BPS termināls

Čeku loterija Latvijā: tirdzniecības uzplaukums un trīs miljoni eiro

407
(atjaunots 17:57 13.04.2018)
Valsts ieņēmumu dienests sagatavojis čeku loterijas projektu un aprēķinājis peļņu, kādu varētu nest šī iecere.

RĪGA, 13. aprīlis — Sputnik. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) publicētā informācija liecina, ka čeku loterija, kurā varēs piedalīties visi Latvijas iedzīvotāji, varētu sākties 2019. gada augustā, vēsta Grani.lv.

Valsts loterijā var piedalīties visi Latvijas iedzīvotāji, ja iegādājušies preces par summu virs 5 eiro, neskaitot PVN, un paņēmuši čeku. Šo čeku vajadzēs reģistrēt internetā. To iespējams paveikt arī ar mobilās lietotnes starpniecību.

Pēc čeka reģistrācijas pircējs kļūst par loterijas dalībnieku un var vinnēt summu no 200 līdz 3000 eiro apmērā. Nejaušās izvēles ģenerators ik nedēļu noteiks desmit uzvarētājus, kuri saņems pa 200 eiro, un viens pircējs reizi mēnesī saņems laimestu 3 tūkstošu eiro apmērā.

Jāpiebilst, ka šāda loterija valstij izmaksās vērā ņemamu summu: speciālās IT sistēmas izstrāde izmaksās 200 tūkstošus eiro, izdevumi balvu fondam un administratīvie izdevumi sastādīs vēl pa 250 tūkstošiem eiro 2019. un 2010. gadā.

Kas vinnēs, kas zaudēs

Varasiestādes uzskata, ka no šīs ieceres saņems vairāk, nekā izdos tās īstenošanai. VID uzskata, ka čeku loterija ienesīs valsts kasē vēl 3 miljonus eiro, jo mazināsies negodīgu tirgoņu skaits, kuri izvairās no nodokļiem. Latvijas iedzīvotāji sāks pieprasīt čekus un tādējādi palīdzēs VID cīnīties ar nereģistrētiem kases aparātiem, un galu galā Latviju gaida godīgas tirdzniecības un godīgas nodokļu nomaksas uzplaukums.

2017. gadā čeku loterijas ideju ierosināja Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Imants Parādnieks. Viņš aprēķināja, ka tamlīdzīga izloze kļūs par labu motivāciju nomaksāt nodokļus un varētu ienest Latvijas budžetā aptuveni 8 miljonus eiro.

Parādnieka ideju atbalstīja koalīcijas padome. Latvijas premjerministrs Māris Kučinskis norādīja, ka čeku loterija ir viens no paņēmieniem, kurš var palīdzēt mainīt cilvēku ieradumus, piemēram, Latvijas iedzīvotāju nevēlēšanos ņemt čekus par nopirktajām precēm un pakalpojumiem.

Kučinskis atzīmēja, ka loterija būs nepieciešama tikai dažus gadus, līdz iedzīvotāji iemācīsies lūgt čekus, jo pašreizējā situācijā tirgotājiem rodas iespēja izvairīties no nodokļu nomaksas.

Atšķirībā no Parādnieka, Kučinskis prognozēja valsts budžeta papildināšanos uz loterijas rēķina par 3 miljoniem eiro, kā patlaban aprēķina VID.

Pēc kaimiņu piemēra

Kaimiņu Lietuvā čeku loterija startēja 2017. gada novembrī. Pircēji Lietuvā var piereģistrēt īpašā vietnē kases čekus, ko viņi saņēmuši kafejnīcā, restorānā, ēdnīcā, frizētavā remontdarbnīcā vai tirgū. Loterijā var laimēt summu no 200 līdz 5000 eiro apmērā.

Gada balvu fonds sastāda aptuveni 173 tūkstošus eiro, vēsta Sputnik Lietuva.

Jau pirmajā izlozes nedēļā loterijā piedalījās aptuveni 40 tūkstoši čeku, starp kuriem lielākā daļa bija saņemti par pakalpojumu apmaksu. Pirmie desmit uzvarētāji saņēma pa 200 eiro. Mēneša laikā loterijai tika reģistrēti 222 tūkstoši čeku. Pirmā galvenā balva 5 tūkstošu eiro apmērā tika izlozēta 2018. gada pirmajā darba dienā – 2. janvārī.

407
Pēc temata
Latvietis laimējis 27 tūkstošus eiro totalizatorā
Loterijā laimētie 90 miljoni eiro meklē savu īpašnieku
Pensionāre no Aizkraukles laimējusi loterijā 50 tūkstošus eiro
Igaunijas iedzīvotājs laimējis miljonu eiro
Policijas darbinieks, foto no arhīva

Kāpēc Latvijas Valsts policijas darbinieki izdara pašnāvību

27
(atjaunots 14:17 20.09.2020)
Pēdējo divu gadu laikā trīs Latvijas Valsts policijas darbinieki izdarīja pašnāvību: starp šo nāves iemesliem tiek saukti sociālekonomiskie apstākļi.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. 2019. un 2020. gadā trīs Latvijas Valsts policijas darbinieki brīvprātīgi aizgājuši no dzīves, izdarot pašnāvību, vēsta Mixnews.lv.

Valsts policijā komentēja šīs nāves, norādot iemeslus, kuri noveda pie traģēdijām.

Saskaņā ar Valsts policijas datiem, par pašnāvību iemesliem viņu darbinieku rindās kļuva problēmas privātajā dzīvē un sociālekonomiskie apstākļi.

Taču Valsts policijā atzīmēja, ka darbiniekiem katru dienu ir pieejami dažādi psiholoģiskā atbalsta veidi, tādi kā konsultācijas, psiholoģiskā atbalsta nodarbības un dalība rehabilitācijas programmās.

Līderi pēc pašnāvību skaita

Atgādināsim, ka Eiropas Savienībā lielākais pašnāvību skaits uz vienu iedzīvotāju ir un paliek Baltijas valstīs.

2016. gadā ES pašnāvību izdarīja 48 700 cilvēki – tas ir 1% no visām nāvēm ES. Vidēji pēc savas gribas mirst 11 ES iedzīvotāji uz 100 tūkstošiem cilvēku. Aptuveni 8 no 10 pašnāvniekiem (77%) ir vīrieši.

2017. gadā lielākais pašnāvnieku skaits bija Lietuvā – 26 uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Aiz tās sekoja Slovēnija (20), Latvija (18) un Igaunija (17). Statistika pēc reģioniem ļauj precizēt, ka vislielākais pašnāvību skaits ES ir Lietuvas centrālajā un austrumu daļā (28).

Viszemākais pašnāvību līmenis ir Kiprā (4), Grieķijā un Maltā (5).

Latvijā nav statistikas pēc reģioniem (mazo izmēru dēļ Eurostat neiedala Latviju un Igauniju statistikas reģionos), taču iepriekš psihiatrs Andris Saulītis pastāstīja, ka visvairāk pašnāvību Latvijā notiek Latgalē, jo tas ir nabadzīgs, depresīvs reģions ar sliktu klimatu. Tikmēr Rīgā, pēc viņa sacītā, situācija ir labāka, nekā Beļģijā un Dānijā.

Kur meklēt palīdzību?

Latvijas Veselības ministrija ziņoja, ka, lai gan pašnāvību skaits Latvijā samazinās, valsts joprojām ieņem otro vietu ES pēc pašnāvību skaita uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

Veselības ministrijas mājaslapā atrodama sadaļa ESparveselibu.lv, kur var apskatīt speciālistu rekomendācijas par to, kā atpazīt pašnāvnieciskas domas un kas jādara, lai novērstu nelaimi.

Tāpat ir pieejami krīzes un konsultāciju centra "Skalbes" telefoni – 67 222 922 un 27 722 292.

Turklāt ir resursu centrs pusaudžiem, ar kuru var sazināties pa tālruni 29 164 747. Var palīdzēt arī bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116 111.

Ārkārtas situācija var vērsties pie ātrās palīdzības pa tālruni 113.

27
Tagi:
policija, Latvija, pašnāvība
Pēc temata
Latvija – starp līderiem pašnāvību skaita ziņā: kā pazīt uz pašnāvību noskaņotu pusaudzi
NMPD: kopš gada sākuma 140 pusaudži mēģinājuši izbeigt dzīvi pašnāvībā
Latvija ir starp ES līderiem pēc pašnāvību skaita
Autozaglis, foto no arhīva

Rīgā auto zaglis nonāk videoierakstā, nevis policijas rokās

23
(atjaunots 12:34 20.09.2020)
Parādījies video, kurā automobiļu zaglis noņem lukturus automobilim, kas ir novietots pie kādas daudzīvokļu mājas Rīgā.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. Aculieciniekam izdevies nofilmēt, kā auto zaglis steigšus noņem lukturus kādam automobilim Rīgā, vēsta Bb.lv.

Videoierakstā, kas tika publicēts BreakingLV Twitter lapā, auto zaglis centīgi un ātri noņem lukturus automobilim, kuram kauc signalizācija.

BreakingLV video komentārā norāda, ka parasti ļaunprāšiem izdodas noņemt lukturus mašīnai 10-12 sekunžu laikā, taču šeit vientuļais zaglis pavazājās nedaudz ilgāk.

​Tāpat tiek atzīmēts, ka precīza vieta un laiks, kad tika uzņemts šis video, nav zināmi.

Atgādināsim, ka auto zagļi Rīgā sākuši aktīvi parādīties līdz ar Covid-19 pandēmijas sākumu. Aprīlī savus automobiļus bez lukturiem un ar sasistiem stikliem atklāja transportlīdzekļu īpašnieki Imantā, Mežciemā, Purvciemā, Dreiliņos un Ziepniekkalnā.

Lietotāji publicēja Internetā mašīnu fotogrāfijas ar noņemtiem lukturiem un izteica savus piedāvājumu attiecībā uz veidiem, kā cīnīties ar ļaunprāšiem.

Daži autovadītāji piedāvāja slēgt Latvijas un Lietuvas robežu, jo lietuviešu zagļi nebaidās aizdzīt dārgas mašīnas pat Skandināvijā, nerunājot jau par Latviju.

Vēl bija piedāvājums paņemt automobiļu lukturus un akumulatorus uz mājām.

23
Tagi:
zādzība, automašīnas, Rīga
Pēc temata
Noņem lukturus un izdauza stiklus: Rīgā aktivizējušies autozagļi
Autozaglis no Latvijas pārsteidzis Jeruzalemes policiju
Autovadītājus brīdina: nozagt automašīnu ir vieglāk nekā jebkad
Cilvēki aizsargmaskās Madridē, foto no arhīva

Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti

0
(atjaunots 16:01 20.09.2020)
PVO uzskata, ka par Covid-19 gadījumu skaita pieauguma iemeslu Eiropā kļuva drošības pasākumu neievērošana un kontroles trūkums no varasiestāžu puses.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. Pasliktinošās epidemioloģiskās situācijas dēļ Eiropā sāk ieviest jaunus ierobežojošos pasākumus, raksta Gazeta.ru. Vairāk nekā puse ES valstu paziņojušas par inficēto skaita pieaugumu vairāk nekā par 10% pēdējo divu nedēļu laikā, paziņoja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvis Hanss Klūge.

Pēc Klūges sacītā, iknedēļas saslimšanas gadījumu pieaugums šobrīd ir augstāks, nekā epidēmijas sākumā martā.

"Pagājušajā nedēļā šis rādītājs pārsniedza 300 000 pacientu," paziņoja viņš.

PVO birojā Belgradā nosauca saslimstības jauna uzliesmojuma Eiropā galvenos iemeslus. Saskaņā ar viņu datiem, pirmām kārtām tas ir saistīts ar Covid-19 izplatības novēršanas pasākumu neievērošanu, raksta RIA Novosti. Tāpat, saskaņā ar PVO paziņojumu, ir nepieciešama kontroles pastiprināšana no varasiestāžu puses.

Viena no pirmajām jaunus ierobežojumus ieviesa Lielbritānija, kur no vīrusa jau ir miruši 41 773 cilvēki, kas dotajā brīdī ir augstākais rādītājs Eiropā.

Lielbritānijā aizliedza pulcēties kompānijās virs 6 cilvēkiem, sporta zāles ir slēgtas, universitātes pārgājušas pie tālmācībām. Plānots ieviest sistēmu, saskaņā ar kuru mācību iestādēs cilvēki kustētos pa apli un viņu ceļi nešķērsotos.

Lielbritānijas veselības ministrs Mets Henkoks paziņoja, ka valsts ziemeļaustrumos tiek ieviesti vēl stingrāki pasākumi, kur visi pabi, restorāni un izklaides iestādes strādās tikai līdz plkst. 22:00, savukārt komunikācija ārpus mājsaimniecībām būs aizliegta.

Vācijā Bavārijas kalnu slēpošanas kūrortā arī ieviesti strikti koronavīrusa izplatības mazināšanas pasākumi. Covid-19 uzliesmojums tur izcēlies kāda inficētā ASV tūrista dēļ, šobrīd Minhenes prokuratūra uzsākusi pārbaudi attiecībā pret viņu.

Arī Diseldorfā tika pastiprināti drošības pasākumi, varasiestādes stingri uzrauga aizsargmasku režīma ievērošanu. Uz ielas un cilvēku masveida pulcēšanās vietās, tostarp kafejnīcās, obligāti jālieto individuālie aizsarglīdzekļi.

Papildu koronavīrusa izplatības mazināšanas pasākumi tika ieviesti arī Bavārijas Garmišā-Partenkirhenē. Bāri tiek slēgti plkst. 22:00, savukārt cilvēku skaits ballītēs nedrīkst pārsniegt 100 cilvēkus. Apmeklētāju skaits restorānos vienlaikus nedrīkst pārsniegt piecus cilvēkus.

Austrijas kanclers Sebastjans Kurcs uzstāšanās laikā pilsoņu priekša paziņoja, ka ir jāpastiprina pasākumi sakarā ar otrā koronavīrusa viļņa sākšanos. Pēc viņa teiktā, priekšā gaidāmi sarežģīti rudens un ziemas mēneši, Covid-19 gadījumu skaits katru dienu pieaug.

0
Tagi:
Eiropa, koronavīruss
Pēc temata
ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību