Leģionāru dienas pasākumi Rīgā 2017. gada 16. martā

Cīņa par Waffen SS naudu: kādēļ antifašisti zaudēja nacistiem Latvijā

182
(atjaunots 10:18 16.03.2018)
Viena diena, viens gājiens, viena partija: kur Daugavas Vanagi tur kasi, kas patiesībā ir šī organizācija, uz ko cer Nacionālā apvienība un kāds ar to sakars Ukrainai.

RĪGA, 16. marts — Sputnik. Rīgas dome atļāvusi visu pieteikto 16. marta pasākumu rīkošanu: bez ierobežojumiem notiks nacionālistiskās organizācijas Daugavas Vanagi gājiens un nacionālo karavīru atbalsta biedrības pasākums. Latvijas Antifašistu komitejai (LAK) arī ļāva sarīkot ieplānotu akciju, taču ar nosacījumu, ka LAK nomainīs pasākuma rīkošanas vietu vai laiku.

Latvijas apvienības "Pret nacismu" līderis Jānis Kuzins radio Sputnik intervijā paskaidroja, ka Rīgas dome ierobežoja LAK, lai viņi netraucētu Daugavas Vanagu veterāniem, Nacionālās apvienības locekļiem un citu partiju deputātiem, kuri vēlas piedalīties gājienā, kurš notiks Latvijas galvaspilsētā no luterāņu baznīcas līdz Brīvības piemineklim.

Kur nauda?

"Mani izbrīna, ka baznīca ļauj Waffen SS veterāniem,  kuri deva zvērestu Ādolfam Hitleram, piedalīties šajā statusā kaut kādos dievkalpojumos, un tālāk, pēc dievkalpojuma, viņi uz krievu izraidīšanas viļņa no Latvijas dosies pie Brīvības pieminekļa, kuram vispār ar šo maršu nav nekāda sakara. Un lūk, lai šos pašu krievus bijušie leģionāri tur nesastaptu, Rīgas dome nolemj tajā vietā novākt no acīm antifašistus, atklāti piekāpjoties nacionālistiem," paskaidroja Kuzins.

Tāpat viņš uzsvēra, ka antinacistu apvienības līderis janvārī pats nosūtīja Latvijas ĀM vēstuli, kurā lūdzis aizliegt leģionāru gājienu, taču diplomāti joprojām nav viņam devuši nekādu atbildi.

Leģionāru dienai veltīts pasākums 2017. gada 16. martā
© Sputnik / Sergey Melkonov

"Pie mums ĀM strādā ļoti interesanti. Kad viņiem neko nevajag vai kad lieta viņus tiešā veidā neskar, viņi neko neatbild. Savukārt ķert spiegus Anglijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs skrien steigšus, pat ja viņam nav līdz galam skaidrs, kur konkrēti jāskrien un kas jādara," atzīmēja ironiski Kuzins.

Pēc Kuzina domām, ideja pārvērst 16. martu par oficiāliem valsts svētkiem — tas ir viens no pēdējiem veidiem Nacionālās apvienības popularizēšanai, jo banku krīzes gaitā Latvijā daudzi partijas sponsori nonāca izmeklēšanā, kamēr organizāciju Daugavas Vanagi atbalsta ļoti vareni spēki.

"Daugavas Vanagiem ir sava kase Kanādā un ASV. Tie ir migranti ar tām trofejām, kuras viņi ieguva kara laikā, apzogot dažādas tautas, tostarp, Latvijas un Krievijas tautas. Tad nu jājautā, no kurienes šai organizācijai vēl var būt nauda, ja viņi nenodarbojas ne ar kādu biznesu," paziņoja Kuzins.

Turklāt viņš atzīmēja, ka latviešu nacionālisti arvien ciešāk sadarbojas ar ukraiņu nacionālistiem un uz pasākumiem, kuriem ir 16. marta leģionāru gājienam līdzīgs raksturs, ierodas pat oficiālas amatpersonas no Ukrainas.

Ukraiņu nacisti Latvijā

"Viesi no Ukrainas atbrauc, neslēpjot savus uzskatus. Ukrainas vēstnieks bieži piedalās oficiālos pasākumos kopā ar veterāniem. Varētu teikt, ka tas viss dēļ tā, ka mums šobrīd ir bezvīzu režīms ar Ukrainu, taču tad rodas jautājumu, kādēļ antifašistus no Vācijas un Anglijas nelaiž Latvijā, savukārt fašistus no Ukrainas ar nacistu karogiem un simboliku laiž, jo ar Lielbritāniju un Vāciju mums arī ir bezvīzu režīms. Turklāt ukraiņu un latviešu nacisti kopā uzstājas pret Krieviju un krieviem un atbalsta viens otru šajā idejā," pastāstīja Kuzins, atzīmējot, ka šāda draudzība turpināsies līdz brīdim, kamēr tas visus apmierina.

Atbildot uz jautājumu par to, vai 16. martā ir iespējamas sadursmes starp nacistiem un antifašistiem, Kuzins pateica, ka viss ir iespējams, jo, lai atbalstītu vienu vai otru pusi, var savākties visa pilsēta. Tāpat apvienības pret nacismu līderis paziņoja, ka visi, kuri vēlas atnākt uz antifašistu pasākumiem 16. martā, var nebaidīties no policijas un droši doties uz oficiālo mītiņa rīkošanas vietu.

"Drošības policija visu laiku būšot aizņemta ar kaut kādu aizdomīgu ārzemnieku meklējumiem," noslēdza Kuzins.

Vērts atzīmēt, ka ceturtdien, 15. martā, kļuva zināms, ka Latvijas Saeima noraidīja Nacionālās apvienības piedāvājumu pasludināt 16. martu par oficiālo SS leģionāru piemiņas dienu.    

182
Pēc temata
ASV vēstniecība aicina būt vērīgiem 16. martā, policija ir gatavībā
Lavrovs: SS leģionāru gājiens Rīgā – kauns ES un NATO
16. marts – vienas dienas tribīne
RT telekanāla birojs Maskavā, foto no arhīva

Lietuva seko Latvijas piemēram un aizliedz RT retranslāciju

5
(atjaunots 09:55 09.07.2020)
Latvija pagājušajā nedēļā aizliedza RT televīzijas programmu retranslāciju, aicinot citas Eiropas valstis sekot tās piemēram.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Lietuvas Radio un televīzijas komisija (LRTK) ieviesa aizliegumu brīvai televīzijas programmu RT, RT HD, RT Spanish, RT Documentary HD un RT Documentary retranslācijai un izplatīšanai Internetā, vēsta Sputnik Lietuva.

"Pēc Lietuvas Republikas Ārlietu ministrijas slēdziena saņemšanas – iestāde, kura ir pilnvarota īstenot sankcijas – LRTK pieņēma lēmumu apturēt brīvu augstākminēto televīzijas programmu uztveršanu Lietuvā," teikts regulatora paziņojumā.

Komisija apturējusi brīvu šo programmu uztveršanu, "jo RT kontrolē Dmitrijs Kiseļovs", paskaidroja LRTK vadītājs Mantass Martišs.

Kiseļovs, pret kuru ir ieviestas Eiropas Savienības sankcijas, ir mediju grupas "Rossija segodņa" ģenerāldirektors. "Rossija segodņa" un RT ir divas atšķirīgas juridiskās personas, šī informācija ir brīvi pieejama.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome paziņoja par septiņu RT telekanālu retranslācijas aizliegumu Latvijā sakarā ar to, ka grupa it kā atrodas Dmitrija Kiseļova "faktiskā kontrolē", pret kuru Eiropas Savienībā ir ieviestas sankcijas. Rīga aicināja citas Eiropas valstis sekot tās piemēram. Par nolūku veikt analoģiskus pasākumus pirmdien, 6. jūlijā, paziņoja Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu.

Baltijas valstu varasiestādes regulāri liek šķēršļus Krievijas un krievvalodīgo mediju darbam. KF ĀM jau atzīmēja, ka Krievijas mediju apspiešanas gadījumi Baltijā uzskatāmi demonstrē, ko praksē nozīmē demagoģiskie paziņojumi par Viļņas, Rīgas un Tallinas uzticību demokrātijas un vārda brīvības principiem.

5
Tagi:
RT, Lietuva
Pēc temata
"Mēs no sirds pasmējāmies": Kiseļovs aicina Latviju nekavējoties atjaunot RT apraidi
Dombrovskis izskaidroja, kur slēpjas manevru jēga saistībā ar RT aizliegšanu Latvijā
Simoņana par RT aizliegšanu Latvijā: Sputnik bloķēšana netraucē
Zaharova pasniedza Rīgai juridiskās pratības mācību pēc aizlieguma translēt RT
Baltijas jūras piekraste, foto no arhīva

Tiek meklēti brīvprātīgie: Latvijā veiks ikgadējo Baltijas jūras piesārņojuma monitoringu

3
(atjaunots 09:04 09.07.2020)
Nevienaldzīgi cilvēki katru gadu Latvijā rīko kampaņu "Mana jūra", kuras mērķis ir pasargāt valsts piekrasti un ūdeni mestajiem atkritumiem un saglabāt Baltijas jūras dabīgo tīrumu.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. No 15. jūlija līdz 14. augustam Latvijā devīto reizi kampaņas "Mana jūra" ietvaros tiks veikts Baltijas jūru piesārņojoši atkritumu monitorings, raksta jauns.lv ar atsauci uz kampaņas pārstāvi Ilzi Mori.

Akcijā aicina piedalīties visus gribētājus. Kampaņas mērķis ir apvienot visas sabiedrības pūles Baltijas jūras piekrastes glābšanā un aizsargāšanā.

Šis pasākums tiek rīkots katru gadu jau deviņus gadus pēc kārtas. Akcijai "Mana jūra" pievienojas ne vien Latvijas iedzīvotāji, bet arī pašvaldības, uzņēmēji un biznesmeņi.

Ik gadus pēc kampaņas norises dati par situāciju ar Latvijas piekrastes piesārņojumu tiek publicēti un tos izskata speciālisti. Rīkotāji veic saņemto datu analīzi un izstrādā piedāvājumus turpmākai jūras piesārņojuma mazināšanai.

Lai piedalītos akcijā, jāiesniedz pieteikums. Papildu informāciju iespējams atrast mājaslapā manajura.lv vai arī Facebook lapā Mana jūra.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka četrās Jūrmalas pludmalēs atklāts mikrobioloģisks piesārņojums.

Peldēšanās šajās pludmalēs ir stingri neieteicams līdz brīdim, kamēr ūdens kvalitātes rādītāji neuzlabosies. Proves šajās vietās tika paņemtas 2020. gada 1. jūlijā, kad bija karsts laiks un vairums cilvēku pavadīja laiku pludmalēs.

Tiek atzīmēts, ka runa ir par peldvietām pie Lielupes: šodien nav ieteicams peldēties Slokā, Raiņa ielas rajonā, kā arī Valteros, pretī Vasarnīcu ielai. Nav droši līst ūdenī Buļļuciemā, pretī Tīklu ielai, un Lielupē, Vikingu ielā 12/14.

3
Tagi:
Latvija, Baltijas jūra
Pēc temata
Baltijas jūrā atrasti radioaktīvi izotopi
ES vides komisārs norūpējies par delfīnu likteni Baltijas jūrā
Baltijas jūrā parādījušās zilaļģes
Kas notiks ar Latviju? Ūdens līmenis Baltijas jūrā strauji ceļas