Ieslodzījuma vietā

Gasparjans: Latvijas specdienests sarīkojis tīrīšanu pirms Saeimas vēlēšanām

72
(atjaunots 12:49 13.05.2018)
Latvijas varasiestādes plānveidīgi gatavojas vēlēšanām un rūpīgi atbrīvo sabiedrību no nevēlamām sabiedriskajām organizācijām, tiesībsargiem un pat politiskajām partijām, pastāstīja politologs Armens Gasparjans.

RĪGA, 13. maijs — Sputnik. Vairāk nekā 150 tūkstoši cilvēku piedalījās Uzvaras dienas svētkos pie pieminekļa Rīgas Atbrīvotājiem 9. maijā un aptuveni 15 tūkstoši stājās akcijas "Nemirstīgais pulks" rindās, kas soļoja pa Latvijas galvaspilsētu.

Politologs un žurnālists Armens Gasparjans savā iknedēļas notikumu apskatā radio Sputnik pastāstīja, ka cilvēki, kuri ieradās Uzvaras dienas svētkos, ir aktīvākie politiskās dzīves dalībnieki Latvijā, jo sabiedriskie darbinieki, kuri aizstāv cilvēka tiesības un brīvības, nākuši no viņu vidus.

"Šie cilvēki iziet piketos, pret viņiem ierosina krimināllietas: Vladimirs Lindermans arestēts uz diviem mēnešiem, Aleksandrs Gapoņenko jau sen sēž cietumā. Tādi cilvēki piedalās gan sabiedriskajā dzīvē, gan politikā," — paskaidroja politologs.

Gasparljans atzimēja, ka izprot Latvijas valdības politiku, kurā sākušās aktīvas darbības pret sabiedriskajām organizācijām un politiskajām partijām — valsts krievvalodīgo iedzīvotāju aizstāvjiem.

"Viņi izslēdz no apgrozījuma cilvēkusi, kuri var kļūt par procesa lokomotīvēm, jo rudenī valstī paredzētas parlamenta vēlēšanas," — uzsvēra Gasparjans.

Taču, pēc viņa domām, Latvijā pastāv problēma, — valstī ir grūti ietekmēt un veidot sabiedrisko viedokli, jo šis viedoklis jau izveidots pirms ceturtdaļgadsimta, pēc PSRS sabrukuma, kad latvieši pamanījās piekrāpt savus krievu tautības kaimiņus — Latvijas Padomju Sociālistiskāļs Republikas pilsoņus.

Lielie latviešu meli

"Tur bija tāda viltība: kad bija referendums par neatkarību, visiem teica, balsosim "par" un celsim labu, mierīgu, klusu, lielisku Latviju, kura būs draudzīga visiem. Visi būsim vienas valsts pilsoņi un dēli. Ideja bija laba, krievi piekrita un nobalsoja, bet pēc tam parādījās likums, kurš teica: tu esi nepilsonis un vācies," — pastāstīja Gasparjans.

Politologs paskaidroja, ka sabiedrisko organizāciju viedoklis veidojās jau tolaik un tieši tādā veidā, un ceturtdaļgadsimta laikā nemaz nav mainījies. Kopš tā laika krievi Latvijā cīnās par savām tiesībām, ko viņiem, principā, vajadzētu garantēt kā ES pilsoņiem, taču viņiem nav nekādu garantiju, jo patiesībā viņi nav pilsoņi.

"Pēdējais, ko vajadzēja darīt latviešiem, bija šis te stāsts. Ja viņi būtu piešķīruši pilsonību krieviem, iespējams, Latvijas iedzīvotāji daudzus notikumus vērtētu citādi. Taču Latvijas valdība ar mērķi uzspiest kaut kādu izvirtušu ideoloģiju ir gatavas ar asfalta rulli braukt pāri krievvalodīgo tiesībām, tāpēc atbildē viņi saņem tūkstošiem cilvēku lielas akcijas," — uzskata Gasparjans.

Pēc politologa domām, Latvija neko nevar likt pretī tik vērienīgiem pasākumiem, kā vien zīmēt "Nemirstīgajam pulkam" un Georga lentītei veltītas karikatūras, jo tai nav pat vēlēšanās vienoties ar tiem, kuri dzīvo līdzās.

"Tāpēc sabiedrisko organizāciju darbība Latvijā tikai pastiprināsies un rezultātā Latvija sastapsies ar to atbalsta pieaugumu elektorātā, jo pat parasti pilsoņi, latvieši, atšķirībā no politķiem ļoti labi saprot, kurp viss ripoo. Visi saprot, ka valdība nevis nodarbojas ar valsts attīstību, bet gan met cietumos krievvalodīgos aktīvistus. Un tagad tie ir Gapoņenko un Lindermans, taču vēlāk var būt gan Latvijas Krievu savienības priekšsēdētāja Tatjana Ždanoka, gan Rīgas domes bijušais deputāts Ruslans Pankratovs," — noslēgumā norādīja Gasparjans.

72
Temats:
Notikumu apskats ar Armenu Gasparjanu (54)
Pēc temata
"Viņiem nepatīk, ka mani lasa Facebook": tiesībsargs Gapoņenko nokļuvis cietumā
Lindermans: Drošības policija vēlas iebiedēt krievu žurnālistus
Mitrofanovs: Latvija kritīs kaunā pa visu Eiropu
Solis pret demokrātiju Latvijā: par ko Drošības policija atriebjas Gapoņenko
Karogu brauciens Liepājā, foto no arhīva

Domāsim par nākotni latviski: Nacionālā apvienība rīko konkursu ar balvām

0
(atjaunots 17:32 22.10.2020)
Nacionālā apvienība iecerējusi latviski futūristisku konkursu, kur tiek uzdots uzrakstīt domrakstu par tematu "Latviska Latvija 2040".

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars savā Facebook lapā paziņoja par domrakstu konkursa "Latviska Latvija 2040" startēšanu. Nacionālā apvienība aicina piedalīties konkursā jauniešus vecumā no 16 līdz 29 gadiem.

Domrakstu autoriem piedāvā padomāt par nākotni, pagātni, kā arī Latvijas latviskumu. Turklāt, autoriem tiek uzdots jautājums par to, kas ir latviskums? Kādi procesi var to ietekmēt šodien un nākotnē? Kāda Latvija varētu būt pēc 20 gadiem? Kādu jūs vēlaties to redzēt? Kas ir jāsaglabā no Latvijas pagātnes un kas ir jāmaina? kādi mērķi ir jāuzstāda sev un kā tos sasniegt?

Domrakstam ir jāietver izvērstas atbildes uz šiem jautājumiem. Minimālais zīmju skaits ir 2500 ar atstarpēm. Maksimālais domraksta garums ir 5000 zīmes ar atstarpēm.

Tekstus var iesūtīt e-pastā LatviskaLatvija2040@gmail.com, sākot no 21. oktobra. Domrakstu pieņemšana beigsies 30. novembrī.

Konkursa rīkotāji kopā ar humanitāro un sociālo zinātņu ekspertiem novērtēs valodas prasmi un prasmi domāt – attieksmi pret pieteiktajiem jautājumiem, oriģinalitāti, argumentu loģiskumu, radošumu.

Divdesmit labāko darbu autori saņems 100 eiro dāvanu karti, kuru varēs iztērēt izglītībai vai sportam.

Turklāt visi dalībnieki saņems pateicības rakstu. Tāpat Nacionālā apvienība sola, ka vairums konkursantu varēs piedalīties interesantā vairāku dienu izglītojošā pasākumā, kurš ir ieplānots 2021. gada vasarā.

Iepriekš Latvijas prezidents Egils Levits vērsās pie jauniešiem ar aicinājumu runāt un domāt latviski, kā arī rūpēties par to, lai valoda netiek piesārņota ar aizguvumiem no svešvalodām. Levits atzina, ka svešvalodas zināt ir nepieciešams un noderīgi, taču "tikai dzimtajā valodā mēs varam pilnībā izteikt vārdos to, ko mēs patiesi jūtam".

Tiesa, Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs uzskatīja par nepieciešamu atgādināt prezidentam, ka Latvijā aptuveni trešdaļai iedzīvotāju valsts valoda nav dzimtā, un Levits, kurš reiz solīja būt par visas tautas prezidentu, šo cilvēku kategoriju nolēma nepamanīt.

0
Tagi:
latvieši, latviešu valoda, Nacionālā apvienība, nacionālpatrioti
Pēc temata
Emigrācija padara Latviju latviskāku: kas patīk un kas nepatīk emigrantiem ārzemēs
Lai dzīvo latviskā Rīga? Premjerministrs apsveicis ar valdošo partiju uzvaru
Nerunāt latviski var tikai tūristi: Rīgas domes deputāti nosodīja par krievu valodu
Urbanovičs: Latvija top arvien latviskāka un nabadzīgāka
Covid-19 antivielu testi, foto no arhīva

Latvijā miruši divi cilvēki ar Covid-19, atklāts 161 jauns inficēšanās gadījums

0
(atjaunots 17:20 22.10.2020)
Aizritējušajā diennaktī Latvijā tika veikts rekordliels Covid-19 testu skaits – 5510, reģistrēts 161 inficēšanās gadījums.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijā aizritējušajā diennaktī veikti 5510 koronavīrusa testi, reģistrēts 161 jauns inficēšanās gadījums, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs. Divi cilvēki ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi nomira – abi piederēja pie vecuma grupas no 80 līdz 95 gadiem. Kopumā Latvijā koronavīrusa infekcija ir apstiprināta 3958 cilvēkiem, 1357 izveseļojās. Kopā veikti 408 179 testi.

Pēdējo 24 stundu laikā stacionēts 31 cilvēks ar Covid-19. Slimnīcās šobrīd ārstējas 105 pacienti, 98 no viņiem ir vidēji smaga slimības gaita, septiņi cilvēki atrodas smagā stāvoklī.

No pirmdienas, 26. oktobra, Latvijā tiek atcelti bezmaksas koronavīrusa testi visiem gribētājiem – turpmāk koronavīrusa testu varēs veikt tikai ar ģimenes ārsta vai slimnīcas speciālista nosūtījumu.

Ierobežot testēšanu Veselības ministrijai lika izveidojušās rindas uz testēšanu. Šobrīd daudzi Latvijas iedzīvotāji, kuriem nav Covid-19 simptomu, vienalga vēlas nodot analīzes. Rezultātā laboratorijas izjūt paaugstinātu slodzi, savukārt cilvēkiem nākas ilgāk gaidīt iespēju veikt testu.

0
Tagi:
statistika, Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
"Ar apbedīšanas biroja izziņu": sociālos tīklus šokē jaunie Covid-19 testēšanas noteikumi
Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19
Covid-19 dīvainības: dievkalpojumi atļauti, fitness aizliegts
Latvija atļāva ārzemniekiem ar Covid-19 izbraukt uz dzimteni