Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

Saeimā ierosināts atstādināt no amata tieslietu ministru

26
(atjaunots 08:32 07.06.2018)
Divdesmit seši Saeimas deputāti parakstījuši divus pieprasījumus atstādināt no amata tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču – jautājumus Tieslietu ministrijai radījusi maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavība.

RĪGA, 7. jūnijs — Sputnik. Saeimā iesniegts lēmuma projekts par tieslietu ministra Dzintara Rasnača (Nacionālā apvienība) atstādināšanu, vēsta Rus.db.lv.

Iesniegumu par neuzticības paušanu Rasnačam parakstījuši 16 deputāti no opozīcijas partijām "Saskaņa" un "No sirds Latvijai", kā arī neatkarīgie deputāti, tostarp arī Romāns Mežeckis. Tā kā nepieciešamais parakstu skaits savākts, Saeimai nāksies ierosinājumu izskatīt.

Lēmuma projekta anotācijā norādīts, ka tieslietu ministrs vāji vai pat neapmierinoši kontrolē Maksātnespējas administrāciju un sistēmas darbība un attīstība pamesta savā vaļā. Deputātu neapmierinātību radījusi maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavība.

Latvijas reģionu apvienība (LRA) atsevišķi iesniedza pieprasījumu par Rasnača atstādināšanu, ko parakstījuši 10 deputāti. Šāds lēmums tika pieņemts LRA pārstāvju un parlamenta frakcijas sapulcē. LRA frakcija uzskata, ka Tieslietu ministrijas vadītājs ir atbildīgs par nesakārtoto likumdošanu administratoru darba sfērā, tāpēc viņam jāuzņemas atbildības par tiesību pārkāpumiem nozarē. Visu šo gadu laikā maksātnespējas administrēšanas process nesis labumu tikai pašiem administratoriem, taču nav veicinājis labumu valstij, norāda LRA pārstāvji.

"Gadu laikā maksātnespējas administrēšana ir pārvērsta par vērienīgu multimiljonu politbiznesu. Lai gan bija radusies cerība, ka Rasnača kungs ļauj virzīties iniciatīvām, lai ierobežotu patvaļu maksātnespējas nozarē, taču pēc pēdējiem notikumiem nākas secināt, ka ministrs vispār nekontrolē viņa atbildībā esošajā nozarē notiekošo," — norādīja LRA frakcijas priekšsēdētāja Nellija Kleinberga.

Šo ziņu Rasnačs komentēja ar sava preses sekretāra Andra Vitenburga starpniecību:

"Tā būs lieliska iespēja publiski informēt Saeimu un plašāku sabiedrību par īstenotajām reformām un vēl darāmajiem darbiem maksātnespējas procesa kontroles sistēmas nodrošināšanā," — viņš paziņoja.

Koalīcijas partneri paziņoja, ka neatbalstīs Rasnača demisijas pieprasījumu, jo, saskaņā ar koalīcijas līgumu, šādos gadījumos viņi balso pret demisijas pieprasījumu.

Tomēr ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis un "Vienotības" frakcijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri atzīmēja, ka maksātnespējas jomā ir problēmas, un ministra pienākums ir sniegt skaidrojumu par šajā nozarē notiekošo.

26
Temats:
Mārtiņa Bunkus slepkavība (14)
Pēc temata
Ministrs: kamēr Nacionālais bloks būs pie varas, Latvijā nebūs viesstrādnieku
Tieslietu ministrs iekarojis sociālos tīklus ar savu glāžubolu
Latvijas bijušais premjers pastāstījis, kā izvest valsti no bedres
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele, foto no arhīva

Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19

2
(atjaunots 21:17 21.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele ar nepacietību gaida koronavīrusa pandēmijas beigas, bet tikmēr stāsta sekotājiem sociālajos tīklos savus sapņus.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele savā Twitter lapā pastastīja sekotājiem par to, ko redzēja savā sapnī, kurš skāra jau visiem sāpīgo tematu – koronavīrusu.

Viņķele pastāstīja, ka sapnī viņa veica kādas aptiekas inspekciju, par kuru tika saņemtas sūdzības, ka tā tirgo maskas ar defektu, it kā tām gumijas ir par īsu.

"Ja vien būtu tik daudz vārdu, lai izteiktu, cik ļoti gaidu Covid pandēmijas beigas..." noslēdz savu publikāciju ministre.

​Iepriekš Viņķele pirmajā obligātā sejas masku režīma spēkā stāšanās dienā Latvijā izbrauca ar tramvaju Rīgā un pārbaudīja, kā pilsētnieki ievēro jaunos noteikumus. Kopumā viņa bijusi gandarīta.

Atgādināsim, ka no 7. oktobra sejas maska bija jālieto tikai sabiedriskajā transportā, taču kopš pagājušās nedēļas šī prasība tiek piemērota visām sabiedriskām vietām. Pašlaik ierobežojumi ir spēkā līdz 6. novembrim, tomēr valdība neizslēdz, ka sejas masku lietošanas prasība sabiedriskās vietās var tikt pagarināta arī līdz gada beigām, kā arī var tikt ieviesti arī papildu pasākumi ar mērķi novērst Covid-19 izplatību.

2
Tagi:
koronavīruss, maska, Ilze Viņķele
Pēc temata
"Smaga laušanās ar lāčiem": Viņķele par valdības sēdi Covid-19 jautājumā
Viņķele: plānveida medicīnisko pakalpojumus neatcels pilnībā
"Aizej pa labam, citādi padzīs": Gobzems aicina Viņķeli atkāpties no ministres amata
Viņķele: visiem kopā jābūt piesardzīgiem
Ticīgie baznīcā, foto no arhīva

Covid-19 dīvainības: dievkalpojumi atļauti, fitness aizliegts

21
(atjaunots 17:00 21.10.2020)
Cilvēku skaita ierobežojumi iekštelpās un ārpustelpās netiek attiecināti uz reliģiskajām organizācijām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Uz dievkalpojumiem neattiecas Latvijā ieviestie pulcēšanas ierobežojumi, vēsta Mixnews.lv.

No 14. oktobra obligāta sejas masku lietošana ir ieviesta tirdzniecības vietās, stacijās, lidostās, ostās, reliģijas un kultūras iestādēs, izņemot pasākumus, kur apmeklētāji sēž konkrētās sēdvietās, ievērojot distanci savā starpā.

Maskas ir jālieto muzejos, izstāžu zālēs, bibliotēkās, tai skaitā arī šo iestāžu darbiniekiem, ja viņi nav atdalīti no apmeklētājiem ar fizisku barjeru.

No 17. oktobra privātos pasākumos iekštelpās drīkst pulcēties ne vairāk par 30 cilvēkiem. Cilvēku skaits privātos pasākumos ārpustelpās ir samazināts līdz 300.

Taču, kā paziņoja Tieslietu ministrijā, dievkalpojumi neskaitās nedz privāti, nedz publiski pasākumi, un pret tiem šie ierobežojumi nav pielietojami.

Pēc Tieslietu ministrijas pārstāves sacītā, šī pozīcija tika izveidota vēl pirms pirmā Covid-19 viļņa pavasarī.

"Arī turpmāk Tieslietu ministrija un reliģiskās organizācijas pieturēsies pie šāda traktējuma. Tas nozīmē, ka uz reliģiskajām organizācijām neattiecas tādi noteikumi kā cilvēku skaita ierobežojums iekštelpās un ārtelpās," paskaidroja Nozaru politikas departamenta direktora Olga Zeile.

Taču citi reliģiskie pasākumi, kuri nav dievkalpojumi, piemēram, bēres, kristības vai kāzas, skaitās privāti pasākumi, un uz tiem minētie ierobežojumi tiek attiecināti.

Atzīmēsim, ka iepriekš pie Ministru kabineta ēkas notika protesta akcija pret aizliegumu rīkot iekštelpās grupu sporta treniņus un interešu pulciņu nodarbības.

Aizritējušajā diennaktī, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, tikai veikti 5312 koronavīrusa testi, tika atklāti 188 jauni inficēšanas gadījumi. Covid-19 pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3.5%.

​Kopumā pandēmijas laikā Latvijā saslimušas 3797 personas un 1341 izveseļojusies.

21
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Bet kā tad Covid-19: NATO valstis turpina sūtīt karavīrus uz mācībām Latvijā
Galvenais infekcionists: Covid-19 uzliesmojumi turpināsies, kamēr robežas ir vaļā
Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību
Lāpu gājiens notiks, neraugoties uz aizliegumu? nacionālisti sadumpojās pret Covid-19