Leģionāru dienas pasākumi Rīgā

Waffen SS diena Latvijā: "vēsturiskais taisnīgums" joprojām nav atjaunots

65
(atjaunots 11:44 11.03.2018)
Nacionālās apvienības partneri koalīcijā bīstas par sabiedrisko nosodījumu un tikai diskutē par oficiāliem valsts svētkiem 16. martā.

RĪGA, 11. marts — Sputnik. Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!" — TB/LNNK ierosinājums pasludināt 16. martu par oficiālo Latvijas karavīru piemiņas dienu vēl nav radis sapratni Saeimā, ziņo Mixnews.lv.

Iepriekš Nacionālā apvienība ierosināja 16. martu pasludināt par Latvijas karavīru piemiņas oficiālo dienu un svētku dienu Latvijā. Latvijas karavīru piemiņas diena — 16. marts jau tika iekļauts piemiņas dienu sarakstā 1998. gadā, taču 2000. gadā, kad Latvija gatavojās iestāties ES un NATO tika nolemts piemiņas dienu atzīmēt tikai 11. novembrī.

Partijas līderis Raivis Dzintars ierosināja tādējādi likvidēt vēsturisko netaisnību un pasludināja, ka nevajagot kaunēties godināt valsts brīvības cīnītājus. Nacionālās apvienības partneri koalīcijā nesteidz pasludināt 16. martu par valsts svētkiem.

Piemēram, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis norādīja, ka Nacionālā bloka ierosinājumam vajadzētu pieiet ļoti piesardzīgi. Pēc viņa domām, jautājums par 16. martu nav joks, un ir nopietni jāizvērtē, kā pret tamlīdzīgu Latvijas valdības soli reaģēs vispasaules sabiedrība.

Tomēr Brigmanis nesniedza viennozīmīgu atbildi jautājumā par Waffen SS leģionāru dienas legalizēšanu, — viņš atzīmēja, ka par šo tēmu vēl gaidāmas debates.

Arī "Vienotības" frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri norādīja, ka 16. marta jautājums ir "jutīgs" un paziņoja, ka Nacionālās apvienības ierosinājums vēl tiks apspriests valdes un frakcijas sēdē.

65
Pēc temata
Jaunie Salaspils varoņi: apkaunojošs nāves nometnes vēstures pārrakstīšanas mēģinājums
Rīgā mēģināts likt šķēršļus filmas "Volīnija" demonstrēšanai
Vēsturnieks: Mežabrāļu glorifikāciju īsteno Baltijas politiskās aprindas
EP deputāti pieprasa atņemt ES naudu Baltijai nacistu gājienu dēļ
Saber Strike

Autovadītāji lūgti uzmanīties: uz ceļiem būs militārā tehnika

8
(atjaunots 07:55 09.05.2021)
Šodien daži ceļi var būt daļēji slēgti militārās tehnikas kustības maršrutā. Latvijas Bruņotie spēki lūdz ar izpratni uztver īslaicīgās neērtības.

RĪGA, 9. maijs - Sputnik. Latvijas Nacionālie bruņotie spēki nedēļas nogalē organizē militārās tehnikas pārvietošanu maršrutā Liepāja-Lielvārde un Lielvārde-Ainaži. Par to liecina informācija NBS lapā Twitter.

​Ziņots, ka kolonnas pavadīs kara policija vai Pārvietošanās koordinācijas centrs. Autovadītāji lūgti neiespiesties kolonnās un nemēģināt tās apdzīt. Ceļu satiksmes noteikumu ievērošana tiks rūpīgi fiksēta. Iespējami īslaicīgi ierobežojumi uz ceļiem, kas iekļauti maršrutā.

Bruņotie spēki atvainojās par radītajām grūtībām un lūdza ar izpratni uztvert īslaicīgās grūtības.

8
Tagi:
militārā tehnika, Nacionālie bruņotie spēki, Latvija
Pēc temata
Lieta nav formā: Latvijas NBS palūdza slavenības pārliecināt cilvēkus iet dienēt
Bez darba palikušos iedzīvotājus aicina armijā: 900 eiro uz rokām un NATO sporta zāle
Gatavojieties troksnim: Ādažu poligonā sākušās šaušanas mācības
"Latvija nav policejiska valsts": IeM vadītājs ir pret armijas patrulēšanu ielās

Neproti valodu nebūs pases: vēstniecība nevar palīdzēt Latvijas pilsonei

36
(atjaunots 17:31 08.05.2021)
Latvijas vēstniecībās ārzemēs apkalpo valsts valodā un mītnes valsts valodā, taču dokumenti jāaizpilda latviešu valodā, vēstniecības darbiniekiem atļauts konsultēt, taču aizliegts aizpildīt dokumentus apmeklētāju vietā.

RĪGA, 8. maijs — Sputnik. Londonā dzīvojošā Latvijas pilsone vēlējās noformēt Latvijas pasi savam bērnam, taču piemirsusi valsts valodu. Vēstniecībā viņai ieteica aicināt tulku vai paņemt līdzi vārdnīcu, jo darbinieki nevar aizpildīt dokumentus latviešu valodā klientu vietā, bet izmantot tālruni nedrīkst, ziņo LTV7 Krievu apraide.

Latvijas pilsone Viļena Tjurina jau daudzus gadus dzīvo Londonā. Nesen sieviete nolēma noformēt Latvijas pasi arī savam dēlam, taču ar dokumentu noformēšanu viņai radās problēmas.

Jau 18 gadus sieviete nelieto latviešu valodu. Taču ar angļu valodu pases noformēšanai nepietika.

"Otrajam dēlam tagad ir trīs mēneši, un mēs gribējām noformēt viņam Latvijas pasi, jo esmu Latvijas pilsone. Astotajā maijā mēs iesim, man jau iepriekš atsūtīja vēstuli. Tajā rakstīts, ka obligāti vai nu jāņem līdzi vārdnīca, vai jāatnāk ar cilvēku, kurš runā latviešu valodā, ja neprotat valodu. Tālruni izmantot nedrīkst. Man nav neviena, ar ko atnākt. Šoreiz domāju, ka vienkārši iešu un mēģināšu atcerēties kādus vārdus," stāsta sieviete.

Latvijas Ārlietu ministrijā skaidro: šāda prasība patiešām pastāv - gadījumam, ja nepieciešams aizpildīt dokumentus uz vietas.

"Latvijas vēstniecībās ārzemēs apkalpo valsts valodā un mītnes valsts valodā. Ja nepieciešams noformēt personu apliecinošus dokumentus vai saņemt citus pakalpojumus, ir jāaizpilda dokumenti. Lai to izdarītu, ir jāprot valsts valoda. Ja šādu zināšanu nav, mēs lūdzam ierasties kopā ar oficiālo tulku vai uzticamu personu," skaidro Ārlietu ministrijas pārstāvis Jānis Beķeris.

Pases nozaudēšanas gadījumā notikušā apstākļi arī būs jāapraksta latviešu valodā. Vēstniecības darbinieki nevar palīdzēt ar dokumentu aizpildīšanu.

"Vēstniecības darbinieki nevar aizpildīt dokumentus cita cilvēka vietā. Lai nebūtu pārpratumu, lai pēc tam nebūtu nekādu pretenziju, ka kaut kas ir nepareizi iztulkots. Tā ir katra cilvēka atbildība. Tāpēc nav problēmu saņemt informāciju mītnes valsts valodā, taču aizpildīt jūsu vietā dokumentus darbinieki nevar," paskaidroja Beķeris.

Viņš piebilda, ka šāda kārtība ir spēkā ne tikai Lielbritānijā, kur sazināšanās notiek angļu valodā, bet arī citu valstu vēstniecībās.

36
Tagi:
pase, latviešu valoda
Pēc temata
EDSO komisārs minoritāšu lietās: Baltijas valodu politikai vajadzīgs līdzsvars
Ar varu mīļš nebūsi: vai latviešu valoda var saliedēt latviešus un krievus?
Aptaujai par Latvijas neatkarību – 30. Kāpēc daudzi krievi balsoja pret?