Kalkulators

Veselāki nekļūšot: Eirokomisija nav apmierināta ar nodokļu reformu Latvijā

51
(atjaunots 14:06 08.03.2018)
Viena no galvenajām Eirokomisijas piezīmēm Latvijas nodokļu reformai saistīta ar valsts finansēto medicīnisko pakalpojumu saistīšanu ar sociālajām iemaksām.

RĪGA, 8. marts — Sputnik. Eirokomisija izteica kritiskas piezīmes sakarā ar Latvijā īstenoto nodokļu reformu, atskaitē teikts, ka nolūki saglabāt trīs gadu laikā spēkā esošo nodokļu politiku ierobežos veselības aprūpei un sociālajai palīdzībai pieejamos resursus, vēsta rus.lsm.lv.

Eirokomisija atzīst, ka Latvija paveikusi visaptverošu nodokļu reformu un veic reformas citās nozarēs, piemēram, izglītībā, veselības aprūpē un valsts pārvaldē. Reformu mērķis ir viens — atrisināt galvenās problēmas, taču to efektivitāti atšķiras.

Vīrietis ar portfeli. Foto no arhīva
Sputnik / Владимир Федоренко

Eirokomisija norādījusi, ka veselības aprūpes finansējuma palielināšana apmierinās daļu vajadzību, taču nesen pieņemtie pakalpojumu pieejamības ierobežojumi draud ar iedzīvotāju veselības pasliktināšanos. Valsts finansēto medicīnas pakalpojumu sasaistes rezultātā ar sociālajām iemaksām daļa iedzīvotāju pazaudēs piekļuvi pilnam veselības aprūpes pakalpojumu grozam, teikts atskaitē.

Eirokomisija atzīmē, ka valsts izdevumu plāns 2020. gadam joprojām stipri atpaliek no ES vidējā rādītāja. Par spīti nesenajiem uzlabojumiem, nevienlīdzības un nabadzības līmenis paliek augsts un liecina par vāju sociālās drošības un pabalstu modeli, atzīmēts dokumentā.

Tāpat Eirokomisija vērš uzmanību uz to, ka nodokļu reforma nav atstājusi iespējas izdevumu palielināšanai citās nozarēs.

Nodokļu reforma Latvijā paredz liela mēroga izmaiņas Iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) likumā, Solidaritātes nodokļa likumā, Uzņēmumu ienākumu nodokļu likumā, Valsts sociālās apdrošināšanas likumā un Akcīzes nodokļa likumā.

"Vienotība" pieprasa novērst trūkumus

Nodokļu reforma Latvijā ir veikta neapmierinoši, un finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS) jānovērš tās trūkumi, uzskata "Vienotības" partija.

"Vienotības" partijas deputāti 7. martā tikšanās laikā ar finanšu ministri konstatēja, ka jaunajā kārtībā ir vērā ņemami trūkumi, tā nav uzņēmējiem un iedzīvotājiem saprotama.

"Labi iecerētā nodokļu reforma ir radījusi lielas neskaidrības un pārpratumus par to, kā dzīvē īstenot jaunās nodokļu normas," pateica "Vienotības" frakcijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri.

Deputāti uzskata, ka kvalitatīva nodokļu reforma ir tieša finanšu ministra atbildība, un partija sagaida, ka tuvākajā laikā visi reformas trūkumi tiks apkopoti, un tiks piedāvāts to novēršanas un sabiedrības informēšanas plāns.

51
Pēc temata
Finanšu ministrija atvainojusies par pārlieku lielo pensiju
Latvijas IKP parādījis rekordlielu pieaugumu pēdējo sešu gadu laikā
VID: 85 uzņēmumi nevar samaksāt nodokļus ABLV likvidēšanas dēļ
"Kauna saraksts": VID publicējis uzņēmumu sarakstu, kuros maksā minimālo algu
Tiesībsargs Aleksandrs Gapoņenko

Gapoņenko: rasu nekārtības ASV pamatīgi samulsinājušas Latvijas valdošo eliti

7
(atjaunots 18:15 07.07.2020)
Latvijas valdība nekomentē nekārtības, jo nav iespējams prognozēt, kā situācija veidosies tālāk, uzskata tiesībsargs Aleksandrs Gapoņenko.

RĪGA, 7. jūlijs – Sputnik. Aizvadītajā nedēļā, piektdien prezidents Egils Levits un premjerministrs Krišjānis Kariņš nolika ziedus pie memoriāla Lielās Horālās sinagogas vietā Gogoļa ielā Rīgā. Svinīgais pasākums notika 1941. gada notikumu piemiņai, kad nacisti šajā sinagogā dzīvus sadedzināja vairāk nekā 500 ebrejus.

Jau sestdien Brāļu kapos Lestenē notika atvadas no bijušā SS leģionāra, publicista Visvalža Lāča, kurš piedalījās soda operācijās Otrā pasaules kara gados.

Eiropas pētījumu institūta prezidents, profesors, tiesībsargs Aleksandrs Gapoņenko intervijā Sputnik Lietuva paziņoja, ka pēc rasu nekārtību sākuma ASV valdošā elite "zaudējusi orientāciju telpā un laikā".

"No Vašingtonas nāk dažādu vektoru signāli, tāpēc (Latvijas valdība – red.) cenšas it kā orientēties gan uz vieniem, gan otriem. No vienas puses, it kā vajag pieminēt Holokausta upurus, lai arī ne īpaši gribas to darīt, bet no otras puses, ļoti gribas pieminēt nacistiskos noziedzniekus, tomēr bija manāms, ka bērēs augstākās amatpersonas nepiedalījās, tās vienīgi morāli atbalstīja visu to, kas bija saistīts ar Lāča bērēm," viņš teica.

Gapoņenko piebilda, ka Latvijas valdošā elite nekomentē rasu protestus Savienotajās Valstīs, jo nav skaidrs, kā situācija veidosies tālāk. Pēc viņa domām, tamlīdzīga neziņa var saglabāties vismaz līdz ASV prezidenta vēlēšanu beigām.

7
Tagi:
Latvija, ASV, Gapoņenko
Pēc temata
Nacisma sakāves dienā oficiālā Latvija pagodināja Lestenē kritušo SS leģionāru piemiņu
Valsts valoda un "mežabrāļi": apkopoti Levita pirmā prezidentūras gada kopsavilkums
Latvijas prezidents paziņoja, ka patriotiem nav jāatzīmē 9. maijs
Covid-19 testi, foto no arhīva

Palielināts izmeklējumu skaits: valstī krasi pieaudzis Covid-19 gadījumu skaits

5
(atjaunots 18:10 07.07.2020)
Pēdējās diennakts laikā Latvijā fiksēti septiņi jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi. Pacienti ar Covid-19 slimnīcās nav nogādāti.

RĪGA, 7. jūlijs — Sputnik. Pēdējās diennakts laikā Latvijā fiksēti septiņi jauni koronavīrusa infekcijas gadījumi, informē Slimību profilakses un kontroles centrs. Veikti 1763 izmeklējumi.

Kopš pandēmijas sākuma Latvijā veikti 160 281 testi. Kopējais inficēto skaits sasniedzis 1134 gadījumus, izveseļojušies 1008 cilvēki, 30 pacienti slimību nav pārcietuši.

Nacionālais veselības dienests norādīja, ka aizvadītās diennakts laikā stacionāros neviens Covid-19 pacients nav nogādāts. Slimnīcās ārstējas pieci pacienti ar Covid-19 diagnozi, četri ar vidēji smagu, viens – ar smagu slimības gaitu. 


5
Tagi:
statistika, Latvija, koronavīruss
Pēc temata
Zinātnieks nonācis pie negaidīta slēdziena par koronavīrusa izcelsmi
PVO informē, ka koronavīrusa pandēmijas izplatība pasaulē paātrinās
Zinātnieks brīdina par koronavīrusa sekām organismā