Krievijas kravu tranzīts

Latvijas bankas uzbrūk tranzīta uzņēmumiem ar akcionāriem no Krievijas

59
(atjaunots 12:34 12.04.2018)
Likumi banku nozarē Latvijā kļūst stingrāki un skāruši tranzīta uzņēmumus, ko nav iespējams identificēt kā čaulas uzņēmumus, taču tiem ir akcionāri, piemēram, Krievijā.

RĪGA, 12. aprīlis — Sputnik. Ierobežojumi banku darbam Latvijā ar tā saucamajiem "čaulas" uzņēmumiem var sagādāt grūtības arī godīgiem uzņēmējiem, — to jau sajutuši tranzīta nozares uzņēmumi, kā arī kompānijas ar rietumu kapitālu, vēsta avīze Dienas Bizness.

10. aprīlī Ministru kabinets atbalstīja Finanšu ministrijas izstrādātos grozījumus likumā par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas apkarošanu. Jaunais pants likumā liedz kredītu un maksājumu iestādēm, kā arī ieguldījumu pārvaldes uzņēmumiem sadarboties ar čaulas uzņēmumiem, kuri atbilst noteiktiem kritērijiem.

Juridiska persona tiek uzskatīta par čaulas uzņēmumu, ja atbilst vismaz vienam no trim kritērijiem: reālas saimnieciskās darbības trūkums, reģistrācija jurisdikcijā, kas neprasa finanšu atskaites, saimnieciskās darbības vešanas vietas trūkums. Aizliegums sadarboties ar čaulas uzņēmumiem neattiecas uz Latvijā reģistrētajām juridiskajām personām.

Par jaunajiem noteikumiem, kuri faktiski jau sākuši darboties, sūdzas tranzīta nozarē strādājošie uzņēmumi, kas patlaban pārdzīvo grūtības sakarā ar Krievijas kravu plūsmas ierobežojumiem. Uzņēmēji apgalvo, ka Latvijas banku prasības pret tranzīta biznesu ir tādas, kā nekur citur Eiropā.

Iepriekš vēstīts, ka bankas spiež tranzīta uzņēmumus slēgt kontus, atmaksāt kredītus un meklēt citas finanšu un kredīta iestādes. Tādā neapskaužamā situācijā nokļuvuši arī uzņēmumi, kuru akcionāru vidū nav čaulas uzņēmumu, taču ir, piemēram, akcionāri no Krievijas.

Kāds nozares pārstāvis norādīja, ka gandrīz visi tranzīta treideri atbilst augsta riska klientu un čaulas uzņēmumu pazīmēm.

Avīzes rīcībā esošā informācija liecina, ka šī gada pirmo trīs mēnešu rādītāji tranzīta sektorā nesola neko labu, atsevišķiem uzņēmumiem ir grūti prognozēt kravu pārvadājumus pat mēnesi uz priekšu. Citu ostu fonā izceļas vien Liepāja, kur kravu apgrozījums pirmajā ceturksnī pat pieaudzis par 22,3% — gandrīz līdz 2 milj. tonnu. Ņemot vērā ostas specifikāciju, fakts nav pārsteidzošs, jo pieaugumu nodrošinājusi labība un graudu produkti, kuru pārkraušana pieaugusi par 59,6% — līdz 1,01 milj. tonnu. Liepāja ir vienīgā lielā osta, kur šogad prognozēts kravu apgrozījuma pieaugums. Liepājas brīvās ekonomizkās zonas Investīviju un mārketinga nodaļas vadītājs Ivo Koliņš paskaidroja, ka 2018. gadā budžetā tiks iekļauts pieaugums par 9,3% — līdz 7,2 miljoniem tonnu.

59
Pēc temata
Gasparjans: liekulība un centieni iztapt visiem atņems Latvijai tranzītu un naudu
Nerezidentu apkalpošana līdzinās tranzītam: gan viens, gan otrs mēdz būt toksisks
Ādamsons: Latvija paliks pie sasistas siles, ja ļaus "gremdēt" bankas
Par Latvijas banku problēmām amerikāņu politoloģe vaino PSRS
Dīvans, foto no arhīva

Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija

3
(atjaunots 11:03 08.08.2020)
Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs, bīstoties no jauniem Covid-19 uzliesmojumiem, atjaunojis valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Pašizolācija Latvijā ir jāievēro, atgriežoties no valstīm, kurās koronavīrusa infekcijas līmenis pārsniedz 16 gadījumus uz 10 000 iedzīvotāju.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iekļāvis atjaunotajā sarakstā 17 Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstis. Starp tām ir Luksemburga, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija un Kipra.

Tāpat divas nedēļas nāksies pasēdēt mājās pēc Monako, Andoras, Sanmarīno, Austrālijas, Marokas un Kanādas, kā arī Krievijas un Baltkrievijas apmeklējuma vai tranzīta caur šīm valstīm.

Vakar Latvijā veikti 2137 koronavīrusa testi, fiksēti seši jauni infekcijas gadījumi.

SKPC informēja, ka trīs inficētie kontaktējušies ar citiem slimniekiem, viens atgriezies no Polijas, vēl viens gadījums saistīts ar Covid-19 uzliesmojumu Murjāņu sporta ģimnāzijā, par sesto inficēto informācija vēl tiek precizēta.


3
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem
Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
Lāči

Divi lāči: aculiecinieks nofilmējis ķepaiņu rotaļas Valkas novadā

6
(atjaunots 07:43 08.08.2020)
Divi lācēni kāpelēja pa kokiem un mielojās ar ogām. Tā viņi nokļuvuši sociālo tīklu lasītāju uzmanības lokā.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Latvijā būtiski augusi brūno lāču populācija, un iedzīvotāji aizvien biežāk sastop ķepaiņus mežā un par rod iespēju tos nofotografēt vai nofilmēt.

Sanitas Āboliņas lapā Facebook publicēts video ieraksts ar diviem lācēniem, kuri rotaļājas Valkas novadā. Dzīvnieki kāpelē pa kokiem un mielojas ar mellenēm.

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

6
Tagi:
dzīvnieki, lācis, Latvija
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Strenču apkaimē sēņotāji mežā sastapa lāci
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu