Romas pāvests Francisks. Foto no arhīva

Romas pāvests brauc uz Rīgu: cik maksā tikšanās ar pāvestu

427
(atjaunots 14:01 17.05.2018)
Rīgas dome plāno sagatavot Latvijas galvaspilsētu tikšanai ar Romas katoļu baznīcas vadītāju un iztērēt simtiem tūkstošu eiro ēku remontam.

RĪGA, 17. maijs – Sputnik. Rīgas arhibīskaps Zbigņevs Stankēvičs vērsies Rīgas domē ar lūgumu piešķirt finansējumu, lai sagatavotos Romas pāvesta Franciska vizītei Latvijas galvaspilsētā, vēsta Mixnews.lv.

Tagad, lai sagatavotos pāvesta Franciska atbraukšanai, Rīgas dome plāno piešķirt līdzfinansējumu 233 232 eiro apmērā. Lielākā šo līdzekļu daļa – 188 805 eiro – tiks iztērēta ēku remontam viesu uzņemšanai. Remontdarbi tiks veikti Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā un Svētā Jēkaba katedrālē.

Taču, pēc Latvijas katoļu baznīcas pārstāvju sacītā, izmaksas Romas pāvesta uzturēšanās organizēšanai Rīgā vēl varētu palielināties.

Iepriekš tika ziņots, ka Romas pāvests plāno apmeklēt Latviju 24. septembrī. Arhibīskaps Stankēvičs stāstīja, ka pāvests Francisks izvēlas braukt ar pieticīgu automobili, un Rīgas lidostā viņu nesagaidīs limuzīns. Taču tālāk Francisks pārvietosies ar "pāvesta automobili", jo tas ir obligāts protokols.

Zināms, ka pāvesta vizītes ietvaros ieplānota pāvesta tikšanās ar Latvijas prezidentu un citām oficiālām amatpersonām, kā arī ar sabiedrības pārstāvjiem. Turklāt pāvests piedalīsies svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa. Doma baznīcā pāvests aizvadīs svinīgo ekumēnisko dievkalpojumu, savukārt Aglonas bazilikā – misi.

Doma laukumā tiks uzstādīti lieli ekrāni, un tie, kas nevarēs iekļūt baznīcā, varēs vērot ekumēnisko dievkalpojumu no ielas.

Pāvesta vizīte ir veltīta Latvijas neatkarības simtgades svinībām. Tāpat septembrī pāvests plāno apmeklēt Lietuvu un Igauniju.

427
Pēc temata
Zbigņevs Stankevičs: Romas pāvesta un Maskavas patriarha tikšanās lauzīs ledu starp Baznīcām
Romas pāvests apmeklēs Latviju