Rīgas trolejbuss. Foto no arhīva

Rīgā nosaukts ārvalstu pensionāru skaits, kuri izmanto bezmaksas transportu

96
(atjaunots 12:11 21.03.2018)
Rīgas satiksme publicējusi datus par to, cik daudzi pensijas vecuma Krievijas Ukrainas un Baltkrievijas pilsoņi reģistrēti galvaspilsētā.

RĪGA, 21. marts — Sputnik. Rīgas sabiedrisko transportu bez maksas lieto 4916 pensionāri – Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas pilsoņi, kuru dzīvesvieta reģistrēta Rīgā. No viņiem 2997 cilvēki nav sasnieguši 63 gadu vecumu – pensijas vecumu Latvijā, pastāstīja "Rīgas satiksme" pārstāve Baiba Bartaševiča.

Portals Mixnews.lv atgādināja, ka atlaides šiem pensionāriem paredzētas Rīgas domes noteikumos – privilēģijas nodrošinātas Rīgā deklarētajiem nestrādājošajiem pensionāriem līdz 75 gadu vecumam. Citi kritēriji, tostarp pensionāru pilsonība netiek ņemti vērā.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) vēsta, ka Rīgā reģistrēts 86 351 cilvēks, kuri saņem Latvijas vecuma un izdienas pensiju. Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas pensijas saņem 4916 cilvēki, kuru vidū 23,5% ir tiesības arī uz pensiju Latvijā.

Taču, pēc VSAA un "Rīgas satiksme" aprēķiniem, Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas pilsoņu skaits vecumā līdz 63 gadiem, kuri izmanto atlaides braucieniem sabiedriskajā transportā, sasniedz tikai 2325 cilvēkus – aptuveni 3,28% Rīgā reģistrēto pensionāru.

Atgādināsim, ka Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pensijas vecums ir 63 gadi un 3 mēneši. Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas pilsoņi pensijā dodas agrāk: sievietes – 55 gadu, vīrieši – 60 gadu vecumā.

Iepriekš vēstīts, ka jautājums par bezmaksas sabiedrisko transportu Rīgā deklarētajiem ārvalstu pensionāriem radījis satraukumu sabiedrībā. Piemēram, Nacionālā apvienība iesniedza Saeimā grozījumus, kuri atņems atlaides sabiedriskā transporta lietošanai Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas pensionāriem. Iepriekš sižets televīzijā radīja sociālo tīklu apmeklētāju sašutumu.

96
Pēc temata
Sabiedriskais transports Jelgavā kļūs dārgāks
Miljons budžetam: ministrijas tiek aicinātas taupīt uz transporta rēķina
Rēzekne vēlēšanu priekšvakarā: bezmaksas transports un nekādu intrigu
Panorāmas rats Amsterdamā

Lietuvas uzņēmums uzbūvēs Rīgā panorāmas ratu

3
(atjaunots 14:58 31.05.2020)
Panorāmas rata būvniecības projektam Uzvaras parkā Rīgā jābūt īstenotam līdz 2022. gada septembrim.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Izsoles laikā Lietuvas uzņēmums "RPR Operators" ieguva tiesības uzbūvēt Pārdaugavā Raņķa dambī panorāmas ratu, raksta Tvnet.lv.

Lēmumu par apbūvi Rīgas dome pieņēma jau 2019. gada jūlijā.

Izsole notika 2019. gada oktobrī. Par uzvarētāju kļuva Lietuvas kompānija, kura nodarbojas ar atrakciju un atpūtas parku būvniecību.

Pēc izsoles apbūvētājam nodeva zemesgabalu 5,7 tūkstošu kvadrātmetru platībā Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu. Saskaņā ar noteikumiem, panorāmas rata augstums nedrīkst pārsniegt 60 metrus. Kompānijai tiek dotas apbūves tiesības uz 30 gadiem.

Līdz 2021. gada 30. septembrim "RPR Operators" ir jāizstrādā un jāapstiprina panorāmas rata projekts, kurš ir jāsaskaņo ar departamentu. Būvniecības beigas ir ieplānotas līdz 2022. gada septembra beigām.

Pēc Rīgas Būvvaldes pārstāvja Edgara Butāna sacītā, jau ir saņemta Lietuvas uzņēmuma būvniecības ideja par rata uzstādīšanu, lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts 2020. gada 20. jūnijā.

3
Tagi:
Rīga
Pēc temata
Poļu tūristi iedarbinājuši panorāmas ratu mirušajā Pripetē
Televizori un wi-fi augstumā: Ķīnā atklāts jauns panorāmas rats
Cietumā, foto no arhīva

Latvijā samazinājies nāvessoda atjaunošanas piekritēju skaits

3
(atjaunots 14:44 31.05.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju uzskata par iespējamu atjaunot nāvessodu, kā augstāko soda mēru valstī.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāju skaits, kuri uzstājas par nāvessoda kā augstākā soda mēra atjaunošanu, pēdējo trīs gadu laikā samazinājies līdz 11%. Par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati, vēsta Grani.lv.

Vēl 20% ir drīzāk par, nekā pret nāvessoda atjaunošanu.

Toties stingri pret nāvessodu Latvijā uzstājās 56% aptaujāto. 27% respondentu pozīcija svārstās. Viņi ir drīzāk pret, nekā par.

Cietums. Foto no arhīva
© Sputnik / Иван Руднев

Vien 13% nespēja izlemt, ko viņi domā par nāvessodu.

2016. gadā par nāvessoda atjaunošanu Latvijā bija 35% respondentu, 2017. gadā – 45%.

Latvijā nāvessods netiek pielietots kopš 1996. gada, lai gan Krimināllikums pieļāva augstākā soda mēra iespēju vīriešiem, kuri kara laikā pastrādāja slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Eiropas valstu vidū nāvessods mūsdienās pastāv tikai Baltkrievijā. 2020. gadā tur jau tika paziņots nāvessoda spriedums brāļiem no Mogiļevas apgabala – 21 gadu vecajam Iļjam un 19 gadus vecam Staņislavam Kosteviem, kuri nogalināja kaimiņos dzīvojušo skolotāju.

3
Tagi:
Latvija, nāvessods, cietums, cietumsods
Grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno

Forbes noskaidroja, kurš nedēļas laikā nopelnījis visvairāk

0
(atjaunots 15:33 31.05.2020)
Pandēmija nav traucēklis tam, lai nopelnītu dažus miljonus: kurš no uzņēmējiem nopelnījis visvairāk pavasara pēdējā nedēļā?

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Žurnāls Forbes sastādīja desmit uzņēmēju un investoru sarakstu, kuri no 21. līdz 28. maijam nopelnījuši visvairāk naudas, vēsta RIA Novosti.

Pirmajā vietā izrādījies kompāniju grupas Louis Vuitton Moët Hennessy vadītājs Bernārs Arno. Nedēļas laikā viņa bagātība palielinājusies par 8,1 miljardu dolāru un atkal pārsniedza 100 miljardus dolāru.

Tālāk seko Inditex holdinga (pieder zīmols Zara) dibinātājs un beneficiārs Amansio Ortega, kurš kļuvis par 4,9 miljardiem dolāru bagātāks. Līderu trijnieku noslēdz leģendārais investors Vorens Bafets, kura bagātība pieaugusi par 3,9 miljardiem dolāru.

Tālāk seko Kering īpašnieks Fransuā Pino, L’Oreal līdzīpašniece Fransuāza Fransuāza Betankūra-Meijersa, Uniqlo dibinātājs Tadasi Janai un kompānijas Keyence dibinātājs Takemicu Takidzaki.

Tāpat sarakstā iekļuva Luxoticca dibinātājs Leonardo del Vekkio, Grupo Carso īpašnieks Karloss Slims un 3G Capital līdzdibinātājs Horhe Paolo Lemāns. Nedēļas laikā viņi kopsummā nopelnīja 33,6 miljardus dolāru.

0
Tagi:
Forbes
Pēc temata
Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā
Forbes: pasaules bagātāko cilvēku saraksta līderpozīciju ieņēmis jauns cilvēks
Bagātākie cilvēki pasaulē dienas laikā zaudējuši 117 miljardus dolāru