Autovadītājs ar pasažieri automašīnas salonā

Autovadītājiem Latvijā draud sods 100 eiro par Facebook lasīšanu pie stūres

24
(atjaunots 08:30 30.05.2018)
Statistika liecina, ka aizvadītajā gadā par tālruņa lietošanu transportlīdzekļa vadīšanas laikā Latvijā sods piespriests 3400 reizes.

RĪGA, 30. maijs - Sputnik. 29. maijā Saeimas Juridiskā komisija konceptuāli atbalstījusi grozījumus, kuri paredz soda naudu 25-100 eiro apmērā par viedtālruņa, planšetdatora vai klēpjdatora lietošanu kustības laikā no autovadītāja puses, vēsta rus.tvnet.lv.

Atbilstošos normatīvos aktus iesniedzis Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars, kurš paskaidroja, ka viedtālruņu lietošana un aizraušanās ar sociālajiem tīkliem pie kustībā esošas automašīnas stūres, var radīt bīstamas situācijas. Piemēram, sēdē tika apspriests nesenais negadījums Ungārijā — mikroautobusa vadītājs pievērsās Facebook, kā rezultātā notika avārija. CSN bojā gājuši deviņi cilvēki.

Parkomāts
Sputnik / Дмитрий Дубинский

Patlaban Latvijā autovadītājiem paredzēts sods par tālruņa sarunu kustības laikā 15 eiro apmērā. Statistika liecina, ka aizvadītajā gadā par tālruņa lietošanu transportlīdzekļa vadīšanas laikā Latvijā sods piespriests 3400 reizes.

Šogad uz Latvijas ceļiem darbu sākušas policijas automašīnas bez trafareta zīmējuma. Tās aprīkotas ar kamerām, kas fiksē autovadītāju pieļautu tālruņa lietošanu kustības laikā un nolasa transportlīdzekļa numura zīmi. Kameras ļauj konstatēt arī citus pārkāpumus, piemēram, drošības jostas pielietojumu.

Sistēma darbojas tāpat kā fotoradari, un pārkāpuma gadījumā autovadītājs saņem paziņojumu par sodu.     

24
Pēc temata
Jaunās radaru funkcijas: par ko autovadītāji saņems sodu
Igauņus biežāk un ātrāk soda par ātruma pārsniegšanu Latvijā
Konfiskācija aresta vietā: Valsts policija izdomājusi sodu iereibušiem vadītājiem
Pērn Latvijā bijis rekordzems CSN upuru skaits
Lāči

Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē

1
(atjaunots 18:29 05.07.2020)
Divi lāču bērni spēlējās tieši uz ceļa un pat nepamanīja, ka pagadījušies acīs cilvēkam. Tā tapuši vairāki interesanti uzņēmumi.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Sociālā tīkla Facebook lietotājs Nauris publicējis amizantu lācēnu fotogrāfijas – mazuļi rotaļājas uz zemes ceļa Ainažu apkaimē.

Fotogrāfijas tapušas 30. jūnijā, atzīmēja ekskluzīvo uzņēmumu autors.

Tiesa, speciālisti uzskata, ka drīz vien lāči Latvijā nebūs nemaz tāds retums.

Valsts mežu dienests konstatēja, ka pēdējos gados Igaunijā sperti mērķtiecīgi soļi brūno lāču populācijas palielināšanai. Tagad dzīvniekiem Igaunija jau šķiet pārāk šaura, un viņi ierodas Latvijā.

Pie tam ķepaiņi ne tikai pastaigājas pa pierobežas teritoriju – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunajā dzīves vietā.

Speciālisti lēš, ka Latvijā mīt jau 20-50 lāči.

Lāči, foto no arhīva
© AFP 2019 / Roland Weihrauch / dpa

Pagaidām valstī nav fiksēti lāču uzbrukumi cilvēkiem, tomēr drošības pasākumus vajadzētu ievērot. Piemēram, lauku iedzīvotājiem jāpadomā, kā izvietot sadzīves atkritumu konteinerus, lai tajos nerakņātos ciemiņi no meža.

Savukārt pastaigās pa mežu ieteicams pavērot zemi un, ieraugot lāču pēdas vai ekskrementus, paieties tālāk prom. Mežā ieteicams pārvietoties pa takām vai celiņiem, netraucēt meža iemītniekus. Laiku pa laikam var uzkāpt kokā, ierunāties vai uzdziedāt. Ja būsiet vērīgi, pamanīsiet dzīvniekus jau attālumā.

Ja lācis jau ir redzamības zonā, nepagrieziet tam muguru, kāpieties atmuguriski. Neskatieties dzīvniekam acīs, izturieties klusi un ejiet prom. Nekādā gadījumā netuvojietes lācēniem un neaizskariet mazuļus.

1
Tagi:
dzīvnieki, Latvija
Pēc temata
Igaunijas lāči migrē uz Latviju
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam

Covid-19 infekcijas gadījumu skaits Latvijā sasniedzis 1124

9
(atjaunots 16:49 05.07.2020)
Pēdējās diennakts laikā valstī fiksēts viens jauns koronavīrusa infekcijas gadījums. Slimnīcās Covid-19 pacientu skaits nav pieaudzis.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Slimību profilakses un kontroles centrs vēsta, ka pēdējo 24 stundu laikā Latvijā fiksēts viens jauns Covid-19 gadījums. Jau vairākas dienas inficēto skaits valstī pieaug tikai par vienu jaunu gadījumu.

​Diennakts laikā veikti 1042 Covid-19 testi. Kopš pandēmijas sākuma veikti 157 826 izmeklējumi. Kopā Latvijā fiksēti 1124 koronavīrusa infekcijas gadījumi, 1000 cilvēki sekmīgi izveseļojušies, 30 pacienti miruši.

​Slimnīcās ārstējas 5 pacienti ar Covid-19 diagnozi. Vienam no viņiem konstatēta smaga slimības gaita. Kopā no stacionāra izrakstīts 181 pacients.

9
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Pārāk maz Latvijas iedzīvotāju lejupielādējuši mobilo lietotni Apturi Covid
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums
Latvija paplašinājusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma nepieciešama karantīna
Latvijas NBS pārtrauc Krievijas un Baltkrievijas robežu patrulēšanu