Latvijas karavīrs

Rezervistos par 962 eiro: militārajos kursos Latvijā piesakās desmitiem cilvēku

87
(atjaunots 11:53 17.04.2018)
Latvijas pilsoņi, kuri sasnieguši pilngadīgu un kuru vecums nav pārsniedzis maksimālo dienesta vecumu, var kļūt par rezervistiem, izejot apmācības kursu.

RĪGA, 17. aprīlis — Sputnik. Jaunā militārās sagatavotības programma, kuras laikā tiek izmaksāts naudas pabalsts, tiek sniegts apģērbs, pārtika un medicīniskie pakalpojumi, izraisījuši lielu interesi Latvijas iedzīvotāju vidū — kursiem piesakās desmitiem cilvēku, vēsta rus.tvnet.lv.

Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) izsludināja brīvprātīgo atlasi dalībai speciālā piecu nedēļu kursā, pēc kura beigām viņi kļūs par rezervistu karavīriem. Plānots piesaistīt 50 cilvēkus, kursa laikā šie cilvēki saņems 962 eiro. tāpat brīvprātīgajiem tiks izsniegts atbilstošs nodrošinājums un nodrošinātas sociālās garantijas — apģērbs, ekipējums, bezmaksas ēdināšana, izvietošana, medicīniskie pakalpojumi.

Pēc Aizsardzības ministrijas pārstāves Sandras Brāles sacītā, nepilna mēneša laikā tika saņemts vairāk nekā 40 brīvprātīgo pieteikumu, kuri vēlas iziet kursu, apmēram 30 no kuriem atzīti par mācībām piemērotiem. Galvenie iemesli, kuru dēļ kandidātiem tika atteikts, bija sodāmība un slikts veselības stāvoklis.

Kursu laikā brīvprātīgajiem tiks mācīts kā apieties ar ieroci, cīņas māksla, topogrāfija un orientēšanās, pirmās palīdzības sniegšana.

Apmācība notiks no 28. jūlija līdz 2. septembrim un tiks sadalīta divās daļās — militārajā skolā Alūksnē un Namejs 2018 mācībās Ainažos.    

87
Pēc temata
Kāpēc Anglijā dzīvojošie rezervisti atsakās no Latvijas pilsonības
Latvijas armija aicina emigrantus "stāties ierindā"
Latvijā katram pilsonim tiks sniegta iespēja kļūt par rezervistu karavīru
Patriotiska dzīve: skolēnus gaida armijā
Uzvaras piemineklis

Piekļuvi Uzvaras piemineklim 9. maijā var slēgt jebkurā brīdī

3
(atjaunots 12:27 09.05.2021)
9. maijā Uzvaras laukumu iejozīs barjeras. Valsts policija patur tiesības slēgt piekļuvi monumentam Rīgas atbrīvotājiem.

RĪGA, 9. maijs — Sputnik. Sestdien, 8. maijā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens tikās ar operatīvajiem dienestiem un Rigas domi jautājumā par kārtības nodrošināšanu Uzvaras parkā Rīgā 9. maijā, vēsta Mixnews.lv.

Politiķis uzlsvēra, ka šogad kārtību Covid-19 pandēmijas apstākļos palīdz nodrošināt Rīgas dome. Pašvaldība uzstādīs barjeras ap Uzvaras parku – tām vajadzētu atvieglot darbu kārtības sargiem.

Taču piekļuve Uzvaras piemineklim būs atvērta, lai cilvēki varētu mierīgi pieiet pie monumenta un nolikt ziedus.

Pie tam Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks, kas piedalījās sapulcē, savukārt brīdināja, ka policisti var jebkurā brīdī slēgt piekļuvi piemineklim, ja viņiem radīsies iespaids, ka cilvēku pie monumenta ir pārāk daudz.

Tiem, kuri nāks ar ziediem uz parku, jāievēro sociālā distance – 2 metri un jāpatur prātā liegums pulcēties.

Ruks pastāstīja, ka policisti sagatavojuši darbības plānu, kas paredz kontrolēt pieminekļa apmeklētāju plūsmu.

Ģirģens konstatēja: visiem ir saprotams, cik svarīga noteiktai sabiedrības daļai ir tradīcija nolikt ziedus pie Uzvaras pieminekļa, taču norādīja, ka, ņemot vērā infekcijas gadījumu skaita pieaugumu, Latvija vēl aizvien staigā pa plānu ledu.

Tāpēc IeM vadītājs aicināja neriskēt un stingri ievērot epidemioloģiskos ierobežojumus.

Atgādināsim, ka Rīgas pašvaldība plānoja slēgt piekļuvi Uzvaras piemineklim 9. maijā, tomēr Latvijas Krievu savienības deputātiem izdevās vienoties par to, ka ierobežojumu nebūs un visi varēs svētku dienā nolikt ziedus, ievērojot epidemioloģiskos ierobežojumus.

Nacionālisti, pārskaitušies par to, ka plāns izjaukt Uzvaras dienas svētkus Rīgā ir izgāzies, nolēma arī doties svētku dienā pie pieminekļa, lai sekotu policistu darbam. Nacionālās apvienības pārstāvji uzskata, ka pērn policisti sagādājuši vilšanos, - viņi palaiduši garām krievu pūli pie pieminekļa.

"Saskaņa" un LKS aicina visus, kas vēlas Uzvaras dienā atnākt pie pieminekļa un nolikt ziedus, būt ļoti uzmanīgiem un nekādā gadījumā nepieļaut provokācijas.

3
Tagi:
policija, Iekšlietu ministrija, Uzvaras piemineklis, Uzvaras diena, Rīga
Pēc temata
"Mēs neatteiksimies no Uzvaras dienas!" LKS sola, ka triks ar pandēmiju Rīgā neizdosies
"Georga lentīte" Latvijā būs: kā saņemt Uzvaras simbolu
"Divi aspekti": Ušakovs pabrīdināja tos, kuri 9. maijā apmeklēs Uzvaras pieminekli
Jūrmalā atļauta 9. maija akcija "Nemirstīgais pulks"
Saber Strike

Autovadītāji lūgti uzmanīties: uz ceļiem būs militārā tehnika

10
(atjaunots 07:55 09.05.2021)
Šodien daži ceļi var būt daļēji slēgti militārās tehnikas kustības maršrutā. Latvijas Bruņotie spēki lūdz ar izpratni uztver īslaicīgās neērtības.

RĪGA, 9. maijs - Sputnik. Latvijas Nacionālie bruņotie spēki nedēļas nogalē organizē militārās tehnikas pārvietošanu maršrutā Liepāja-Lielvārde un Lielvārde-Ainaži. Par to liecina informācija NBS lapā Twitter.

​Ziņots, ka kolonnas pavadīs kara policija vai Pārvietošanās koordinācijas centrs. Autovadītāji lūgti neiespiesties kolonnās un nemēģināt tās apdzīt. Ceļu satiksmes noteikumu ievērošana tiks rūpīgi fiksēta. Iespējami īslaicīgi ierobežojumi uz ceļiem, kas iekļauti maršrutā.

Bruņotie spēki atvainojās par radītajām grūtībām un lūdza ar izpratni uztvert īslaicīgās grūtības.

10
Tagi:
militārā tehnika, Nacionālie bruņotie spēki, Latvija
Pēc temata
Lieta nav formā: Latvijas NBS palūdza slavenības pārliecināt cilvēkus iet dienēt
Bez darba palikušos iedzīvotājus aicina armijā: 900 eiro uz rokām un NATO sporta zāle
Gatavojieties troksnim: Ādažu poligonā sākušās šaušanas mācības
"Latvija nav policejiska valsts": IeM vadītājs ir pret armijas patrulēšanu ielās