NATO mācības Igaunijā

Iereibuši britu karavīri "parādījuši vellu" mācībās Latvijā

196
(atjaunots 08:10 28.04.2018)
Iereibuši britu karavīri, kuri piedalās NATO mācībās Furious Hammer, sakāvušies ar policistiem Rīgā.

RĪGA, 28. aprīlis — Sputnik. Trīs iereibuši britu karavīri Rīgā sakāvušies ar vietējiem policistiem. Incidents noticis 24. aprīļa naktī, vēsta avīze The Sunday Times.

Viens no jaunākajiem virsniekiem tika aizturēts uz vairākām stundām, taču otrā karavīra savaldīšanai policisti bija spiesti izmantot piparu gāzi, izdevumam pavēstīja avoti valsts bruņotajos spēkos.

Viens no karavīriem dienē 19. Karaliskajā artilērijas pulkā, divi citi — 4. Karaliskajā artilērijas pulkā. Latvijas kara policija un Kanādas kara policija nogādāja visus kārtības pārkāpējus viņu armijas daļās.

Latvijā viņi piedalās NATO mācībās Furious Hammer, kas ilgst no 21. līdz 29. aprīlim. Manevros piedalās ne tikai britu karavīri, bet arī NATO kontingenta pārstāvji no Dānijas, Itālijas un Igaunijas.

"Viņus brīdināja, ka nevajag uzvesties muļķīgi, taču viņi izturējās tieši tā," — izdevumam paziņoja Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas pārstāvis.

Kāds cits avots pajokojis: "Šis incidents ir pilnībā izjaucis mācības," un piebilda, ka sadursmi ar Latvijas policiju NATO karavīri aktīvi apspriež lietotnē WhatsApp.

Avīzes rīcībā esošā informācija liecina, ka vainīgos britu virsniekus gaida disciplinārs sods no komandieru puses.

Lielbritānija uzskata piedzērušo karavīru kautiņu ar policistiem par apkaunojošu, taču "nevēlētos, lai šis stāsts izvērstos nepareizā virzienā". "Pamēģināsim atzīt: cilvēki pieļauj kļūdas," — sarunbiedra teikto citēja The Sunday Times.

Aizsardzības ministrijas oficiālais pārstāvis atzina incidenta faktu, kurā iesaistīti piedzēruši karavīri. Viņš apgalvoja, ka incidents tiek izmeklēts un būtu nepareizi pašlaik sniegt kaut kādus papildu komentārus.    

196
Pēc temata
Aftenposten: ASV jūras kājinieki mācās slēpot Norvēģijā
Baltijas valstu iedzīvotāji maksā par NATO bruņoto okupantu cūcībām
Gluži kā mājās. Eiropiešus aizvien vairāk kaitina amerikāņu karavīri
Vīrietis ar viedtālruni, foto no arhīva

"Smadzenēm ir jāatslābinās". Vai spēlēt spēles telefonā ir kaitīgi?

1
(atjaunots 17:13 28.09.2020)
Spēles telefonā, kuras neprasa īpašu koncentrēšanos un saspringšanu liekas vienkāršs laika kavēklis. Taču noteikts labums šajās spēlēs tomēr ir, uzskata speciālisti.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Spēles telefonā – tas ir kaitīgi? Psihiatre, medicīnas zinātņu doktore, atkarību no spēlēm speciāliste Nataļja Šemčuka pastāstīja radio Sputnik intervijā, ka viss nav tik viennozīmīgi.

Spēles telefonā, kuras neprasa īpašu koncentrēšanos un saspringšanu – tās pašas bumbiņas, kuras ir jāsaliek pa trim vienā rindā, – liekas vienkāršs laika kavēklis. Taču noteikts labums šajās spēlēs tomēr ir, uzskata psihiatre Nataļja Šemčuka.

"Bumbiņas ļauj atslābināties visām smadzeņu daļām. Mūsu smadzenes pašas izvēlas atslābināšanās veidus. Kāds šim nolūkam klausās klasisko mūziku (viens klausās Vāgneru, cits – Čaikovski, taču viņi abi atslābinās, lai gan mūzika ir dažāda), savukārt cits cilvēks teiks: kā tas var palīdzēt atslābināties?" atzīmēja radio Sputnik intervijā Nataļja Šemčuka.

Viņasprāt, ja cilvēks spēlē laiku pa laikam pēc darba, nevis tā vietā, tad šādā brīvā laika pavadīšanas veidā nav nekāda pamata raizēm – tā nav atkarība, bet gan vienkāršs atpūtas veids.

"Nedrīkst jaukt atslābinošas spēles ar atkarību no spēlēm. Ja cilvēks brauca metro – spēlēja, izgāja no metro – spēlē, atnāk mājās – atkal turpina, vai spēlē darba vietā – tā ir atkarība. Bet kad cilvēks ar kaut ko ir aizņemts 2-3 stundas brīvajā laikā, tajā nav nekādas atkarības," padalījās domās ar radio Sputnik Nataļja Šemčuka.

Viņa piebilda, ka nav nekā briesmīga, ja šādas spēles palīdz atbrīvoties no emocionālās, prāta un fiziskās spriedzes. Galvenais – lai tas netraucē cilvēka sociālajiem un darba pienākumiem, neaizstāj citas viņa dzīves jomas.

1
Tagi:
azartspēles
Pēc temata
Pusotrs tūkstotis Latvijas iedzīvotāju atzina sevi par atkarīgiem no azartspēlēm
Angliete laimēja loterijā XVII gadsimta kotedžu
Mušmires, foto no arhīva

Kāpēc Latvijas iedzīvotāji ēd sarkanās mušmires

8
(atjaunots 13:58 28.09.2020)
Toksikologi katru gadu arvien mazāk sastopas ar saindēšanās gadījumiem ar meža sēnēm, izņemot sarkanās mušmires.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Latvijas toksikologi noraizējušies par bīstamo tendenci – cilvēki arvien biežāk ēd sarkanās mušmires, lai apreibinātos, vēsta raidījums "TV3 ziņas".

Ja vairāk nekā pirms desmit gadiem saindēšanās ar sēnēm tika konstatēta 60 cilvēkiem sezonā, tad pēdējos gados mediķu palīdzība ir nepieciešama vidēji pieciem – cilvēki sākuši labāk orientēties sēnēs. Tomēr toksikologus uztrauc tas, ka atsevišķi cilvēki arvien biežāk ēd atpazīstamas indīgās sēnes – sarkanās mušmires – nevis kļūdas pēc, bet gan speciāli.

Sarkanā mušmire (Amanita muscaria) satur ļoti stiprus halucinogēnus un spēj izraisīt ļoti spēcīgas halucinācijas. Daudzās valstīs tās ir atļauts tirgot, un šo iespēju izmanto, piemēram, Lietuvas mušmiru lasītāji – viņu preci iegādājas gan ārstnieciskos, gan izklaides un pat reliģiskos nolūkos.

"Tā ir zināma tendence pēdējos piecus gadus, un šo pacientu skaits noteikti ir ar tendenci pieaugt. Sarkanā mušmire rada alkohola reibumam līdzīgu stāvokli, jo darbojas uz tiem pašiem receptoriem," skaidro toksikoloģijas un sepses klīnikas reanimatologs Roberts Stašinskis.

Dažkārt cilvēki ēd mušmires uzreiz mežā, taču sēņu halucinogēnā ietekme ir tik spēcīga, ka tās pagaršojušie sēņotāji pēc tam nespēj iziet no meža.

"Nokrīt nevarīgs, bezspēcīgs bezsamaņā, mežā ir slapjš un auksts, viņš tur var arī nosalt un iet bojā. Gandrīz katru gadu mums regulāri tiek atvesti pacienti no meža. Šie saindēšanās gadījumi līdz šim nav beigušies ar pacientu invaliditāti un nāvi, tā ka tas ir pozitīvi," stāsta Stašinskis.

Saindēšanās ar mušmirēm sezona nebeidzas pat ziemā – kaltēšana saglabā sēņu toksiskās īpašības.

8
Pēc temata
Meža vietā – uzarts lauks: sēņotāju uzvedība Latvijā pārkāpj likumus
Latviju jau ir pārņēmis sēņu drudzis
"Liekas, ka karš notika": Latvijas sēņotāju barbarisms šokē
Darba nav: Latvijas lauku iedzīvotājus glābj sēnes un ogas