Protesta akcija izglītības krievu valodā atbalstam Latvijā. 2018. gada 24. februārī, Rīgā

CVK atteica LKS parakstu vākšanā par krievu skolu autonomiju

37
(atjaunots 13:07 06.03.2018)
Ombudsmeņa birojs, Tieslietu ministrija, Izglītības ministrija un Saeimas Juridiskais birojs devuši negatīvus slēdzienus likumprojektam par autonomijas ieviešanu nelatviešu skolām.

RĪGA, 6. marts – Sputnik. Centrālā vēlēšanu komisija atteica partijai Latvijas Krievu savienība (LKS) parakstu vākšanā par mazākumtautību skolu darbības likumprojekta atbalstīšanu, kurš paredz autonomijas ieviešanu nelatviešu skolām.

Projektu iesniedza CVK 22. janvārī Latvijas Krievu savienība. CVK bija jāizvērtē likumprojekts un jānobalso par tā nodošanu parakstu vākšanai. Lai to izdarītu, Centrālā vēlēšanu komisija palūdza vairāku valsts iestāžu atsauksmes. Pirmdien LKS saņēma atteikumu.

"Šāds lēmums bija samērā paredzams. Viss kļuva skaidrs, kad CVK saņēma asi negatīvu slēdzienu par mūsu likumprojektu no četrām iestādēm. "Dīvainas sakritības" pēc, tās visas – ombudsmeņa birojs, Tieslietu ministrija, Izglītības ministrija un Saeimas Juridiskais birojs – budžeta nozīmē un politiski ir atkarīgas no valdošās koalīcijas. Nesen tā pati koalīcija atteica 14 tūkstošu Latvijas pilsoņu petīcijas izskatīšanā par bilingvālās izglītības saglabāšanu un neatbalstīja opozīcijas grozījumus likumprojektos par mazākumtautību skolu mācību valodas maiņu," — pastāstīja RIA Novosti likumprojekta autors, jurists Aleksandrs Kuzmins.

Analoģisks likums par skolu autonomiju Latvijā darbojās no 1919. līdz 1934. gadam. Tolaik latviešu valoda arī bija vienīgā valsts valoda, savukārt, pēc valsts pārvaldes vienotības principa, atbilstoši attiecīgājiem likumiem, tika pieļauti izņēmumi.

37
Temats:
Izglītība latviešu valodā - latviskuma stiprināšana vai fašisms? (85)
Pēc temata
Tiesībsargi: eksāmeni latviešu valodā ir krievu skolēnu tiesību pārkāpums
Petīcija par bilingvālās izglītības saglabāšanu nav savākusi pietiekami daudz balsu
Aldermane: pamatskolā ir jāsaglabā bilingvālā izglītība