Plāksne tiesas ēkā

Spiegošanā apsūdzētajam dzelzceļniekam otrdien tiks pasludināts spriedums

35
(atjaunots 15:39 25.05.2018)
Spiegošanā apsūdzētajā jelgavnieka dzelzceļa meistara Aleksandra Krasnopjorova lieta tuvojas beigām – tiesa paziņos spriedumu 29. maijā.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. Otrdien, 29. maijā, Zemgales rajona tiesa pasludinās spriedumu spiegošanā apsūdzētajam Krievijas labā Latvijas Dzelzceļa (LDz) meistara Aleksandra Krasnopjorova lietā, vēsta Vesti.lv.

Saskaņā ar apsūdzību, Krasnopjorovs, būdams LDz darbinieks, laika posmā no 2015. gada 21. oktobra līdz 2016. gada 23. septembrim sliežu ceļu teritorijā, kas atrodas Jelgavas dzelzceļa stacijas atbildības zonā, pēc Krievijas uzdevuma regulāri, sistemātiski un mērķtiecīgi nodarbojās ar nelikumīgu slepenas militārās nozīmes informācijas un komercnoslēpumu ievākšanu un nodeva apkopoto informāciju Krievijā esošajai kontaktpersonai.

Krasnopjorovs pavadījis cietumā vairāk nekā gadu, taču janvāra sākumā tika atbrīvots no apcietinājuma pret drošības līdzekli, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Šobrīd viņam ir aizliegts izbraukt no Latvijas, viņam ir jāuzturas savā dzīvesvietā. Lieta tiek izskatīta slēgtās tiesas sēdēs, jo prokurore lūgusi tiesai uzaicināt liecinieku no Drošības policijas.

Krasnopjorovam draud cietumsods līdz 10 gadiem.

35
Pēc temata
Par spiegošanu apsūdzētais dzelzceļnieks atbrīvots pret parakstu par neizbraukšanu no valsts
"Spiegs"- dzelzceļnieks jau gadu atrodas cietumā
Latviešus neapmierina specdienestu darbs: apkārt staigā krievu spiegi