Tatjana Ždanoka

Ždanoka atbildēja Veidemanei: pietiek liet indi uz lasītāju galvām

116
(atjaunots 10:20 17.05.2018)
Rusofobo rakstu autori, tāda kā avīzes Neatkarīga komentētāja Elita Veidemane, vienkārši nesaprot, ka Latvijā krievu skolu aizstāvības kustība ir daudzskaitlī un darbojas pēc principa "viens par visiem - visi par vienu".

RĪGA, 17. maijs – Sputnik. Latvijas Krievu savienības līdere Tatjana Ždanoka uzskata, ka avīzes Neatkarīgā komentētājas Elitas Veidemanes rakstā "Gan cūka, gan druva ir mūsu" ir atrodams atklāts aicinājums pie nacionālā naida kurināšanas, kas ir krimināli sodāms.

Par to Ždanoka pastāstīja politieslodzīto Vladimira Lindermana un Aleksandra Gapoņenko atbalsta piketā, kas 15. maijā norisinājās pie Rīgas centrālā cietuma.

Savā slejā "Gan cūka, gan druva ir mūsu" Veidemane pauda prieku par Lindermana un Gapoņenko arestu, un uzrakstīja, ka "atlicis vien Ždanoku aizsūtīt pie abiem minētajiem uz tējas dzeršanu". Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, Ždanoka ir aizdomās turamā lietā par Vislatvijas vecāku sapulci.

Ždanoka uzskata, ka tādi rusofobi kā Veidemane vienkārši nesaprot, ka Latvijā krievu skolu aizstāvības kustība ir liela un darbojas pēc principa "viens par visiem un visi par vienu".

"Viena vietā nostāsies daudzi. Mūsu taisnība ir aiz mums, zem šīs taisnības ir ļoti daudz cilvēku," — uzsvēra Ždanoka. Sīkāk savu atbildi Elitai Veidemanei Tatjana Ždanoka aprakstīja Facebook latviešu valodā.

"Ko mēs, Latvijas krievi, gribam? Mēs gribam, lai mūsu bērni saglabātu savu mātes valodu kā dzimto, lai viņi perfekti pārvaldītu latviešu valodu kā otro, lai viņi saņemtu labu izglītību, lai viņi izaugtu par gaišiem cilvēkiem, lai viņi cienītu daudzveidību un dažādību," — uzsvēra LKS līdere.

Ždanoka nesaprot, kā šī tiekšanās varētu kaitēt vairumam latviešu – ja nu tikai tiem, kas naidīgi noskaņots pret visu pārējo pasauli.

Tatjana Ždanoka vēl varētu saprast naidīgu attieksmi pret viņu, jo autores nav personīgi pazīstamas. Taču viņai ir grūti paskaidrot, kādēļ Veidemane tā priecājas sakarā ar Vladimira Lindermana arestu, ar kuru padomju laikos viņi roku rokā strādāja avīzē Atmoda un solīja lasītājiem, ka neatkarīgā Latvija būs "kopīgās mājas" visiem tās lasītājiem.

Ždanoka atgādināja, ka Tautas fronte, kuras viena no līderiem bijusi Veidemane, 1989. gadā publicēja avīzē Atmoda programmu, kur bija skaidri un saprotami rakstīts, ka fronte iestājas par nacionālo mazākumtautību tiesību aizstāvību iegūt izglītību dzimtajā valodā.

Tagad Veidemane aizmirsusi vecos solījumus, sauc pilnu vidējās izglītības pāreju uz latviešu valodu par "absolūti loģisku soli" un uzskata, ka Lindermanam, kurš ir uzticīgs cīņai par dzimto valodu, ir vieta cietumā.

Tatjana Ždanoka ir pārliecināta, ka šādi raksti kurina naidu pret visu krievisko, kas tiek klasificēts kā kriminālnoziegums. Noziedzīgi ir ne vien apvainojumi pret krievvalodīgajiem un meli par viņu rosību.

"Galvenais noziegums ir pašas Elitas Veidemanes indes izliešana uz lasītāju galvām,"- noslēgumā raksta Ždanoka.

116
Pēc temata
Lindermans aizturēts par runu Vislatvijas vecāku sapulcē
Lindermana advokāte: aktīvists aicināja veikt tikai likumīgas darbības
Apsveic Gapoņenko Uzvaras dienā: uz cietumu sūta atklātnes un vēstules
Gapoņenko sniedzis interviju no cietuma: varasiestādes grib aizbāzt man muti
Covid-19 tests, foto no arhīva

Ieveda un kontaktēja: Latvijā 11 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi

6
(atjaunots 18:58 10.07.2020)
SPKC jau zina, ka viens no inficētajiem atvedis koronavīrusu no ārzemēm, savukārt vēl pieci kontaktējuši ar inficēto. Speciālisti noskaidro, kā tika inficēti vēl pieci cilvēki.

RĪGA, 10. jūlijs – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informāciju, aizritējušajā diennaktī tika veikts 1841 Covid-19 tests un atklāti 11 jauni inficēšanās gadījumi.

SPKC paskaidroja, ka, saskaņā ar viņu rīcībā esošajiem datiem, viens inficētais atvedis koronavīrusu no ārzemēm. Vēl pieci cilvēki kontaktēja ar saslimušo. Saistībā ar atlikušajiem pieciem jauniem gadījumiem speciālisti veic izmeklēšanu.

Toties aizritējušajā diennaktī neviens ar Covid-19 diagnozi nav nonācis slimnīcā. Pašlaik stacionāros ārstējas trīs ar koronavīrusu inficētie. Viens no viņiem atrodas smagā stāvoklī. Visā pandēmijas laikā no slimnīcām ir izrakstīti 183 pacienti.

Ir veikti 165 610 testi. Kopējais inficēto skaits ir 1165. 30 cilvēki ar Covid-19 diagnozi ir miruši.

SPKC izmeklē visus jaunos inficēšanās gadījumus. Tas draudēja pastiprināt ierobežojumus, ja neizdosies atrast koronavīrusa izplatības avotu Latvijā.

Tikmēr Valsts policijā atzīmēja, ka gadījumā ar braucieniem Eiropas Savienības robežās, inficētos atsekot nav iespējams. Robežas ir atvērtas un cilvēki brīvi pārvietojas.

Turklāt ne visi atceras, ka ierodoties Latvijā no valstīm, kur saslimstība ar koronavīrusu pēdējo divu nedēļu laikā pārsniedza 15 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, ir jādodas divu nedēļu pašizolācijā.

6
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Izsekot var tikai atbraukušos no Krievijas un Baltkrievijas: kā Latvijā kontrolē Covid-19
Jauns Covid-19 uzliesmojums Latvijā: inficējušies vēl 13 cilvēki
Palielināts izmeklējumu skaits: valstī krasi pieaudzis Covid-19 gadījumu skaits
Satversmes tiesa, foto no arhīva

Arī invaliditātes pabalsts Latvijā neatbilst Satversmei

7
(atjaunots 17:57 10.07.2020)
Tiesībsargs vēlreiz pierādījis savu taisnību – nenodarbinātu personu ar invaliditāti un senioru pabalstu apmēri ir pretrunā ar Satversmi.

RĪGA, 10. jūlijs – Sputnik. Valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts nenodarbinātām personām ar invaliditāti un senioriem tā esošajā apmērā ir pretrunā ar Satversmi, konstatēja Satversmes tiesa (ST).

Prasību tiesā 6. martā iesniedza tiesībsargs Juris Jansons.

Sociālā nodrošinājuma pabalstu piešķir cilvēkiem ar invaliditāti un tiem nenodarbinātajiem cilvēkiem, kuriem nav tiesību saņemt pensiju vai apdrošināšanas atlīdzību par nelaimes gadījumu darbavietā, kā arī valsts maksā viņa bērniem par apgādnieka zaudēšanu. No 1. janvāra minimālā invaliditātes pensija ir paaugstināta no 80 līdz 128 eiro mēnesī, invalīdiem kopš bērnības – no 122,69 līdz 196,30 eiro mēnesī.

Saskaņā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datiem, 2020. gada janvārī invaliditātes pensiju saņēma 74 411 Latvijas iedzīvotāji. Taču minimālā pensija ir 33 tūkstošiem cilvēku ar invaliditāti, gandrīz pusei no kopējā skaita. 12 215 (69%) sociālā nodrošinājuma pabalstu saņēmēji ir invalīdi kopš bērnības. Tie ir 63% no visiem sociālās palīdzības saņēmējiem Latvijā.

Saskaņā ar Invaliditātes likumu un Valsts pensiju likumu, invaliditātes pensijas mērķis ir garantēt sociālo nodrošinājumu cilvēkam, kurš objektīvu iemeslu dēļ pavisam vai daļēji nespēj gūt ienākumus patstāvīgi.

Tiesībsargs paziņoja, ka cilvēki ar invaliditāti nostādīti pazemojošā stāvoklī un ka pabalsta nepietiekamība neļauj viņiem, piemēram, saņemt medicīniskos pakalpojumus, kas negatīvi ietekmē viņu veselību. Pēc viņa domām, pienācīgas pensijas nodrošināšana invalīdiem ir valsts pienākums, un šīs saistības ir jāizpilda nekavējoties, neraugoties uz esošo ekonomiskās attīstības līmeni valstī.

ST nonāca pie secinājuma, ka Ministru kabineta noteikumos paredzētais pabalsta apmērs attiecībā uz nenodarbinātām personām ar invaliditāti un senioriem ir pretrunā ar Satversmi. Attiecībā uz šīm iedzīvotāju kategorijām norma, kura nosaka šo pabalstu apmēru, zaudēs spēku no 2021. gada 1. janvāra.

Atzīmēsim, ka šī ir jau otra skaļā lieta, kurā tiesībsargs ir guvis uzvaru. Iepriekš viņš spēja pierādīt, ka Satversmei neatbilst garantētai minimālo ienākumu līmenis. Rindā gaida trešā prasība – par nepietiekamu mediķu atalgojuma palielinājumu.

7
Tagi:
Satversmes tiesa, pabalsts, Jansons
Pēc temata
Tiesībsargs atkal dodas uz Satversmes tiesu. Šoreiz – mediķu algu dēļ
Tiesībsargs iesniedza prasību Satversmes tiesā Latvijas niecīgo pensiju dēļ
Hipotekārā kreditēšana, foto no arhīva

Saeima atļāvusi Latvijas bankām dzēst daļu hipotekāro parādu

0
(atjaunots 19:06 10.07.2020)
Neatgūstamo parādu dzēšana par kopējo summu līdz 600 miljoniem eiro skars aptuveni 13 tūkstošus Latvijas iedzīvotāju.

RĪGA, 10. jūlijs – Sputnik. Latvijas bankas ir guvušas iespēju vienpusējā kārtā dzēst klienta parādus par hipotekāro kredītu, ja tiek ievērota virkne nosacījumu.

Saeima vakar galīgajā lasījumā pieņēma Kredītiestāžu likuma un Iedzīvotāju ienākumu nodokļa likuma grozījumus, kuri piešķir kredītiestādēm tiesības dzēst privātpersonu hipotekāro kredītu parādus, kas tika piešķirti pirms 2008. gada krīzes.

Runa ir par gadījumiem, kad kredīts tika nodrošināts ar nekustamā īpašuma ķīlu, un parādnieks vai ieķīlātājs līdz 2018. gada 31. decembrim ir zaudējis nekustamā īpašuma īpašumtiesības hipotekārā kredīta parādsaistību dēļ. Atbalstītie grozījumi liecina, ka dzēstais parāds netiks aplikts ar ienākumu nodokli.

Ar piedāvājumu dzēst ilggadējos hipotekāros parādus, kuri faktiski ir neatgūstami, marta sākumā uzstājās Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks. Saskaņā ar ekspertu aprēķiniem, valstī ir aptuveni 13 tūkstoši parādnieku aizdevumos, kas tiks izsniegti līdz 2008. gadam nekustamā īpašuma būvniecībai vai iegādei, savukārt kopējas parāds sastāda aptuveni 600 miljonus eiro.

Latvijas Bankas un Finanšu nozares asociācijas speciālisti paziņoja, ka aizritējušajos 10 gados vienošanās ar bankām parakstīšanas rezultātā, kā arī maksātnespējas procesu gaitā tika dzēsta "ievērojami zemāka parādu summa". Kopumā Latvijā, saskaņā ar dažādiem aprēķiniem, ir līdz 1,2 miljoniem nedzēstu un kavētu parādsaistību par kopējo summu, kura pārsniedz 1,2 miljardus eiro.

0
Tagi:
bankas, parādi, nekustamais īpašums
Pēc temata
Latvijas iedzīvotājiem piedos vecus parādus, taču ne uzreiz
Covid-19: vai Latvijas bankām nebūtu īstais laiks solidarizēties ar iedzīvotājiem
Latvijas Bankas vadītājs piedāvā piedod Latvijas iedzīvotājiem vecos parādus
Cik gadus nāksies krāt dzīvoklim Rīgā