NATO mācības Igaunijā

Iereibuši britu karavīri "parādījuši vellu" mācībās Latvijā

196
(atjaunots 08:10 28.04.2018)
Iereibuši britu karavīri, kuri piedalās NATO mācībās Furious Hammer, sakāvušies ar policistiem Rīgā.

RĪGA, 28. aprīlis — Sputnik. Trīs iereibuši britu karavīri Rīgā sakāvušies ar vietējiem policistiem. Incidents noticis 24. aprīļa naktī, vēsta avīze The Sunday Times.

Viens no jaunākajiem virsniekiem tika aizturēts uz vairākām stundām, taču otrā karavīra savaldīšanai policisti bija spiesti izmantot piparu gāzi, izdevumam pavēstīja avoti valsts bruņotajos spēkos.

Viens no karavīriem dienē 19. Karaliskajā artilērijas pulkā, divi citi — 4. Karaliskajā artilērijas pulkā. Latvijas kara policija un Kanādas kara policija nogādāja visus kārtības pārkāpējus viņu armijas daļās.

Latvijā viņi piedalās NATO mācībās Furious Hammer, kas ilgst no 21. līdz 29. aprīlim. Manevros piedalās ne tikai britu karavīri, bet arī NATO kontingenta pārstāvji no Dānijas, Itālijas un Igaunijas.

"Viņus brīdināja, ka nevajag uzvesties muļķīgi, taču viņi izturējās tieši tā," — izdevumam paziņoja Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas pārstāvis.

Kāds cits avots pajokojis: "Šis incidents ir pilnībā izjaucis mācības," un piebilda, ka sadursmi ar Latvijas policiju NATO karavīri aktīvi apspriež lietotnē WhatsApp.

Avīzes rīcībā esošā informācija liecina, ka vainīgos britu virsniekus gaida disciplinārs sods no komandieru puses.

Lielbritānija uzskata piedzērušo karavīru kautiņu ar policistiem par apkaunojošu, taču "nevēlētos, lai šis stāsts izvērstos nepareizā virzienā". "Pamēģināsim atzīt: cilvēki pieļauj kļūdas," — sarunbiedra teikto citēja The Sunday Times.

Aizsardzības ministrijas oficiālais pārstāvis atzina incidenta faktu, kurā iesaistīti piedzēruši karavīri. Viņš apgalvoja, ka incidents tiek izmeklēts un būtu nepareizi pašlaik sniegt kaut kādus papildu komentārus.    

196
Pēc temata
Aftenposten: ASV jūras kājinieki mācās slēpot Norvēģijā
Baltijas valstu iedzīvotāji maksā par NATO bruņoto okupantu cūcībām
Gluži kā mājās. Eiropiešus aizvien vairāk kaitina amerikāņu karavīri
Covid-19

Latvijā fiksēti trīs jauni Covid-19 gadījumi

3
(atjaunots 12:34 06.07.2020)
Pēdējās diennakts laikā valstī fiksēti trīs jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi. Pacienti ar Covid-19 slimnīcās nav nogādāti.

RĪGA, 6. jūlijs — Sputnik. Aizvadītājs diennakts laikā valstī fiksēti trīs jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi, inficēto skaits Latvijā kopš pandēmijas sākuma sasniedzis 1127 cilvēkus, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs.

Diennakts laikā veikti 692 testi. Laikā kopš pandēmijas sākuma- 158 518 izmeklējumi.

​Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta datiem, aizvadītās diennakts laikā neviens jauns pacients slimnīcās nav nogādāts. Patlaban stacionāri ārstējas pieci pacienti: četri ar vidēji smagu, viens – ar smagu slimības gaitu.

​Atgādināsim, ka kopumā Latvijā fiksēti 1127 Covid-19 gadījumi, 1000 cilvēki izveseļojušies, 30 pacienti miruši.

3
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
No plaušu fibrozes līdz Alcheimera slimībai: mediķi pastāstīja par Covid-19 sekām
Bēres pēc bērēm: Latīņamerikai pāri veļas Covid-19 pandēmija
Trīs Krievijā izstrādāti Covid-19 vakcīnas prototipi ir efektīvi
"Izsprucis no laboratorijas": Nacionālās apvienības deputāts "atklāja" Covid-19 izcelsmi
Jaunie cilvēki ar koferiem. Foto no arhīva

Latvijas iedzīvotāji pamet Rīgu, tomēr latviešu un krievu skaita proporcija nemainās

4
(atjaunots 09:58 06.07.2020)
Latvijas galvaspilsētas iedzīvotāju skaits 2019. gadā ir sarucis, taču rīdzinieku etniskais sastāvs nav būtiski mainījies.

RĪGA, 6. jūlijs — Sputnik. Rīgas domes pārskatā par 2019. gadu norādīts, ka, saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, gada sākumā Rīgā dzīvoja 693 tūkstoši cilvēku – 33,3% no Latvijas iedzīvotāju kopskaita, vēsta Mixnews.lv.

No 2013. līdz 2017. gadam Rīgas iedzīvotāju skaits pastāvīgi samazinājies. Pēc tam līdz 2019. gadam tika fiksēts pilsētas iedzīvotāju skaita pieaugums. No 2019. gada rīdzinieku skaits atkal sācis sarukt.

Salīdzinājumā ar 2018. gada sākumu darbspējīgo rīdzinieku skaits samazinājies par 6200 cilvēkiem – līdz 388 700 cilvēkiem.

© Sputnik / Алексей Мальгавко

Pie tam etniskā sastāva ziņā stāvoklis ir visai stabils. Latviešu un krievu proporcija Rīgā ir 47,1% un 36,4% atbilstoši.

Iepriekš vēstīts, ka Latvijā parādījusies jauna tendence: nekustamo īpašumu iegāde Rīgas apkaimē.

Iedzīvotāji pērk īpašumus ārpus pilsētas ne tikai atpūtai, bet arī darbam. Tāpēc viņi izvēlas mājas ar vienu vai divām dzīvojamām telpām, ko iekārto darba vajadzībām.

Pie tam noteicošais faktors ir jaudīgs un ātrs interneta pieslēgums.

Iepriekš Swedbank hipotekārās kreditēšanas jomas vadītājs Normunds Dūcis pastāstīja, ka iedzīvotāji, kuri jau pirms Covid-19 radītās krīzes bija iecerējuši pašu mājas būvi, ieceri neatmeta un darīja visu iespējamo, lai pēc iespējas ātrāk pabeigtu iecerēto.

Pie tam jāatzīmē, ka Rīgas domes pārskatā par 2019. gadu atzīmēts, ka alga Rīgā bija par 12,1% augstāka nekā citās Latvijas pilsētās.

4
Tagi:
emigrācija, Rīgas dome, Rīga, Latvija
Pēc temata
Mājokļa cenas Latvijā var pazemināties par 10%, ja krīze nebeigsies rudenī
Uzzināt savu cenu: eksperti aprēķināja dzīves izmaksas Latvijā
Trīs mēnešu laikā Latvijā darbu zaudējuši 20 tūkstoši cilvēku
Aizbraucis katrs piektais: kā Latvija zaudējusi cilvēkus kopš iestāšanās ES