Rietumi 2017

Krievijas mācības Baltijas jūrā: Raķešu palaišana drauds, nepalaišana provokācija

87
(atjaunots 08:37 10.04.2018)
Latvija uzmanīgi sekoja līdzi Baltijas flotes mācībām, taču Krievijas izziņotās raķešu palaišanas valsts ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā nepiefiksēja.

RĪGA, 10. aprīlis — Sputnik. Latvijas Nacionālie bruņotie spēki nepiefiksēja Krievijas JMF raķešu izmēģinājumus valsts ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā Baltijas jūrā. Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis paziņoja, ka nav zināms tieši, kādēļ šaušana nenotika, taču pieļauj, ka mācības "bija daļa no komunikācijas stratēģijas", un tagad Maskava vērtē Latvijas reakciju, vēsta LTV.

Krievijas Vienotās gaisa satiksmes organizēšanas sistēmas galvenais centrs 30. martā informēja Latviju par gaidāmajiem raķešu palaišanas treniņiem virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā laika posmā no 4. līdz 6. aprīlim. Krievija palūdza Latviju šajā laika posmā slēgt gaisa telpu 18 kilometru augstumā raķešu palaišanas zonā apmēram 40 kilometru attālumā no Latvijas piekrastes līnijas. Latvijas Civilās aviācijas aģentūra (CAA) piekrita pamierināt Krievijas lūgumu.

© Ruptly
Krievijas Baltijas flotes mācības Baltijā

Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons paziņoja, ka Latvija uzmanīgi sekos līdzi Krievijas mācībām. Taču Krievijas raķetes Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā netika fiksētas.

Krievijas izsludinātās, taču tā arī neīstenotās raķešu palaišanas Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā Baltijas jūrā ir daļa no stratēģiskās komunikācijas — Krievija vēroja, kāda būs Latvijas reakcija, apziņoja pēc tam aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Pēc viņa sacītā, iespējams, vairāk uzmanības bija jāpievērš arī šī jautājuma ekonomiskajai pusei — kādu ietekmi gaisa telpas slēgšana radītu aviokompānijām un jūras kuģniecībai. Taču Aizsardzības ministrija šo informāciju no uzņēmumiem nepieprasīs, jo lielas nepieciešamības tajā nav, paziņoja Bergmanis.

Pēc aizsardzības ministra sacītā, tieši nav zināms, kādēļ šaušana nenotika, taču viņš pieļauj, ka Krievija, iespējams, "veica jauno sistēmu izmēģinājumus, un tās nenostrādāja kā vajag".

Tāpat aizsardzības ministrs paziņoja, ka Latvija tā arī nesaņēma visu pieprasīto informāciju par šaušanām, tostarp, par to, kādu raķešu palaišana tika plānota.

Saskaņā ar Baltijas flotes preses dienesta ziņojumiem, Krievijas kuģi Baltijas jūras akvatorijā izvietotajos poligonos no 4. līdz 6. aprīlim veica taktiskās mācības ar kaujas šaušanu.

Kuģu triecienu grupa "Stereguščij", "Stojkij", "Soobraziteļnij" korvešu un aizsardzībaskuģa "Jaroslav Mudrij" sastāvā 4. aprīlī veica artilērijas šaušanu pa gaisa un jūras mērķiem.

Piektajā aprīlī tā pati Baltijas flotes kuģu grupa atspēkoja nosacītā pretinieka gaisa uzbrukuma līdzekļu uzlidojumus ar zenītraķešu kompleksu "Kinžal", "Kortik", kā arī ar kuģu artilērijas iekārtām AK-630 palīdzību Kaļiņingradas apgabala piekrastes tuvumā.

Tajā pašā dienā kuģu trieciengrupas mazo raķešu kuģu "Serpuhov", "Zeļonij Dol", "Liveņ" un "Passat" sastāvā izpildīja elektroniskās raķešu palaišanas pret nosacītā pretinieka kaujas kuģu vienību. Tāpat kuģi izpildīja kopīgu artilērijas gaisa un jūras mērķu apšaudi.

Sestajā aprīlī Baltijas flotes aprēķini mācībās apguva triecienus pa nosacīto pretinieku no palaišanas iekārtām "Bastion". Mērķa lomā uzstājās jūras kuģi, kuri apguva uzdevumus jūras poligonos Baltijas jūras akvatorijā.

Tāpat mācību laikā "Soobraziteļnij" korvetes ekipāža atspēkoja nosacītā pretinieka raķešu triecienu ar kaujas palaišanām no zenītraķešu kompleksa "Redut". Gaisa mērķis tika palaists no pozīcijas Tarana raga rajonā, Kaļiņingradas apgabalā. Baltijas flotes jūras poligons, kur notika mācības, tika pasludināts īslaicīgi par bīstamu civilajai kuģniecībai un aviācijas lidojumiem.

To, vai šaušana un raķešu palaišana notika Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā Baltijas flotē neprecizēja.    

87
Pēc temata
Krievija atbildējusi Latvijai par raķešu startiem Baltijas jūrā
Norvēģija gatavojas karam ar Krieviju: jūras kājnieki mācās cept zivis salā
Tā ir provokācija: Latvija pasūdzēsies par Krievijas raķetēm NATO un EDSO
Igaunijā mierīgi izturējās pret Krievijas militārajām mācībām Baltijas jūrā
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele, foto no arhīva

Viņķele atzinās, ka viņai jau sapņos rādās Covid-19

3
(atjaunots 21:17 21.10.2020)
Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele ar nepacietību gaida koronavīrusa pandēmijas beigas, bet tikmēr stāsta sekotājiem sociālajos tīklos savus sapņus.

RĪGA, 22. oktobris – Sputnik. Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele savā Twitter lapā pastastīja sekotājiem par to, ko redzēja savā sapnī, kurš skāra jau visiem sāpīgo tematu – koronavīrusu.

Viņķele pastāstīja, ka sapnī viņa veica kādas aptiekas inspekciju, par kuru tika saņemtas sūdzības, ka tā tirgo maskas ar defektu, it kā tām gumijas ir par īsu.

"Ja vien būtu tik daudz vārdu, lai izteiktu, cik ļoti gaidu Covid pandēmijas beigas..." noslēdz savu publikāciju ministre.

​Iepriekš Viņķele pirmajā obligātā sejas masku režīma spēkā stāšanās dienā Latvijā izbrauca ar tramvaju Rīgā un pārbaudīja, kā pilsētnieki ievēro jaunos noteikumus. Kopumā viņa bijusi gandarīta.

Atgādināsim, ka no 7. oktobra sejas maska bija jālieto tikai sabiedriskajā transportā, taču kopš pagājušās nedēļas šī prasība tiek piemērota visām sabiedriskām vietām. Pašlaik ierobežojumi ir spēkā līdz 6. novembrim, tomēr valdība neizslēdz, ka sejas masku lietošanas prasība sabiedriskās vietās var tikt pagarināta arī līdz gada beigām, kā arī var tikt ieviesti arī papildu pasākumi ar mērķi novērst Covid-19 izplatību.

3
Tagi:
koronavīruss, maska, Ilze Viņķele
Pēc temata
"Smaga laušanās ar lāčiem": Viņķele par valdības sēdi Covid-19 jautājumā
Viņķele: plānveida medicīnisko pakalpojumus neatcels pilnībā
"Aizej pa labam, citādi padzīs": Gobzems aicina Viņķeli atkāpties no ministres amata
Viņķele: visiem kopā jābūt piesardzīgiem
Ticīgie baznīcā, foto no arhīva

Covid-19 dīvainības: dievkalpojumi atļauti, fitness aizliegts

21
(atjaunots 17:00 21.10.2020)
Cilvēku skaita ierobežojumi iekštelpās un ārpustelpās netiek attiecināti uz reliģiskajām organizācijām.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Uz dievkalpojumiem neattiecas Latvijā ieviestie pulcēšanas ierobežojumi, vēsta Mixnews.lv.

No 14. oktobra obligāta sejas masku lietošana ir ieviesta tirdzniecības vietās, stacijās, lidostās, ostās, reliģijas un kultūras iestādēs, izņemot pasākumus, kur apmeklētāji sēž konkrētās sēdvietās, ievērojot distanci savā starpā.

Maskas ir jālieto muzejos, izstāžu zālēs, bibliotēkās, tai skaitā arī šo iestāžu darbiniekiem, ja viņi nav atdalīti no apmeklētājiem ar fizisku barjeru.

No 17. oktobra privātos pasākumos iekštelpās drīkst pulcēties ne vairāk par 30 cilvēkiem. Cilvēku skaits privātos pasākumos ārpustelpās ir samazināts līdz 300.

Taču, kā paziņoja Tieslietu ministrijā, dievkalpojumi neskaitās nedz privāti, nedz publiski pasākumi, un pret tiem šie ierobežojumi nav pielietojami.

Pēc Tieslietu ministrijas pārstāves sacītā, šī pozīcija tika izveidota vēl pirms pirmā Covid-19 viļņa pavasarī.

"Arī turpmāk Tieslietu ministrija un reliģiskās organizācijas pieturēsies pie šāda traktējuma. Tas nozīmē, ka uz reliģiskajām organizācijām neattiecas tādi noteikumi kā cilvēku skaita ierobežojums iekštelpās un ārtelpās," paskaidroja Nozaru politikas departamenta direktora Olga Zeile.

Taču citi reliģiskie pasākumi, kuri nav dievkalpojumi, piemēram, bēres, kristības vai kāzas, skaitās privāti pasākumi, un uz tiem minētie ierobežojumi tiek attiecināti.

Atzīmēsim, ka iepriekš pie Ministru kabineta ēkas notika protesta akcija pret aizliegumu rīkot iekštelpās grupu sporta treniņus un interešu pulciņu nodarbības.

Aizritējušajā diennaktī, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra informāciju, tikai veikti 5312 koronavīrusa testi, tika atklāti 188 jauni inficēšanas gadījumi. Covid-19 pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem ir 3.5%.

​Kopumā pandēmijas laikā Latvijā saslimušas 3797 personas un 1341 izveseļojusies.

21
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Bet kā tad Covid-19: NATO valstis turpina sūtīt karavīrus uz mācībām Latvijā
Galvenais infekcionists: Covid-19 uzliesmojumi turpināsies, kamēr robežas ir vaļā
Iztaisīs divās dienās ar nosūtījumu: Latvijā maina Covid-19 testēšanas kārtību
Lāpu gājiens notiks, neraugoties uz aizliegumu? nacionālisti sadumpojās pret Covid-19