Klases telpa

Liepājā meiteni ar asiņojošu galvu palaida no skolas uz mājām ar autobusu

48
Liepājas 15. vidusskolas klases audzinātāja un medmāsa neizsauca neatliekamo medicīnisko palīdzību skolniecei, kura pārsita galvu pret apkures bateriju. Bērns tika atlaists uz mājām ar sabiedrisko transportu bez pavadības.

RĪGA, 27. februāris – Sputnik. Liepājas skolā klases vadītāja aizsūtīja mājās 15 gadus vecu skolnieci, kura guva galvas traumu klases biedra vainas dēļ; viņš parāva malā krēslu uz kura meitene grasījās apsēsties, un meitene sasitās ar galvu pret bateriju. Par notikušo netika ziņots ne vecākiem, ne skolas direktoram, vēsta programma Bez Tabu.

Incidents notika Liepājas 15. vidusskolā. Astotās klases skolniece, kuras vārds netiek nosaukts, sasitās ar galvu pret radiatoru, pazaudējot līdzsvaru cita skolēna huligānisma dēļ.

Saskaņā ar noteikumiem, bērns uzreiz ir jāapskata skolas medmāsai. Galvas traumas gadījumā viņa nevar patstāvīgi noteikt diagnozi un viņai jāizsauc "ātrā palīdzība" un jāpaziņo par notikušo vecākiem un mācību iestādes direktoram. Taču nekas no tā netika izdarīts. Medmāsa, apskatot bērnu, nosūtīja bērnu atpakaļ uz klasi. Pēc kāda laika meitene atkārtoti atnāca pie medmāsas, taču darbinieces jau nebija uz vietas; viņa bija izgājusi ģimenes apstākļu dēļ. Kā rezultātā klases vadītāja aizsūtīja skolnieci mājās, 15 gadus vecā meitene ap 40 minūtēm viena pati brauca ar sabiedrisko transportu.

"Bērns burtiski iestreipuļoja mājās. Sākumā domāju, ka varbūt viņa kaut ko ir salietojusies, bet vēlāk mazākais brālis man pateica, ka māsai no galvas tek asinis. No skolas personāla tie, kuri par to zināja, neinformēja ne mani, ne skolas direktoru!" — pastāstīja meitenes māte.

Jau no mājām meitenei izsauca "ātros", slimnīcā meitenei tika noteikta diagnoze – smadzeņu satricinājums.

Skolas direktors uzzināja par notikušo tieši no bērna mātes, turklāt klases vadītāja informēja par incidentu zēna vecākus, kurš izsita krēslu no kājām cietušajai skolniecei. Meitenes vecākiem viņa nezināma iemesla dēļ nepiezvanīja.

Šobrīd Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) veic pārbaudi sakarā ar notikušo, pēc tās tiks pieņemts lēmums par administratīvās izmeklēšanas uzsākšanas sakarā ar šo lietu. Medmāsa, kura neizsauca bērnam "ātros", aizgāja no darba.

48
Pēc temata
Tēvam spēlmanim, kurš atstāja bērnu uz ielas, piedāvā paārstēties
Kā klājas bērnu namam Daugavpilī
Ārsts norāj bērnu invalīdu par nepietiekamām latviešu valodas zināšanām
Lucavsalas pludmale, foto no arhīva

Peldēšana par brīvu: līdz 2. augustam Rīgas pludmālēs mācīs peldēt bērnus un jauniešus

4
(atjaunots 09:49 09.07.2020)
Saskaņā ar statistiku ik gadus Latvijā noslīkt ne mazāk par 100 cilvēkiem, par galvenajiem traģēdiju iemesliem sauc peldēšanos tam neparedzētās vietās, kā arī neapdomātu uzvedību uz ūdens.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik, Simona Aleksejeva. Anomālais karstums, kurš jūnijā pārņēma Latviju, veicināja antirekorda uzstādīšanu. Viena mēneša laikā Latvijas ūdenstilpēs noslīka 26 cilvēki, tai skaitā bērni un jaunieši. Tā kā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests reģistrē tikai tos gadījumus, par kuriem tika saņemti izsaukumi, var pieņemt, ka reālie skaitļi var būt vēl traģiskāki.

Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs, komentējot šos datus, atzīmēja, ka šī tendence izraisa uztraukumu, jo parasti vislielākais noslīkušo skaits Latvijā tiek reģistrēts jūlijā. Tāpat viņš pauda cerību, ka medijos atspoguļotie traģiskie gadījumi un statistika veicinās izmaiņas sabiedrības ieradumos, sevišķi attiecībā uz atpūtu pie ūdens.

Statistika liecina, ka ik gadus Latvijā noslīkst vairāk nekā 100 cilvēku. Pēc noslīkušo skaita, rēķinot uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, Latvija saglabā vienu no bēdīgajiem rekordiem Eiropas valstu vidū. Parasti vairums traģēdiju notiek nelabiekārtotās peldvietās vai neapdomātas uzvedības rezultātā – piemēram, nirstot ūdenī ar galvu uz priekšu. Saskaņā ar federācijas aprēķiniem, vidējais noslīkušo vecums ir nedaudz virs 17 gadiem. Kā lai izskaidro šo pārgalvības kāri nepietiekami izpētītās ūdenstilpēs? Jaunieši uzskata, ka pludmalēs ar glābējiem viņiem neļaus kārtīgi izklaidēties.

Bēdīgās statistikas fonā peldēšanas klubs "Madwave Rīga" kopā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu paziņoja par bezmaksas atvērtām mācībām bērniem vecumā virs 10 gadiem un jauniešiem četrās Rīgas publiskajās vietās: Ķīpsalas, Lucavsalas, Rumbulas un Ķīšezera pludmalēs.

Peldēšanas nodarbības startēja 8. jūlijā un notiks trīs reizes nedēļā – trešdienās, sestdienās un svētdienās līdz 2. augustam. Pieteikties tām var katrs rīdzinieks kluba mājaslapā. Mācības rīko sertificēti treneri, izņemot praktisko daļu būs arī teorētiskā daļa – tostarp pasniedzēji kliedēs galvenos mītus par uzvedību uz ūdens un iemācīs pareizi rīkoties riskantās situācijā, lai nepieļautu jaunas traģēdijas.

4
Tagi:
pludmale, Rīga
Pēc temata
Noslīkt var 20 sekunžu laikā: glābēji lūdz nepeldēties reibuma stāvoklī
Latvija ieņem pirmo vietu noslīkušo cilvēku skaita ziņā
Glābējiem Latvijā atkal nācies vilkt ārā noslīkušo līķus no ūdenstilpēm
Latvijā jau noslīkuši 39 cilvēki. Laikapstākļi liek aizmirst drošību
RT telekanāla birojs Maskavā, foto no arhīva

Lietuva seko Latvijas piemēram un aizliedz RT retranslāciju

7
(atjaunots 09:55 09.07.2020)
Latvija pagājušajā nedēļā aizliedza RT televīzijas programmu retranslāciju, aicinot citas Eiropas valstis sekot tās piemēram.

RĪGA, 9. jūlijs – Sputnik. Lietuvas Radio un televīzijas komisija (LRTK) ieviesa aizliegumu brīvai televīzijas programmu RT, RT HD, RT Spanish, RT Documentary HD un RT Documentary retranslācijai un izplatīšanai Internetā, vēsta Sputnik Lietuva.

"Pēc Lietuvas Republikas Ārlietu ministrijas slēdziena saņemšanas – iestāde, kura ir pilnvarota īstenot sankcijas – LRTK pieņēma lēmumu apturēt brīvu augstākminēto televīzijas programmu uztveršanu Lietuvā," teikts regulatora paziņojumā.

Komisija apturējusi brīvu šo programmu uztveršanu, "jo RT kontrolē Dmitrijs Kiseļovs", paskaidroja LRTK vadītājs Mantass Martišs.

Kiseļovs, pret kuru ir ieviestas Eiropas Savienības sankcijas, ir mediju grupas "Rossija segodņa" ģenerāldirektors. "Rossija segodņa" un RT ir divas atšķirīgas juridiskās personas, šī informācija ir brīvi pieejama.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome paziņoja par septiņu RT telekanālu retranslācijas aizliegumu Latvijā sakarā ar to, ka grupa it kā atrodas Dmitrija Kiseļova "faktiskā kontrolē", pret kuru Eiropas Savienībā ir ieviestas sankcijas. Rīga aicināja citas Eiropas valstis sekot tās piemēram. Par nolūku veikt analoģiskus pasākumus pirmdien, 6. jūlijā, paziņoja Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu.

Baltijas valstu varasiestādes regulāri liek šķēršļus Krievijas un krievvalodīgo mediju darbam. KF ĀM jau atzīmēja, ka Krievijas mediju apspiešanas gadījumi Baltijā uzskatāmi demonstrē, ko praksē nozīmē demagoģiskie paziņojumi par Viļņas, Rīgas un Tallinas uzticību demokrātijas un vārda brīvības principiem.

7
Tagi:
RT, Lietuva
Pēc temata
"Mēs no sirds pasmējāmies": Kiseļovs aicina Latviju nekavējoties atjaunot RT apraidi
Dombrovskis izskaidroja, kur slēpjas manevru jēga saistībā ar RT aizliegšanu Latvijā
Simoņana par RT aizliegšanu Latvijā: Sputnik bloķēšana netraucē
Zaharova pasniedza Rīgai juridiskās pratības mācību pēc aizlieguma translēt RT