Lidmašīnas Air Baltic Bombardier CS300 pilota kabīne

Profesionāli nepiemēroti piloti cenšas atrast darbu Latvijā

79
(atjaunots 14:41 12.04.2018)
Piloti no ES valstīm, kuru veselības stāvoklis neļauj strādāt, centušies piekrāpt Latvijas Civilās aviācijas aģentūru, slēpjot informāciju par savu veselības stāvokli.

RĪGA, 12. aprīlis — Sputnik. Ārvalstu piloti centušies iekārtoties darbā Latvijā, nesniedzot informāciju par savu veselības stāvokli Latvijas Civilās aviācijas aģentūrai, pastāstīja CAA direktors Māris Gorodcovs LNT pārraidē "900 sekundes".

Viņš paskaidroja, ka jebkuras Eiropas Savienības dalībvalsts izsniegtās pilotu licences ir spēkā citās ES dalībvalstīs. Šī iemesla dēļ jebkurš pilots var strādāt ārvalstu aviokompānijās. Taču CAA pagātnē nācies sastapties ar krāpšanas gadījumiem — piloti mēģinājuši slēpt veselības problēmas, pastāstīja Gorodcovs.

Latvija ir saskārusies ar pilotu trūkumu. Nacionālā kompānija airBaltic nolēma izveidot savu pilotu akadēmiju, kuras studenti bez iepriekšējām zināšanām atbilstošā sfērā var saņemt nepieciešamos sertifikātus darbam pilotu amatā komerciālajā aviācijā. Akadēmija tiks izveidota uz atbilstošas mācību bāzes — uzņēmuma airBaltic Training pamatiem, kas nodibināts 2010. gadā un apmāca speciālistus ar darba pieredzi aviācijā. Mācību lidojumus plānots organizēt Liepājas lidostā.

Ņemot vērā vietējo pilotu trūkumu, Latvijā tā ir viena no specialitātēm, kuras pārstāvjus ļauts pieaicināt no ārzemēm ar atvieglotiem noteikumiem.

Gorodcovs norādīja, ka pašlaik tiek izstrādāta vienota datu bāze, kurā tiks apkopota informācija par visiem ES valstīs strādājošajiem pilotiem, nostarp arī par viņu veselības stāvokli, lai atbilstošie dienesti varētu pārliecināties par viņu profesionālo piemērotību.

Pilotu veselības pārbaužu un datu patiesuma kontrole kļuva stingrāka pēc aviokatastrofas 2015. gada 24. martā. Toreiz aviokompānijas Germanwings lidmašīna Airbus 320 cieta katastrofā Francijā kalnu apvidū. Katastrofā gāja bojā visi 142 pasažieri un astoņi ekipāžas locekļi.

"Melnās kastes" ierakstītā informācija liecināja, ka katastrofa notikusi otrā pilota, 27 gadus vecā Andreasa Lubica tīšo darbību dēļ. Izmeklēšanā noskaidrojās, ka psihiski slimais Lubics sagaidījis, līdz ekipāžas komandieris pametīs kabīni, ieslēdzies tajā un apzināti licis lidmašīnai ietriekties kalnā.    

79
Pēc temata
Gribu kļūt par piloti: kā iemācīties lidot un cik tas maksā
Deficīta profesijas: kur atrast ārstus un pilotus
Lielbritānijā nofilmēta baisa Ryanair lidmašīnas nosēšanās
Mācību lidojuma laikā Maskavas apkārtnē avarējis iznīcinātājs
Jūrmala

Uzturēšanās atļauja apmaiņā pret mājokļa iegādi: vairums iedzīvotāju atbalsta programmu

0
(atjaunots 17:18 02.06.2020)
Lai arī premjers Kariņš uzskata, ka Uzturēšanās atļaujas piešķiršanas programma apmaiņā pret investīcijām ir izsmēlusi sevi, vairums Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka šī iespēja ir jāsaglabā.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Atšķirībā no Latvijas premjera, gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju uzstājas par iespējas saglabāšanu saņemt Uzturēšanās atļauju apmaiņā pret mājokļa iegādi vai investīcijām. Šādi ir Kantar TNS aptaujas dati iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem, kurus publicēja TV3

Par esošās Uzturēšanās atļaujas programmas investoriem saglabāšanu izteicās 48% aptaujāto. Pret – mazāk nekā trešā daļa (32%). Vēl piektajai daļa respondentu (20%) nebija konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Jau marta sākumā premjerministrs Krišjānis Kariņš paziņoja, ka gribētāju skaits iegūt Uzturēšanās atļauju Latvijā apmaiņā pret investīcijām ir ievērojami sarucis un programma ir zaudējusi savu aktualitāti, tādēļ tā esot jālikvidē.

Ne visas valdības partijas atbalsta šādu viedokli, tādēļ ministrijā uzdots līdz jūnijam sagatavot piedāvājumus šīs programmas ierobežošanai.

0
Tagi:
aptauja, uzturēšanās atļauja
Pēc temata
Trīs pirkstu kombinācija: bez Krievijas pircējiem cieš nekustamo īpašumu tirgus
Uzturēšanās atļauja turpina strādāt: ārzemnieki ieguldījuši Latvijā 1,5 miljardus eiro
KF ĀM palīdzēs atgriezties Latvijā Krievijas pilsoņiem, kuriem šeit ir palikušas ģimenes
Pēcoperācijas palāta slimnīcā

Piemaksājiet 10 eiro par ārsta tērpu: medicīna Latvijā kļuvusi dārgāka

13
(atjaunots 17:11 02.06.2020)
Slimnīcas ievieš papildmaksu par ārstējošā personāla tērpiem; tiem, kas nepiekrīt uzcenojumam, piedāvā atteikties no pakalpojumiem; uz pieņemšanām pēc valsts kvotām šī prasība neattiecas.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Maksas medicīniskie pakalpojumi Latvijas slimnīcās var kļūt dārgāki – klīnikas jau ievieš papildu nodevu par ārstu aizsargtērpiem, vēsta LTV7 raidījums "Šodien vakarā". Veselības ministra apstiprina – slimnīcas ir tiesīgas to darīt.

Piemēram, papildmaksu par ārstējošā personāla individuālajiem aizsarglīdzekļiem jau ir ieviesusi Rīgas 1. slimnīca. Taču to iekasē tikai par maksas medicīnisko pakalpojumu sniegšanu. Rīgas 1. slimnīcas reģistratūrā apstiprināja: par maksas vizīti pie zobārsta, otolaringologa vai apmeklējot endoskopiju, būs papildus jāsamaksā 9,50 eiro. Maksas vizīte pie citiem speciālistiem izmaksās par 5,50 eiro dārgāk.

Veselības ministrijā paziņoja, ka medicīnas iestādēm ir likumīgs pamats ieviest papildmaksu, lai kompensētu savus izdevumus. Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders paziņoja, ka ministrija nevar to ietekmēt.

Atgādināsim, ka Latvijā no 3. jūnija pilnībā tiks atjaunoti visi medicīniskie pakalpojumi, kas tika ierobežoti Covid-19 pandēmijas dēļ.

Sniedzot medicīniskos pakalpojumus, arī turpmāk jāievēro stingri drošības pasākumi. Slimnīcām jāorganizē atsevišķas pacientu plūsmas, jāierobežo viņu skaits, jānosaka precīzs vizītes laiks iestādē.

Tāpat medicīnas iestādēm ir pienākums nodrošināt personālam un pacientiem individuālos aizsarglīdzekļus un pēc katras pieņemšanas jāveic telpu dezinfekcija.

13
Tagi:
medicīna
Pēc temata
Čakša: ja MPL aparātu pietrūks, ārstēs tos, kam lielākas izredzes
Latvijā atsākas plānveida veselības pakalpojumu sniegšana
No 3. jūnija Latvijā atsāk visu medicīnisko pakalpojumu sniegšanu
Apinis: ar mūsu algām visi jaunie Latvijas ārsti drīz būs Lielbritānijā