuva par grautiņu aculieciniekiem ASV, šokējusi "brīvība"