Yandex.Taxi

Nepaiet ne diena: Yandex.Taxi serviss nokļūst Valsts valodas centra pārbaudē

575
(atjaunots 11:03 16.03.2018)
Izrādās, jaunajam Yandex.Taxi servisam Latvijā jau ir pirmie neapmierinātie klienti.

RĪGA, 16. marts — Sputnik. Vakar oficiāli paziņots par to, ka Latvijā savu darbu sāk serviss Yandex.Taxi.

"Latvija kļuvusi par pirmo Eiropas Savienības valsti, kur uzsācis darbu serviss Yandex.Taxi. pasūtīt taksometru var iOS un Android mobilajā aplikācijā latviešu, krievu, angļu un citās valodās. Serviss automātiski noteiks lietotāja atrašanās vietu un nosūtīs pasūtījumu tuvākajam vadītājam," vēsta savā preses paziņojumā servisa pārstāvji.

Taču, spriežot pēc visa, ne visi ir apmierināti ar jaunā tirgus spēlētāja Latvijā sniedzamo pakalpojumu kvalitāti. Tā, piemēram, vakar kāda lietotāja Twitter vietnē paziņoja par to, ka Yandex.Taxi sarunājas ar viņu krievu valodā.

​"Zundskaya protoka? Jaunais Yandex taksi Rīgā sūta arī atskaites par braucieniem krievu valodā," uzrakstīja kāda Ellie P. un atzīmēja publikācijā VVC — Latvijas Valsts valodas centru (VVC).

Taksometru dienesta Yandex.Taxi automobilis
© Sputnik / Наталья Селиверстова

VVC darbinieki nekavējoties atbildēja, ka ziņojums saņemts un uzsākta pārbaude.

Ziņkārīgi ir tas, ka, ieejot Ellie P. profilā, redzams, ka gandrīz visu savu profilu Twitter vietnē viņa vada krievu valodā, taču šis apstāklis, acīmredzami, nekādā veidā nav traucējis viņai sūdzēties par Yandex.Taxi pakalpojumiem.

Jāatzīmē, ka pirms dažām dienām līdzīga kritika skanējusi pret citu analoģisku taksometru servisu — Taxify Latvia.

"Привет, @taxify_latvia Kāda velna pēc jūs man piegādājat SMS spamu, turklāt krievu valodā?" uzrakstīja aizvainotais Sergejs Bižāns.

​Pēc kā Taxify Latvia pārstāvji atvainojās neapmierinātā klienta priekšā, taču Sergejs Bižāns atbildēja, ka, kaut arī bijis Daugavpilī, taču viņš nav izmantojis šī servisa pakalpojumus un pat apsūdzēja Taxify Latvia datu izmantošanā bez viņa piekrišanas.    

575
Pēc temata
Uber un Taxify šoferi Lietuvā organizējuši protesta akciju
Taksometru vadītāji Rīgā pārkāpj pārvadājumu noteikumus
VID rosina uzsākt taksometru skaitītāju pārbaudi
VID pievērsīs pastiprinātu uzmanību būvniecībai un taksometriem
Kauņas panorāma, foto no arhīva

Eurolines atjaunos pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm

2
(atjaunots 12:00 05.06.2020)
Starptautiskā pasažieru pārvadātāja Eurolines autobusi tiks aizpildīti tikai uz pusi, turklāt pasažierus lūgs ceļot maskās.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. No šīsdienas autobusu pasažieru pārvadājumus no Rīgas uz Kauņu atsāks starptautiskais pasažieru pārvadātājs Eurolines, vēsta Tvnet.

No 15. jūnija plānots atsākt arī reisus uz Viļņu, Varšavu, Gdaņsku un Tallinu.

Eurolines vadītājs Edmunds Pavlovs pastāstīja, ka autobusu reisi tiks atsākti pakāpeniski.

Viņš atklāja, ka vispirms sāksies braucieni uz Lietuvu, no jūnija vidus atjaunosies reisi uz Tallinu, Varšavu, Gdaņsku. Pavlovs uzsvēra, ka uzņēmums novēros un novērtēs situāciju, jo tagad katra nedēļa atšķiras no iepriekšējās.

Uzņēmuma vadītājs piebilda, ka cilvēki vēlas ceļot un šī vajadzība nekur nav pazudusi.

Eurolines uzsvēra, ka, atsākot braucienus, liela uzmanība tiks veltīta drošībai – autobusi tiks dezinficēti un vēdināti pirms un pēc katra brauciena.

Pasažieriem autobusos būs pieejami dezinficējošie līdzekļi. Biļetes tiks pārdotas tikai uz katru otro vietu, tātad tiks garantēts drošs attālums starp pasažieriem. Viņu ķermeņa temperatūra tiks mērīta ar bezkontakta termometriem, bet autobusa vadītāji strādās maskās. Eurolines aicina pasažierus izmantot maksas brauciena laikā.

Iepriekš pasažieru pārvadājumus starp Baltijas valstīm atjaunoja kompānijas Ecolines un Lux Express. Tiek atjaunota arī aviosatiksme starp Baltijas valstīm.

2
Tagi:
Baltija, pasažieru pārvadājumi, sabiedriskais transports
Pēc temata
"Lux Express" autobusi atkal savienos Rīgu un Tallinu
Polija atver robežas: atļauti tranzītbraucieni
Ērce, foto no arhīva

Valstī liels inficēto skaits: speciālisti brīdina par ērču nesto risku

4
(atjaunots 11:33 05.06.2020)
Šogad ērces Latvijā "pamodušās" pārāk agri, turklāt noskaidrojies, ka to vidū ir liels encefalīta pārnēsātāju skaits.

RĪGA, 5. jūnijs — Sputnik. Latvijas infektoloģijas centra speciāliste Irēna Anna Damberga LR4 programmā "Doma laukums" pastāstīja, kādu risku šogad sagādā ērces. Tās Latvijā "pamodušās" pārāk agri, turklāt noskaidrojies, ka to vidū ir liels encefalīta pārnēsātāju skaits, vēsta Rus.lsm.lv.

Damberga pastāstīja, ka, iespējams, ērču skaits nav lielāks nekā pērn. Mājās tās pārsvarā ienes mājdzīvnieki. Tomēr 3-4% ērču ir inficētas ar encefalītu, lai arī 2019. gadā slimības pārnēsātāju skaits nepārsniedza 1%.

Latvijas infektoloģijas centra dati liecina, ka pirmo ērci šogad izmeklēšanai atnesa jau 8. janvārī. Pēc tam 2020. gada pirmajos piecos mēnešos LIC saņēmis 551 ērci. 4,5% to vidū izrādījās inficētas ar encefalītu.

Pie tam Latvijas teritorijā izplatās relatīvi jauna ērču suga, tā saucamā pļavu ērce, kas bīstama gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem. Tās mīt aizaugušās pļavās.

Iepriekš vēstīts, ka līdz 7. maijam Latvijā bija diagnosticēti trīs ērču encefalīta gadījumi un 13 Laima slimības gadījumi.

Vēl joprojām iespējams vakcinēties pret ērču encefalītu, taču vakcīnu pret Laima slimību un erlihiozi nav, tāpēc ērces koduma gadījuma noteikti vismaz mēnesi jānovēro sava pašsajūta un pirmo simptomu gadījumā jāvēršas pie speciālistiem.

Iepriekš jau vēstīts, kādas sekas cilvēcei var nest globālā sasilšana. Tā var ne tikai skart bīstamu slimību un vīrusu izplatību, bet arī būtiski ietekmēt celtniecības nozari un infrastruktūru, lauksaimniecību un mežsaimniecību, veselības aprūpi un daudzas citas nozares.

4
Tagi:
ērce, Latvija
Pēc temata
Ne tikai encefalīts, arī Laima slimība: ar ko draud ērces kodiens Latvijā
Ērces atkal gatavojas uzbrukt Latvijai
Ērces, govis un zibens: kas draud Latvijas iedzīvotājiem vasarā
Latvijā pieaudzis ērču encefalīta gadījumu skaits