Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš

Tās nav šprotes: uz tagad balstās Latvijas un Krievijas tirdzniecība

44
(atjaunots 10:21 21.04.2018)
Krievijas un Latvijas attiecībās vērojama pozitīva dinamika: pieaudzis preču apgrozījums, bizness paplašina sakarus, tūristu skaits pieaug, paziņoja Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš.

RĪGA, 21. aprīlis — Sputnik. Krievija un Latvija turpina sadarbību, neskatoties uz sarežģīto politisko situāciju: atjaunots starpvaldību komisijas darbs, palielinājušies tirdzniecības apjomi, attīstās tūrisms, intervijā rus.tvnet.lv pastāstīja Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš.

Politiskie lēmumi

Starp pozitīvajiem aspektiem politiskajos lēmumos Latvijas vēstnieks pieminēja Krievijas un Latvijas robežas demarkācijas procesa noslēgumu. Atbilstošie dokumenti tika parakstīti pērn, un šī gada sākumā apstiprināti abu valstu parlamentos.

"Tādējādi principā esam noslēguši svarīgu procesu, kas ilga gandrīz 8 gadus – mūsu valsts robežas noformēšanu apvidū," – teica Riekstiņš.

Pērn tika atjaunots arī starpvaldību komisijas darbs pēc trīs gadus ilga pārtraukuma. Tas, kā šajā virzienā attīstīsies darba process, būs redzams, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins pasludinās KF jaunās valdības sastāvu, bet Latvijā paies Saeimas vēlēšanas, atzīmēja Riekstiņš.

Tirdzniecība un bizness

Latvijas produktu eksports uz Krieviju pieaudzis gandrīz par 30%, Krievijas eksports uz Latviju – par 11%, neskatoties uz sankcijām, piebilda diplomāts. Viņš paskaidroja, ka produktu tirdzniecības kopapjoms aizvadītajā gadā sasniedzis 2,1 miljardu eiro, un piebilda, ka runa nebūt nav par šprotēm.

Riekstiņš norādīja, ka galvenā Latvijas eksporta produkcijas kategorija ir pārtikas produkti, divas nākamās grupas – ķīmiskā produkcija un medikamenti.

"Esam ievērojuši arī interesi par biznesa sadarbību," – atzīmēja Riekstiņš.

Viņš norādīja, ka ik gadus plānotas vizītes Krievijas reģionos kopā ar biznesa pārstāvjiem. Piemēram, februāra beigās Latvijas delegācija, ko veidoja aptuveni 15 uzņēmējdarbības pārstāvji tranzīta, juridisko pakalpojumu, medicīnas, poligrāfijas, pasta pakalpojumu nozarēs, apmeklēja Jekaterinburgu un Sverdlovskas apgabalu.

Latvijas kompānijas piedalās arī starptautiskās izstādēs Krievijā. Gada sākumā ražotāji no Latvijas piedalījās pārtikas produktu izstādē "Prodekspo" Maskavā.

"Tur bija ne tikai tradicionālie Latvijas produktu piegādātāji, tādi kā fabrika "Laima". Tika piedāvāti arī gluži jauni produkti. Kādam tas var šķist kuriozi, piemēram, jauns Latvijas produkts, ko tikai pirms pusgada sākts ražot Rīgā, ir Rīgas samogons," – pastāstīja Riekstiņš.

Viņš piebilda, ka varētu šķist dīvains Latvijas mēģinājums iziet Krievijas tirgū ar samogonu, taču izstādē produkts saņēmis zelta medaļu.

Tūrisms

Riekstiņš pastāstīja, ka Krievijas iedzīvotāji interesējas par Latviju arī kā par tūrisma valsti.

Zivju konservi no Latvijas
© Sputnik / Кирилл Каллиников

"Pērn mēs fiksējām par 7% vairāk pieteikumu Latvijas (Šengenas) vīzas saņemšanai salīdzinājumā ar 2016. gadu. Un 2018. gada pirmajos mēnešos salīdzinājumā ar 2017. gada pirmajiem mēnešiem mēs arī redzam, ka šī tendence saglabājas, un mums ir atkal plus 8%. Cilvēku interese par braucieniem uz Latviju saglabājas augsta," – apgalvoja vēstnieks.

Viņš atzīmēja, ka aptuveni puse vīzas pieteikumu ir tūristi, otra puse – biznesa kontakti un kaut kādi personīgi mērķi. Pašlaik Latvija pieņem Krievijas pilsoņu dokumentus vīzas noformēšanai ne tikai konsulārajās iestādēs Sanktpēterburgā, Kaļiņingradā un Pleskavā – darbs rit 83 pilsētās Krievijā.

Tranzīts

Patlaban Latvija patiešām ir zaudējusi ievērojamu daļu Krievijas kravu, taču nebūtu pareizi teikt, ka šajā nozarē viss ir traģiski, uzskata Riekstiņš.

Viņš paskaidroja, ka Latvijas tranzīta uzņēmumi redz, ka Krievija konsekventi īsteno savu stratēģiju – pārvirza kravas uz savām ostām. No otras puses, pagaidām Krievijas ostu jauda dažu kravu apstrādei ir nepietiekama, un tad kravu apjomi Latvijas ostās aug, piemēram, aizvadītā gada pavasarī bija vērojama ogļu apjomu palielināšanās, atgādināja diplomāts.

"Kopumā aizpagājušajā gadā caur Latvijas ostām tika pārkrauts vairāk nekā 61 miljons tonnu kravu. Salīdzinājumā ar pērno gadu tie ir mīnus 2 procenti. Slikti, ka mīnus, tomēr 2 procenti – tie nav ne 20, ne 52 procenti, tātad kopējā apjoma samazināšanās nemaz nav tik liela," – uzskata vēstnieks.

Viņš piebilda, ka Latvijas ostas un Satiksmes ministrija cenšas piesaistīt kravas no Ķīnas, Indijas un citām valstīm. Protams, liela daļa šo kravu maršruta ved cauri Krievijai, taču tas ir savstarpēji izdevīgi – arī Krievija uz šī rēķina pelna, atzīmēja diplomāts.

"Ja mēs no savas puses varēsim piedāvāt konkurētspējīgas cenas un labu pakalpojumu kvalitāti, domāju, arī mums būs iespējas," – secināja Riekstiņš.

44
Pēc temata
Māris Riekstiņš: Latvijai nepieciešams tiešs dialogs ar Krieviju
Latvijas bankas uzbrūk tranzīta uzņēmumiem ar akcionāriem no Krievijas
Tūrists tērē 54 eiro, biznesmenis – 390: Latvijai iesaka izdarīt secinājumus
Gasparjans: liekulība un centieni iztapt visiem atņems Latvijai tranzītu un naudu
Rīgas panorāma

Atdeva Latvijai miljonus eiro nodokļos un izputēja: Rīgā tiek slēgta viesnīca Metropole

15
(atjaunots 18:11 24.10.2020)
Viena no vecākajām Rīgas viesnīcām Metropole tiek slēgta uz nenoteiktu laiku: aptuveni 50% darbinieku Semarah Hotels grupā, kurā ietilpst viesnīca, zaudējuši darbu.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Viena no vecākajām Rīgas viesnīcām Metropole no pirmdienas, 26. oktobra, uz nenoteiktu laiku apturēs darbu, vēsta Rus.tvnet.lv.

1871. gadā darbu uzsākusī viesnīca, kura atrodas Vecrīgā, nespēja pārdzīvot tūrisma nozares krahu Latvijā.

Semarah Hotels grupas, kurā ietilpst Metropole, nodaļas vadītāja Jeļena Girucka pastāstīja, ka vasaras mēnešos viesnīcas numuri bija aizņemti par 26% no maksimālā skaita, savukārt septembrī rādītājs noslīdēja vēl zemāk – līdz 18%. Viesu skaits katastrofāli samazinājās, salīdzinājumā ar to pašu periodu 2019. gadā, – par 83%.

Turklāt, pēc Giruckas sacītā, Semarah Hotels grupā darbu zaudējuši aptuveni 50% darbinieku.

Pēc viesnīcas direktores Alises Ratkevičas sacītā, ir robeža, aiz kuras finanšu izdzīvošana vairs nav iespējama. Un, spriežot pēc visa, Metropole ir sasniegusi šo robežu.

Turklāt 2019. gadā vien viesnīca samaksāja Latvijai vairāk nekā 2,5 miljonus eiro nodokļos. Un kamēr tūrisma nozare, kura cieta Covid-19 dēļ, neatjaunosies, viesnīcu industrija nespēs turēties virs ūdens bez valsts atbalsta.

Izputēšanas vilnis

Iepriekš Igaunijas prāmju kompānijas Tallink Grupp sakaru direktore Katri Linka paziņoja, ka kompānija atkal ir spiesta uz laiku apturēt savas viesnīcas Tallink Hotel Riga darbību jauno braucienu ierobežojumu un mazā viesu skaita dēļ.

Zināms, ka Tallink Hotel Riga jau bija apturējusi savu darbu no 18. marta līdz 1. jūnijam valstī izsludinātā ārkārtējās situācijas režīma dēļ. Šoreiz viesnīca būs slēgta uz ilgāku laiku.

Tikpat lielu troksni izraisīja stāsts ar bijušās Latvijas iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces viesnīcas Hotel Roma slēgšanu.

Mūrniece uzsvēra, ka septiņos sava biznesa pastāvēšanas gados viņa samaksāja valstij 3,5 miljonus eiro nodokļos, savukārt pretī nesaņēma nekādu palīdzību kritiskajā situācijā, kad Latvijas saskārās ar Covid-19 pandēmiju.

Turklāt eksperti pieļauj, ka Rīgas viesnīcas vispār varētu nepārdzīvot gaidāmo ziemu. Daļa tūrisma sektora uzņēmumu un viesnīcu jau ir aizvērušies ciet, savukārt tie, kas ir palikuši, cerēja noturēties vismaz līdz nākamajam pavasarim, kad nozarē parasti sākas kustība. Taču atbildīgās ministrijas ir devušas noprast, ka ir jāpārkvalificējas, jo tieša naudas atbalsta vairs nebūs.

15
Tagi:
darbs, nodokļi
Pēc temata
Nāve pēc moratorija: viesnīcu bizness peld maksātnespējas administratoru rokās
Gaist vēl viens bizness: Ērgļos slēdz ciet viesnīcu un kafejnīcu
Miljonus valstij un nevienas kapeikas biznesam: viesnīcai Hotel Roma ir pienācis gals
Naudu spekulantiem, bet ne mediķiem: Latvija ir gatava neierobežoti finansēt airBaltic
 Rail Baltica

Rīgā sākas grandiozi Rail Baltica būvdarbi: kas un kur tiks būvēts

31
(atjaunots 13:22 24.10.2020)
Brīvu transporta un gājēju kustību Rīgā, kā arī vēl šo to, nāksies upurēt, lai gadsimta būves vārdā.

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Nekāds koronavīruss nevar nodzēst Latvijas varasiestāžu vēlmi apgūt miljardus eiro, ko piešķir Brisele dzelzceļa maģistrāles Rail Baltica būvniecībai. Pēc plānošanas posma valstī ķeras pie būvdarbiem. Tie Rīgā sāksies jau pēc trijām nedēļām.

Vilcieni un autobusi pēc saraksta

Gadsimta būves celšanu nolēma sākts ar Rīgu – ar Centrālās stacijas un pieguļošās infrastruktūras pārbūvi, raksta Bb.lv. Šo darbu posmā celtnieki sola neapturēt nedz dzelzceļa stacijas, nedz autoostas darbu.

Pārbūve sāksies Gogoļa ielā un skvērā pie Satiksmes ministrijas ēkas, gar dzelzceļa sliežu ceļiem teritorijā starp ministriju un Rīgas Centrālo staciju. Pēc nedēļas tiks publicēts transporta un gājēju kustības organizācijas izmaiņu plāns.

Plānots, ka līdz 2022. gadam stacija tika pārbūvēta no Latgales priekšpilsētas puses, savukārt 2024. gadā – tās centrālā daļa. 2025. gadā visiem būvdarbiem ir jābūt pabeigtiem. Paralēli 2022.-2025. gadā jābūt uzbūvētam dzelzceļa tiltam pāri Daugavai.

Tik vērienīgus būvdarbus pilsētas centrs nebūs pieredzējis kopš padomju laikiem.

Protams, ka šāds darbu apjoms nevar iztikt bez sastrēgumiem, un tie, visticamāk, būs iespaidīgi. Stacijas apkaimē krustojas milzīgas automobiļu plūsmas, nerunājot jaut par to, ka tas ir galvenais galvaspilsētas sabiedriskā transporta mezgls.

Aizrakās līdz bunkuram

Līdz gada beigām celtnieki sola pārbūvēt pazemes inženiertīklus, demontēt un uzbūvēt sabiedriskā transporta kontakttīklu, kā arī ielu apgaismojumu.

Uz pašiem dzelzceļa sliežu ceļiem tiks uzstādīti jauni kontakttīkla masti un to aprīkojums, kā arī veikta virkne citu darbu.

Tāpat ir paredzēta jaunas transformatoru apakšstacijas būvniecība un padomju laiku bunkura-bumbu patvēruma nojaukšana Centrālās stacijas apkaimē.

Tur kādreiz atradās Baltijas dzelzceļa komandas centrs. Šobrīd objekts ir "Latvijas Dzelzceļa" uzskaitē. Taču "Latvijas Dzelzceļa" gaišajā nākotnē tas neiekļāvās un tiks tikvidēts.

Uzbērums tiks likvidēts

Pati stacija tiks pārveidota līdz nepazīšanai – uzbūvēs jaunas dzelzceļa platformas ar eskalatoriem un liftiem, virs tām parādīsies jumts ar vairākām sekcijām. Uzgaidāmā zāle būs par vienu stāvu augstāk virs platformām. Zem stacijas būs autostāvvieta.

Kopumā tiks uzbūvēti 2,6 kilometri Eiropas sliežu dzelzceļa no Lāčplēša ielas līdz Jelgavas ielai. Paredzēts uzbūvēt sešus jaunus ceļu pārvadus virs Lāčplēša, Dzirnavu, Prāgas, Maskavas, Mūkusalas un Jelgavas ielām.

Dzelzceļa uzbērums tiks likvidēts, tā vietā parādīsies estakāde, pa kuru arī brauks vilcieni. Parādīsies arī atsevišķi gājēju celiņi. Rīgā parādīsies arī jauna iela – Elizabetes un Timoteja ielas savienošanas rezultātā.

Rīgas stacijas pārbūves un tilta būvniecības konkursā (darbi novērtēti 430 miljonu eiro apmērā) uzvarēja būvapvienība Besix ReRe Group, kuru veido Beļģijas kompānija Besix un Latvijas "ReRe būve".

31
Tagi:
Rail Baltica
Pēc temata
Analītiķis: Baltijas valstu aizsardzība maz uztrauc ES, naudu tās nesaņems
Rail Baltica: kā mirst NATO un Eiropas Savienības iemīļotais projekts
Ekonomists: klājas plāni, ja valdība nolēmusi nosaukt Rail Baltica patieso mērķi
Lietuvas premjers nosaucis Baltijas valstu prioritāro objektu
Lockheed Martin F-35 Lightning II

ASV nosauca galveno NATO ieroci pret Krieviju

0
(atjaunots 20:25 24.10.2020)
Pēc analītiķu domām, kaujas darbību gadījumā, F-35 spēs izlauzties cauri Krievijas PGA sistēmai un sniegt "ievērojamu pienesumu konflikta pirmajās stundās".

RĪGA, 24. oktobris – Sputnik. Amerikas piektās paaudzes iznīcinātājs F-35 ir vienīgā lidmašīna, kura spēs pretoties Krievijai iespējamā konflikta gadījumā Eiropā, vēsta RIA Novosti.

Par to teikts stratēģiskās analītikas centra RAND ziņojumā.

"NATO iespējas intensīva konflikta apstākļos ar Krieviju uzlabosies līdz ar simtiem piektās paaudzes iznīcinātāju parādīšanos 2020. gados," pārliecināti amerikāņu eksperti.

Pēc analītiķu domām, kaujas darbību gadījumā, F-35 spēs izlauzties cauri Krievijas PGA sistēmai un sniegt "ievērojamu pienesumu konflikta pirmajās stundās".

Tādējādi, alianses valstīm, kuras parakstījušas F-35 piegādes līgumus, būs jāpilnveido sava gaisa flote, lai nākotnē rīkotu savstarpējas operācijas ar jaunā iznīcinātāja dalību, uzskata organizācijā.

F-35 ir piektās paaudzes iznīcinātājs-bumbvedējs, kurš, izņemot ASV, atrodas vairāku to sabiedroto bruņojumā (nelielā skaitā). Lockheed Martin F-35 Lightning II radīšanas programma jau ir izmaksājusi aptuveni 1,5 triljonus dolāru – tā ir dārgākā ieroču ražošanas programma vēsturē.

Pērnā gada novembrī ASV Valsts kontrole paziņoja, ka Pentagons saskāries ar problēmām jaunā iznīcinātāja apkalpošanā rezerves daļu trūkuma dēļ un nepilnībām autonomās loģistikas informācijas sistēmas darbā.

0
Tagi:
ieroči, NATO, ASV
Pēc temata
Amerikāņu F-35 jaunas grūtības – sadursme ar degvielas uzpildītāju
Lidosim "prātīgi"? Kāda valsts pirmā varēs iegādāties Krievijas jauno Su-57?
Nelaimīgie "Zibeņi". Kāpēc F-35 joprojām ir pats neveiksmīgākais iznīcinātājs
"Viegli nogāzties": kara lidotājs paskaidroja, kāds risks slēpjas lielā augstumā