Dārzeņi

Zemnieki ir sašutuši: dzīvnieku aizstāvji māca bērnus kļūt par vegāniem

101
(atjaunots 09:27 23.02.2018)
Dzīvnieku aizstāvji no organizācijas "Dzīvnieku brīvība" stāsta skolēniem par vegānu pārtikas priekšrocībām, izsaucot Latvijas fermeru sašutumu.

RĪGA, 23. februāris — Sputnik. Zemnieki pauž aizdomas, ka dzīvnieku tiesību aizstāvji aicina skolēnus atteikties no gaļas uzturā, vēsta Latvijas radio 4 programma "Doma laukums".

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome saņēmusi virkni sūdzību no vecākiem par to, ka organizācija "Dzīvnieku brīvība" lasa skolās lekcijas, kurās aģitē bērnus atteikties no gaļas un kļūt par vegāniem.

"Mani mulsina tas, ka cilvēki staigā pa skolām, stāsta bērniem, ko viņiem darīt, ko nedarīt, kā izturēties, ko ēst. Mums ir Produktu padome Zemkopības ministrijas paspārnē, kur mēs risinām visus jautājumus: kādiem produktiem jābūt galdā skolā, bērnudārzā, kādam tajos jābūt cukura, sāls sastāvam, kadam jābūt gaļas saturam cīsiņos. Bet tagad viņi nāk un stāsta, ka bērniem jāēd salāti. Man tas šķiet nepareizi," — pastāstīja padomes vadītājs Edgars Treibergs.

Vienlaikus paši organizācijas pārstāvji apgalvo, ka nevienu neaģitē, lai arī patiešām uzskata, ka cilvēkiem būtu jāatsakās no gaļas. Vienkārši stāsta par to, cik kaitīga planētai ir lopkopība.

"Mēs lasām lekcijas par vides aizsardzību, par dzīvnieku ētiku un dzīvnieku jautājumiem. Visa mūsu informācija ir zinātniski pamatota. Mēs stāstām par veģetārismu un vegānismu, taču šīs ziņas apstiprina starptautiskās veselības aprūpes organizācijas, kuras uzskata, ka tāds uztura stils var būt veselīgs un risināt dažas veselības problēmas. Mēs stāstām par lopkopību, kas nodara kaitējumu apkārtējai videi. Tā ir pārbaudīta informācija, mēs neko neizdomājam, ne uz ko neaicinām. Mēs vienkārši stāstām, lai bērniem būtu šīs zināšanas un viņi paši varētu izvēlēties," — saka organizācijas pārstāve Maija Krastiņa.

Putnu fabrika. Foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Мальгавко

"Dzīvnieku brīvības" pārstāvji nesaprot, kāpēc vecāki sūdzas zemniekiem, nevis pašai organizācijai vai Izglītības ministrijā. Pēc viņu domām, zemnieki vienkārši cenšas viņus nomelnot. Fermeri nenoliedz, ka organizācijas darbība viņiem pamatīgi apnikusi.

"Nepietiek ar to, ka viņi staigā pa mūsu fermām, izlaiž brīvībā kažokzvērus, — es domāju, nāktos piesaistīt arī policijas uzmanību šiem darboņiem. Man ir piedāvājums: lai viņi paši paņem bankā aizņēmumu un parāda, kā strādāt laukos. Viena maza grupa nevar visu laiku uzspiest savu ideoloģiju. Lai cilvēki paši izvēlas, ko viņi ēdīs, ko neēdīs, kādus dzīvniekus turēs mājās, kādus — ne, kādus dzīvniekus turēs fermās, kādā skaitā. Mums ir Eiropas Savienības normas, saskaņā ar kurām mēs tos turam," — uzsvēra Edgars Treibergs.

Zemnieki nosūtījuši virkni vēstuļu atbildīgajiem dienestiem, tostarp policijai, ar prasību novērtēt organizācijas darbību. Tiesa, Valsts izglītības satura centrs par tādām sūdzībām neko nav dzirdējis.

"Neesam saņēmuši nekādas sūdzības. Šo stāstu uzzinājām no medijiem. Kamēr neesam to pārbaudījuši, varam teikt tikai to, ka visai informācijai, kas tiek sniegta skolās, jāatbilst likuma normām. Ir virkne kritēriju, kas norādīti likumā. Piemēram, informācijai un materiāliem, kas tiek pasniegti skolēniem, jābūt atbilstošai bērnu uztverei, jābūt zinātniski pamatotiem. Katrai mācību iestādei ir jāpārbauda, vai lekcijas atbilst prasībām," — pastāstīja dienesta pārstāve Jana Veinberga.

Sivēni kūtī
© Sputnik / Дмитрий Дубинский

Ja vecākiem parādījušās kādas pretenzijas pret lekcijām, ko skolās lasa uzaicinātas personas, viņiem par to jāpaziņo skolas direktoram, nevis jāstāv malā, atgādināja VISC.

"Par skolas darbību atbild direktors. Viņam ir jāseko, kas un kādas lekcijas lasa viņa skolā, vai tās atbilst likumam. Ja vecākiem ir sūdzības vai piezīmes, ir jāvēršas pie direktora. Ja problēmu neizdodas atrisināt ar viņu, vajadzētu griezties pašvaldībā. Tādas lietas nevar ignorēt," — paskaidroja Veinberga.

VISC plāno izsaukt organizācijas "Dzīvnieku brīvība" pārstāvjus un pieprasīt paskaidrojumus.

101
Pēc temata
Veterinārais dienests pārbaudīja putnu fermas pēc ziņojumu saņemšanas par pārkāpumiem
Bez izņēmumiem: Saeima teikusi savu galavārdu dzīvnieku aizliegšanā cirkā
Zvērīgs cirks: laimīgi dzīvnieki pret dzīvnieku aizstāvjiem
Mežs, foto no arhīva

"Rīgas meži" pārbaudes gaitā konstatēta izšķērdēšana un citi grēki

11
Rīgas dome pieķērusi uzņēmumu "Rīgas meži" naudas līdzekļu izšķērdēšanā. Tagad "meža" ierēdņus gaida lielas nepatikšanas. Lietā figurē alkoholiskiem dzērieniem paredzētas glāzes un telpa ādu dīrāšanai.

RĪGA, 11. maijs — Sputnik. Virkne pārkāpumu konstatēta uzņēmuma "Rīgas meži" darbībā par 2020. gadu revīzijā, ko veica Rīgas domes audita un revīziju pārbaude, vēsta Mixnews.lv.

Uzņēmumā vērojama visdažādāko mahināciju gamma: gan fiktīvas darbā iekārtošanas pazīmes, gan pilnvaru pārsniegšana, kas novedusi pie zaudējumiem, gan naudas līdzekļu izšķiešana.

Piemēram, revidenti konstatēja ar kapitāla daļu turētājiem nesaskaņotas investīcijas būvēs, kas celtas izglītības projekta "Zaļā klase" ietvaros. konstatēts, ka ēku reālo vērtību aplēst nav iespējams, jo nav nekādas dokumentācijas par galdnieku darba apmaksu.

Cita starpā noskaidrojies, ka "Rīgas meži" valdes locekļi pērn patvaļīgi noslēguši līgumus, kas saistīti ar projektu "Zaļā klase". Rezultātā fiksētas nesaskaņotas investīcijas par summu vairāk nekā 100 tūkst. eiro apmērā. Acīmredzot, tas vēl nav viss, jo līdzekļi projektā ieguldīti arī agrāk.

Vides attīstības plāna projektam "Zaļā klase" nebija, toties jau bija iepirktas alkoholiskajiem dzērieniem paredzētas glāzes un atvēlēta atsevišķa telpa ādu dīrāšanai.

Pārbaudē fiksēti pārkāpumi arī kokzāģētavā "Norupe". Tur bija sakārtots bizness brāķēto baļķu pārdošanai "pa kreisi".

Paralēli "Rīgas meži" slēdza līgumus par juridisko pakalpojumu sniegšanu ar bijušajiem darbiniekiem. Šādas mahinācijas izmaksāja 240 tūkstošus eiro.

Galu galā pārbaudes rezultātā secināts, ka "Rīgas meži" ierēdņi aktīvi izšķērdējuši līdzekļus. Acīmredzot, tagad pienācis laiks dīrāt ādu viņiem pašiem.

Ar pārkāpumiem strādās likumsargājošās iestādes.

11
Tagi:
korupcija, Rīga, mežs
Pēc temata
Ceļi un korupcija: kas pirms vēlēšanām rūp rīdziniekiem
Gilis paskaidroja, ar ko korupcija Latvijā atšķiras no korupcijas citās ES valstīs
"Mēs nesēžam ierakumos": ierēdņiem nedos piesegt korupciju ar ārkārtējās situācijas režīmu

Rīdzinieki plūst uz restorānu terasēm: aculiecinieki sašutuši un prasa paskaidrojumus

34
(atjaunots 17:28 10.05.2021)
Ne velti restoratori runāja par ažiotāžu, kāda vērojama galdiņu rezervēšanā: Twitter lietotājs publicēja fotogrāfiju, kurā iemūžināti masu prieki pie atklātās terases Vecrīgā.

RĪGA, 9. maijs — Sputnik. Pēc Latvijas valdības lēmuma atļaut apmeklēt restorānu un kafejnīcu terases, restoratori ziņoja, ka galdiņi tiek rezervēti ļoti lielā apjomā. Jau piektdien, 7. maijā laimīgie rīdzinieki organizēja improvizētus tautas svētkus galvaspilsētas centrā, vēsta Mixnews.lv.

Vienlaikus pieaug Covid-19 infekcijas gadījumu skaitls, un nevar apgalvot, ka iedzīvotājus šī problēma neuztrauktu. Par to liecina lietotāja Naura sašutuma pilnais tvīts – viņš publicēja sociālajā tīklā fotogrāfiju no Vecrīgas, kur pie resotorāna terases sapulcējušies vairāk nekā 40 cilvēki.

Ilgi gaidītā iespēja apmeklēt restorānu spārnojusi, rīdzinieki pavisam piemirsuši sociālo distanci un citus ierobežojumus.

​"Vai pagātne atkārtosies?" viņš jautāja, atsaukdams atmiņā pērno koncertu Tērbatas ielā.

Naura jautājums piesaistīja uzmanību – uz to reaģēja Saeimas deputāts Krišjānis Feldmanis un Rīgas domes deputāte Linda Ozola. Politiķi lūdza policijas skaidrojumus.

Pie tam Feldmanis atgādināja, ka par ierobežojumu pārkāpumiem paredzēti naudas sodi.

"Cik man zināms, sodus 2k€ FP un 5k€ JP neviens nav atcēlis. Beidzot ir jāsāk runāt par ierobežojumu kontroles trūkumu. Skaidrs, ka tikai apzinīgās sabiedrības daļas ierobežošana nedod nekādu efektu. To pierādīja infekcijas rādītāju stagnācija augstā līmenī pēdējās nedēļās," viņš rakstīja.

​Kafejnīcu un restorānu terases lemts atvērt no 7. maija, taču pie tam saglabājas virkne epidemioloģisko ierobežojumu, kas jāievēro, apmeklējot tās.

​Pirmkārt, ierobežots terašu darba laiks – no 6.00 līdz 21.00. Otrkārt, pie viena galdiņa var sēdēt ne vairāk kā desmit cilvēki no divām mājsaimniecībām, tostarp – ne vairāk kā četri pieaugušie. Treškārt, stakrp galdiņiem jābūt starpsienai vai vismaz 2 metru attālumam. Personālam un apmeklētājiem jāvalkā maskas.

Tomēr, spriežot pēc pūļa pie Pulvertorņa un Jēkaba kazarmām Vecrīgā, rīdzinieki visus noteikumus ir aizmirsuši.

34
Tagi:
sociālie tīkli, ierobežojumi, valdība
Pēc temata
Cilvēki sāk pirkt traktorus: piegādes dienesti strādā dienām un naktīm
"Normālā" valstī Kariņš būtu demisionējis: politologs par Saeimas un MK domstarpībām
Kā strādās restorānu terases Latvijā un kā būs ar alkohola tirdzniecību
Eksperts: cilvēki pandēmijas laikā sakrājuši daudz naudas un būs gatavi to tērēt
Situācija pie skolas Kazaņā, kur notika apšaude

Kazaņā apšaudē skolā gājuši bojā 11 cilvēki

0
(atjaunots 14:15 11.05.2021)
Tatarstānas galvaspilsētā mācību iestādēs ieviests paaugstinātas drošības režīms, pēc apšaudes skolas apkaimē – kontrteroristiskās operācijas režīms.

RĪGA, 11. maijs — Sputnik. Kazaņā apšaudē mācību iestādē gājuši bojā 11 cilvēki, aģentūrai RIA Novosti pastāstīja reģiona ārkārtas dienesti. Iepriekš tika saņemta informācija par sešiem, vēlāk – par deviņiem upuriem. Divi skolēni gājuši bojā, izlecot pa trešā stāva logu.

Pirms tam Tatarstānas prezidents Rustams Minnihanovs paziņoja par septiņiem bojāgājušajiem – četriem zēniem un trim meitenēm, 8. klases skolēniem. Hospitalizēti 16 cilvēki – 12 bērni un četri pieaugušie.

Nezināmas personas atklāja uguni Kazaņas 175. vidusskolā. Provizoriski dati liecina, ka šāvuši pusaudži, viens no viņiem ir aizturēts, otrs – likvidēts.

Ar evakuētajiem bērniem strādā psihologi, organizēts "karstās līnijas" darbs.

Visās mācību iestādēs pilsētā pastiprināti drošības pasākumi.

Iepriekš ziņu aģentūras vēstīja: no rīta Tatarstānas policija saņēma ziņu par to, ka 175. skolā dzirdama apšaude. Uzbrukums notika mācību laikā, šāvēji bija vairāki.

Ārkārtas situācijas vietā ieradās vairāk nekā 20 ātrās palīdzības brigādes. Skolas apkaimē ieviests kontrteroristiskās operācijas režīms. Ierosināta krimināllieta.

Traģēdijas vietu apmeklēja Tatarstānas prezidents Rustams Minnihanovs, veselības ministrs Marats Sadikovs un prokurors Ilduss Nafikovs.

"Liela nelaime. Noticis briesmīgs noziegums – apšaudīti nevainīgi bērni. Noskaidrojam notikušā iemeslus, strādā visi dienesti. Situāciju kontrolēju personīgi," Minnihanovs paziņoja tīklā "VKontakte".

Ēkā turpinās operatīvās darbības.

0
Tagi:
bērni, skola, terorakts, Krievija