Automobiļa vadītājs

Ātruma samazināšana pie radariem neglābs latviešus no sodiem

196
(atjaunots 15:43 14.03.2018)
Jaunie fotoradari mērīs ātrumu nevis vienā konkrētajā punktā, bet kādā ceļa posmā no viena punkta līdz otram, un ja vidējais ātrums būs augstāks par pieļaujamo, tad vadītājam tiks izrakstīts sods.

RĪGA, 14. marts – Sputnik. Jau šogad uz Latvijas ceļiem tiks uzstādīti fotoradari, kuri aprēķinās vidējo transportlīdzekļa ātrumu noteiktā posmā. Tā Ceļa satiksmes drošības direkcija grasās cīnīties ar vadītājiem, kuri samazina mašīnas ātrumu tikai pirms fiksētiem radariem, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "Rīta panorāma".

Satiksmes ministrijas Automobiļu satiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns paskaidrojis, ka tā saucamā sistēma Point to point ("No punkta līdz punktam") kontrolē mašīnas vidējo ātrumu ceļu posmā, kurš ir vairākus kilometrus garš starp diviem punktiem. Pēc Vectirāna sacītā, sistēma strādā tā: šķērsojot konkrēta ceļa posma robežas, pirmais radars fotografē mašīnas numuru un piefiksē laiku. Izbraucot no šī ceļa posma, transporta līdzeklis tiek fotografēts atkārtoti. Pēc tam ar attiecīgas metodoloģijas palīdzību tik aprēķināts vidējais ātrums, kurš tiek salīdzināts ar šajā posmā atļauto. Ja tas tiks pārsniegts, vadītājam izrakstīs sodu.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas valdes loceklis Jānis Golubevs atzīmēja, ka šādu radaru uzstādīšanas mērķis ir kontrolēt ātruma samazināšanu pie fiksētiem radariem un veicināt vadītāju atbildīgu uzvedību visa brauciena laikā.

Pēc viņa sacītā, jaunie radari tiek uzstādīti uz bīstamiem ceļa posmiem – pagriezienos, pie nolaidēm, pirms tiltiem un tuneļiem.

Šobrīd direkcija izstrādā šāda veida iekārtu iegādei nepieciešamas prasības. Par konkrētām summām pagaidām netiek runāts. Šobrīd uz Latvijas ceļiem jau darbojas 60 stacionārie fotoradari. Pie visiem radariem ir izvietotas brīdinošas ceļu zīmes, kuras informē vadītājus par atļauto ātrumu. Apskatīt fotoradaru karti var šeit.

2018. gadā uz Latvijas autoceļiem kopumā darbosies 100 stacionārie radari, tātad šogad tiks uzstādīti vēl 40 radari.

196
Pēc temata
Fotoradari "izrakstīja" latviešiem naudas sodus gandrīz 9 miljonu apmērā
Valsts policija saņēma 12 fotoradarus
Uz Latvijas autoceļiem turpina dedzināt fotoradarus
Rīgā noritēja akcija pret masku valkāšanu, foto no arhīva

Vai Latvijā ir vajadzīgi jauni koronavīrusa ierobežojumi: iedzīvotāju domas dalās

1
(atjaunots 09:58 24.11.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju atbalsta stingrāku ārkārtējās situācijas režīma ierobežojumu ieviešanu Latvijā koronavīrusa izplatības dēļ.

RĪGA, 24. novembris – Sputnik. Latvijā tiek apspriesta iespēja ieviest striktākus ierobežojumus ar mērķi apturēt jaunās koronavīrusa infekcijas izplatību. Kantar TNS aptauja Latvijas iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem liecina, ka vienota viedokļa sakarā ar šādu pasākumu nepieciešamību sabiedrībā nav. Rezultātus publicē Skaties.lv.

Jaunu ierobežojumu pretinieku tomēr izrādījās nedaudz vairāk. Gandrīz puse respondentu (48%) paziņoja ka nav vajadzības pastiprināt ārkārtējās situācijas režīmu, no tiem 20% ir stingri par to pārliecināti, vēl 28% drīzāk piekrīt tam, ka šādas nepieciešamības nav.

Vien nedaudz mazāk aptaujāto – 44%, – tieši pretēji, uzskata, ka valdībai ir jāievieš stingrāks epidemioloģiskais režīms, no tiem 19% paziņoja, ka tas noteikti ir nepieciešams, bet 25% drīzāk atbalsta šo variantu.

Katram desmitajam (8%) nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, otrais koronavīrusa vilnis Latvijā izrādījies krietni spēcīgāks par pirmo, un veselības aprūpes sistēmas resursi ātri izsīkst.

1
Tagi:
ārkārtējā situācija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kad Latvijā varētu sākties jauns masveida atlaišanas gadījumu vilnis
Sejas maskas un nekādu ūdeļu: valdība pieņēmusi jaunus ierobežojumus
Ko mēs gaidām? Ieviesiet totālu lokdaunu! Ārsts aicināja Latvijas premjerministru rīkoties
Latvijas veselības aprūpes sistēmai draud sabrukums

Izvēle parādīsies tuvāk 2021. gada beigām: Latvijas vakcinācijas plāns pret Covid-19

3
(atjaunots 09:47 24.11.2020)
Nākamā gada beigās Latvijā var būt pieejamas vairāku ražotāju vakcīnas pret koronavīrusu, paziņoja Veselības ministrijā.

RĪGA, 24. novembris – Sputnik. Pirmās vakcīnas pret koronavīrusu var parādīties Latvijā 2021. gada pirmajā ceturksnī. Vispirms tiks potēti cilvēki no riska grupām. Nākamā gada beigās valstī jau varētu būt pieejams vairāku ražotāju vakcīnas, paziņoja Veselības ministrijā, vēsta Jauns.lv.

Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska paziņoja, ka pašlaik visā pasaulē tiek izstrādātas 260 vakcīnas un 56 jau atrodas klīnisko izmēģinājumu stadijā. Sešas vakcīnas ietilpst preparātu sarakstā, kuras plāno iepirkt Eiropas Komisija.

Eiropas Zāļu aģentūrā pašlaik tiek izskatīti trīs vakcīnu pret Covid-19 pieteikumi apstiprināšanai visā Eiropas Savienībā, kurus iesniedza kompānijas Pfizer sadarbībā ar BioNTech, Moderna un AstraZeneca.

Zavadska piebilda, ka par vakcīnu efektivitāti varēs spriest tikai pēc tam, kad tās parādīsies tirgū, taču arī 70% rādītājs esošajos apstākļos būs labs variants. Viņa piebilda, ka vakcīna palīdzēs novērst nāves gadījumus un smagu Covid-19 slimības gaitu, samazinās pacientu skaitu, kuriem būs nepieciešama ārstēšanās stacionāros. Taču pagaidām nav iespējams pateikt, vai vakcīna novērsīs arī vieglu koronavīrusa slimības gaitu un vai pateicoties tai parādīsies kolektīvā imunitāte.

Latvijā pēc atļautas vakcīnas parādīšanās pirmām kārtām potēs medicīnas iestāžu darbiniekus, pansionātu iemītniekus, sirmgalvjus, cilvēkus ar hroniskām slimībām un operatīvo dienestu darbiniekus, paziņoja Veselības ministrijas Sabiedrības veselības direktore Santa Līviņa.

Valsts apmaksātu vakcināciju sākumposmā plānots nodrošināt vairāk nekā 800 tūkstošiem cilvēku.

Vakar Latvijā tika ziņots par 2256 koronavīrusa izmeklējumiem un 116 jauniem inficēšanās gadījumiem. Deviņi cilvēki ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi nomira.

Diennakts laikā tika stacionēti 45 cilvēki ar Covid-19, kopumā, saskaņā ar vakardienas datiem, stacionāros ārstējās 437 pacienti ar šo diagnozi, 23 no tiem bija smagā stāvoklī.

Kopumā vakar reģistrēto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā sastādīja 13 236, no tiem 1635 gadījumos cilvēki izveseļojās, savukārt 162 – nomira.

3
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Veselības ministrija
Pēc temata
KTIF un Gamaleja centrs stāstīs par vakcīnu Sputnik V sociālajos tīklos
Krievijā atklāti dati par vakcīnas "Sputnik V" efektivitāti
Eiropas Savienībai jābūt gatavai jaunām pandēmijām un ārkārtējām situācijām
Jau pēc dažiem mēnešiem: kas pirmais saņems Covid-19 vakcīnas Latvijā