Uzturēšanās atļauju izsniegšana

Drošības policija pastāstījusi, kas kopīgs izlūkdienestam un uzturēšanās atļaujām

63
(atjaunots 08:05 26.03.2018)
Latvijas Drošības policija savā ikgadējā pārskatā paskaidroja, par ko satraukusies, kad ierosinājusi anulēt vai neizniegt uzturēšanās atļaujas.

RĪGA, 26. marts — Sputnik. Latvijas Drošības policijas (DP) ikgadējais pārskats  liecina, ka pērn specdienests ierosinājis anulēt vai neizsniegt uzturēšanās atļaujas Latvijā, ņemot vērtā paaugstināto pretizlūkošanas risku, vēsta Mixnews.lv.

Pārskatā norādīts, ka 2017. gadā DP pārbaudījusi ārvalstniekus, kuri vēlējušies saņemt uzturēšanās atļaujas uz investīciju pamata Latvijā, un devusi slēdzienus Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP), kura savukārt pieņem lēmumus par uzturēšanās atļauju izsniegšanu, anulēšanu vai lūguma noraidīšanu.

Draudi un riski

Aizvadītajā gadā specdienests ieteicis neizsniegt uzturēšanās atļaujas 26 ārvalstniekiem un anulēt 21 atļauju. Tamlīdzīgus ieteikumus DP sniegusi, ņemot vērā tās rīcībā esošo negatīvo informāciju par ārvalstnieku un vērtējot riskus Latvijas drošībai.

Pretizlūkošanas riski konstatēti 72% gadījumu, kuros tika ieteikts noraidīt uzturēšanās atļaujas lūgumu. Tas nozīmē, ka DP saskatījusi ārvalstu specdienestu iespējas ietekmēt uzturēšanās atļaujas pretendentus, kuri ārvalstu aģentu ietekmē var veikt darbības pret Latvijas interesēm.

19% gadījumu ieteikumi noraidīt uzturēšanās atļauju izsniegšanu bija saistīti ar ekonomiskajiem riskiem, kas saistīti ar nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Dažos gadījumos pret uzturēšanās atļaujas pretendentiem viņu mītnes valstīs ierosināti kriminālprocesi, teikts pārskatā.

9% gadījumu uzturēšanās atļauju Latvijā nevēlējās izsniegt sakarā ar cita veida riskiem.

Nelojālie krievi

Pārskatā norādīts, ka 2017. gadā uzturēšanās atļauju saņēmēju vidū bija 73% Krievijas pilsoņu, viņiem sekoja Ukrainas, Ķīnas, Uzbekistānas, Kazahstānas un citu valstu pilsoņi.

Iepriekš vēstīts, ka aptuveni puse DP pārskata, kura kopējais apjoms sasniedzis 48 lappuses, veltīta Krievijas draudiem un riskam, ko nes dažādi Latvijas krievvalodīgie politiķi un sabiedriskie darbinieki.

Par nelojāliem Latvijai nosaukti visi krievvalodīgie aktīvisti, kuru viedoklis neatbilst valdošās latviešu elites pārliecībai, un uzsvērts, ka viņu darbību mērķis esot sabiedrības šķelšana.

63
Pēc temata
Organizēji Krievijas mākslinieku viesizrādes Latvijā? Gatavojies slēgt fondu
Lindermans: Drošības policija vēlas iebiedēt krievu žurnālistus
Cīnītāju pret mazākumtautību skolu latviskošanu izsauc Drošības policija
Jurijs Aleksejevs: kādiem nolūkiem man būtu vajadzīgas Makarova patronas?
Dīvans, foto no arhīva

Latvija atjaunojusi valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro pašizolācija

0
(atjaunots 11:03 08.08.2020)
Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs, bīstoties no jauniem Covid-19 uzliesmojumiem, atjaunojis valstu sarakstu, pēc kuru apmeklējuma jāievēro divas nedēļas ilga pašizolācija.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Pašizolācija Latvijā ir jāievēro, atgriežoties no valstīm, kurās koronavīrusa infekcijas līmenis pārsniedz 16 gadījumus uz 10 000 iedzīvotāju.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iekļāvis atjaunotajā sarakstā 17 Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstis. Starp tām ir Luksemburga, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija un Kipra.

Tāpat divas nedēļas nāksies pasēdēt mājās pēc Monako, Andoras, Sanmarīno, Austrālijas, Marokas un Kanādas, kā arī Krievijas un Baltkrievijas apmeklējuma vai tranzīta caur šīm valstīm.

Vakar Latvijā veikti 2137 koronavīrusa testi, fiksēti seši jauni infekcijas gadījumi.

SKPC informēja, ka trīs inficētie kontaktējušies ar citiem slimniekiem, viens atgriezies no Polijas, vēl viens gadījums saistīts ar Covid-19 uzliesmojumu Murjāņu sporta ģimnāzijā, par sesto inficēto informācija vēl tiek precizēta.


0
Tagi:
koronavīruss, Latvija
Pēc temata
Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem
Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju
Vai visiem pietiks: pasaules bagātākās valstis jau izpērk vakcīnu pret Covid-19
Lāči

Divi lāči: aculiecinieks nofilmējis ķepaiņu rotaļas Valkas novadā

5
(atjaunots 07:43 08.08.2020)
Divi lācēni kāpelēja pa kokiem un mielojās ar ogām. Tā viņi nokļuvuši sociālo tīklu lasītāju uzmanības lokā.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Latvijā būtiski augusi brūno lāču populācija, un iedzīvotāji aizvien biežāk sastop ķepaiņus mežā un par rod iespēju tos nofotografēt vai nofilmēt.

Sanitas Āboliņas lapā Facebook publicēts video ieraksts ar diviem lācēniem, kuri rotaļājas Valkas novadā. Dzīvnieki kāpelē pa kokiem un mielojas ar mellenēm.

Atgādināsim, ka pēdējos gados Igaunijā īstenoti mērķtiecīgi pasākumi brūno lāču populācijas vairošanai. Tagad viņiem kļuvis šauri Igaunijas teritorijā, un lāči apciemo Latviju.

Turklāt viņi ne tikai pastaigājas pa Latvijas mežiem pierobežas rajonā – viņi dodas dziļāk valstī un apmetas jaunās vietās. Speciālisti lēš, ka Latvijā, iespējams, dzīvo jau 20-50 lāči.

Lāčus medīt aizliegts, jo tie pieder pie aizsargājamo dzīvnieku kategorijas, tos uzrauga Dabas aizsardzības pārvalde.

Savukārt ķepaiņi jaunajā teritorijā nekautrējas iznīcināt dažu labu biškopja stropu. Tāpēc dravu saimniekiem jau iepriekš iesaka aizsargāt savas bites.

5
Tagi:
dzīvnieki, lācis, Latvija
Pēc temata
Latviju apciemojuši lāči: ķepaiņi nokļuvuši pat līdz deputātam
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Strenču apkaimē sēņotāji mežā sastapa lāci
Igaunijā ieklīduši lāči no Krievijas: mednieki lūgti nenogalināt Poļu un Prošu