LGBT

Vēsturisks lēmums: partiju apvienošanās, kas mainīs Latvijas nākotni

139
(atjaunots 10:50 18.03.2018)
"Latvijas attīstībai" priekšsēdētājs Juris Pūce norādīja, ka partiju apvienošanās ir vēsturisks lēmums, kas ietekmēs Latvijas nākotni un kļūs par reālu alternatīvu pašreizējai varai, kas iestigusi neizlēmībā un stagnācijā.

RĪGA, 18. marts — Sputnik. Partijas "Latvijas attīstībai" kongress sestdien, 17. martā vienbalsīgi atbalstīja politiskās apvienības dibināšanu un kopīga Saeimas vēlēšanu saraksta veidošanu ar partijām "Kustību "Par!"" un "Izaugsme", vēsta Grani.lv.

Iepriekš partiju vadība aicināja savus locekļus formēt liberālo spēku priekšvēlēšanu apvienību, lai kopīgi piedalītos 13. Saeimas vēlēšanās.

Alternatīva stagnācijai valdībā

Partiju "Latvijas attīstībai", "Kustība "Par!"" un "Izaugsme" līderi — Juris Pūce, Daniels Pavļuts un Andris Skride vērsās pie savu partiju loceļiem ar aicinājumu kopīgiem spēkiem piedalīties Saeimas vēlēšanās kā eiroperiska liberāla alternatīva pašreizējam spēkam, kam raksturīga stagnācija un neizlēmība.

"Latvijas attīstībai" priekšsēdētājs, Rīgas domes deputāts Juris Pūce nosauca apvienošanos par vēsturisku lēmumu, kas ietekmēs valsts nākotni. Pūce atzīmēja pozitīvās pārmaiņas Latvijas sabiedrībā — cilvēki sākuši aktīvāk aizstāvēt savas tiesības un pat gatavi iziet ielās ar prasībām.

Apvienības veidošanu vienbalsīgi atbalstīja arī partijas "Izaugsme" delegāti, pastāstīja partijas līderis Andris Skride. Viņš norādīja, ka partija varētu izvirzīt vēlēšanām 5 līdz 10 kandidātus, un izteica cerību, ka "Izaugsmei" pievienosies partija "Progresīvie".

Partijas "Kustība "Par!"" kongress notiks 24. martā.

Vienlaikus socioloģisko aptauju rezultāti liecina, ka vēl neviena partija, kas veido apvienību, nav pietuvojušās 5% slieksim, kas nepieciešams iekļūšanai Saeimā.

Mērķi un principi

Partiju valdes parakstīja memorandu, kurā formulēti apvienības mērķi un pamatprincipi, tostarp — taisnīga un mūsdienīga Latvija vienotā Eiropā, visiem pieejama un valsts finansēta veselības aprūpe, izglītība, sociālā nodrošinājuma sistēma, mūsdienīga valsts pārvalde un cilvēku tiesības uz ģimeni.

Iepriekš Pūce iesniedza Saeimas izskatīšanai Kopdzīves likuma projektu. Savu ideju viņš atbalstīja ar argumentiem par to, ka cilvēkus ārpus oficiālām laulībām likums gandrīz neaizsargā, viņi ir gandrīz beztiesīgi. Pie tam Pūce neslēpa, ka viņa ierosinājuma mērķis ir legalizēt viendzimuma laulības Latvijā.

Saeima noraidīja šo likumprojektu, atsaucoties uz Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas ieteikumiem. 

139
Temats:
Vēlēšanu hipodroms (136)
Pēc temata
Dzintars Rasnačs: kopdzīves likums Latvijai ir bīstams
Valsts kontrole pārbaudīs Rīgas domes tēriņus
Jānis Urbanovičs: Latvijas premjerministrs nespēj atteikt provokatoriem
Korupcijas apkarošanas birojs – pret Saeimas deputātu brīvību ierobežošanu
Dārzeņi. Foto no arhīva

Kur lai liek dārzeņus: Latvijas zemnieki baidās no tālmācībām

1
(atjaunots 18:59 04.08.2020)
Latvijas zemnieki nezin, vai spēs šoruden un šoziem piegādāt produktus skolām, ja tās atkal pāries pie tālmācībām.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Latvijas skolu pāriešanas varbūtība pie tālmācībām šoruden biedē ne tikai skolēnu vecākus, bet arī zemniekus, vēsta Latgales reģionālā televīzija.

Pagājušajā nedēļā Latvijas valdība apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto plānu, pēc kura skolās un citās mācību iestādēs sāksies jaunais mācību gads. Tas ietver sevī dažādus rīcības variantus, atkarībā no epidemioloģiskās situācijas attīstības, tostarp – pilnu pāreju pie tālmācībām.

Pēdējais variants var radīt būtiskus zaudējumus Latvijas zemniekiem, kuri piegādā izglītības iestādēm dārzeņus. Tā jau notika šī gada pavasarī – martā gandrīz pilnībā izzuda piegādes sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem un izglītības iestādēm, kā dēļ kopējais nozares kritums sasniedza 70-90%.

Rūtai Ķipurei ir sava zemnieku saimniecība – "Lukstiņmājas" Rēzeknes novadā. Šī sezona ir izdevusies laba – gan lietus, gan saule, tādēļ raža solās būt laba. Viņas ģimene strādā uz aptuveni 100 hektāriem, audzē dārzeņus un graudaugus.

"Skaisti sīpoli, laba burkānu raža, visā kopumā labi. Raža būs, galvenais, kur to pārdot," pateica Ķipure.

Viņai ir līgums par dārzeņu piegādi ar skolām Rēzeknē, Līvānos, Varakļānos un Ludzā. Taču šopavasar, ārkārtējās situācijas režīmā, dārzeņi palika noliktavā.

"Ļoti, ļoti daudz. Tonnās nemērījām (…), vienkārši izmetām, utilizējām, jo nevienam nevajadzēja. Pārāk zemas cenas," pastāstīja Ķipure.

Speciālisti iesaka nemest ārā dārzeņus, bet gan ziedot pansionātiem, dzīvnieku patversmēm, sadarboties ar sociālajiem dienestiem. Savukārt zemnieki saka, ka gadījumā, ja skolas būtu atvērušās, produkcija atkal būtu nepieciešama.

"Dzirdēju, ka skolas strādās ierastā režīmā, dotajā brīdī tā. Ir bailīgi, jo piegādes ir jāveic cauru gadu, bet viena lieta ir atvest uz skolu, un cita – saglabāt preci, tas ir grūti," saka Ķipure.

Vēl šī gada aprīlī Zemkopības ministrija izstrādāja atbalsta programmu 45,5 miljonu eiro apmērā. No šīs summas 2,5 miljoni eiro ir paredzēti zemnieku saimniecībām, kuras nodrošina pārtikas produktus skolām un bērnudārziem.

1
Tagi:
Latvija
Pēc temata
Cilvēki izvēlēsies pabalstu: fermeri neatradīs strādniekus septembrī par 800 eiro
Lieta ir cenā: fermeri un veikali vienojās virzīt vietējās preces, taču ar to ir par maz
Euronews: kas vāc zemenes Eiropas laukos
Egils Levits

Levits aicina izteikt neapmierinātību ar reformām vēlēšanās

5
(atjaunots 17:18 04.08.2020)
Prezidents piedāvā neapmierinātajiem ar administratīvi teritoriālo reformu balsot pašvaldību vēlēšanās.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Latvijas iedzīvotāji varēs izteikt neapmierinātību ar administratīvi teritoriālo reformu (ATR) gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, paziņoja intervijā Latvijas Radio prezidents Egils Levits.

Šī gada jūnijā Latvijas Saeima steidzīgā kārtībā izskatīja ART likumu, saskaņā ar kuru Latvijā paliks tikai 42 pašvaldības esošo 119 vietā. Pašvaldības un opozīcijas pārstāvji vairākkārt pauda neapmierinātību gan ar pašu likumprojektu, gan ar to, ka tas tiek pieņemts pandēmijas pīķī attālinātā režīmā.

Nabadzība, foto no arhīva
© Sputnik / Валерий Мельников

Pie prezidenta atklātā vēstulē vērsās 46 Latvijas pašvaldību vadītāji, aicinot neizsludināt likumu. Pašvaldības paziņoja, ka uzskata dokumentu par nekvalitatīvu, nepietiekami argumentētu, savukārt pašu reformu – par nedemokrātisku.

Taču prezidents izsludināja likumu, tostarp tāpēc, ka deputāti iekļāva tekstā viņa piedāvāto punktu par kultūrvēsturiskās identitātes nostiprināšanu.

Atbildot uz jautājumu par to, vai šī reforma bija jāpieņem tieši šobrīd, Levits paziņoja, ka iesaistītajām pusēm bija iespēja izteikt savus argumentus, jo tam bijis pietiekami daudz laika.

Tai pat laikā prezidents atgādināja, ka Satversmes tiesā jau ir iesniegtas vairākas prasības saistībā ar ATR likumu: par savu nolūku šādi rīkoties iepriekš paziņoja Limbažu, Kandavas, Varakļānu un Ikšķiles novads.

Tāpat Levits uzsvēra, ka Latvijas iedzīvotāji, kurus neapmierina ATR rezultāti, spēs izteikt savu neapmierinātību nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.

"Par lēmumu būs jāatbild Saeimai un valdošajai koalīcijai. Ja izrādīsies, ka reforma nestrādā un negūs cilvēku atbalstu, tas atsauksies uz šīm partijām vēlēšanās. Tas ir demokrātisks process. Ir teiciens par to, ka kādu gultu klāsi, tādā gulēsi. Līdz ar to – kādu Saeimu ievēlēsim, ar tādu arī dzīvosim," sacīja prezidents.

(Atgādināsim, ka pašvaldību vēlēšanās vēlē nevis Saeimas, bet gan pilsētu un novadu pašvaldību deputātus).

Tāpat viņš uzsvēra, ka draudus demokrātijai Latvijā rada populisms, savukārt kritiskās domāšanas līmenis sabiedrībā ir visnotaļ zems, tādēļ valstij ir jāstrādā pie tās attīstības iedzīvotāju vidū.

5
Tagi:
Egils Levits, vēlēšanas
Pēc temata
Vēsturnieks: Latvija noliedz savu vēsturi, taču par to vaino Krieviju
Rozenvalds: Rīgas domes vēlēšanas interesē tikai pašus kandidātus
Latvija "atbrīvojusies no vēl viena padomju atavisma": Nacionālā apvienība triumfē
Latvijas ekonomikas būvi grauj nost: ar ko beigsies banku remonts