Akcija Nemirstīgais pulks Rīgā

Uzvaras diena Rīgā: 150 tūkstoši pie pieminekļa un 15 tūkstoši "Nemirstīgajā pulkā"

108
(atjaunots 15:21 10.05.2018)
Kā atzīmēja Rīgas mērs Nils Ušakovs, tāda Uzvaras dienas popularitāte Latvijas galvaspilsētā liecina, ka Latvijas iedzīvotāji nav nodevuši savus vectēvus-karavīrus. Un nenodos.

RĪGA, 10. maijs — Sputnik. Vairāk nekā 150 tūkstoši cilvēku piedalījās Uzvaras dienas svinībās pie pieminekļa Atbrīvotājiem Rīgā. Par to pastāstīja Rīgas mērs Nils Ušakovs. Teksts publicēts viņa Facebook lapā.

Ušakovs norādīja, ka visi šie cilvēki atnākuši pie pieminekļa, lai gan 9. maijs Latvijā ir darbadiena.

"Mēs protam glabāt, sargāt un aizstāvēt ģimenes atmiņu. Mūsu vectēvi — karavīri var ar mums lepoties. Mēs viņus neesam nodevuši. Un nenodosim," — uzsvēra Ušakovs.

Rīgas mērs norādīja, ka pēdējā laikā vārdi par Trešo pasaules karu vai par jaunu auksto karu pēkšņi un kaut kā negaidīti tiek lietoti pavisam ikdienišķi. Viņš ir pārliecināts, kad kaut kur publiski skan vārdi par jaunu karu, jebkādā formā, jebkurā formātā, no jebkuras puses, jebkurā valodā, bet jo īpaši krievu valodā — tā ir ņirgāšanās par desmitiem miljonu karavīru un civiliedzīvotāju piemiņu, kuri krita cilvēces vēsturē visbriesmīgākajā karā.

"Lai nebūtu kara". Par to cīnījās mūsu vectēvi. Mums ir vienlaikus jāgodina viņu piemiņa un jāsargā tas, par ko viņi cīnījās. Un cīnījās viņi par to, kas ietverts vienkāršā vārdā — MIERS," — uzsvēra Ušakovs.

"Nemirstīgais pulks" un asaras

Akcijā "Nemirstīgais pulks" Rīgā šoreiz piedalījās aptuveni piecpadsmit tūkstoši dalībnieku — tas ir rekordliels skaitlis.

Aizvadītajā gadā, pēc organizatoru aplēsēm, gājienā piedalījās vairāk nekā pieci tūkstoši cilvēku. Tolaik akcijas dalībniekiem nepietika vietas pulcēšanās punktā, tāpēc rīkotāji mainījuši gājiena maršrutu un pārvietoja pulcēšanas punktu uz parka zonu.

"Nemirstīgā pulka" dalībnieki aizgāja līdz piemineklim Atbrīvotājiem, kur nolika puķes, bet bērni laida gaisā balonus ar papīra dzērvēm akcijas "Pulka bērni" ietvaros.

Kā norāda eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins savā Facebook lapā, šogad, atšķirībā no iepriekšējiem, neviens nav apstrīdējis pulka dalībnieku skaitu. Piecpadsmit tūkstoši — šo skaitli paziņoja organizatori.

"Nekādu līdzi soļošu latviešu žurnālistu ar muļķīgiem jautājumiem: "Cik jūs varat "genocidēt" latviešu tautu, Mamikina kungs? Vai jūs guļat ar Staļina portretu? Vai Putins jums maksā rubļos? "- uzsvēra Mamikins.

Mamikins pastāstīja, ka gājiens bija ļoti aizkustinošs, it īpaši akcija "Pulka bērni".

"Kad mazi bērni laiž baltas dzērves debesīs Marka Bernesa dziesmas pavadījumā — tas ir forši! Asaras pašas līst. Un, iespējams, kamēr mēs raudam, atceroties mūsu vectēvus, vēl nekas nav zaudēts," — sacīja deputāts.

Akcija "Nemirstīgais pulks" noritēja visā pasaulē, vēsta RIA Novosti. Rīgas akcija bija viena no lielākajām. Tallinā gājienā piedalījās vairāki simti cilvēku, Londonā — vairāk nekā divi tūkstoši, Belgradā un Atēnās aptuveni četri tūkstoši.

Krievijas pilsētās akcijā piedalījās vairāk nekā desmit miljoni cilvēku. Rekordliela bija arī akcija Maskavā — tajā piedalījās vairāk nekā miljons cilvēku. Gājienā galvaspilsētā piedalījās Serbijas un Krievijas prezidenti Vladimirs Putins un Aleksandrs Vučičs, kā arī Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu.

Nekādu starpgadījumu, nedz atkritumu no rīta

Svinības pie pieminekļa Atbrīvotājiem noritēja bez īpašiem starpgadījumiem. Kopumā policija sastādīja 36 administratīvā pārkāpuma protokolus 30 cilvēkiem, pastāstīja Rīgas reģiona policijas vadītājs Juris Šulte kanālam LNT.

Policija ir izpildījusi savu galveno uzdevumu un nepieļāva fiziskas sadursmes.

Svinību sākumā policisti izveda no Uzvaras laukuma dažas personas, kuras ar provokatīviem plakātiem mēģināja organizēt individuālo piketu.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, daļai latviešu žurnālistu karstākais periods iestājas nevis 9., bet 10. maija rītā — viņi cenšas atrast un iemūžināt atkritumus laukumā pie pieminekļa Atbrīvotājiem.

Svētku organizatori arī šogad izdarījuši visu iespējamo, lai no tā izvairītos — Uzvaras parka teritorija bija pilnībā tīra jau pulksten 5:30 no rīta. Laukuma pie pieminekļa Atbrīvotājiem un tam pieguļošo teritoriju fotogrāfijas Rīgas mērs Nils Ušakovs izvietoja savā Facebook lapā.

108
Pēc temata
Krievijas vēstnieks: mēs svinam Lielo Uzvaru, nevis karu
Dzintars

Izpārdod "Dzintaru": fabrikai piederošās iekārtas ir nopērkamas

14
(atjaunots 17:45 26.05.2020)
Pārdošanai piedāvāti aptuveni 800 vienību. To vidū ir gan kosmētikas ražošanai paredzētās iekārtas, gan uzņēmuma transporta līdzekļi.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Uzņēmuma "Dzintars" administrators Jānis Ozoliņš izstādījis pārdošanai fabrikai piederošās kosmētikas un parfimērijas ražošanas iekārtas, vēsta Press.lv.

Noskaidrojis, ka pārdošanai izstādītas 749 vienības. To vidū ir ražošanas iekārtas, transporta līdzekļi un cits uzņēmuma īpašums.

Dzintars
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Visa īpašuma kopējā vērtība – aptuveni 534 300 eiro, neskaitot PVN.

Piedāvājumi iekārtu iegādei tiek pieņemti līdz 19.jūnijam, visi interesenti var to apskatīt pirms pirkuma.

Iepriekš tika ziņots, ka 30.martā sāksies maksātnespējīgā kosmētikas ražotāja "Dzintars" ražošanas un administratīvo ēku izsole.

Ēkas izstādītas izsolei ar sākumcenu 6,9 milj. eiro apmērā.

Iespējams iegādāties objektu Rīgā, Mālu ielā 30 – zemes gabalu 65 300 kvadrātmetru platībā ar apbūvi, kā arī kustamo īpašumu – inženiertīklus, ofisa tehniku, iekārtas un mēbeles.

Par agrāk slavenā zīmola bēdīgo stāvokli kļuva zināms 2019.gada oktobrī. Jau 12.novembrī Rīgas Pārdaugavas tiesa pasludināja Latvijas kosmētikas ražotāja maksātnespēju un iecēla Jāni Ozoliņu maksātnespējas procesa administratora amatā.

14
Tagi:
Dzintars, Latvija
Pēc temata
Stāsta beigas? "Dzintaru" pasludināja par maksātnespējīgu
Kas zināms par masveida kadru samazināšanu uzņēmumā "Dzintars"
Rokas nost no vietēja biznesa! VID represijas iedzinušas stūrī Latvijas uzņēmējus

Video ir tikai sākums: policija izseko iedzīvotājus sociālajos tīklos

24
(atjaunots 17:29 26.05.2020)
Ziņas no modriem lasītājiem, speciālas programmas un papildu pierādījumi: Latvijas policija aktīvi izmanto sociālos tīklus noziegumu atklāšanai.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Npret kādu kurzemnieci tika ierosināta administratīvā lieta par atrašanos bērnu laukumā Covid-19 ierobežojumu laikā. Iespējamais pārkāpums policijas redzeslokā nonāca pēc tam, kad pārkāpuma video ievietots sociālajos tīklos.

Valsts policijas (VP) kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Dmitrijs Homenko pastāstīja telekanālam TV3, ka lielāko daļu video ierakstu, attēlus vai citādus materiālus viņiem iesūta vērīgi iedzīvotāji. Piemēram, video ierakstu ar iespējamu apreibinošu vielu lietošanu policisti bez ievērības nedrīkst atstāt.

Noliktava, foto no arhīva
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"Ir jāpārbauda šī informācija, jo, kā saprotat, šīs psihoaktīvās vielas paliek asinīs, cilvēkā. Tad vienkārši šo video var pārbaudīt un pierādīt ar citiem objektīviem apstākļiem," konstatēja Dmitrijs Homenko.

Video ieraksts, ko publicējis ātruma režīma pārkāpējs vai video ar iespējamu narkotiku lietošanu, vai kāds cits video pats par sevi esot tikai iespējamā pārkāpuma atklāšanas sākums. Gandrīz vienmēr pārkāpuma pierādīšanai ir nepieciešami papildu pierādījumi.

"No konteksta izrauts video fails no interneta vides nevar kalpot par 100% pierādījumu, jo tas ir kā signāls, kas signalizē, ka, iespējams, noticis pārkāpums," norāda Homenko.

Parasti par sociālajos tīklos manītajiem pārkāpumiem policistus informē iedzīvotāji, tomēr materiālus aktīvi meklē arī paši policisti. Ir speciāla programmatūra, kas, piemēram, pēdējā laikā izmantota, meklējot ar Covid-19 saistītas viltus ziņas.

"Ir speciāli programmnodrošinājumi, kuri ļauj analizēt sociālos tīklus, meklēt pēc atslēgvārdiem, cilvēka komentārus analizēt utt. Tāds sistemātisks un mērķtiecīgs darbs, tieši analizēt informāciju, kas saistīta ar Covid-19 publikācijām," stāsta Homenko.

Valsts policijā atgādināja par piedāvāto lietotni "Mana drošība". Tā sniedz iespēju sazināties ar policiju, nepieciešamības brīdī informēt policiju par savu atrašanās vietu, kā arī ziņot par pārkāpumiem internetā.

24
Tagi:
Latvijas policija, sociālie tīkli
Pēc temata
Ārkārtējas situācijas laikā aug vardarbība ģimenē, taču policija agresorus neaiztur
IeM: policijai ļoti vajadzīgi resursi, nāksies upurēt ēku apsardzi
Velobums Latvijā ir saistīts ar Covid-19: vai šogad pieaugs velosipēdu zādzību skaits
Līdz ar koronavīrusu Baltijas valstīs var ienākt trakie 90.gadi