Darbs pie datora

Lattelecom neplāno kompensēt nesenās avārijas sekas

15
(atjaunots 07:58 29.05.2018)
Uzņēmuma pārstāve paskaidroja, ka tamlīdzīgas tehniskās problēmas iespējamas jebkuram provaiderim.

RĪGA, 29. maijs — Sputnik. Uzņēmums Lattelecom neplāno kompensēt neērtības, ko vairāk nekā 80 tūkstošiem klientu radīja problēmas ar interneta pieslēgumu aizvadītās nedēļas nogalē, informēja uzņēmuma pārstāve Lāsma Trofimova.

Viņa atzīmēja, ka tehniskās problēmas iespējamas jebkuram provaiderim un neviens nevar būt drošs, ka nenokļūs tamlīdzīgā situācijā. Viņa paskaidroja, ka problēma atrisināta dažu stundu laikā, un piezīmēja, ka arī līgums paredz tamlīdzīgus gadījumus, tāpēc kompensācijas netiek apspriestas, informē rus.db.lv.

Lattelecom izvērtē iespēju piesaistīt ārzemju ekspertus, lai atrisinātu aizvadītās nedēļas nogalē radušās grūtības.

Lāsma Trofimova paziņoja, ka Lattelecom speciālisti apkopojuši datus par problēmu, lai izanalizētu situāciju ar ekspertiem un izstrādātājiem. Viņa izteica iespēju, ka uzņēmums piesaistīs starptautiskos ekspertus problēmas dziļākam izvērtējumam.

Iepriekš vēstīts, ka 26. maijā uzņēmumā notika tīkla avārija, kuras rezultātā piekļuvi internetam un televīzijai zaudēja vairāk nekā 80 tūkstoši cilvēku visā Latvijā.

Uzņēmums paskaidroja, ka galveno problēmu radījušas servera darbības — tas piešķīris vienādas IP adreses vairākiem lietotājiem, un rezultātā sistēmas nav sinhronizējušās. Trofimova uzsvēra, ka ārēja iejaukšanās nav konstatēta.

Interneta piekļuves traucējumi Lattelecom tīklā bija vērojami 26. maijā no pl. 18:04 un ilga vairākas stundas. Pēc pl. 22:00 Lattelecom paziņoja, ka avāriju izdevies novērst.    

15
Pēc temata
Saeimas komisija neuzskata par nepieciešamu aizliegt KF kabeļtelevīzijas kanālus
Tele2, Zelta Zivtiņas un Lattelecom pakalpojumu cenas Latvijā pieaugs