Latvijas dzelzceļš

Latvijas Dzelzceļš sācis krāt naudu nebaltai dienai

25
(atjaunots 10:45 04.05.2018)
Latvijas Dzelzceļa peļņa par 2017.-2021. gadu tiks atstāta LDz rīcībā un izmantota rezerves izveidei, valstij kompānija dividendes nemaksās.

RĪGA, 4. maijs — Sputnik. Latvijas valdība atbalstījusi Satiksmes ministrijas piedāvājumu par Latvijas Dzelzceļa finanšu rezerves izveidi "slikto laiku" gadījumam, vēsta tvnet.lv.

Saskaņā ar valdības rīkojumu, uzņēmuma peļņa par 2017.-2021. gadu tiks atstāta LDz rīcībā un izmantota rezerves izveidei. Tas nozīmē, ka šajos gados iegūto peļņu uzņēmums varēs izmantot darbības attīstībai, dzelzceļu infrastruktūras projektu īstenošanai vai finanšu stabilitātes nodrošināšanai.

Tāpat Ministru Kabinets izdeva rīkojumu, ka līdz 2022. gada LDz nemaksās valstij dividendes.

Premjerministrs Māris Kučinskis iepriekš paziņoja, ka Satiksmes ministrija piedāvājusi izveidot drošības fondu, kurā koncentrētos LDz peļņa "slikto laiku" atnākšanas gadījumam.

2017. gadā Latvijas dzelzceļu pārvadājumi samazinājās par 8,4%, salīdzinot ar 2016. gadu, un sastādīja 43,792 miljonus tonnu. Koncerna peļņa pirms nodokļu nomaksas 2017. gadā sastādīja 800 tūkstošus eiro. Paša LDz kapitāla apjoms gada beigās bija vienāds ar 315,2 miljoniem eiro — kopš 2016. gada beigām tas palielinājies par 23,2 miljoniem eiro.

Eirokomisijas vicepriekšsēdētājs Valdis Dombrovskis atzīmēja, ka dzelzceļu tranzīta apjomu kritums jau ir ietekmējis Latvijas ekonomiskās prognozes.

"Atbilstoši Eiropas Komisijas pavasara prognozei Latvijas ekonomikas izaugsme šogad tiek prognozēta 3.3%. Salīdzinot ar iepriekšējo prognozi, Latvijas izaugsmes temps nedaudz samazināsies saistībā ar problēmām banku sektorā un dzelzceļa tranzīta kravu apjoma kritumu," uzrakstīja Dombrovskis savā Twitter lapā.

LDz neplāno atcelt projektus

Iepriekš Latvijas Dzelzceļa valdes loceklis Aivars Strakšas pastāstīja, ka tranzīta kravu apjoma samazināšanās apstākļos kompānija cer uz valdības finansējumu. Viņš norādīja, ka Latvija šodien ir viena no divām valstīm Eiropā, kur infrastruktūru joprojām uztur tikai no tiem līdzekļiem, kurus maksā biznesa pārvadātāji, citās valstīs daļu finansējuma piešķir budžets.

Tāpat Strakšas paziņoja, ka Latvijas Dzelzceļš tranzīta samazināšanās apstākļos neplāno mazināt infrastruktūras jaudu — terminālu jaudas samazinājušo ostu pieredze rāda, ka augstākajos periodos viņas ir spiestas atteikties no kravām, jo netiek galā, taču katra zaudētā tonna var nozīmēt pazaudētu nozares klientu.

Pēc viņa sacītā, plānos paliek gan elektrificēšana, gan pieņemšanas parka un šķirošanas kalniņa celtniecība Daugavpilī, otru sliežu ceļu celtniecība Mangaļsalā, vienota vadības centra izveide.    

25
Pēc temata
Krievija uzbūvēs dzelzceļu līdz Vīnei: Ķīnas preces ies apkārt Latvijai
Latvijas dzelzceļš pamazām atbrīvojas no darbiniekiem
Bez Krievijas kravām tūkstošiem ostu un LDz darbinieku varētu palikt uz ielas
Antāne par Latvijas tranzītu: nākamgad būs vēl sliktāk
Parkomāts

Rīgas centrā vairākas reizes pieaugs stāvvietu cenas: iedzīvotāju domas dalās

2
(atjaunots 17:39 29.09.2020)
Sociālo tīklu lietotāji sadalījās divos flangos: vieni uzskata, ka stāvvietu sadārdzināšanās Vecrīgā nāks par labu pilsētai, savukārt citi sašutuši par šādu nekārtību; kādas vēl izmaiņas sagaida pilsētu no 2020. gada 1. oktobra.

RĪGA, 29. septembris – Sputnik. Sociālajos tīklos Rīgas iedzīvotāju ir izveidojuši plašu diskusiju saistībā ar stāvvietu cenu kāpumu galvaspilsētas centrā. Cilvēki sūrojas, ka visas stāvvietas apkārt Vecrīgai iekļaus vienotajā tarifu zonā R, kur par pirmo stundu nāksies maksāt 5 eiro, lai gan agrāk šī summa bija divas reizes zemāka, savukārt no otrās stundas stāvvietas maksa palielinās līdz 8 eiro stundā.

Zem attiecīgas publikācijas vienā no Twitter grupām daži komentētāji neatstāja bez uzmanības jauno Rīgas domes sasaukumu, apsūdzot visos grēkos tieši viņus, taču citi norādīja, ka tā vēl nav paspējusi uzsākt darbu. Viens no komentētājiem norādīja, ka būtu vērts padomāt par pazemes vai daudzstāvu autostāvvietu būvniecību, nevis cenu celšanu.

​"No ko lai saka, ceļš uz elli bruģēts ar labiem nodomiem, piedodiet, šoreiz gan ar stulbiem," piebilda nevienaldzīgais lietotājs.

​Lietotājs ar segvārdu sarkanakmens uzrakstīja, ka tādā garā arī gājējiem ir jāievieš maksa.

​Taču atradās arī tādi, kas nopriecājās par šādu varasiestāžu lēmumu. Viņuprāt, tas samazinās mašīnu skaitu pilsētas centrā, kā arī cels ekoloģija līmeni.

Iepriekš kļuva zināms, ka no 1. oktobra mainīsies "Rīgas satiksmes" maksas autostāvvietu lietošanas noteikumi. Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, samazinātu maksu par autostāvvietu varēs veikt arī ar bankas konta starpniecību. Tāpat no ceturtdienas tiks samazināta B autostāvvietu zonas teritorija, kā arī izmaiņas skars R autostāvvietas zonu.

Vairs nav nepieciešamības izmantot SMS apmaksas sistēmas lietotāja uzlīmes. Izmaiņas skārušas arī autostāvvietu lietošanu svētku dienās un darbdienās. Tā, piemēram, gadījumā, ja svētku diena tiek pārcelta uz darbdienu, tad maksa par stāvvietu netiek iekasēta, savukārt, ja darbdiena tiek pārcelta uz brīvdienu, tad, tieši pretēji, tiek iekasēta. Plašāku informāciju par izmaiņām iespējams atrast "Rīgas satiksmes" mājaslapā.

2
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Vai jācieš būs autovadītājiem? Autostāvvietu īpašnieki neuzstādīja jaunos kases aparātus
"Man, latvietim, bija kauns": Gobzems pastāstīja, par ko nākas sarkt Latvijā
Taksometru stāvvietas Rīgas mikrorajonos atdos iedzīvotājiem to nevajadzīguma dēļ
Pikets pie Saeimas ēkas, foto no arhīva

Valsts kancelejas vadītājs pastāstīja, kad Latvija var atgriezt ierobežojumus Covid-19 dēļ

3
(atjaunots 17:33 29.09.2020)
Pēdējo 14 dienu laikā Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits Latvijā pirmo reizi kopš aprīļa ir pārsniedzis 10 uz 100 000 iedzīvotāju, taču epidemiologi pagaidām neiesaka atjaunot ierobežojumus visā valsts teritorijā.

RĪGA, 29. septembris – Sputnik. Situācija ar Covid-19 saslimstību Latvijā pasliktinās, taču tā nav tik kritiska, lai ieviestu ierobežojumus visā valstī, Pārresoru koordinācijas darba grupa negrasās par to lūgt valdību, paziņoja grupas vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, vēsta BNN.

Viņš atzīmēja, ka Veselības ministrijas speciālisti un epidemiologi atzīmē: šobrīd iespējams noteikt inficēšanās ķēdes un noskaidrot kontaktpersonas. Un lai gan saslimšanas gadījumu skaits pieaug, uzliesmojumus ir iespējams norobežot.

Darba grupa uzskata, ka uzsvars ir jāliek uz to, lai sabiedrībā pieaug drošības pasākumu, tai skaitā sociālās distancēšanās, kā arī elementāru higiēnas noteikumu, piemēram, biežas roku mazgāšanas ievērošanas nozīmīguma apzināšanās.

"Ja mēs kā sabiedrība spēsim apzinīgāk ievērot piesardzības pasākumus, mums ir lielākas izredzes sabremzēt vai pat samazināt lēnām pieaugošo ar Covid-19 saslimušo līkni," uzsvēra Citskovskis.

Tāpat viņš atzīmēja, ka saslimšanas uzliesmojumi šobrīd tiek fiksēti darba kolektīvos. Šajā sakarā Veselības ministrija ir izstrādājusi un tuvākajā laikā nosūtīs darba devējiem rekomendācijas par to, kā organizēt darbu Covid-19 apstākļos, jeb: kam ir jāpievērš uzmanība gan publiskā, gan privātā sektora darbiniekiem.

Citskovskis uzsvēra, ka atšķirībā no situācijas, kura bija pavasarī, kad ierobežojošie pasākumi tika ieviesti visā valstī, šobrīd tiek rīkoti tieši pasākumi. Tā, piemēram, ja Covid-19 uzliesmojums tiek atzīmēts kādā no uzņēmumiem, darbs tiek veikts tieši ar šo kompāniju, tās darbiniekiem, administrāciju un citām saistītām personām.

"Ja mēs redzēsim, ka situācija turpina attīstīties strauji un ar mērķētu pieeju nepietiks, tad būs jāliek lietā ierobežojošie pasākumi visā valstī," piebilda Citskovskis.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir atklāts vairāk nekā 33,5 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 1 miljons cilvēku nomira, savukārt gandrīz 24,9 miljoni – izveseļojās.

3
Tagi:
koronavīruss
Pēc temata
Dumpis: ar Covid-19 Latvijā klājas labi, un tas ir bīstami
Vitenbergs: ekonomika ir gatava otrajam Covid-19 vilnim
Atgriežas Latvijā ārstēties un strādāt: Covid-19 iestūma reemigrāciju no Lielbritānijas
Latvijā miris vēl viens cilvēks ar Covid-19, atklāti 32 jauni inficēšanās gadījumi