NATO zīme uz vācu korvetes klāja

Latvija piedāvā Somijai un Zviedrijai iestāties NATO, taču neuzstāj

15
(atjaunots 17:32 05.05.2018)
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs paziņoja, ka Latvija ir gatava atbalstīt Somiju un Zviedriju, ja tās vēlēsies pievienoties NATO.

RĪGA, 30. aprīlis – Sputnik. Pēc Latvijas ĀM vadītāja Edgara Rinkēviča sacītā, gadījumā, ja Somija un Zviedrija kaut kad vēlēsies pievienoties NATO, Latvija tās atbalstīs, vēsta Mixnews.lv.

Taču Rinkēvičs uzsvēra, ka lēmumu par iestāšanos NATO šīm valstīm ir jāpieņem patstāvīgi. "Vismazākais, ko vajadzētu darīt, ir ietekmēt šo diskusiju," — paziņoja Latvijas ĀM vadītājs.

Iepriekš bijušais Latvijas prezidents Valdis Zatlers pauda cerību, ka Somija un Zviedrija iestāsies NATO, jo šo valstu pievienošanās aliansei pārvērtīs Baltijas jūru par NATO jūru, jeb "īstu miera jūru".

Atbildot uz šādu Zatlera paziņojumu, Somijas vēstnieks Latvijā Ollijs Kantonens pateica, ka Somijas sabiedrības atbalsts dalībai NATO ir samērā neliels, savukārt pati Somija nevēlas būt par militāro konfliktu dalībnieci un izvēlas līdzdalību starptautiskajā stabilitātē, mierā, demokrātijā, cilvēktiesībās, likuma varā un vienlīdzībā. Ārpolitikā Somija pieņem lēmumus, balstoties uz nacionālajām interesēm, kas sekmē drošību un ekonomisko attīstību, kura lielā mērā saistīta ar Krieviju.

Vērts atzīmēt, ka valdošās kreisās partijas Zviedrijā arī iestājas pret dalību aliansē. Sociāldemokrātu līderis Stēfans Levēns dažkārt atkārtoja, ka Zviedrija negrasās iestāties NATO, savukārt ārlietu ministre Margota Valstrēma izteica viedokli, ka šis solis būtu bezjēdzīga Krievijas provokācija.

NATO ģenerālais sekretārs Jens Stoltenberks nebūtu pretī redzēt Zviedriju alianses dalībvalstu vidū, un solīja tai plašu atbalstu NATO, ja valsts izvēlēsies pievienoties.

Maskavā vairākkārt paziņojuši, ka nav ieinteresēti konfrontācijas kurināšanā ar NATO – nedz Baltijas reģionā, nedz kaut kur citur, un uzsvēra, ka Krievija nekad neuzbruks kādai no NATO valstīm. Pēc Krievijas ĀM vadītāja Sergeja Lavrova sacītā, NATO lieliski zina, ka Maskavai nav plānu kādam uzbrukt, un viņi vienkārši izmanto ieganstu, lai izvietotu vairāk tehnikas un bataljonu Krievijas robežu tuvumā.

15
Temats:
NATO austrumu flangā (204)
Pēc temata
Politologs: NATO dislocēs karavīrus Latvijā pēc sirds patikas
Latvija nevar uzņemt vairāk NATO karavīru
ASV un NATO neprāts novedis pasauli uz kara sliekšņa
NATO piešķīrusi Ukrainai "aspiranta" statusu
Hufvudstadsbladet: NATO jūk pa šuvēm
Toyota C- HR

Latvijas iedzīvotāji iecienījuši Toyota marku: 2020. gada pārdotākie automobiļi

1
(atjaunots 11:37 12.07.2020)
Pirmās divas vietas pārdošanas līderu sarakstā 2020. gada pirmajā pusgadā Latvijā ieņem Toyota markas automobiļi, aiz tiem ar vērā ņemamu starpību seko Peugeot.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Auto asociācijā pastāstīja, kādas automobiļu markas 2020. gadā Latvijā ir vispārdotākās, vēsta Bb.lv.

Un Toyota popularitāte Latvijā nav apstrīdama. Šī marka ir pirmajās divās vietās pārdošanas līderu sarakstā.

Pirmajā vietā ir Toyota RAV4. 2020. gada pirmajos sešos mēnešos tika pārdotai 374 jauni šīs markas automobiļi. Otrajā vietā ir Toyota Corolla – pārdotas 300 jaunas mašīnas.

Trešajā vietā ierindojās Peugeot 308 marka. Latvijā 2020. gada pirmajā pusgadā bija pārdoti 242 šādi automobiļi.

Vēl Top 10 iekļuva Volkswagen Tiguan ar 221 pārdotu jaunu automobili, Škoda Octavia – 220 automobiļi, Volkswagen Golf – 207 mašīnas un Volkswagen Passat – arī 207 automobiļi, Kia Sportage – 200 mašīnas, Peugeot 5008 – 185 jauni automobiļi, kā arī Škoda Kodiaq – 182 mašīnas.

Tiesa, tiek atzīmēts, ka 2020. gada pirmajā pusgadā Latvijas iedzīvotāju kāre pēc jaunu auto iegādes ir ievērojami mazinājusies. Tajā pašā periodā 2019. gadā Latvijas iedzīvotāji nopirka par 30,4% vairāk mašīnu.

Taču jau 2019. gadā eksperti konstatēja, ka Latvijas autoparks noveco.

Toreiz Latvijas Auto asociācijas valdes loceklis Ingus Rūtiņš ziņoja, ka vidējais Latvijas autoparka vecums sastāda 13,8 gadus. Turklāt, kā norādīja Rūtiņš, šis rādītājs gadu no gada stabili pasliktinās.

1
Tagi:
auto, Latvija
Pēc temata
Cilvēki masveidā pameta Rīgu: pie izbraukšanas no pilsētas veidojās milzīgi sastrēgumi
Palika mājās: no Latvijas autoceļiem pazuda katrs ceturtais automobilis
Kā Covid-19 ietekmējis automobiļu tirdzniecību Latvijā
Kārtējais automobilis Rīgā ielūzis bruģī
Rundāles pils

Militārpersonas pārbauda Rundāles pils teritoriju

9
(atjaunots 09:52 12.07.2020)
Gatavošanās Dārza svētkiem Rundāles pils teritorijā tika pārtraukta atmīnēšanas darbu dēļ, kurus veic Zemessardze un profesionālā dienesta karavīri.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Zemessargi Rundāles pils teritorijā notiek mācības situācijā, kas ir pietuvināta kaujas situācijai, vēsta Rus.lsm.lv.

Gatavošanās Dārza svētkiem, kurus iecerēts rīkot 2021. gadā, tika pārtraukta 23 zemessargu un profesionālā dienesta karavīru darbu dēļ.

Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse paskaidroja, ka gatavošanās laikā svētku norisei tika atklāti lādiņi. Turklāt jau šī gada pavasarī tika ziņots, ka uz austrumiem no pils jau tika atklāti divi lādiņi.

Beigās atbrauca sapieri un sāka milimetru aiz milimetra pārbaudīt pils teritoriju ar mīnu meklētājiem.

Muzejam tas nozīmē piespiedu pārtraukumu aktuālajos darbos, bet karavīriem – īstas mācības.

Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Inženieru rotas komandieris Dainis Kravals uzsvēra, ka šajā apkārtnē, kur notika kaujas gan Pirmajā, gan Otrajā pasaules karā, katrs mīnu meklētāja signāls var nozīmēt, ka zem zemes guļ īsts kaujas lādiņš.

Kravals pastāstīja, ka karavīri pārbauda augsnes virsslāni – līdz 25 centimetriem. Dziļāka pārbaude ir jau citu speciālistu pārziņā, jo tā jau būs augsnes sanācija.

Pagaidām izdevies atrast vairāk nekā 20 metāla priekšmetu. Taču par laimi tie ir tikai būvgruži.

9
Tagi:
Latvija
Pēc temata
Karavīri nav atraduši Igaunijā nokritušo raķeti
Zeme ir pārpilna ar lādiņiem: aizsardzības ministrs publicējis aicinājumu cilvēkiem