Komunistiskā terora upuru piemiņas memoriāls Torņakalna stacijā Rīgā. Šādos vagonos 1941. gada 14. jūnijā uz tālākajiem PSRS rajoniem izveda 15 000 Latvijas iedzīvotājus

Okupācijas muzejs nodeva deportācijas vagonu Torņakalnā Rīgas domei

25
(atjaunots 15:12 18.04.2018)
Paredzēts, ka vagons pāries Rīgas pieminekļu aģentūras īpašumā.

RĪGA, 18. aprīlis — Sputnik. Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas deputāti atbalstīja Torņakalna stacijā esošā "1941. gada deportācijas vagona" Okupācijas muzeja īpašumtiesību pāriešanu pašvaldībai, gala lēmums jāpieņem domei.

Kā tiek ziņots galvaspilsētas pašvaldības portālā, šādu lēmumu plānots pieņemt, lai optimālāk rūpētos par vagonu un nākotnē izveidotu vienotu stacijas ansambli Torņakalnā, sabalansējot to ar Rail Baltica celtniecību.

Paredzēts, ka vagons pāries Rīgas pieminekļu aģentūras īpašumā, kura jau apkalpo komunistiskā terora upuru piemiņas memoriālu Torņakalnā.

1994. gadā Latvijas dzelzceļš nodeva vagonu Latvijas Okupācijas muzejam, Torņakalnā tas atrodas kopš 1996. gada. Vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju tika izvesti šādos vagonos 1941. gada 14. jūnijā. Tāpat komunistiskā terora upuru memoriāls Torņakalnā ietver sevī dzelzceļa stacijas ēku, akmeni, kurš tika uzstādīts 1990. gadā, un pieminekli Putenī, kurš tika atklāts 2001. gadā.

Torņakalna memoriāla otro kārtu Rīgas pašvaldība pabeidza 2012. gadā, papildinot skulptūru ansambli Putenī ar akmeņiem, uz kuriem iegravēti izsūtīšanas vietu nosaukumi. Pie memoriāla izvietotas plītis no melnā akmens ziedu nolikšanai. Malās uzstādīti stikla paneļi, kuros iegravēta informācija par represijās cietušajiem. Katrs akmens tiek izgaismots diennakts tumšajā laikā.

Rīgas pieminekļu aģentūra jau daudzus gadus veic pārrunas ar Latvijas dzelzceļu par Torņakalna memoriāla trešās kārtas īstenošanu.

Kā jau iepriekš rakstīja Sputnik Latvija, pērnā gada vasarā par godu Latvijas simtgadei Okupācijas muzejs palūdza Latvijas dzelzceļam atremontēt vagonu, kurš 21 gadu stāv zem klajām debesīm. Darbiem bija nepieciešami ap 30 tūkstošiem eiro.    

25
Pēc temata
Okupācijas muzejs prasa 50 tūkstošus Latvijas SS leģionāru piemineklim Belģijā
Okupācijas muzejs norūpējies par deportāciju vagona stāvokli
Okupācijas muzeja darbinieks salīdzinājis nacismu ar komunismu
Baltijas okupācijas muzeji: vēsture dalās
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

7
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

7
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās
Demontēts dzelzceļš. Foto no arhīva

Melnie metāllūžņi: "Latvijas dzelzceļš" izsludināja jaunu izsoli

31
(atjaunots 16:22 26.01.2021)
"Latvijas dzelzceļš" piedāvā izsolē metāllūžņus ar sākumcenu 230 eiro par tonnu, kopā plānots realizēt apmēram 4300 tonnu.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. "Latvijas dzelzceļš" no februāra līdz maijam izsolē pārdos ap 4300 tonnu metāllūžņu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Izsolē piedāvās iegādāties dažāda garuma lietotas dzelzceļa sliedes, nepārsniedzot 12,5 metru garumu, kā arī pārmiju daļas, sliežu stiprinājumus, dzelzceļa vagonu lēninātājus un ritošā sastāva mezglus un detaļas.

Izsoles sākumcena būs 230 eiro par tonnu.

Iepriekš Sputnik ziņoja, ka kravu apgrozījuma krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādājis jaunu biznesa modeli, kuram jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. "Latvijas Dzelzceļa" jaunais biznesa modelis paredz sniegto pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un automobiļu ekspeditoru pakalpojumus, kā arī termināļu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieku, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

31
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš
Pēc temata
Meževičs pastāstīja, kad Krievija sāks ar Latviju "citādu sarunu"
Ar traku rusofobiju tālu netiksi: eksperts brīdināja Baltiju
Latvijas dzelzceļš gatavojas atlaist vēl aptuveni simt cilvēkus
2020. gadā dzelzceļa kravu pārvadājums Latvijā samazinājās par 40%, caur ostām – par 30%