Graudu kravas izkraušana no dzelzceļa vagona

Uzņēmējs: termināļi Latvijā izmisīgi cīnās par graudiem no Krievijas

110
(atjaunots 09:57 20.04.2018)
Aizvadītajā gadā Latvijas ostas pārkrāvušas 4,23 miljonus tonnu graudu un graudu produktu.

RĪGA, 20. aprīlis — Sputnik. Krievijas enerģētisko kravu straujais zudums nav vienīgais faktors, kas apdraud Latvijas kravu pārvadājumu sektoru. Graudu tranzīts no Krievijas caur Latvijas ostām ilgs vēl tikai aptuveni 3-5 gadus, raksta avīze Dienas Bizness.

Tiesa, runa nav par dažiem desmitiem miljonu tonnu, kā gadījumā ar oglēm un naftas produktiem, taču tranzīta kravu apjoma ilggadēja zuduma apstākļos pat pāris miljoni tonnu lauksaimniecības produkcijas no Krievijas ostu termināļiem  ir jūtami. Kravu samazināšanās Latvijas ostās veido tik saspringtu situāciju, ka pat minerālmēslu termināļi izmisīgi cenšas piesaistīt gradu kravas, pastāstīja tranzīta nozares pārstāvis.

Aizvadītajā gadā Latvijas ostas pārkrāvušas 4,23 miljonus tonnu graudu un graudu produktu.

Liepаja Bulk Terminal Ltd valdes loceklis Juris Matvejevs atzīmēja, ka vienīgā garantija graudu tranzīta segmentā ir valstis ar augstu labības ražu. Latvijas un Lietuvas graudi nespēs kompensēt kravu zudumu no Krievijas.

Patlaban Krievijas ziemeļrietumos nav neviena specializētā graudu termināļa, kurā tiktu pārkrautas kravas. Šādi termināļi pārsvarā izvietoti valsts dienvidos. Vienlaikus lauksaimniecības kultūru ražas valstī pieaug, tāpēc paveras iespējas palielināt eksporta apjomus.

Komāniju grupa "Novotrans" plāno uzbūvēt specializēto eksporta graudu termināli Ustjlugas ostā Ļeņingradas apgabalā. Tā plānotais apjoms — 300 tūkstošu tonnu labības, caurlaides spēja — 5-6 miljoni tonnu graudu gadā. Faktiski graudu terminālis pārņems šī veida kravu apstrādi no Liepājas ostas, uzskata eksperti. 

"No šī viedokļa projekts piedāvā optimālu graudu eksporta problēmas risinājumu. "Novotransa" terminālis faktiski pārņems šī veida kravu apstrādi no Liepājas ostas, kura šī gada janvārī un februārī pārkrāvusi aptuveni 710 tūkstošus tonnu graudu," — teica pētījumu aģentūras InfraNews ģenerāldirektors Aleksejs Bezborodovs.

Pagaidām Liepāja gūst peļņu

 

Liepājas ostas kravu apgrozījums 2018. gada pirmajos trijos mēnešos pieaudzis par 22,3% salīdzinājumā ar šo periodu 2017. gadā, — līdz 1,99 miljoniem tonnu. Ostas pozitīvā dinamika atšķirībā no Rīgas un Ventspils ostas kļuva iespējama uz graudu apstrādes rēķina, kas tradicionāli veido ostas dominējošās kravas. Pirmajā ceturksnī Liepājas osta pārkrāvusi 1,01 milj. t graudu, pr 59% vairāk nekā šajā laikā pērn.

Krievijas graudu piegādes pieaugums Baltijas valstīs cita starpā saistīts arī ar situācijas uzlabošanos infrastruktūras ierobežojumu jautājumā. Krievijas Graudu savienības (KGS) prezidents Arkādijs Zločevskis pastāstīja, ka izdevies labot situāciju graudu pārvadāšanai piemērotu vagonu piegādes jomā, kā arī atbrīvoties no ierobežojumiem pārkraušanai reidā.

"Mums bija ierobežojumi kravu nosūtīšanai uz Baltiju, caur Baltijas ostām, un tos arī izdevies atcelt. Pašlaik sūtām uz Baltiju bez ierobežojumiem. Tas viss kopā veicinājis apjomu palielināšanos," — paskaidroja Zločevskis.

Iepriekš Krievijas dzelzceļa prezidents Oļegs Belozerovs, komentējot jautājumu par kravu plūsmu Latvijas ostu virzienā, apgalvoja, ka kompānija nav ieviesusi nekādus speciālus ierobežojumus kravu pārvadājumiem, taču "ir tehnoloģiski ierobežojumi, ko KDz ir jāņem vērā".     

110
Pēc temata
Latvijas bankas uzbrūk tranzīta uzņēmumiem ar akcionāriem no Krievijas
Paātrinās Rīgas ostas kravu apjomu krišanās
Latvijas tranzīts lūdz Eiropas atbalstu un kravas
Tranzīta nozares glābšana draud Latvijai ar milzīgiem elektroenerģijas rēķiniem

SPKC: pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma

1
(atjaunots 12:56 14.08.2020)
Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu atzina SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Iespējams, pašizolācija būs jāievēro vēl pēc 3 Eiropas valstu apmeklējuma – Grieķijas, Dānijas un Īrijas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, vēsta LSM.lv.

Viņš konstatēja, ka Latvijā saslimstība ar Covid-19 ir zema, bet kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā – tā pieaugusi divas reizes. Saslimstība pieaug arī citās valstīs, tāpēc tiek ieviesti ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Covid-19 saslimšanas gadījumi Latvijā, pēc epidemiologa domām, lielākoties ir saistīti ar cilvēkiem, kuri inficējušies ārzemēs

Latvija katru nedēļu papildina sarakstu ar valstīm, pēc kuru apmeklējuma ir jāievēro pašizolācija. Šī nedēļa, visticamāk, nebūs izņēmums un sarakstā, iespējams, tiks iekļautas vēl trīs valstis – Grieķija, Dānija un Īrija. 

Perevoščikovs atzīmēja, ka būtiski ir, lai cilvēks pēc atgriešanās no kādas Covid-19 riska valsts ievērotu pašizolāciju. To atbraucējs apliecina ar parakstu. Vēl Covid-19 izplatības ierobežošanai būtiska ir plašā  iedzīvotāju bezmaksas testēšana.

SPKC pārstāvis atzina, ka šonedēļ gaidāmajos Rīgas svētkos un katoļticīgo svētkos Aglonā būtiski ir ievērot drošības pasākumus.

"Proti, ievērot distanci, izvairīties no vietām, kur ir drūzmēšanās, regulāri dezinficēt rokas. "Riski ir tomēr pietiekami lieli," teica Perevoščikovs, norādot, ka pasākuma organizatori solījuši kontrolēt norādījumu ievērošanu.

1
Tagi:
koronavīruss, SPKC
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Atbrauci no ārzemēm? Uz redzēšanos! SPKC iesaka neielaist ciemos draugus
Ekonomists aicina lietuviešus pasteigties ar braucieniem uz Poliju
Ja atcelts reiss uz Maskavu, lidojiet uz Rodosu: airBaltic jaunie noteikumi
Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija
Ventspils osta

"Lukoil" pārcels naftas ķīmijas produktu pārkraušanas struktūru no Ventspils uz Visocku

17
(atjaunots 09:31 14.08.2020)
"Lukoil" plāno pārnest nitrilakrilskābes pārkraušanu no Ventspils uz Ļeņingradas apgabalu.

RĪGA, 14. augusts — Sputnik. "Lukoil" plāno sākt nitrilakrilskābes (NAS) un metanola pārkraušanu savā terminālī Visockas ostā Ļeņingradas apgabalā. Kompānijas meitasuzņēmums noslēdzis līgumu par jaunu objektu būvdarbu un esošo objektu rekonstrukcijas projektēšanas darbiem. Par to liecina informācija iepirkumu portālā.

Patlaban nitrilakrilskābes (ķimikālija tiek izmantota dažu sintētiskā kaučuka un sintētisko šķiedru ražošanai) pārkraušanas darbus veic SIA "VARS" Ventspils ostā. Pēc projekta noslēguma pārkraušana notiks Krievijas teritorijā. Ar mērķi gūt papildu peļņu ar naftas ķīmijas pārkraušanas darbiem terminālā ierosināts būvēt arī metanola pārkraušanas līniju.

Līgums par projektēšanas darbiem noslēgts ar zinātnisko ražošana kompāniju "Volga Automatika", tā termiņš – 2021. gada 31. decembris.

Projekta ietvaros plānots būvēt divpusēju apjumtu dzelzceļa estakādi 48 cisternu vagoniem ar iekārtām, rezervuāru parku: piecus vertikālos tērauda rezervuārus ar 3000 kubikmetru tilpumu katru; slāpekļa resīverus 4-5-kārtējai tankkuģu caurpūtei, slāpekļa staciju, NAS uzskaites mezglu, NAS atgāzu katalītiskās pēcdedzes iekārtu; sadales transformatoru staciju, sūkņu staciju NAS pārsūknēšanai, attīrīšanas iekārtas siltumapgādes sistēmu; tehnoloģiskos cauruļvadus, estakādes jauniem tehnoloģiskajiem cauruļvadiem. .

Projektam jāietver divu lejamiekārtu montāžu piestātnēs metanola pārkraušanai, lejamiekārtas montāžu NAS pārkraušanai un inerto gāzu novades sveci.

Kompānija vēsta, ka 2019. gadā "Lukoil" saražojusi 170 tūkstošus tonnu NAS. Tā ir vienīgā kompānija Krievijā, kas nodarbojas ar šāda veida ražošanu.

Terminālis "RPK-Visock "Lukoil II" tiek ekspluatēts kopš 2004. gada. Tas paredzēts ar tumšo un gaišo naftas produktu iekraušanai, kas tiek piegādāti ar dzelzceļa transportu, pa cauruļvadu "Primorsk-Visock" un upes transportu.

17
Tagi:
tranzīts, ventspils, Latvija, Krievija
Pēc temata
Kurss uz kravu izvešanu no Baltijas: KF paātrina termināļu būvniecību
No Latvijas var paņemt visu: Pēterburgā izvērtēja ostu jaudu
No Baltijas vēl ir ko paņemt: loģistika "velk" Ļeņingradas apgabala ekonomiku
Karš uz dzīvību un nāvi: eksperts novērtēja Baltijas izredzes cīņā par tranzītu ar KF