Sadusmoto vecāku gājiens protesta akcija Rīgā

"Jūs zaudēsiet valsti": krievu skolu audzēkņu vecākus neapmierina prezidenta atbilde

135
(atjaunots 11:08 14.04.2018)
Latvijas prezidenta Raimonda Vējoņa kanceleja atsūtījusi formālu atbildi uz Vislatvijas vecāku sapulces vēstuli. Krievu skolu aizstāvības štābs gatavo jaunu protesta akciju Rīgā.

RĪGA, 14. aprīlis — Sputnik. Prezidenta kanceleja atsūtījusi formālu atbildi uz Vislatvijas mazākumtautību skolu audzēkņu vecāku sapulces vēstuli. Dokumentu savā lapā Facebook publicēja Krievu skolu aizstāvības štābs.

Vecāki lūdza neizsludināt Izglītības likumu grozījumus, kuru rezultātā faktiski tiek likvidētas mācības mazākumtautu valodās Latvijas skolās. Taču Raimonds Vējonis parakstīja grozījumus 2. aprīlī, īsi pirms došanās vizītē uz ASV.

Vairāk nekā tūkstotis aktīvistu piedalījās "Sadusmoto vecāku gājienā" Rīgas centrā 4. aprīlī. Viņi atstāja simbolisko melno zīmi zem prezidenta kabineta logiem, — simbolu tam, ka viņa rīcība netiks ne aizmirsta, ne piedota.

Beidzot ir saņemta prezidenta Kancelejas atbilde. Tajā minēts nodeldētais arguments, sak, skolu reforma "veidos saliedētāku sabiedrību un stiprāku valsti", bērniem no mazākumtautību ģimenēm tikšot sniegtas "vienlīdzīgas iespējas", lai saņemtu kvalitatīvu izglītību un veidotu dzīvi Latvijā.

Krievu skolu audzēkņu vecāku komiteja vēstuli uztvēra kā formalitāti. Balstoties uz dzīves un izdzīvošanas pieredzi neatkarīgajā Latvijā, vecāki var droši apgalvot, ka izglītības reforma tikai pastiprinās šķelšanos sabiedrībā, kas jau tāpat ir sadalīta no visu parametru viedokļa".

"Un Jūs zaudēsiet valsti! Uz svešiem kauliem laime nav gaidāma! Jūs zināt, ka Latvija kļūst aizvien tukšāka darba vietu trūkuma un neizturamās dzīves dārdzības dēļ. Cilvēki bēg, kur acis rāda! Gan krievi, gan latvieši!" – raksta komitejas aktīviste Anna Vasiļjeva.

Viņa ir pārliecināta, ka pašreizējās tendences apstākļos drīz vien Latvijā vairs nebūs kam runāt latviski.

"Jūs gribat aizbāzt to valodas "caurumu" ar krievu bērniem! Uz laiku! Taču pēc tam Jums nāksies "optimizēt" arī latviešu skolas, jo ar valdošo partiju ierēdņu bērniem nepietiks to aizpildīšanai," – uzsvēra Vasiļjeva.

Aktīviste ir pārliecināta, ka Saeimā bez dziļām konsultācijām un debatēm steigšus, pirms vēlēšanām pieņemtā izglītības reforma sabruks.

Vasiļjevu, tāpat kā citus vecākus neapmierina arguments par "vienlīdzīgām iespējām".

"Vardarbīga asimilācija vairo nepilnīgus cilvēkus. Un nekādas "vienlīdzīgas iespējas" nav iespējamas nepilnīgiem cilvēkiem ar nocirstām saknēm," – ir pārliecināta aktīviste.

Krievu skolu audzēkņu vecāki turpinās cīņu par savām tiesībām. Viņi tic, ka pasaule viņus sadzirdēs.

Visi – uz 1. maija gājienu!

Krievu skolu aizsardzības štābs un Latvijas Krievu savienība organizē jaunu masveida akciju mazākumtautību skolu aizsardzībai 1. maijā.

"Aizstāvēsim mūsu tiesības uz izglītību dzimtajā valodā un tiesības uz cienīgu dzīvi mūsu valstī!" – aicina organizatori.

Viņi ir pārliecināti, ka nedrīkst sēdēt, rokas klēpī salikušiem, un pasīvi gaidīt tiesas lēmumu.

"Pēdējā gadu desmita pasivitāte un piekrišanas politika tagad nāk par ļaunu. Nacionālisti ir noticējuši, ka visi krievi visam piekrīt, tāpēc var nesodīti atņemt tiesības un pazemot cieņu," – uzsver krievu skolu aizstāvji.

Izglītības likuma grozījumi, ko ierosinājis izglītības ministrs Kārlis Šadurskis – bēdīgi slavenais Melnais Kārlis – paredz pāreju uz vispārējās izglītības ieguvi latviešu valodā līdz 2021. gada 1. septembrim.

135
Temats:
Izglītība latviešu valodā - latviskuma stiprināšana vai fašisms? (135)
Pēc temata
Ierosināts impīčments: Vējonim pārmet gļēvumu Izglītības likuma jautājumā
Prezidents Vējonis pasludinājis Izglītības likuma grozījumus
Rinkēvičs: Krievija nevar iejaukties Latvijas izglītības reformā
Ušakovs: pāreja uz izglītību latviešu valodā visās skolās – kļūda un provokācija
Ministru kabinets atbalstījis grozījumus par pāreju uz izglītību latviešu valodā
Ogļu pārkraušana Rīgas ostā, foto no arhīva

"Latvijas Dzelzceļa" vadītājs pastāstīja, kāda ir KF kravu pazaudēšanas cena

29
(atjaunots 13:00 19.09.2020)
Galvenais kravu apgrozījuma krituma iemesls Latvijā ir tajā, ka arvien vairāk ogļu tiek pārkrauts Ustjlugas ostas terminālos, paziņoja LDz vadītājs Māris Kleinbergs.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. "Latvijas Dzelzceļš" tuvāko gadu laikā plāno nedaudz palielināt kravu pārvadājumu apjomu, taču iepriekšējo gadu rādītājus tas nesasniegs, paziņoja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs, vēsta Baltic Course.

Pēc viņa sacītā, šogad "Latvijas Dzelzceļam" nākas rēķināties ar kravu pārvadājumu apjoma kritumu, tāpēc kompānija izdarījusi uzsvaru uz izdevumu samazināšanu, jaunu tirgu meklēšanu un klientu piesaisti.

"Šogad plānojam pārvadāt aptuveni 25 miljonus tonnu kravu, kas ir aptuveni uz pusi mazāk nekā gadu iepriekš. Nākamajos gados mēs plānojam nelielu pieaugumu. Taču tas tiešām ir neliels, jo aizstāt tos kravu pārvadājumu apjomus no Krievijas, kurus mēs esam pazaudējuši, es neredzu iespējas," sacīja Kleinbergs.

Viņš piebilda, ka galvenais kravu plūsmas krituma iemesls ir Krievijas kravu novirzīšana uz pašmāju ostām. Iepriekšējos gados šīs kravas sastādīja līdz 70% kravu, kas tika pārvestas pa Latvijas dzelzceļu. Kritums noticis, samazinoties naftas, naftas produktu un akmeņogļu pārvadājumiem.

"Ogļu kravu kritumam ir vairāki iemesli, bet galvenais ir tas, ka arvien lielāki ogļu apjomi tiek pārkrauti Krievijas jaunizveidotajos terminālos Ustjlugas ostā," teic Kleinbergs. Viņš atzīmēja, ka jāņem vērā, ka pagājusī ziema bijusi visnotaļ silta, kas samazināja ogļu pieprasījumu Eiropā, turklāt daudzas ES valstis samazināja elektroenerģijas un siltumenerģijas ģenerāciju ogļu TEC un TES, aizstājot ogles ar citiem, ekoloģiskākiem degvielas veidiem, tostarp ar gāzi.

Kravu pārvadājumu samazināšanos pa Latvijas dzelzceļiem ietekmēja arī Covid-19 pandēmija.

Kravu pārvadājumu krituma fonā "Latvijas Dzelzceļš" izstrādāja jaunu biznesa modeli, kurai jāpalīdz kompānijai izkļūt no krīzes. Jaunais LDz biznesa modelis paredz pakalpojumu spektra paplašināšanu, iekļaujot tajā jūras un autotransporta ekspeditoru pakalpojumus, kā arī terminālu un noliktavu pakalpojumus.

Tāpat "Latvijas Dzelzceļš" pārskatījis arī plānoto un uzsākto projektu īstenošanas iespējas, kas tiek finansēti no ES struktūrfondiem. Kompānija nolēmusi atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas projekta. To bija plānots īstenot saiknē ar Daugavpils stacijas pieņemšanas parka un tā piebraucamo ceļu attīstības projektu.

Vienlaikus "Latvijas Dzelzceļš" informēja, ka līdz šī gada beigām tiks atlaisti 1500 darbinieki, kas ir aptuveni 24% uzņēmuma darbinieku. Pašlaik ir atlaists jau ap tūkstoti cilvēku.

LDz atbrīvojas arī no nevajadzīga nekustamā īpašuma un neprofila aktīviem.

Ministru kabinets jūlijā atbalstīja "Latvijas Dzelzceļa" pamatkapitāla palielināšanu par 32 422 016 eiro, uzņēmuma izmaksu kompensāciju par dzelzceļa pasažieru pārvadājumu nodrošināšanu 14 225 226 eiro apmērā un finanšu līdzsvara avansa maksājumu 13 011 000 eiro apmērā.

29
Tagi:
Latvijas Dzelzceļš, Kravu pārvadājumi, kravas, tranzīts
Pēc temata
Tagad vagoni: "LDz Cargo" izsludina izsoli
Kravu nekļūs vairāk, jāieņem svešs "lauciņš": ko nozīmē jaunais LDz biznesa modelis
Kravas nevairosies, taču var piespiest pie sienas ekspeditorus: LDz jaunais biznesa plāns
Pat ja tarifs būs nulle, kravu nekļūs vairāk: Latvijai nāksies dotēt LDz
Covid-19 antivielu testēšanas sistēma, foto no arhīva

Latvijā Covid-19 inficēšanās uzliesmojums: 17 jauni gadījumi

7
(atjaunots 14:18 19.09.2020)
Ja piektdien Latvijā tika ziņots vien par četriem jauniem koronavīrusa inficēšanās gadījumiem diennakts laikā, tad sestdien jaunatklāto inficēto skaits sasniedzis 17. Viens pacients nokļuvis slimnīcā.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, pēdējās diennakts laikā tika veikti 2402 Covid-19 testi un reģistrēti 17 jauni koronavīrusa inficēšanās gadījumi.

​Saskaņā ar SPKC veikto epidemioloģisko izmeklēšanu, sešos gadījumos Covid-19 tika ievests no ārzemēm. Inficētie atgriezās no Krievijas un Lielbritānijas. Vēl trīs inficētie kontaktējuši ar citiem ar iepriekš inficētajiem ar koronavīrusu. Pārējiem inficēšanās avots tiek noskaidrots.

​Aizritējušajā diennaktī slimnīcā nonācis viens cilvēks ar Covid-19. Kopumā Latvijas slimnīcās ārstējas 8 pacienti ar šādu diagnozi.

Kopumā kopš pandēmijas sākuma Latvijā tika veikti 293 309 testi, 1515 cilvēki inficējās, no tiem 1248 izveseļojās, bet 36 inficētie nomira.

​Atgādināsim, ka piektdien, 18. septembrī, Latvijā tika ziņots vien par četriem jauniem inficēšanās gadījumiem. Neviens cilvēks netika stacionēts.

7
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams
Dumpis: mēs kaut ko darām sistēmiski pareizi
Vācu virusologs aicina pārskatīt stratēģiju cīņā ar Covid-19
PVO: pasaulē reģistrēts Covid-19 saslimstības rekords vienas diennakts laikā
Eurovision, foto no arhīva

Eirovīzijas organizatori nosaukuši četrus konkursa norises scenārijus

0
(atjaunots 18:40 19.09.2020)
Galīgā izvēle starp scenārijiem tiks izdarīta 2021. gada pirmo mēnešu laikā, balstoties uz epidemioloģisko situāciju pasaulē.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Starptautiskā dziesmu konkursa "Eirovīzija" rīkotāji sagatavojuši četrus iespējamos tā norises variantus Roterdamā 2021. gadā, tiek ziņots konkursa oficiālajā mājaslapā.

Konkursam "Eirovīzija" bija jānotiek no šī gada 12. līdz 16. maijam Roterdamā, taču sarežģītās epidemioloģiskās situācijas visā pasaulē dēļ pasākums tika atcelts. Rīkotāji nolēma pilnvērtīga šova vietā sarīkot mūzikas šovu, kurā nebija sacensību sastāvdaļas un kurš kļuva par sava veida dziesmu godināšanu, kurām bija jāpārstāv savas valstis konkursā. Konkursa fināls ir ieplānots 2021. gada 22. maijā.

Organizatori izstrādājuši četrus iespējamos konkursa norises scenārijus. Pirmais no tiem paredz ierasto formātu ar delegācijām un skatuves māksliniekiem no visām dalībvalstīm. Taču šī scenārija īstenošana ir atkarīga no iespējamās vakcīnas pret koronavīrusu parādīšanās, testēšanas un no epidemioloģiskās situācijas pasaulē kopumā.

Otrais variants paredz šova rīkošanu ar ierobežotām iespējām un sociālās distancēšanās ievērošanu. Šī scenārija īstenošanas gadījumā katras dalībvalsts komandu pārstāvēs ierobežots cilvēku skaits delegācijas un preses sastāvā. "Tā kā šajā scenārijā auditorijai būs mazāk vietas, jāizveido jauna skatītāju sēdvietu shēma. Ja tas notiks, tiks veikta izloze, lai izlemtu, kurš spēs apmeklēt katru šovu. Jebkuram, kas zaudēs izlozē, protams, tiks atgriezta pilna biļetes iegādes summa," teikts paziņojumā.

Eirovīzijas 2019 uzvarētājs Dunkans Lourenss, foto no arhīva
© Sputnik / Владимир Астапкович

Trešais variants - "Eirovīzija" ar braucienu ierobežojumiem. Tā, organizatori paredz variantu, ka dažas valstis nevarēs ierasties Roterdamā, tādēļ to dalībnieki uzstāsies no savām valstīm. Skatuves mākslinieki, kuri spēs piedalīties konkursā klātienē, uzstāsies dzīvajā ēterā.

Ceturtajā variantā organizatori izskata Eirovīzijas rīkošanu izolācijā – dalībnieki uzstāsies no savām valstīm.

Galīgā izvēle starp scenārijiem tiks izdarīta 2021. gada pirmo mēnešu laikā, balstoties uz epidemioloģisko situāciju pasaulē.

0
Tagi:
Eurovision
Pēc temata
Par ko pārvērtusies Eirovīzijai paredzētā Ahoy Arena Roterdamā
Eirovīzija ir atcelta, tas bija smags lēmums