Lauks

Eiropas Savienība dod par maz naudas Latvijas zemniekiem

71
(atjaunots 09:37 18.03.2018)
Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Eiropas Savienības atbalsts valsts lauksaimniecības nozarei ir nepietiekošs.

RĪGA, 18. marts — Sputnik. Aptauja, ko pērnā gada decembrī organizēja Eurobarometer, liecina: vairāk nekā 60% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Eiropas Savienība pārāk skopi piešķir materiālo atbalstu Latvijas zemniekiem, vēsta Grani.lv.

Tikai 27% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka ES tērē pietiekami daudz naudas lauksaimniecības atbalstam. Par pārlieku ES atbalstu uzskata 1% respondentu. 11% aptaujas dalībnieku no Latvijas nespēja sniegt konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Eiropas Savienības valstu iedzīvotāju kopējais viedoklis būtiski atšķiras no Latvijā paustā. Kopumā ES tikai 26% respondentu atzīmēja, ka eirofondi sniedz nepietiekamu atbalstu fermeriem. 45% aptaujāto ES valstu iedzīvotāju uzskata lauksaimniecības nozares atbalstu par pietiekamu. 11% uzskata, ka ES pārāk daudz tērē fermeriem. 18% nebija noteikta viedokļa šajā jautājumā.

Taču lielākā daļa aptaujāto gan Latvijā, gan visā ES uzsskata, ka savienības pienākums ir palielināt finansējumu fermeru saimniecībām tuvāko 10 gadu laikā: Latvijā šādu viedokli pauda 84% respondentu, bet ES kopumā tā uzskata 44% aptaujāto.

Iepriekš vēstīts, ka lielākā daļa zemnieku Latvijā, kuri iesnieguši pieteikumus ES līdzfinansējumam lauku attīstības programmas ietvaros, palīdzību pilnā apmērā nesaņems.

Pieteikumu iesniegšanas periods noslēdzās 2017. gada 7. decembrī. Līdzfinansējuma kopusumma, ko vēlējušies no ES saņemt Latvijas zemnieki, saskaņā ar iesniegto pieteikumu skaitu, sastādījusi 152,6 milj. eiro, bet programma ļauj piešķirt tikai 70 miljonus.

Ažiotāža ap līdzfinansējuma programmu sākās, ņemot vērā ES dotāciju gaidāmo samazināšanos, kas plānota pēc 2020. gada.

Krievijas valdības Finanšu universitātes prorektors, ekonomikas zinatņu doktors Aleksejs Zubcs pauda viedokli, ka Latvijas fermeriem nevajadzētu cerēt uz Briseles palīdzību — tā drīzāk ieteiks viņiem meklēt jaunus noieta tirgus, nevis sniegs nepieciešamo palīdzību.

71
Pēc temata
Eiropas Komisija piešķīra Latvijai kompensāciju par plūdiem
Dūklavs: naudas zemnieku zaudējuma kompensācijai pietrūkst
Latvijā uzbūvēs graudu kompleksus par 7 miljoniem eiro
Lietuvas lauksaimnieki pieprasījuši ES atbalstu
Uzvaras piemineklis

Piekļuvi Uzvaras piemineklim 9. maijā var slēgt jebkurā brīdī

4
(atjaunots 12:27 09.05.2021)
9. maijā Uzvaras laukumu iejozīs barjeras. Valsts policija patur tiesības slēgt piekļuvi monumentam Rīgas atbrīvotājiem.

RĪGA, 9. maijs — Sputnik. Sestdien, 8. maijā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens tikās ar operatīvajiem dienestiem un Rigas domi jautājumā par kārtības nodrošināšanu Uzvaras parkā Rīgā 9. maijā, vēsta Mixnews.lv.

Politiķis uzlsvēra, ka šogad kārtību Covid-19 pandēmijas apstākļos palīdz nodrošināt Rīgas dome. Pašvaldība uzstādīs barjeras ap Uzvaras parku – tām vajadzētu atvieglot darbu kārtības sargiem.

Taču piekļuve Uzvaras piemineklim būs atvērta, lai cilvēki varētu mierīgi pieiet pie monumenta un nolikt ziedus.

Pie tam Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks, kas piedalījās sapulcē, savukārt brīdināja, ka policisti var jebkurā brīdī slēgt piekļuvi piemineklim, ja viņiem radīsies iespaids, ka cilvēku pie monumenta ir pārāk daudz.

Tiem, kuri nāks ar ziediem uz parku, jāievēro sociālā distance – 2 metri un jāpatur prātā liegums pulcēties.

Ruks pastāstīja, ka policisti sagatavojuši darbības plānu, kas paredz kontrolēt pieminekļa apmeklētāju plūsmu.

Ģirģens konstatēja: visiem ir saprotams, cik svarīga noteiktai sabiedrības daļai ir tradīcija nolikt ziedus pie Uzvaras pieminekļa, taču norādīja, ka, ņemot vērā infekcijas gadījumu skaita pieaugumu, Latvija vēl aizvien staigā pa plānu ledu.

Tāpēc IeM vadītājs aicināja neriskēt un stingri ievērot epidemioloģiskos ierobežojumus.

Atgādināsim, ka Rīgas pašvaldība plānoja slēgt piekļuvi Uzvaras piemineklim 9. maijā, tomēr Latvijas Krievu savienības deputātiem izdevās vienoties par to, ka ierobežojumu nebūs un visi varēs svētku dienā nolikt ziedus, ievērojot epidemioloģiskos ierobežojumus.

Nacionālisti, pārskaitušies par to, ka plāns izjaukt Uzvaras dienas svētkus Rīgā ir izgāzies, nolēma arī doties svētku dienā pie pieminekļa, lai sekotu policistu darbam. Nacionālās apvienības pārstāvji uzskata, ka pērn policisti sagādājuši vilšanos, - viņi palaiduši garām krievu pūli pie pieminekļa.

"Saskaņa" un LKS aicina visus, kas vēlas Uzvaras dienā atnākt pie pieminekļa un nolikt ziedus, būt ļoti uzmanīgiem un nekādā gadījumā nepieļaut provokācijas.

4
Tagi:
policija, Iekšlietu ministrija, Uzvaras piemineklis, Uzvaras diena, Rīga
Pēc temata
"Mēs neatteiksimies no Uzvaras dienas!" LKS sola, ka triks ar pandēmiju Rīgā neizdosies
"Georga lentīte" Latvijā būs: kā saņemt Uzvaras simbolu
"Divi aspekti": Ušakovs pabrīdināja tos, kuri 9. maijā apmeklēs Uzvaras pieminekli
Jūrmalā atļauta 9. maija akcija "Nemirstīgais pulks"
Saber Strike

Autovadītāji lūgti uzmanīties: uz ceļiem būs militārā tehnika

10
(atjaunots 07:55 09.05.2021)
Šodien daži ceļi var būt daļēji slēgti militārās tehnikas kustības maršrutā. Latvijas Bruņotie spēki lūdz ar izpratni uztver īslaicīgās neērtības.

RĪGA, 9. maijs - Sputnik. Latvijas Nacionālie bruņotie spēki nedēļas nogalē organizē militārās tehnikas pārvietošanu maršrutā Liepāja-Lielvārde un Lielvārde-Ainaži. Par to liecina informācija NBS lapā Twitter.

​Ziņots, ka kolonnas pavadīs kara policija vai Pārvietošanās koordinācijas centrs. Autovadītāji lūgti neiespiesties kolonnās un nemēģināt tās apdzīt. Ceļu satiksmes noteikumu ievērošana tiks rūpīgi fiksēta. Iespējami īslaicīgi ierobežojumi uz ceļiem, kas iekļauti maršrutā.

Bruņotie spēki atvainojās par radītajām grūtībām un lūdza ar izpratni uztvert īslaicīgās grūtības.

10
Tagi:
militārā tehnika, Nacionālie bruņotie spēki, Latvija
Pēc temata
Lieta nav formā: Latvijas NBS palūdza slavenības pārliecināt cilvēkus iet dienēt
Bez darba palikušos iedzīvotājus aicina armijā: 900 eiro uz rokām un NATO sporta zāle
Gatavojieties troksnim: Ādažu poligonā sākušās šaušanas mācības
"Latvija nav policejiska valsts": IeM vadītājs ir pret armijas patrulēšanu ielās