Tatjanas Ždanoka

Gasparjans: demokrātija Latvijā ir vairākuma tiesības apspiest mazākumu

76
(atjaunots 15:36 09.06.2018)
Svešzemniek, atceries, kurš te ir kungs: par to, kā Latvijas varas iestādes iztēlojas demokrātiju valstī, pastāstīja politologs Armens Gasparjans.

RĪGA, 27. maijs — Sputnik. Politologs un žurnālists Armens Gasparjans pastāstīja iknedēļas bijušo PSRS valstu un Baltijas  notikumu apskatā radio Sputnik par to, kādēļ Latvijas varas iestādes ir tik cītīgi savos centienos uzveikt krievu pasauli valstī.

Pēc Gasparjana domām, uzsākot Latvijas Krievu savienības Tatjanas Ždanokas kriminālvajāšanu, Latvijas varas iestādes nolēma parādīt klasisku politiskās telpas tīrīšanas piemēru pirms Saeimas vēlēšanām. Ņemot vērā faktu, ka līdz šim tika arestēti Aleksandrs Gapoņenko, kurš joprojām atrodas cietumā, un Vladimirs Lindermans, kuru nesen atbrīvojas no apcietinājuma.

"Krievu skolas jau ir aizvāktas no dienas kārtības. Šobrīd lieta pārgājusi uz politiskām personām un tiesību aizstāvjiem. Tādējādi cenšas vispār aizvākt krievu kustību no politiskās telpas. Vai no tā izdosies gūt kaut ko pozitīvu? Taktiski, laikam, jā, taču stratēģiski — kategoriski nē," paskaidroja Gasparjans.

Viņš atzīmēja, ka krievu kustības pretinieki varētu gūt uzvaru Latvijas vēlēšanās, taču kas notiks tālāk, jo valsts problēmas nekur nepazudīs.

Ulmanis. Foto no arhīva
© Foto : wikipedia / Unknown photographer : Portrait of Latvian Prime Minister and President Karlis Ulmanis

"Krievu skolas — tā ir tikai neliela daļa no kopējās milzu problēmas, kura saucas "vispārējs lietu stāvoklis Latvij". No tā, ka tur izspieda krievu skolas, cilvēku aizplūšana no valsts nemazināsies, ekonomikas stāvoklis neuzlabosies, savukārt investīciju klimats nepārveidosies," uzsvēra politologs.

pēc viņa sacītā, beigās Latvijas valdība iegūs tikai jaudīgāko negatīva un dusmu vilni, vismaz no trešdaļas valsts iedzīvotāju, ņemot vērā to, ak viņi ir nepilsoņi. Toties pēc tam, kā atzīmēja Gasparjans, ja kāds pēkšņi Eiropas Savienībā painteresēsies par to, kas notiek Latvijā, valsts varas iestādes varēs pateikt, ka pie visa vainojama šī nacionālās mazākumtautības pretošanās un, izņemot kā tik ar krimināllietām, uzveikt šādu pretošanos nevar ne ar ko.

"Tādēļ  demokrātija Latvijā nav un nebūs. Jebkurš latviešu politiķis, izdzirdot par demokrātiju, pasmiesies sejā tam, kurš par to ierunāsies. Viņi nedomā par demokrātiju, viņi no sirds paziņo, ka viņu etalons ir Kārlis Ulmanis. Pie viņa sistēmas viņi arī tiecas. Demokrātija, viņu gadījumā, ir vairākuma tiesības apspiest mazākumu. Tik vien," paziņoja Gasparjans.

Turklāt politologs uzskata, ka tagad par Eiropas Savienības iejaukšanās neglābs Latviju no diktatūras, jo paaugusies un pie varas stūres nostājusies tā paaudze, kuru vērtības balstās uz Ulmaņa autoritārā režīma. Tie ir cilvēki, pēc Gasparjana viedokļa, kuriem krievvalodīgo vajāšana ir norma, dabīgs process.

"Varas iestādes, kuras visu laiku saka, ka viņi ir Ulmaņa tiesību mantotāji, kā viņiem būtu jārīkojas?" uzdeva retorisku jautājumu politologs.

Tāpat Gasparjans uzsvēra, ka pagaidām pasaulē un, tostarp, Eiropas Savienībā nevienu tas nemulsina, ņemot vērā pat to, ka Ždanoka pati bijusi Eiroparlamenta deputāte.

Turklāt politologs atzīmēja, ka bēdīgs ir fakts, ka absolūtais politiķu vairākums, kuri veidoja neatkarīgo Latviju, ir bijušie Komunistiskās partijas locekļi, bijušie Vissavienības Ļeņina komunistiskās jaunatnes savienības (VĻKJS) locekļi un, galvenais, ideoloģisko sektoru darbinieki. Savukārt Ždanoku cenšas izmest no politikas, apelējot, izņemot visu pārējo, tieši uz to, ka viņa sastāvēja Komunistiskajā partijā.

"Ja vēlas, var pat pie staba piesieties, pavaicājot, a ko tu te stāvi. It sevišķi, ja nav citu argumentu," noslēgumā pateica Gasparjans.

 

76
Temats:
Notikumu apskats ar Armenu Gasparjanu (53)
Pēc temata
Gasparjans: nepilsoņus Latvijā vēl piespiež pie sienas, bet Gapoņenko jau sēž cietumā
Gasparjans: latvieši meklē pērkamus krievus
Gasparjans: Eiropas Parlaments nesamaksās Latvijai par "Magņitska sarakstu"
Gasparjans stāsta par latviešu mediju melīgo propagandu

Izdalīs trūcīgajiem: Latvija iepirks 400 tūkstošus medicīnisko masku

5
(atjaunots 11:05 02.06.2020)
Tuvākajā laikā Labklājības ministrija un pašvaldības izdalīs sejas maskas bez maksas maznodrošināto iedzīvotāju grupām.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Elektroniskajā iepirkumu sistēmā šonedēļ jābūt izsludinātam 400 tūkstošu sejas masku iepirkumam maznodrošināto iedzīvotāju grupām, raksta jauns.lv ar atsauci uz Ekonomikas ministrijas Iekšējā tirgus departamenta direktori Ingu Apsīti.

Pēc viņas sacītā, pēc iepirkuma šīs maskas tiks bez maksas izplatītas caur Labklājības ministriju un pašvaldībām Latvijas maznodrošināto iedzīvotāju grupu vidū.

Covid-19
© Sputnik / Владимир Астапкович

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka, saskaņā ar Ekonomikas ministrijas informāciju, Latvijā sejas maskas plāno ražot pieci-seši uzņēmumi. Tiem bija jāuzsāk darbs maija vidū, taču tas nenotika, jo ārzemju laboratorijas, kuras drīkst sertificēt individuālos aizsarglīdzekļus, ir pārāk noslogotas.

Taču kolīdz parādīsies iespēja, Latvijas masku ražošana nekavējoties tiks uzsākta. Ekonomikas ministrijā cer, ka tas notiks jau tuvākajā laikā.

Atgādināsim, ka no 12. maija Latvijā ir ieviests obligāts sejas masku režīms sabiedriskā transporta pasažieriem.

Ārkārtējās situācijas režīms, kurš tika ieviests Latvijā ar mērķi novērst koronavīrusa izplatību, tika pagarināts līdz 9. jūnijam.

5
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
Covid-19 hronikas: seši miljoni inficēto pasaulē un otrais vilnis Japānā
Covid-19 informatīvais tālrunis maina darba laiku: tā pieprasījums krīt
Ne tikai ar lietotnes palīdzību: kā Latvijā apzina Covid-19 slimnieka kontaktpersonas
Latvijā diennakts laikā nav reģistrēts neviens jauns Covid-19 gadījums
Leģionāru piemiņas gājiens 2019. gada 16. martā

Bijušais Latvijas premjers: leģionāri drīz aizies no dzīves, un 16. marts tiks aizmirsts

7
(atjaunots 10:58 02.06.2020)
Latviešu SS leģiona dalībnieki jau ir sirmgalvji un pēc dažiem gadiem aizies no dzīves, tad varētu beigties arī masveida gājieni 16. martā, un pati uzmanība šim datumam aizies nebūtībā, uzskata Vilis Krištopāns.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Latviešu leģionāru piemiņas dienas, kuru Latvijā neoficiāli atzīmē 16. martā, nākotnē var kļūt mazāk manāma, jo no dzīves aizies pēdējie Otrā pasaules kara notikumu dalībnieki, paziņoja radio Baltkom ēterā bijušais Latvijas premjers Vilis Krištopāns.

Katru gadu 16. martā Rīgā notiek latviešu Waffen SS leģiona dalībnieku un to piekritēju gājiens. Tas izraisa neapmierinātību un sašutumu antifašistu organizācijām visā pasaulē. KF uzskata SS leģionāru gājienu Latvijā par kaunu.

Pašam Krištopānam latviešu leģionā tika iesaukts tēvs. Bijušais premjers pastāstīja, ka viņa tēvu izsauca uz komandantūru, kur viņu ierakstīja bataljonā, kad viņam bija 20 gadi.

"Viņu pierakstīja. Bet kas negribēja brīvprātīgi, to izveda pagalmā un nošāva. Lūk, cik brīvprātīgi. Nu pagaidiet vēl dažus gadus. Lūk, manam tēvam parīt paliek 96 gadi, viņš joprojām ir dzīvs, viens no pēdējiem palicis," sacīja Krištopāns.

Tāpat viņš atzīmēja, ka padomju periods Latvijā joprojām ir tik jūtīgs temats vēstures redzējumu atšķirību dēļ.

"Kad amerikāņi un angļi ienāca Francijā, viņi uzreiz no turienes aizgāja. Kad Padomju Savienība ienāca Polijā un Čehoslovākijā, tā aizgāja no turienes tikai 1991. gadā. Lūk arī starpība," sacīja Krištopāns.

Latvijā, līdzīgi citām Baltijas valstīm, uzskata, ka PSRS to okupēja no 1940. līdz 1991. gadam. Krievija neatzīst šādu jautājuma uzstādījumu. Iepriekš Krievijas ĀM skaidroja, ka izskata Baltijas valstu pievienošanos PSRS kā atbilstošu tā laikā starptautiskajām normām, savukārt termins "okupācija" šeit nevar tikt pielietots, jo starp PSRS un Baltijas valstīm nenotika karadarbības, savukārt karaspēku ievešana notika uz vienošanās pamata un ar spilgti izteiktu šajās republikās pastāvējušo varasiestāžu piekrišanu.

Turklāt Latvijā, Lietuvā un Igaunijā to atrašanās laikā Padomju Savienības sastāvā (izņemot Vācijas okupācijas laiku Otrā pasaules kara gados) darbojās nacionālās varasiestādes.

7
Tagi:
Krištopāns, Waffen SS, SS Latviešu leģions
Pēc temata
Pabrika sacītajā: Latvija pasludinājusi sevi par nacistiskās Vācijas sabiedroto
Atnāk vācieši, nodedzina visu: Jurkāns aicina LR valdību pateikt taisnību par leģionāriem
SS Latviešu leģiona veterāni saņēmuši apbalvojumus Latvijā un ASV
Waffen SS bijušais karavīrs uzskata par kļūdu kalpošanu nacistiem